Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hali mindenkinek,lenne egy picike gondom,jol esne ha valaki segiteni tudna: tavaly ota vagyok egy 98-es b corsa(1l, 12v) tulajdonosa,a bajom csak az hogy a km-ora meg sem moccan.Namost a szaki azt mondta hogy egyik oldaltengelye cserelve lehetett,es ez az ora onnan az ABS erzekelorol veszi a jelet,es azert nem megy.Utananeztem,es tenyleg a bal oldaltengelyen nincs ABS erzekelo(a tobbin van),valoszinuleg ezert is nem mukodik az ABS!!!A kerdesem az hogy tenyleg onnan veszi a jelet a km-ora,vagy valahol mashol keresendo a hiba??? Elore is koszonom ha valaki segiteni tud

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek,lenne egy picike gondom,jol esne ha valaki segiteni tudna: tavaly ota vagyok egy 98-es b corsa(1l, 12v) tulajdonosa,a bajom csak az hogy a km-ora meg sem moccan.Namost a szaki azt mondta hogy egyik oldaltengelye cserelve lehetett,es ez az ora onnan az ABS erzekelorol veszi a jelet,es azert nem megy.Utananeztem,es tenyleg a bal oldaltengelyen nincs ABS erzekelo(a tobbin van),valoszinuleg ezert is nem mukodik az ABS!!!A kerdesem az hogy tenyleg onnan veszi a jelet a km-ora,vagy valahol mashol keresendo a hiba??? Elore is koszonom ha valaki segiteni tud

a váltóba van egy útjeladó onnan kapja.....

x10xe motor van benne ugye???

Link to comment
Megosztás:

Jester!

A hátsó ajtódat megnyomták szerintem és a kittelés széleinél kezdett rohadni.

A 2000-es évjáratok már csak akkor rohadnak,ha törték őket én úgy tudom.

Türelem..biztosan lesz majd fekete ajtó is :)

Nála érdeklődtél már? Nagyüzemi corsa bontó. Mc-elek asszem tudja a tel.számát is!

Még nem kérdeztem, de köszi a linket, egy próbát megér!

Link to comment
Megosztás:

Mi a tapasztalatotok, a B Corsák csomagtérajtaja mennyire rohad? Vannak-e tipikus rohadási pontok?

Hi

Én pont most kaszniztam ki a 16 éves B Corsa-mat.

Tipikus rohadási pontok amiket találtam bontás alatt/után:

- küszöbök

- kerékjárati ívek, és a oldalívek/sárvédők pereme

- ülés lefogató csavarok körül, a külsők ami a küszöb felől vannak.

- kipufogó

- és igen nekem is rohad a hátsó csomagtér ajtó, és persze a motorháztető is.

Végül is mondhatnánk hogy az egész kocsi :D

A küszöbökön a rozsdád már lehetett látni, de a kerékjárati ivek és a ülés lefogató csavar rozsdaboglyákat csak az utastér szétszedése után lehetett látni.

Belsőtérben hamarabb észre lehet venni a rozsdásodást mint kívülről. Kívülről takarják a gyári cumók (szilikon, alvázvédő stb.) belülről viszont csak a belső festés van és ott már szépen lehet látni hogy a vas átalakult lyuká.

Láttam itt képet valakinek a küszöbe elég csúnyán nézet ki, javaslom neki hogy minél hamarabb nézesse/javíttassa meg. Én is elhanyagoltam, felcsiszoltam gitt kis festék oszt kész. Na most amikor leszedtem láttam meg hogy mögötte azért az idő tette a dolgát azaz a merevítő lemezek is sz@rá rohadtak, így azt is kikellet vágni. Jobb híján 60*40*2 zártszelvény ment be helyettük (nem kis melo volt), és az emelési pontok megerősítve 2 millis szögvassal. Szóval hogy ezt elkerülje előzze meg a bajt!!!

Most már emelem az elején és a hátulja is emelkedik vele, mint 3-4 éve amikor hozzám került a drágaság :)

Itten van pár kép:

Ülések lefogató csavarjai körül a rohadás amit alulról nem lehet látni

küszöbb megbontva

zártszelvény berakva és festve a köszöbnél

már alapozva

készül az új pufócsövem saválócsőből

készen :D

Na nagyjából ennyi, remélem kielégítő volt a válasz :D

Link to comment
Megosztás:

Hi

Én pont most kaszniztam ki a 16 éves B Corsa-mat. [...]

Szia!

Köszönöm a részletes leírást! Tehát semmi jóra ne számítsak. :D A viccet félretéve szerintem hagyom fent ezt a csomagtérajtót, amíg ki nem lyukad, mert ahogy kérdezgettem, 25.000.-nél kezdődnek az ajtók + 10.000.- a munkadíj... na és ha még fényezni is kéne, mert színben nem passzol... :)

Csiszolás + kittelés + festésnek nem sok értelmét látom. Vagy javítsatok ki, ha nem így van.

Link to comment
Megosztás:

milyen akksi kell mennyiért? :)

A lényeg hogy beférjen a helyére mert ami most van annak a magassága nagyobb és így kinyomja a motorháztetőmet, ami így elég gázul néz ki :D

1.2es corsához kellene, sztem nem kell nagyobb 54amperesnél (azis csak a zene miatt), és minél olcsóbban :D

Más: Ülést kellene cserélnem mert eléggé kivan a vezetőülésem, esetleg átépítés nélkül milyen ülés egyezik meg a b corsáéval (mármint a sín szélesség) ?

Mondjuk egy g astra üléseit el tudnám képzelni, vagy nem tudom :D

Link to comment
Megosztás:

Szia, üdv erre!

Hibakódot dob a gép? A motorkódot meg tudod nézni a forgalmiban, asszem' a motorszám vége lesz. Nálam X12SZ, ilyesmit keress.

Elektromos csatlakozások mindenhol rendben vannak a motorban? A helyedben rászánnék pár órát, hogy egy kontaktspré társaságában végignéznm az összes fontos csatlakozást a kocsiban. Ennél olcsóbb megoldás nincs, hatákonyabb igen, de mivel ilyen problémám még nem volt, nem nagyon tusok tippeket adni :) max olyat, hogy gyújtáskapcsoló .... és hasonlók.

Sok sikert, ha meglesz a probléma oka, mindenképpen írd meg ide!

:D

Üdv!

Engine check világít, de előtte is világított, ill. eleinte töbször el is aludt magától. A héten talán eljut a kiolvasásig. A motorkódot azért nem tudom megnézni, mert 100km-re van az auto:( nekem nyakamon a lakásfelújítás, túlóra, meg külföldi kiküldetés...

Már több ízben szétbontottam a csatakozókat, megmozgattam, összes bizti ki-be, relék ki-be, relékontaktok tisztítása. Ahol elindult, legközelebbi esetnél ott kezdtem, de sajnos nem ismétlődött meg a javulás.

Üdv.

Pityu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.