Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Én még új vagyok a fórumon, de van egy '98-as B Corsam.

Az a gondom van most vele, hogy gázelvétel utáni gyorsításnál néha ránt egy kettőt.

A motor 14XE 100000km-rel.

Ezt 2 napja csinálja. Mi lehet a gond?

AGR lassan zár,picit szorul valszeg.

100-as tempó felett hosszú motorféknél nem gyújt motorkontrollámpát?

Link to comment
Megosztás:

AGR lassan zár,picit szorul valszeg.

100-as tempó felett hosszú motorféknél nem gyújt motorkontrollámpát?

Kosz a valaszt.

Ez a "masodik" autonk, es csak varosban hasznaljuk. Ott nem is jott semmilyen visszajelzes a muszerfalra.

Ha lesz lehetosegem, akkor kimegyek vele palyara.

Az AGR-t kb 3-4 eve csereltek, de akkor tenyleg egett a narancs motorkontroll lampa.

Az AGR hol talahato? Multkor nem en csereltem. Szemrevetelezessel meg lehet allapitani az allapotat? Lehet tisztitani?

Most kapott a benzinbe egy kis injektor tisztitot. Hatha segit.

Link to comment
Megosztás:

Venni kell egy benzineshez valót akár más W-számmal, és a kettőből lesz egy jó, a dieselest meg eladod.

Jeleztem a problémát az eladónak, korrekt volt: ok! csere, diesel posta vissza, ma megjött a másik. Az már bíztató, hoy 7000-ig van kalibrálva a fordulatszámmérő de ez meg 1134-es. :lol: Kezdek beletörődni, hogy nem lesz másik műszercsoportom. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnek segitseget kerni.

95-os 1.4 B corsa automata valtoolaj csere km intervallumra es olajmennyisegre volna szuksegem?

...ja es valtoolaj szurot is szukseges cserelni?

koszonom Nektek elore is

Üdv! Ha még aktuális a kérdés 60.000 km, a pontos ATF mennyiséget holnapra tudom megmondani, mert nincs most itt az autó (a kezelési meg a kesztyűtartóban). Az olajszűrőben nem vagyok illetékes mert még nem találkoztam olyannal aki látta volna, pedig állítólag van benne. <_< Én nem szedtem szét a váltót, hogy megkeressem. Pepe

Link to comment
Megosztás:

Jeleztem a problémát az eladónak, korrekt volt: ok! csere, diesel posta vissza, ma megjött a másik. Az már bíztató, hoy 7000-ig van kalibrálva a fordulatszámmérő de ez meg 1134-es. :lol: Kezdek beletörődni, hogy nem lesz másik műszercsoportom. <_<

Az eredeti műszeregységedből nem lehet áttenni az órát?

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti műszeregységedből nem lehet áttenni az órát?

Erre készülök, de mivel ez egy nagyobb "boncolás" csak hétvégén tudok nekiállni. Annyi előnye mindenképpen lenne a dolognak, hogy nem kellene a km számlálóval játszanom (az újban 10e-rel több van) hanem a valós értéket mutatná. <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali!valaki tudna segiteni nekem.vettem egy fordulatszámmérőt a corsába(x12xe) mivel gyárilag nem volt benne és az lenne a kérdésem,hogy a fordulatszámmérő jelfogo vezetékét hova kell kötni?a kocsi az gyujtohidas gyujtásu nem trafos.előreis köszi:peppe

Link to comment
Megosztás:

Hali!valaki tudna segiteni nekem.vettem egy fordulatszámmérőt a corsába(x12xe) mivel gyárilag nem volt benne és az lenne a kérdésem,hogy a fordulatszámmérő jelfogo vezetékét hova kell kötni?a kocsi az gyujtohidas gyujtásu nem trafos.előreis köszi:peppe

Üdv! Úgy emlékszem, hogy ennek a témának az elején (de lehet az Astránál) már valaki nagyon korrekten leírta Delco vezérlő esetén hol található az a bizonyos zöld szál ami a fordulatszámmérő vezérlése. Külön álló műszer vagy műszercsoport, mert műszercsoportnál lehet, hogy eleve benne van a csatlakozóban mint nálam. <_< pepe

Link to comment
Megosztás:

Hali!valaki tudna segiteni nekem.vettem egy fordulatszámmérőt a corsába(x12xe) mivel gyárilag nem volt benne és az lenne a kérdésem,hogy a fordulatszámmérő jelfogo vezetékét hova kell kötni?a kocsi az gyujtohidas gyujtásu nem trafos.előreis köszi:peppe

Hali !

A 1018 számú hozzászólásban PankAtis korrektül leírja a dolgot. Én is ez alapján kötöttem be kb 1 óra alatt.

Link to comment
Megosztás:

Hali !

A 1018 számú hozzászólásban PankAtis korrektül leírja a dolgot. Én is ez alapján kötöttem be kb 1 óra alatt.

Köszönöm a pontosítást, én lusta voltam visszaolvasni. <_< Azt azért továbbra is fenntartom, hogy érdemes lenne a műszerfal csatlakozóban is megnézni hátha benne van. Én elég sokáig kerestem az ECU-n mire rájöttem, hogy a váltó miatt más fajta (Aisin) a vezérlőm és ezért nem találom. Viszont a műszerfal csatlakozón korrektül ott volt a 9. lábon. Pepe

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Ha még aktuális a kérdés 60.000 km, a pontos ATF mennyiséget holnapra tudom megmondani, mert nincs most itt az autó (a kezelési meg a kesztyűtartóban). Az olajszűrőben nem vagyok illetékes mert még nem találkoztam olyannal aki látta volna, pedig állítólag van benne. :lol: Én nem szedtem szét a váltót, hogy megkeressem. Pepe

csao

koszi, de szerintem a kezelesiben nem lesz, mert mar en is kerestem... amugy mar lecsereltuk, annyit tettunk bele amennyi lejott <_< koszi...

Link to comment
Megosztás:

Jelentem a km óra modul átépítve! Tökéletesen működik és csak 1,5 órámba került. Nem hiába próbálták 4 évig a fejembe verni a mechanikai műszerész szakmát. <_<

Öjöm é bódottá'! :lol:

A Tiéd egyébként spirálos, vagy elektromos kilométeróra?

Link to comment
Megosztás:

Öjöm é bódottá'! :lol:

A Tiéd egyébként spirálos, vagy elektromos kilométeróra?

Igen igen nagy a boldogság! <_< Annyi a szépséghiba, hogy a számlap felirat 1134 valójában meg 1150. Viszont úgy vettem észre, hogy eltűnt a csalás, tehát most valós sebességet mutat. Igaz még csak városban, tehát relativ alacsony sebességen néztem. Spirálos.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki.

Két kérdéssel fordulok hozzátok.

1. 4 ajtós B Corsa első elektromos ablaka stimmel-e 3 ajtóséba?

2. X14SZ motorról vélemény, jó rossz tapasztalatok illetve hogy kb mennyi pénzt érdemes adni érte ha mondjuk normális állapotban van? C12NZ helyére lenne.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Corsa B illetve a Tigra A hátsó ülése megegyezik? Egyik barátom '95-ös Tigrájába keresünk hátsó ülőlapot...

Üdv:Papajohn

Teljesen más a kettő. A Tigrában egy 2 személyes műanyag valami van, és szerintem sokkal keskenyebb is.

Link to comment
Megosztás:

Hello!valaki segitene nekem?lenne egy olyan kérdésem,hogy corsa B-be(x12xe)be lehet e szerelni a B tigra komplett kilométerora egységét vagy átalakitás szükséges hozzá?a csatlakozo lábkiosztások ugyan azok vagy át kell rendezni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.