Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyári rádió


Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Nemrég vásároltam egy Vectát és nagyon rosszul vagy egyáltalán fogta a rádió az állomásokat, ezért kivettem a magnót és megigazítottam az antenna csatlakozását, csak az kerülte el a figyelmem hogy majd kéri a kódot a következő bekapcsoláskor. Kódot persze a régi tulaj sem tud....

Tudna valaki segíteni?

rádió adatai:

PHILIPS ccr600

No.: 09181229

GM0600y1268470

Előre is köszönöm!

Ha ez volt eredetileg is az autóban, akkor 5 ezer pénzért Opel márkaszervizben lekérik az adatokat a megfelelő papírok - forgalmi, személyi... - alapján. Sajnos nem fizetőst nem tudok, a kalkulátorok megy egyéb kis programok a régebbiekhez használhatóak, de ki kell olvasni az EPROM tartalmát hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ha ez volt eredetileg is az autóban, akkor 5 ezer pénzért Opel márkaszervizben lekérik az adatokat a megfelelő papírok - forgalmi, személyi... - alapján. Sajnos nem fizetőst nem tudok, a kalkulátorok megy egyéb kis programok a régebbiekhez használhatóak, de ki kell olvasni az EPROM tartalmát hozzá.

Hali!

Köszönöm a gyors választ!

Ez volt eredetileg is az autóban. A márkaszervízről én is halottam, de legyünk őszinték, lehet már a fejegység nem ér annyit.

Tudnál valami tanácsot adni hogy tudom kiolvasni, kiolvastatni az EPROM tartalmat?

Nem értek hozzá.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Köszönöm a gyors választ!

Ez volt eredetileg is az autóban. A márkaszervízről én is halottam, de legyünk őszinték, lehet már a fejegység nem ér annyit.

Tudnál valami tanácsot adni hogy tudom kiolvasni, kiolvastatni az EPROM tartalmat?

Nem értek hozzá.

Üdv!

A tartalom olvasáshoz egy jó elektroműszerész kell, aki a *.bin fájlba kimenti a tartalmat, utána ezzel: http://data.hu/get/3868135/Car-Codes.zip ki lehet olvasni a kódot a *.bin fájlból. Rá kell forrasztani az EEPROM-ra a vezetékeket a rádió panelján. Valahol láttam ezzel kapcsolatosan egy képed de már sajnos nem találom.

Link to comment
Megosztás:

A tartalom olvasáshoz egy jó elektroműszerész kell, aki a *.bin fájlba kimenti a tartalmat, utána ezzel: http://data.hu/get/3868135/Car-Codes.zip ki lehet olvasni a kódot a *.bin fájlból. Rá kell forrasztani az EEPROM-ra a vezetékeket a rádió panelján. Valahol láttam ezzel kapcsolatosan egy képed de már sajnos nem találom.

Köszönöm a válaszod!!!

Nem lesz egyszerű menet... de majd csak jutok valamire.

Azért ha esetleg lenne valami új infó akkor légyszíves írd meg.

Köszönök mindent üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy f-es astrám benne egy blaupunkt car 300-al, kb 2 hónapja kezdte el a problémát. Eleinte csak néha nem sikerült bekapcsolni, majd csak minden 3-4-re kapcsolt be, most pedig szinte egyáltalán nem tudom bekapcsolni, esetleg van valakinek valami ötlete, hogy merre fele keressem a problémát? Hiába nyomom be a rádión háttérvilágítása bejön viszont a fenti kijelző nem kapcsol át és nem is kezd el szólni a rádió.

Válaszotokat előre is köszönöm:

Murdah

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogy tegnap hallgattam az autóban a car 300-as rádiómat miközben vezettem. Leállítottam az autót és mivel kikapcsolt a rádió, visszakapcsoltam, de már az írta ki hogy 0 SAFE. Tudnátok segíteni hogy mitől lehetett ez meg, hogy mi lehet a baja???

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Bálint

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogy tegnap hallgattam az autóban a car 300-as rádiómat miközben vezettem. Leállítottam az autót és mivel kikapcsolt a rádió, visszakapcsoltam, de már az írta ki hogy 0 SAFE. Tudnátok segíteni hogy mitől lehetett ez meg, hogy mi lehet a baja???

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Bálint

szerintem kódot kér, nincs meg hozzá a kártyád?

Link to comment
Megosztás:

szerintem kódot kér, nincs meg hozzá a kártyád?

kárta nincs meg hozzá.....a kód megvan......és működött is vele akárhányszor levettem az aksiról...

és nem is tudom beirni a kódot...pittyeg egyet és ennyi......csak azt nem értem h miért kér kódot,

amikor csak leállítottam az autót és nem vettem le az akkumulátorról? dátum, idő minden megmaradt...

ezért nem tudom h mi baja lehet.....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Sziasztok!Tudja valaki,hogy hogyan lehet kikapcsolni a sebességfüggő hangerőszabályozást?

Nem tudom milyen rádiód van, CAR 400-nál így:

- UML gombot 3 másodpercnél hosszabb ideig nyomni - sípszó és a kijelzőn "SD-VOL+2"

- keresőgombokkal beállítani "SD-VOL 0" (nem szabályoz) és "SD-VOL+5" (max szabályozás) közötti értékre

- tároláshoz ismét UML gombot nyomni 3 másodpercnél hosszabb ideig - visszajelző hang hallatszik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a facelift előtti Corsa C-kben a gyári rádió-antenna rendelkezik-e beépített erősítővel? Tehát ha kicserélem a gyári fejegységet, akkor tápfeladós antennakábel adaptert kell-e használnom vagy sem?

Köszönöm az infót!

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

http://www.eserviceinfo.com/index.php?pagetoto=2&what=search2

Sziasztok!

Gondoltam segítek a bajbajutottakon ha esetleg valakinek nem lenne kód a rádióhoz!

A fenti linken megtalálható a blaupunkt car300.exe fájl amivel a rádió sorozatszáma alapján tudtok kódot generálni a rádióhoz. A sorozatszámhoz persze ki kell szedni a rádiót , nekem ezt ingyen megcsinálták az opel szervízbe. ( Gondolom ez szervíz függő de nem hiszem hogy olyan nagy összeget kérnének érte ) . Installáljátok a programot majd a W illetve X UTÁNI PÁR SZÁMOT KELL CSAK BEÍRNI! Az x előtti mezők üresen maradhatnak. Nem kell foglalkozni azzal hogy a program autómatikusan x-et ír, nem tudod átírni W-re de nem is kell csak az utána következő számokat kell begépelni majd egy kattintás és voálá rádiókód a kis zöld mezőben megjelenő 4 szám :) Én a mai napon csináltam és szól a rádióm nem kellett fizetnem 6ezret a kikódolásért vagy 8ezret a kód lekéréséért amit a GM számláz ki a szervíznek.

A kód beírását számtalan helyen megtaláljátok akár itt is kicsit visszaolvasva ezt már nem gépelem le!

Sok sikert és kellemes zenehallgatást kívánok !

Tepi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello mindenki!

Kérdés olyan autórádiot keresnék B omegához amivel müködik a komputerkijelzőm ,a kormányvezérlés is lehetőség szerint és bluetooth telefon kihangositós.

Ha tud valaki ilyet esetleg pontos tipussal vagy tipusokkal akkor megköszönném ha megosztaná velem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

2004-es Opel Merivába vásároltam bontott NCDR2011-es fejegységet. Betoltam a helyére. A rádió szól, a pótméterekre reagál, de egyetlen egy nyomógomb sem működik. Mi lehet a probléma? Az látszik a készüléken, hogy nem valami szakszerűen vették ki. Az előlapi panel is könnyen lejön róla. A csatlakozót úgy látom, hogy érintkezik az előlappal, de valamiért nem működik. Rosszul kódolták ki, vagy rossz a rádió? Vagy rá kell tanítani először az autóra? A kijelzőt (GID) is cseréltem vele együtt, de az egyenlőre csak a három infót mutatja. Azt is fel kell tanítani először? Pénteken talán rá lesz kötve gépre, és akkor további infót tudok majd mondani.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

http://www.eserviceinfo.com/index.php?pagetoto=2&what=search2

Sziasztok!

Gondoltam segítek a bajbajutottakon ha esetleg valakinek nem lenne kód a rádióhoz!

A fenti linken megtalálható a blaupunkt car300.exe fájl amivel a rádió sorozatszáma alapján tudtok kódot generálni a rádióhoz. A sorozatszámhoz persze ki kell szedni a rádiót , nekem ezt ingyen megcsinálták az opel szervízbe. ( Gondolom ez szervíz függő de nem hiszem hogy olyan nagy összeget kérnének érte ) . Installáljátok a programot majd a W illetve X UTÁNI PÁR SZÁMOT KELL CSAK BEÍRNI! Az x előtti mezők üresen maradhatnak. Nem kell foglalkozni azzal hogy a program autómatikusan x-et ír, nem tudod átírni W-re de nem is kell csak az utána következő számokat kell begépelni majd egy kattintás és voálá rádiókód a kis zöld mezőben megjelenő 4 szám :) Én a mai napon csináltam és szól a rádióm nem kellett fizetnem 6ezret a kikódolásért vagy 8ezret a kód lekéréséért amit a GM számláz ki a szervíznek.

A kód beírását számtalan helyen megtaláljátok akár itt is kicsit visszaolvasva ezt már nem gépelem le!

Sok sikert és kellemes zenehallgatást kívánok !

Tepi

Nagyon köszi müködik. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki segítsen, hogyan lehet a gyári belsó antennás rádiók vételi minőségén javítani. Botrányosan rosszul fog bizonyos adókat!

Cseréld le a külső antennát. Ez általában eredményes szokott lenni. Vagy lehet kapni nagyobb autósboltokban (Homasita) jelerősítőt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.