Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Biztosan tömegproblma, de a műszerfal világítása nem ég a középkonzolon (szellőzés kapcsolók). Nem tudom h biztosítékot cseréljek-e vagy az izzót kellene, kicserélni? Na most nem nagyon igazodom ki a iztosíték táblán, mivel nincsen kis opeles füzetkém, ahol le lenne írva, hogy mi micsoda. Az izzócserét meg nem tudom hogy hogyan kell kivitelezni, illetve érdemes-e otthon nekiállni, vagy csak szakember tudja elvégezni? Ebben szeretnék segítséget kérni!

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Biztosan tömegproblma, de a műszerfal világítása nem ég a középkonzolon (szellőzés kapcsolók). Nem tudom h biztosítékot cseréljek-e vagy az izzót kellene, kicserélni? Na most nem nagyon igazodom ki a iztosíték táblán, mivel nincsen kis opeles füzetkém, ahol le lenne írva, hogy mi micsoda. Az izzócserét meg nem tudom hogy hogyan kell kivitelezni, illetve érdemes-e otthon nekiállni, vagy csak szakember tudja elvégezni? Ebben szeretnék segítséget kérni!

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szintén hasonló gondjaim vannak.....de az nyugtat hogy eddig akármilyen B Corsában ültem egyiken sem világított. :D

Link to comment
Megosztás:

Szintén hasonló gondjaim vannak.....de az nyugtat hogy eddig akármilyen B Corsában ültem egyiken sem világított. :D

Szerencsétek van! Én múlt 7en oldottam meg ezt a problémát, vagyis nem én, hanem a szerelők. Égőket kell cserélni, de elég bonyolult feladat, mert szét kell szedni az egész középkonzolt. Középen ahol a 2 henger van, ahonnan jön ki a levegő, a légterelő lapátok mögött van 2 csavar, azokat kell kicsavarni, úgy hogy benyúlsz egy vékony csavarhuzóval a lapátok között.(1 csavar bal oldalt, 1 csavar jobb oldalt). Ezután le kell venni a hengerek felett lévő műanyag fedelet, aztán előre kell borítani a kozépkonzolt, hogy lásd a hátulját. Még egy pár cuccot le kell szerelni a középkonzol hátuljáról, és ott lesz 3 vékony égő.

3 szerelőnek 1 órás munkájába került mire rájöttek, hogyan kell szétszedni és mire megtalálták az égőket, elég eldugott helyen vannak.

Link to comment
Megosztás:

Direktszűrőt raktam rá. Hogy csak érzésre lett-e rugalmasabb, azt nem tudom, mert nem mértem. Ellenben ha beállt a fordulatszám 2500-ra, és elkezdem padlózni, akkor "érzésre" úgy húz hogy nem igaz! Szubjektív véleményem, hogy tényleg jobban ugrik. A felrakásával nem sokat szórakoztam. Szűrőház ki, helyette be a szűrő. Van ott egy fém idom, ahhoz hozzá lehet gyorskötözni. Igaz hogy a motortértől nincs leválasztva, de még csak kétezer párszáz kilométert raktam bele, és télen. Tehát meleg levegő mint olyan nem sok jutott neki. Nyáron nem tudom mit fog szólni. Valszeg csinálok neki egy fém elválasztó falat. Másik megoldás az lehet, ha nem közvetlenül a csonkra teszed rá, hanem egy csővel kivezeted valahova, ahonnan nem csapja a motor melege. Én teljesítményromlást eddig nem tapasztaltam, de én télen raktam fel.

Nekem is aktuális lesz a dobcsere, hasonló megfontolásból. Még nem rohad, de valami szaki olyan ügyesen rakta fel, hogy a rögzítő gyűrű belever a hátsó hídba minden bukkanónál. És le is van hegesztve :D

A sportdob változtatott valamit a hangon kívül???

Szerintem azóta sokkal könnyebben pörög fel, és ez kifejezetten érezhető, főleg a felső tartományokban. Meg persze ha ilyen hangot ad a kis szekér az olyan mintha kérné, hogy tipord neki . :D

Link to comment
Megosztás:

Szerencsétek van! Én múlt 7en oldottam meg ezt a problémát, vagyis nem én, hanem a szerelők. Égőket kell cserélni, de elég bonyolult feladat, mert szét kell szedni az egész középkonzolt. Középen ahol a 2 henger van, ahonnan jön ki a levegő, a légterelő lapátok mögött van 2 csavar, azokat kell kicsavarni, úgy hogy benyúlsz egy vékony csavarhuzóval a lapátok között.(1 csavar bal oldalt, 1 csavar jobb oldalt). Ezután le kell venni a hengerek felett lévő műanyag fedelet, aztán előre kell borítani a kozépkonzolt, hogy lásd a hátulját. Még egy pár cuccot le kell szerelni a középkonzol hátuljáról, és ott lesz 3 vékony égő.

3 szerelőnek 1 órás munkájába került mire rájöttek, hogyan kell szétszedni és mire megtalálták az égőket, elég eldugott helyen vannak.

Akkor nekem nem fog világítani soha :D

Link to comment
Megosztás:

Hi

A biztosíték kiosztása:

1

2

3

4

A konzolt bedig othon is szétlehet szedni, rutinnal kb.: 20 perc. Anélkül egy óra :D

A szerelök biztos nagyon értettek hozzá, 3-man 1 óra :D

Elöl 4 csavar fogja, s kiborul a konzol. Abból kihuzod egy gyorscsatlakozó kábelköteget(ami a fütő ventilátor kapcsolójé) s már csak 2db csavar maradt.

S lehet cserélni az izzókat. Ennyí az egész nem nagy show.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Én általában motorozok s amikor muszájból be kell ülni a 8V 60Le corsaba néha sirva fakadok hogy mennyíre "nem" megy.

Szóval a kérdésem hogy egyezhet-e a C14NZ mocimra valameilyk 16V hengerfely mondjuk 1,6 hatos motorról? Természetesen az ő befecskendező és gyujtás rendszerével s elektronikájával. Szerintem biztosan jobban mozogna :D

Igaz ez mék csak ötleti szinten van, kivítelezés majd anyagiak fögvényében :D, persze ha megvalósítható egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

Hi Szabi 25!

Tényleg ilyen egyszerű lenne az egész?? Mert én kiszedtem 4 csavart de még így sem jött le csak az alsó kis hamutartó, meg a rádió. Szóval melyik 4 csavart kellene kiszedni hogy kiessen a középkonzol??? Mert alulról nem férek hozzá felülről meg nem próbálkozom... Az izzócsere már talán menne valahogyan (remélem). Ja és egy vagy több kis rizsszem izzó kell?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ép izzót cserélek a középkonzolban, és már a két légrostélynál sikerült kicsavarnom a csavarokat, a felette lévő fedőlemezt is leszedtem de nem akar kifordulni a konzol... Mit tegyek? Van még valahol valamilyen csavar ami tartja? Mert az alja nem engedi hopgy kijöjjön!

Nagyon köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Szió mindenkinek!

Már a kis szellőzés állító kapcsolók is lejöttek egy kivételével! A hideg-meleg szabályzó gomb az istennek nem akar lejönni! Mit tegyek mert szerintem az fogja oda a szellőző panelt a középrész elejéhez! És ezután mit csináljak? Hol vannak az izzók?

Huh valaki mentsen meg! Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szió mindenkinek!

Már a kis szellőzés állító kapcsolók is lejöttek egy kivételével! A hideg-meleg szabályzó gomb az istennek nem akar lejönni! Mit tegyek mert szerintem az fogja oda a szellőző panelt a középrész elejéhez! És ezután mit csináljak? Hol vannak az izzók?

Huh valaki mentsen meg! Köszi

A 27-28 adik oldalon le van írva, csak vissza kellene olvasni. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok opelos barátaim az úrban!!

Egy kérdéssel zaklatnálak benneteket ha valakit érdekel szívesen veszem a válaszát.

A kérdés a következö : 94 1.4 si corsa km óráját cserélném fordulatszámérősre, de nem igyazán tudom hogy hogy is kezdjek neki. Milyet vegyek? hogy kössem be ?milyen cuccok kellenek még hozzá plusszba???....

Köszönöm nektek a segítséget

uncle

Link to comment
Megosztás:

sziasztok opelos barátaim az úrban!!

Egy kérdéssel zaklatnálak benneteket ha valakit érdekel szívesen veszem a válaszát.

A kérdés a következö : 94 1.4 si corsa km óráját cserélném fordulatszámérősre, de nem igyazán tudom hogy hogy is kezdjek neki. Milyet vegyek? hogy kössem be ?milyen cuccok kellenek még hozzá plusszba???....

Köszönöm nektek a segítséget

uncle

Hi

Az ECU-d C2 pinje lenne a fordulatszám kimennő jelle, ennyít tok segítenni. Ide belekötöd a fordulatszámméröt az "új" müszerfeladból s ha tényleg tudja az ECU-d akko müködni fog. Én úgy tom hogy semmi plusz ketyere nem kell uai. a müszerfalba van bele rakva az elektronika ami az ECU jelére mükszik, de csak szerintem(99%). :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy belemegy-e a zárható kesztyűtartó egy olyan corsa-ba, aminek csak egy kesztyűtartó lukja van?

Köszi a segítséget!

Hali. Bele megy. Én is nem régen cseréltem, asszem 4 vagy 5 csillagcsavar fogja. Van 2 alul és 2-3 fogja a felső részét belül. Utána ki tudod húzni és a helyére betolod a zárhatót.

Link to comment
Megosztás:

Szasz mindenki. Friss reg, gyors kerdes, remelem tud vki segiteni! Tehat:

Felesegem 97-es Corsa B-jenek behalt a kozponti zara. Szinte semmi benya nincs benne, ami csak azert gond, mert (most fedeztuk fel) a kozponti zar a tanksapka fedelet is zarja (vmi vakumos modszernek tunik). Igy tehat nem tud elgurulni vele a szerelohoz, szal mindenkeppen ki kene nyitni vhogy a fedelet. Biztos van ra vmi modszer, de ranezesre nem sikerult felfedeznem. Help!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgylátom nagyban megy a középkonzol szétszedés :D Lassan én is neki látok,mert nem világít.De elötte valaki mondja már meg nekem,hogy milyen izzó kéne bele..vagy vmi képet róla.Mert csak utána szedném szét.

Ja és kéne nekem a motorra egy ecotech felirat.Nincs valakinek elfekvőben normális pénzért? Bontóban kérdeztem de elég vicces árat mondtak rá.

BIG_0004065633.jpg

Ja és van egy ilyen rádióm eladó.Pici pénzért vihető.Kód is van hozzá.

BIG_0004065636.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgylátom nagyban megy a középkonzol szétszedés :D Lassan én is neki látok,mert nem világít.De elötte valaki mondja már meg nekem,hogy milyen izzó kéne bele..vagy vmi képet róla.Mert csak utána szedném szét.

Ja és kéne nekem a motorra egy ecotech felirat.Nincs valakinek elfekvőben normális pénzért? Bontóban kérdeztem de elég vicces árat mondtak rá.

BIG_0004065633.jpg

Ja és van egy ilyen rádióm eladó.Pici pénzért vihető.Kód is van hozzá.

BIG_0004065636.jpg

Hali. Rizsszem izzó kell bele. 2-3 + 1 átsó ablakfűtés/fűtőmotor szabályzó/ kapcsolójába.

Jó játék lesz :D Sok sikert és ne add fel:)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Régebben kb a 25. oldal felé írtam a problémámat hogy hidegen kopog az autó (c16xe)!Azóta kicseréltem a komplett hengerfejet vezérléssel, tőkékkel mindennel + új olajpumpa gyári olajszűrő és még mindíg ugyanaz a hangja de csak hidegen és ha eléri a 90 fokot a víz már semmi hangja a kocsinak, teljesen kifogástalan de reggel nagyon gáz!

Teljesen el vagyok keseredve mert már a dugattyúk, hidrotőkék, olajpumpa hengerfej, ki lettek cserélve és 1xűen még mindíg ugyanott vagyok hogy hidegen halálos!Ja és 15 e ér egy prolongot is vettem bele hátha de semmi!Tegnap bementem egy szakszervízbe hátha tudnak valamit mondani de csak tippelgettek kb semmi konkrétum!Ha esetleg valaki tudna nekem tanácsot adni vagy tud 1 olyan embert aki nagyon képben van az opelok terén és meg tudná hallgatni akkor legyen szíves írjon mert én már kifogytam az ötletekből!

Előre is köszönöm!

Hy

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.