Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Üdv megint!

A vezérmű tropárament, javíthatatlan lett. Egy új motort szándékozom vásárolni az autóba (Corsa B '93). Az a kérdésem hogy idáig OHC renszerű C12NZ volt benne, de esetleg bele tudnék-e rakni valami 16 szelepest? 1.4-re gondoltam, ecotec motorra. A felfogatások megegyeznek szerintetek?

Köszi ha válaszoltok.

Üdv: epidemic.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már megint itt, és már megint kérdezek:(

Szóval, 1,2es '97es corsa.

Amikor belehajtok egy nagy pocsolyába, elkezd rángatni, de durván :S Alig akar menni, és egyszerre abbahagyja, és érezhetően elkezd húzni a kocsi, minden rendben, egészen a következő nagy pocsiig...

Eddig 2 alkalommal fordult elő.

A másik, ha esik az eső, akkor az aksi kijelzője mindig elkezd világítani, de csak úgy halványan, aztán lesz egy olyan hang, mikor csúszik az ékszíj (tudom <_<), és akkor rendbejön az aksi. Legalábbis a visszajelzője bizti. Ezt viszont már azóta műveli, mióta megvan. Úgy kb 1 éve.

Köszi a válaszokat:)

Link to comment
Megosztás:

Egyik pillanatról a másikra elkezdett rángatni az autó alacsony fordulaton

Na sikerült...megvan a gond. A gyertyát kiszedve láttuk hogy szanaszét volt égve. Csoda hogy még járt a motor <_<

Kicsit amatőr hiba. Dehát a lényeg hogy kutya baja. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocs a terjedelemért.

Tanácsot szeretnék kérni.Novemberben vettem egy 99es 1.2 16V. X12XE motorkódú corsat és

kb. egy hét múlva elkezdet meleg motornál 1-2másodpercre megtorpanni főleg 1es2ben aztán hírtelen elindúlt

vagy ha visszaengedtem a gázt utána ment rendesen és 80nál 4.ben 100 fölött 5.ben kigyúlt a chek

lámpa és gázadásra nem reagált a fogyasztása is gyalázatos.Aztán ez egyre rosszabb lett,elvittem egy ismerős

sráchoz aki opel szervízben dolgozik és hibaolvasó programmal kiolvasta a hibát ami légtömegmérő volt.

Kicseréltük,másnap már hideg motornál is megtorpant rángatott amit előtte nem csinált.Visszavittem

és most lambdaszonda hibát jelzett, de azt mondta a srác egyértelműen nem meri kijelenteni,hogy az a

hiba mert a légtömegmérő utángyártott és lehet,hogy nem a megfelelő értékeket méri.Mindenesetre

kicseréltem a lambdát is de szinte semmi nem változott csak annyi,hogy eddig a chek nem gyúlt ki.

Az egr szerinte rendbe van és egyébb értékek is jók.Gyertya,benzinszűrő volt cserélve.

Ha valakinek van ötlette mit érdemes átnézni mielőtt kicserélem a fél autót azt megköszöném

mert már kezdem feladni,hogy valaha megszünik a hiba.Természetesen ha szükséges megveszem a

gyári légtömegmérőt de szeretnék már előtte minden mást kizárni és más szerelők azt mondják

nem valószinű,hogy az utángyártottal van gond.

Köszönöm ha elolvassátok és tudtok segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Az lenne a kérdésem,hogy mi az amit a képen jelöltem??

http://kepfeltoltes.hu/090605/SDC10244_www...ltoltes.hu_.jpg

A fekete kis cső érdekelne. De a pirosra is kíváncsi vagyok.A fekete el van repedve de a képen nem igazán látszik.

Okozhat ez valami hibát.Kigyulladt ma a sárga kis visszajelző.Lehet ez az oka?

A barna dugó piros vezetékkel a légszűrőházhoz megy, ha jól tudom vákuummal nyit/zár egy ajtót hogy hideg levegőt szívjon vagy a motortól meleget.

A feketét megnéztem az enyémen és a központi befecskendező alá megy be onnan pedig kilyön egy másik fekete és az aktív szénszűrő irányába megy.Dehogy mi lehet azt nem vágom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocs a terjedelemért.

Tanácsot szeretnék kérni.Novemberben vettem egy 99es 1.2 16V. X12XE motorkódú corsat és

kb. egy hét múlva elkezdet meleg motornál 1-2másodpercre megtorpanni főleg 1es2ben aztán hírtelen elindúlt

vagy ha visszaengedtem a gázt utána ment rendesen és 80nál 4.ben 100 fölött 5.ben kigyúlt a chek

lámpa és gázadásra nem reagált a fogyasztása is gyalázatos.Aztán ez egyre rosszabb lett,elvittem egy ismerős

sráchoz aki opel szervízben dolgozik és hibaolvasó programmal kiolvasta a hibát ami légtömegmérő volt.

Kicseréltük,másnap már hideg motornál is megtorpant rángatott amit előtte nem csinált.Visszavittem

és most lambdaszonda hibát jelzett, de azt mondta a srác egyértelműen nem meri kijelenteni,hogy az a

hiba mert a légtömegmérő utángyártott és lehet,hogy nem a megfelelő értékeket méri.Mindenesetre

kicseréltem a lambdát is de szinte semmi nem változott csak annyi,hogy eddig a chek nem gyúlt ki.

Az egr szerinte rendbe van és egyébb értékek is jók.Gyertya,benzinszűrő volt cserélve.

Ha valakinek van ötlette mit érdemes átnézni mielőtt kicserélem a fél autót azt megköszöném

mert már kezdem feladni,hogy valaha megszünik a hiba.Természetesen ha szükséges megveszem a

gyári légtömegmérőt de szeretnék már előtte minden mást kizárni és más szerelők azt mondják

nem valószinű,hogy az utángyártottal van gond.

Köszönöm ha elolvassátok és tudtok segíteni!

Szia!

Merre laksz?

Link to comment
Megosztás:

Üdv megint!

A vezérmű tropárament, javíthatatlan lett. Egy új motort szándékozom vásárolni az autóba (Corsa B '93). Az a kérdésem hogy idáig OHC renszerű C12NZ volt benne, de esetleg bele tudnék-e rakni valami 16 szelepest? 1.4-re gondoltam, ecotec motorra. A felfogatások megegyeznek szerintetek?

Köszi ha válaszoltok.

Üdv: epidemic.

Szia!

Ha jól tudom nagyobb motort szeretnél, akkor regadót is kell fizetni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv megint!

A vezérmű tropárament, javíthatatlan lett. Egy új motort szándékozom vásárolni az autóba (Corsa B '93). Az a kérdésem hogy idáig OHC renszerű C12NZ volt benne, de esetleg bele tudnék-e rakni valami 16 szelepest? 1.4-re gondoltam, ecotec motorra. A felfogatások megegyeznek szerintetek?

Köszi ha válaszoltok.

Üdv: epidemic.

nekem lehet egy keveset futott c12nz motorom eladó. ha érdekel!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! Corsa B .... Milyen a kormány kerék fogazata?? Mekkora az átmérője?? Csak azért mert bele szeretném tenni egy Monzába, és nem tudom ,hogy mi a mérete, Bontóból sem segítettek! mert nem szedi le a rudazatról az én kedvemért sem.

Köszi előre is!! <_<

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Tiszaújvárosban.Volt hasonló problémád?

Volt. EGR tisztítás, BOSCH légtömegmérő csere, pillangószelep pucolás, új gyertyák, hőfok jeladó a vízpumpánál. Ja és nézd(esd) végig a kábeleket a légtömegmérő és a hőfokjeladó környékén. Nekem ezek megoldották.

Azért kérdeztem mert kölcsön tudtam volna adni próbára a légtömegmérőt.

Ha esetleg veszel(csakis BOSCH-t) akkor nem az X12XE-s vedd mert aranyárban van nekem az Z12XE-é bevált.

Link to comment
Megosztás:

Volt. EGR tisztítás, BOSCH légtömegmérő csere, pillangószelep pucolás, új gyertyák, hőfok jeladó a vízpumpánál. Ja és nézd(esd) végig a kábeleket a légtömegmérő és a hőfokjeladó környékén. Nekem ezek megoldották.

Azért kérdeztem mert kölcsön tudtam volna adni próbára a légtömegmérőt.

Ha esetleg veszel(csakis BOSCH-t) akkor nem az X12XE-s vedd mert aranyárban van nekem az Z12XE-é bevált.

Nekem is kb. ugyanez volt a menetrend....

Corsa B ,Astra G ,Vauxhall levegő mennyiség mérő

( Bosch 0 280 217 123 ) ; X12XE ,X10XE,

http://www.unixauto.hu/TL_IMAGES/00430%5C00430480.umk

http://www.unixauto.hu/UnixOnline/Unix_Cik...mp;cMegnNr=2951

Link to comment
Megosztás:

Volt. EGR tisztítás, BOSCH légtömegmérő csere, pillangószelep pucolás, új gyertyák, hőfok jeladó a vízpumpánál. Ja és nézd(esd) végig a kábeleket a légtömegmérő és a hőfokjeladó környékén. Nekem ezek megoldották.

Azért kérdeztem mert kölcsön tudtam volna adni próbára a légtömegmérőt.

Ha esetleg veszel(csakis BOSCH-t) akkor nem az X12XE-s vedd mert aranyárban van nekem az Z12XE-é bevált.

Szia!

Úgy néz ki tényleg az utángyártott légtömegmérő lesz a gond mert lehúztam a csatlakozóját és így gyakorlatilag

megszünt minden hiba.Lamdaszonda csere előtt is próbáltuk ezt, de akkor semmi nem változott.A szervizes srác is

azt ajánlotta,hogy próbáljak valakitől kérni egy jól müködő légtömegmérőt és azzal kibróbálni.

Mindenesetre köszönöm a szándékot még ha a távolság miatt ez nem is jön össze!

Még azért átnézettem és utána megpróbállom a z12xe változatot,remélem azzal már jó lesz.

Köszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Micsoda tiszta X14XE!

Egyébként a tágulási tartály bal oldala és a szívósor jobb oldala alatt találod a két csövet,a tűzfal felöl jönnek.

Hát igen :) Szép...

Csak azért kérdeztem mert nem mint ha sokat fogyasztana a kis kocsi csak érdemes lenne rá rakni egy ilyet?

Vagy csak hitévesztés...? <_<

Stabilabb alapjárat jobb inditás ilyenek vannak itt meg kisebb a kocsi káros anyag kibocsájtása.

Petrol Booster

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.