Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szülinapott Mesternek és a lököttebbik Zsiráfnak.

:o

Ez van ma Zsiri ;)

Ja.... tényleg <_< köszönöm!! Mester kolléga is 10-ei? Nohát akkor neki is sokat!! ;)

Amúgy pocsék nap volt a tegnapi, pl. nem tudtam feltölteni az itteni feltöltőkártyás telefonomat, mert az r-kioskisok azt mondták, hogy a Sonera feltöltő rendszere három napja nem működik. :(

Vagyis elfogyott az egyenlegem, feltölteni meg nem lehet. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ja.... tényleg <_< köszönöm!! Mester kolléga is 10-ei? Nohát akkor neki is sokat!! :o

Amúgy pocsék nap volt a tegnapi, pl. nem tudtam feltölteni az itteni feltöltőkártyás telefonomat, mert az r-kioskisok azt mondták, hogy a Sonera feltöltő rendszere három napja nem működik. ;)

Vagyis elfogyott az egyenlegem, feltölteni meg nem lehet. :(

Boldog szülinapot Zsiri és Mester! :)

Szerintem is a DIS-modulost x12sz-nek hívják.Meg asszem a c12nz csak euro1 az x12sz már euro 2 és több a nyomaték is 86helyett 88Nm :o

Engem meg felhívnak a napokban rejtett számról,mondja a gyerek,hogy nyertem 1.5millát ha veszek 10ezerért feltöltőkártyát.Mondom neki szórakozzál anyukáddal viszont valahol sajnállak,hogy ilyen kisstílű módon akarsz pénzt keresni,ezért add meg a számod és feltöltelek 200Ft-tal. ;)

Erre még ő kezd fenyegtőzni....milyen emberek vannak :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Boldog szülinapot Zsiri és Mester! :(

Szerintem is a DIS-modulost x12sz-nek hívják.Meg asszem a c12nz csak euro1 az x12sz már euro 2 és több a nyomaték is 86helyett 88Nm ;)

Engem meg felhívnak a napokban rejtett számról,mondja a gyerek,hogy nyertem 1.5millát ha veszek 10ezerért feltöltőkártyát.Mondom neki szórakozzál anyukáddal viszont valahol sajnállak,hogy ilyen kisstílű módon akarsz pénzt keresni,ezért add meg a számod és feltöltelek 200Ft-tal. :wacko:

Erre még ő kezd fenyegtőzni....milyen emberek vannak <_<

Igen benne van az nagyon jó agr ezért E2

Link to comment
Megosztás:

Tegnap alra lettem figyelmes, miután beálltam a garázsba és a bébim épp megcsókolt, hogy a kocsi nyöszörög... mondom ejj tudom lelke is van, de akkor is.

Szóval valaki mondja már meg, hogy ha leállítom a kocsit akkor olyna mintha valaki a dudát csak 1 nagyonrövid pillanatra nyomná meg csak ez mitől lehet? lehet csak csatlakozási gond? nem láttam semmi szokatlant egyéb ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap alra lettem figyelmes, miután beálltam a garázsba és a bébim épp megcsókolt, hogy a kocsi nyöszörög... mondom ejj tudom lelke is van, de akkor is.

Szóval valaki mondja már meg, hogy ha leállítom a kocsit akkor olyna mintha valaki a dudát csak 1 nagyonrövid pillanatra nyomná meg csak ez mitől lehet? lehet csak csatlakozási gond? nem láttam semmi szokatlant egyéb ötlet?

Doktor úr!

Ha a bal lábam megemelem és közben megfogom a jobb fülem,kicsit fáj a hátam.

Mi lehet a bajom?

<_< :wacko: :(

Link to comment
Megosztás:

Tegnap alra lettem figyelmes, miután beálltam a garázsba és a bébim épp megcsókolt, hogy a kocsi nyöszörög... mondom ejj tudom lelke is van, de akkor is.

Szóval valaki mondja már meg, hogy ha leállítom a kocsit akkor olyna mintha valaki a dudát csak 1 nagyonrövid pillanatra nyomná meg csak ez mitől lehet? lehet csak csatlakozási gond? nem láttam semmi szokatlant egyéb ötlet?

Ha csak leállításnál jelentkezik,akkor én a generátor-ékszíjat nézném meg legelőször,az szokott leállításnál nyikkanni.

Duda megszólalásról nem hallottam még...

Mester,Zsiri!

Bulizással óvatosan!

Részegen nem ülünk volánhoz! Okés? :wacko: ;) Bár láttam olyat,akinek kifejezetten jót tesz,mondjuk csak a garázsba szokott beállni a ház elöl,de sokkal jobban parkol :( Meg olyat is,aki markolózásból keresi a kenyerét és szombat este meg vatta részegen járja a vectrával a környék disco-it.10 éve biztosan így nyomja <_<

(Sokkal jobb mondjuk az USA-ban,ahol nem az érdekli a sünöket,hogy ittál-e,hanem mennyire vagy kontrollált,mondjuk ha itthon újra lehetne 1ezrelék,akkor jobban félnék az úton,mert ha a magyarnak mondják,hogy 1pohár,akkor még sokaknál beleférne a három is.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem biztos,hogy ide illő a kérdésem,de minden lehetőséget kihasználok.

Szóval:

Nagy szükségem lenne B Corsa-hoz (97', 1,0 ,3 ajtó) 4 küllős légzsákos kormánykerék légzsák nélkül. :wacko:

Sajna elkopott,és elfordul rajta a burkolat. ;) Esetleg nincs valamilyen ötlet,hogyan tudom rögzíteni a gumit a vason? :( Minden ötlet jól jön. <_<

Előre is Köszönöm.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem biztos,hogy ide illő a kérdésem,de minden lehetőséget kihasználok.

Szóval:

Nagy szükségem lenne B Corsa-hoz (97', 1,0 ,3 ajtó) 4 küllős légzsákos kormánykerék légzsák nélkül. :wacko:

Sajna elkopott,és elfordul rajta a burkolat. ;) Esetleg nincs valamilyen ötlet,hogyan tudom rögzíteni a gumit a vason? :( Minden ötlet jól jön. <_<

Előre is Köszönöm.

Üdv.

Az enyém is ilyen kormány,hogyan fordul a burkolat? Előre-hátra vagy tekeréskor csúszik?

Mert előre-hátra új korában is elfordult a burkolat ezeken a kormányokon.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem bármelyik corsa jó, de inkább X14XE-kódút kérnék meg rá, hogy készítsen nekem pár fotót a gyertya kábeleiről! Hogy a trafóból melyik hengerhez mennek a kábelek! Lehet nekem kicsit össze van keveredve 1-2 dolog,mert valami nagyon nem stimmel a kocsival...

Meg azt valaki meg mondaná, hogy hogy kell meg számolni a hengereket? Én úgy tudom, hogy a trafótól ( vagy hogy hívják ,most valahogy nem tudom.. <_< ) 1,4,2,3

Rosszul tudom???

Link to comment
Megosztás:

Szerintem bármelyik corsa jó, de inkább X14XE-kódút kérnék meg rá, hogy készítsen nekem pár fotót a gyertya kábeleiről! Hogy a trafóból melyik hengerhez mennek a kábelek! Lehet nekem kicsit össze van keveredve 1-2 dolog,mert valami nagyon nem stimmel a kocsival...

Meg azt valaki meg mondaná, hogy hogy kell meg számolni a hengereket? Én úgy tudom, hogy a trafótól ( vagy hogy hívják ,most valahogy nem tudom.. <_< ) 1,4,2,3

Rosszul tudom???

Nem 1-3-4-2?

Link to comment
Megosztás:

1-3-4-2 a gyújtási sorrend

Ha szemben állsz vele a bal az 1-es.Aszem! <_<

%7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/100911/DIS_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ÚÚÚÚú köszönöm, megyek és meg nézem ! Jaa, még annyi, hogy akkor ezt az 1-3-4-2 , ezt a trafótól kell számolni, ugye?

Vagy ezt a szembeni dolgot úgy értetted, hogy fel nyitom a motorháztetőt, és akkor balról számolom az 1-3-4-2 őt?

Link to comment
Megosztás:

Meg néztem a kábeleket, úgy tűnik hogy jól volt be kötve. Valamiért menetközbe még is le esik az alapjáratom, 1-esbe kb. olyan 10km/h-nál eggyáltalán nem akart menni a kocsi, meg torpant, nem húzott, alig bírtam tegnap vele félre állni, le is fulladtam. Vártam vele picit, újra indítás, alapjárat le esik, megint fulladás. Párszor ezt el játszotta. Utána be indult, nem fulladt le, de alapjárat nagyon nagyon ingadozott. Pörgettem, úgy tűnt minden rendben. El gurultam vele ismerősömhöz, hát nem volt az igazi, de legalább 10nél többet tudtam menni. Át mentünk másik ismerősömhöz, ott van neki fedett garázsa. Hát út közbe kicsit oda húztam neki. Olyan 4 ezer körül kezdett menni igazán, akkor lökött 1 nagyot, és szaladtamvele. De 4 ezer alatt kín szenvedés nagyon sokszor a gyorsítás. Szerelőnél majdnem 3 hetet volt a kocsi. Azt mondta mértek kompressziót, azzal minden rendben volt. Cserélt gyújtás kábeleket, de semmi értelme nem volt.Injektorokat is meg nézte, cserélte, semmi értelme nem volt. Nézték a hiba kódokat is, de ki is törölték...

Látta auto elektronikus is. És eggyik se tudta meg mondani, hogy mi a baja. Viszont azt észre vette, hogy el van dugulva a katalizátorom. Nem soká ki megyek, és csinálok videót.

Mivan akkor, ha a kipofogó gáz nem tud ugye át menni a katalizátoron, mert be van dogulva, és egy idő múlva annyira be telítődik a leömlőhöz a cső, hogy azért torpanok meg, mert már nem tud rendesen ki pufogni a hengerekből a gáz?És hát ugye 4ezer felett már gyorsabban adagolja kifelé a naftát, akkor már ki tud szökni innen-onnan ( mert úgy hallom picit ki is fúj a rendszer valahol) Létezik ilyen? Pár perc és hozok videót. Ezt meg kell hallgatnotok.

Link to comment
Megosztás:

Mivan akkor, ha a kipofogó gáz nem tud ugye át menni a katalizátoron, mert be van dogulva, és egy idő múlva annyira be telítődik a leömlőhöz a cső, hogy azért torpanok meg, mert már nem tud rendesen ki pufogni a hengerekből a gáz?És hát ugye 4ezer felett már gyorsabban adagolja kifelé a naftát, akkor már ki tud szökni innen-onnan ( mert úgy hallom picit ki is fúj a rendszer valahol) Létezik ilyen?

Létezik,asszem technodome járt nemrég ugyanígy.

Link to comment
Megosztás:

Létezik,asszem technodome járt nemrég ugyanígy.

<_< nem tudod véletlenül, hogy naggyábol hol írta le az esetet? Én nekem most el kell szaladnom boltba, de ha vissza jövök ( max. 20 perc) fent lesz a videó is , meg addig hátha technodome is elő kerül! Lehet aztán neki ugrok csavarhúzóval, és pár lyukat bele vájok a csőbe, úgy is ki kell cserélnünk :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.