Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Szerintem a körülményektől függ, hiába van -10 ha száraz hideg, nincs nedvesség ami befagyna a bowdenhez. Inkább amikor olvadós latyakos idő van, felcsapódik a hólé, aztán megállsz, hül pár fokot és odafagy.

Nekem sem fagyott eddig be soha, aztán a múltkor amikor elmentem dagonyázni, akkor kicsit megázott az alja szegénykémnek. Akkor egy hétig állandóan fagyott a dög. Akkor kapott egy mosást alulról, másnap reggelre úgy beállt hogy csak rükiben fékre-rúgással tudtam leszedni róla, viszont azóta egyszer sem. Rendszeresen használom, elsődleges, és másodlagos funkcióra is, de azóta nem volt vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Hali!Új tag vagyok.Üdv mindenkinek!F astrám van.Nemrég vettem rá előre fúrt féktárcsákat és Textar fékpofákat bele(ez 30000-be fájt),mivel a régi meg volt teljesen halva.Mikor beraktam őket rá kellett jönnöm,hogy igazából nem sok különbség van,nagyobbra számítottam,csak annyi volt,hogy nem nyikorgott fékezésnél meg némi fékhatást éreztem.Nemrég belenéztem a hátsó fékekbe is és rájöttem,hogy azok is gallyon vannak(fékpofák viszonylag jók).Kicseréltem a bal hátsó munkahengert,mert rossz volt,(négyből 2 fék off az nem rossz :D)de ez csak ideiglenes megoldás.Most vettem bontottan első féknyerget hátha az első fékem majd jobb lesz,mert mintha a jobb első nem dogozna...felújítom a hátsókat is,de én nagyon szeretnék tárcsát hátra meg nagyobbat előre,de azt mondták,hogy erre már átépítési engedély kell hivatalosan.Igaz lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Hali!Új tag vagyok.Üdv mindenkinek!F astrám van.Nemrég vettem rá előre fúrt féktárcsákat és Textar fékpofákat bele(ez 30000-be fájt),mivel a régi meg volt teljesen halva.Mikor beraktam őket rá kellett jönnöm,hogy igazából nem sok különbség van,nagyobbra számítottam,csak annyi volt,hogy nem nyikorgott fékezésnél meg némi fékhatást éreztem.Nemrég belenéztem a hátsó fékekbe is és rájöttem,hogy azok is gallyon vannak(fékpofák viszonylag jók).Kicseréltem a bal hátsó munkahengert,mert rossz volt,(négyből 2 fék off az nem rossz :))de ez csak ideiglenes megoldás.Most vettem bontottan első féknyerget hátha az első fékem majd jobb lesz,mert mintha a jobb első nem dogozna...felújítom a hátsókat is,de én nagyon szeretnék tárcsát hátra meg nagyobbat előre,de azt mondták,hogy erre már átépítési engedély kell hivatalosan.Igaz lehet ez?

Hali!

Első körben szerintem inkább egy fékhatás-mérésre kéne benevezni vele, mert "viszonylag", "mintha" meg "úgyéreztem" alapján vaktában lövöldözve féket alakítani elég érdekes ötletnek tűnik :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!Új tag vagyok.Üdv mindenkinek!F astrám van.Nemrég vettem rá előre fúrt féktárcsákat és Textar fékpofákat bele(ez 30000-be fájt),mivel a régi meg volt teljesen halva.Mikor beraktam őket rá kellett jönnöm,hogy igazából nem sok különbség van,nagyobbra számítottam,csak annyi volt,hogy nem nyikorgott fékezésnél meg némi fékhatást éreztem.Nemrég belenéztem a hátsó fékekbe is és rájöttem,hogy azok is gallyon vannak(fékpofák viszonylag jók).Kicseréltem a bal hátsó munkahengert,mert rossz volt,(négyből 2 fék off az nem rossz :D)de ez csak ideiglenes megoldás.Most vettem bontottan első féknyerget hátha az első fékem majd jobb lesz,mert mintha a jobb első nem dogozna...felújítom a hátsókat is,de én nagyon szeretnék tárcsát hátra meg nagyobbat előre,de azt mondták,hogy erre már átépítési engedély kell hivatalosan.Igaz lehet ez?

HM.. Átépítés engedély... szerintem aki átalakította senkinek nincs róla papír.

Nem is kell sztem fogjon a fék azt kalap. Másrészt jó lenne adatokat tudnunk hogy milyen mekkora fék van az autódon mekkora motor stb. Mert egy tömör tárcsa 236os méretbe elég gyengusz. 236Hűtött tárcsa már már kezd alakulni. De 236ba nincs értelme a fúrt lyugatott tárcsának, mivel egy 1.4es motorra minek über brutál nagy fék meg fúrt tárcsa... Persze, hogy nem érzel változást. 236ba mi változás lenne:D SEMMI. a hátsó féket pedig akkor tudod tárcsárea cserélni ha elől 256os féked van. Nem tudom mekkora az autód motorja. De ha a 150lovas gsi-t megállítja a 256os sima gyári tárcsa akkor neked is elég a sima tárcsa 256ba és 236ba is.

Mondhatni fölösleges pénz kidobás volt. Kivéve a textar betét.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Első körben szerintem inkább egy fékhatás-mérésre kéne benevezni vele, mert "viszonylag", "mintha" meg "úgyéreztem" alapján féket alakítani elég érdekes ötletnek tűnik :D

Aha!Ok kössz.Nem vagyok autószerelő és az az igazság nem is csípem őket,lehet eddig csak rosszakat fogtam ki,de nem volt egyik sem korrekt :) ,ezért mivel nem tartom magam műszaki analfabétának magam fogom csinálni a dolgokat sok odafigyeléssel.Azért a méretést megcsináltatom.Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

HM.. Átépítés engedély... szerintem aki átalakította senkinek nincs róla papír.

Nem is kell sztem fogjon a fék azt kalap. Másrészt jó lenne adatokat tudnunk hogy milyen mekkora fék van az autódon mekkora motor stb. Mert egy tömör tárcsa 236os méretbe elég gyengusz. 236Hűtött tárcsa már már kezd alakulni. De 236ba nincs értelme a fúrt lyugatott tárcsának, mivel egy 1.4es motorra minek über brutál nagy fék meg fúrt tárcsa... Persze, hogy nem érzel változást. 236ba mi változás lenne:D SEMMI. a hátsó féket pedig akkor tudod tárcsárea cserélni ha elől 256os féked van. Nem tudom mekkora az autód motorja. De ha a 150lovas gsi-t megállítja a 256os sima gyári tárcsa akkor neked is elég a sima tárcsa 256ba és 236ba is.

Mondhatni fölösleges pénz kidobás volt. Kivéve a textar betét.

c1,4nz elöo 236 tárcsa(már fúrt,a gyári tömör volt).Akkor a fúrt tárcsa dísznek tökéletes csak ahhoz kicsit drága volt XD.Ez egy saját vélemény,hogy sztem nem a motorhoz kell összevetni a tátcsát h fölösleges nagy fék hanem a sebbességhez és a tömeghez XD.Egy 2000-es autóra is elég lehet a 236-os tárcsa ha nem ezerrel mész XD.Nem mintha 1,4 200-al menne csak arra is jó a nagyobb fék sztem.Gondolom ha elöl nagyobb fék hátul tárcsa akkor főfékmunkaheger csere is...

Link to comment
Megosztás:

c1,4nz elöo 236 tárcsa(már fúrt,a gyári tömör volt).Akkor a fúrt tárcsa dísznek tökéletes csak ahhoz kicsit drága volt XD.Ez egy saját vélemény,hogy sztem nem a motorhoz kell összevetni a tátcsát h fölösleges nagy fék hanem a sebbességhez és a tömeghez XD.Egy 2000-es autóra is elég lehet a 236-os tárcsa ha nem ezerrel mész XD.Nem mintha 1,4 200-al menne csak arra is jó a nagyobb fék sztem.Gondolom ha elöl nagyobb fék hátul tárcsa akkor főfékmunkaheger csere is...

Igen fékrásegítő csere is kell.

Így van ahogy mondod. Annyit javítanék, hogy a fékezésnél a súly sem mindegy tehát egy 2ezer köbcentisre nem csak a sebesség miatt kell a nagy fék hanem a motor többletsúlyára is. De neked a 1.4re sztem a fúrt tárcsa felesleges mivel se nem nehéz se nem gyors. És az a 236os fék ami rajta van képes megálítani. Akkor lenne nagyobb értelme ha legalább egy belső hűtéses 236os tárcsád lenne. Azt akarom kifejezni, hogy a tömör az eleve sz*r. Én a 256ost fogom feldobni ez is már jócskán túlméretes az 1.4mellé. Ehhez is bőven elég a gyári tárcsa. És tudok küönbségeket tenni úgy gondolom. Mert tömörrel kezdtem cseréltem a hűtöttre és most 256. Vezettem 256os 1.4est és sztem a legjobb. A 236hűtött már-már kezd fék lenni 13as lemez felnivel. De a 15ös aluval már elég nyúlos a fék.

Link to comment
Megosztás:

Igen fékrásegítő csere is kell.

Így van ahogy mondod. Annyit javítanék, hogy a fékezésnél a súly sem mindegy tehát egy 2ezer köbcentisre nem csak a sebesség miatt kell a nagy fék hanem a motor többletsúlyára is. De neked a 1.4re sztem a fúrt tárcsa felesleges mivel se nem nehéz se nem gyors. És az a 236os fék ami rajta van képes megálítani. Akkor lenne nagyobb értelme ha legalább egy belső hűtéses 236os tárcsád lenne. Azt akarom kifejezni, hogy a tömör az eleve sz*r. Én a 256ost fogom feldobni ez is már jócskán túlméretes az 1.4mellé. Ehhez is bőven elég a gyári tárcsa. És tudok küönbségeket tenni úgy gondolom. Mert tömörrel kezdtem cseréltem a hűtöttre és most 256. Vezettem 256os 1.4est és sztem a legjobb. A 236hűtött már-már kezd fék lenni 13as lemez felnivel. De a 15ös aluval már elég nyúlos a fék.

Aha!Akkor az hogy a féktárcsám fúrt az mire jó?Dísznek?Vagy a lekopó ferodol miatt?Jobban jártam volna egy 236 hűtött tárcsával?Az de király... :D Ez van ha egy hozzá nem értő össze-vissza vásárol.. XD de legalább újak XD.DE akkor nem vetem el az egész fékrendszer felújítást úgyis februárba ideiglenesen kivonatom és minden fel lesz újítva A-Z-ig(sajnos muszáj,mert eddig lesz.rtam és minden megy tönkre).

Link to comment
Megosztás:

Aha!Akkor az hogy a féktárcsám fúrt az mire jó?Dísznek?Vagy a lekopó ferodol miatt?Jobban jártam volna egy 236 hűtött tárcsával?Az de király... :D Ez van ha egy hozzá nem értő össze-vissza vásárol.. XD de legalább újak XD.DE akkor nem vetem el az egész fékrendszer felújítást úgyis februárba ideiglenesen kivonatom és minden fel lesz újítva A-Z-ig(sajnos muszáj,mert eddig lesz.rtam és minden megy tönkre).

A fúrt tárcsád jobban eszi a betétet. Nem egyszerű a hűtöttre cserélés, nyereggel együtt kell. Akkor meg már jobb ha mindjárt 256 os hűtöttre cseréled. Akkor éreznél komoly különbséget a mostanihoz képest.

Link to comment
Megosztás:

A fúrt tárcsád jobban eszi a betétet. Nem egyszerű a hűtöttre cserélés, nyereggel együtt kell. Akkor meg már jobb ha mindjárt 256 os hűtöttre cseréled. Akkor éreznél komoly különbséget a mostanihoz képest.

Majd akkor 256-os hűtött meg tárcsa hátra lesz februárban.Ezek szerint a hűtött tárcsa szélesebb?Már most nagyon sok pozitív infót kaptam nem bántam meg hogy regisztráltam.Thx all :D

Link to comment
Megosztás:

Majd akkor 256-os hűtött meg tárcsa hátra lesz februárban.Ezek szerint a hűtött tárcsa szélesebb?Már most nagyon sok pozitív infót kaptam nem bántam meg hogy regisztráltam.Thx all :D

Hátra???? Hagyd a fenébe a hátulját. Jó oda a dobfék, ha minden rendben van vele. És előre a 256-os.

A hűtött tárcsa jóval vastagabb.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem fagyott eddig be soha, aztán a múltkor amikor elmentem dagonyázni, akkor kicsit megázott az alja szegénykémnek. Akkor egy hétig állandóan fagyott a dög. Akkor kapott egy mosást alulról, másnap reggelre úgy beállt hogy csak rükiben fékre-rúgással tudtam leszedni róla, viszont azóta egyszer sem. Rendszeresen használom, elsődleges, és másodlagos funkcióra is, de azóta nem volt vele gond.

Még kezdő autósként, hallgatva az oktatási utasításra, használtam a kéziféket. Aztán mikor egy reggel el akartam indulni, de csak a kasztni remegett a kuplungtól, majd egy baromi nagy rottyanás után azt hittem, hogy elhagytam a hátsó hidat, azóta nem használom a kéziféket, csak ha nagyon meredekre állok.

Igen fékrásegítő csere is kell.

Így van ahogy mondod. Annyit javítanék, hogy a fékezésnél a súly sem mindegy tehát egy 2ezer köbcentisre nem csak a sebesség miatt kell a nagy fék hanem a motor többletsúlyára is. De neked a 1.4re sztem a fúrt tárcsa felesleges mivel se nem nehéz se nem gyors. És az a 236os fék ami rajta van képes megálítani. Akkor lenne nagyobb értelme ha legalább egy belső hűtéses 236os tárcsád lenne. Azt akarom kifejezni, hogy a tömör az eleve sz*r. Én a 256ost fogom feldobni ez is már jócskán túlméretes az 1.4mellé. Ehhez is bőven elég a gyári tárcsa. És tudok küönbségeket tenni úgy gondolom. Mert tömörrel kezdtem cseréltem a hűtöttre és most 256. Vezettem 256os 1.4est és sztem a legjobb. A 236hűtött már-már kezd fék lenni 13as lemez felnivel. De a 15ös aluval már elég nyúlos a fék.

Nem, nem kötelező.

Majd akkor 256-os hűtött meg tárcsa hátra lesz februárban.Ezek szerint a hűtött tárcsa szélesebb?Már most nagyon sok pozitív infót kaptam nem bántam meg hogy regisztráltam.Thx all :)

Hátulra 260-as tárcsa való. :D A hűtött tárcsa újonnan 20mm-es. :)

Link to comment
Megosztás:

Aha!Akkor az hogy a féktárcsám fúrt az mire jó?Dísznek?Vagy a lekopó ferodol miatt?Jobban jártam volna egy 236 hűtött tárcsával?Az de király... :D Ez van ha egy hozzá nem értő össze-vissza vásárol.. XD de legalább újak XD.DE akkor nem vetem el az egész fékrendszer felújítást úgyis februárba ideiglenesen kivonatom és minden fel lesz újítva A-Z-ig(sajnos muszáj,mert eddig lesz.rtam és minden megy tönkre).

A tárcsában a fúrás és a marás a hő elvezetésére szolgál. De a te tömör esetedben ennek mit sem ér a szerepe hiszen eleve nincs belső hűtése a tárcsának. Meg annyira nem melegszik fel h a fúrás kelljen rá. Igen a belső hűtött tárcsa vastagabb nyereg is kell hozz.

Rásegítőt azt mondja day nem muszáj cserélni. 236hűtötthöz én sem cseréltem. De a 256os hoz meg vettem azt is. A gyári rásegítőm 20as lehet míg a 256os hoz 22es van legalább is azt kaptam. De a múltkor mondták, hogy a 236os hoz is raktak 22est szal nem tudom ártani nem fog. :) Hátsó féket én sem bolygatom. Költségesebb is meg nem hinném, hogy annyira szükséges. Jobban néz ki ez tény. Na mind1 ennyit tudtam. Jövőre jelentkezek a 256 moddingal. :)

Link to comment
Megosztás:

AZ MI?:D Komplett "cseréltem" vettem az egészet. Dobbal együtt. Egyik a másikára nem rakható rá úgy tudom...

Hát a fékrásegítő a nagy fekete henger amire megy a vákumcső, a főfőkhenger meg ami mögötte van a tetején a kiegyenlítővel, abból jön a 4 fékcső. Külön két dolog, csak éppen össze van építve. A fékrásegítő nem szól bele a fékhatásba, csak átveszi részben az izomerőt fékezéskor.

Link to comment
Megosztás:

Hát a fékrásegítő a nagy fekete henger amire megy a vákumcső, a főfőkhenger meg ami mögötte van a tetején a kiegyenlítővel, abból jön a 4 fékcső. Külön két dolog, csak éppen össze van építve. A fékrásegítő nem szól bele a fékhatásba, csak átveszi részben az izomerőt fékezéskor.

És már bele is szólt a fékhatásba. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Hát a fékrásegítő a nagy fekete henger amire megy a vákumcső, a főfőkhenger meg ami mögötte van a tetején a kiegyenlítővel, abból jön a 4 fékcső. Külön két dolog, csak éppen össze van építve. A fékrásegítő nem szól bele a fékhatásba, csak átveszi részben az izomerőt fékezéskor.

Igen jól beszész. De úgytudom. Hogy a 22es ffh nem megy fel a mostani 20as ffh helyére. Meg a dob is kisebb ergo lehet baszott szar lenne a fék nyomni kéne mint a barom. Mivel a mostani rásegítő mindenségem kisebb mint a 256os hoz mint a dob és a ffh is. kisebb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.