Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hibakód?

Ha jól értem, az indítómotor teker-teker eredmény nélkül, s nem arról van szó, hogy semmi sem történik a kulcs elforgatására. Az én tippjeim: gyújtáskapcsoló (de nem biztos, csak ha olyan kiképzésű, amire gondolok); gyújtómodul, akksi, vagy bármelyik eletronikus vezérlőcumó, hőmérséklet-érzékelő.

Amúgy persze szervíz... gyújtás-ellenőrzés, stb...

Sok sikert, és ha meglesz a megoldás, mesélj!

XE a motorkód...mond ez valakinek valamit? :)

Segítek...3 betű és pont ilyen szívást tud eredményezni, mint amit a srác leírt.

Link to comment
Megosztás:

Hy all!

Sajnos újból gondba vagyok. A corsámnál mostanság előfordul,hogy mikor gyorsítani akarok mintha akadozna a dolog, olyan mintha le akarna fulladni de pár pillanat múlva újból helyrejön . Nagyobb fordulaton kuplung csúsztatásával tudom csak kiküszöbölni az akadozást. Inkább csak hideg motornál szokott előfordulni. Bár most tapasztaltam ,hogy mentem egyenletes 90el és egyet rándult az autó, a check lámpa felvillant de csak egy pillanatra és minden ment utána megint rendesen.

Most cseréltem benne gyertyákat. (mintha most könnyebben indulna, szebben is járna), a gyújtás kábeleket most tisztítom meg.

Esetleg vmi tipp hogy mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Khm, netán egér-szelep :) ?

Technodome, szerintem ott mondtad ki a varázsszót, hogy felvillant a chek-lámpa vagyis: villogtasd ki. Amúgy mint mindig: bármitől lehet :D

(De majd a nálam tapasztaltabbak megmondják :D )

akkor elkezdek visszaolvasgatni mert még soha nem olvastam ki hibakódot.

Link to comment
Megosztás:

Hibakód?

Ha jól értem, az indítómotor teker-teker eredmény nélkül, s nem arról van szó, hogy semmi sem történik a kulcs elforgatására. Az én tippjeim: gyújtáskapcsoló (de nem biztos, csak ha olyan kiképzésű, amire gondolok); gyújtómodul, akksi, vagy bármelyik eletronikus vezérlőcumó, hőmérséklet-érzékelő.

Amúgy persze szervíz... gyújtás-ellenőrzés, stb...

Sok sikert, és ha meglesz a megoldás, mesélj!

Hibakód nincs, szerintem, bár nem olvastam ki.

Igen, jól érted. Az indítómotor teker, és semmi.

Hőmérséklet érzékelőnél mire gondolsz pontosabban?

Ja, és ha gyújtáskapcsoló vagy akksi lenne rossz, akkor tekerne az indítómotor?

Link to comment
Megosztás:

Hibakód nincs, szerintem, bár nem olvastam ki.

Igen, jól érted. Az indítómotor teker, és semmi.

Hőmérséklet érzékelőnél mire gondolsz pontosabban?

Ja, és ha gyújtáskapcsoló vagy akksi lenne rossz, akkor tekerne az indítómotor?

Nem tekerne.

Hibakód olvasás nem ártana, lehet van benne tárolt.

Egy próbát megér.

EGR és AC vonalon kezdeném a tapogatózást.

Link to comment
Megosztás:

XE a motorkód...mond ez valakinek valamit? :)

Segítek...3 betű és pont ilyen szívást tud eredményezni, mint amit a srác leírt.

Nem értem, mit jelent az XE motorkód?

Ja, és nem nagyon vagyok képben a 3 betűs szóval sem, szóval leírnád lécci részletesebben?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem.

Fogyasztásod nem nőt meg mióta kivetted?

Hibalámpa azóta nem volt?

Fogyasztás nem nőtt meg, és hibalámpa sem volt.

Első körben vegyem ki az EGR-t és tisztítsam meg?

(mert ha jól értem, ha lezárom, akkor pl. fogyasztás is megnő, és a nyomaték is csökkenhet, ugye)

Link to comment
Megosztás:

Pontosan.

Második lépésként,ha előjön a hiba,akkor indítgatás közben megkellene nézni, hogy fent a mocinál a benzinhídban van-e nafta és van-e üanyomás.

Akkor első lépés világos, holnap neki is látok.

Ha mégsem jönne be, akkor másodsorban hogy tudom ellenőrizni hogy van-e üa nyomás? (vegyem le a csövet a híd előtt?)

(gondolom ezzel majd az AC hibát lehetne kiszűrni)

Link to comment
Megosztás:

Akkor első lépés világos, holnap neki is látok.

Ha mégsem jönne be, akkor másodsorban hogy tudom ellenőrizni hogy van-e üa nyomás? (vegyem le a csövet a híd előtt?)

(gondolom ezzel majd az AC hibát lehetne kiszűrni)

Ha szemben állsz a mocival, a benzinhíd végén lennie kell egy tűszelepnek. (mint a bicajkeréken)

Ha annak a közepét benyomod onnan spriccelnie kell az üzemanyagnak.

Itt lehet üanyomást is mérni. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha szemben állsz a mocival, a benzinhíd végén lennie kell egy tűszelepnek. (mint a bicajkeréken)

Ha annak a közepét benyomod onnan spriccelnie kell az üzemanyagnak.

Itt lehet üanyomást is mérni. :)

Rendben, világos.

Nos, ezeket kipróbálom, és jelentkezem, akár + akár - az eredmény.

Nagyon köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Mostanában elkezdett nyöszörgő hangot adni a fűtőmotorom.

Sokszor segítettem már másoknak,szóval légyszíves most ti is segítsetek nekem távgyógyítással!

Hagyd abba a nyöszörgést hmmm.....hmmmm...egy,ketőő,három...

Az ősz elején szétszedtem a motorig, kiszereltem. A csapágyak hozzáférhetők, de nem kiszedhetők. Csorgattam rájuk olajat, remélve, hogy jut belülre is. Félig sikerült: nyöszörög, de csak amikor indul. Amugy korrekt kis motor, szét is lehetne szedni a csapágyazást is apróbb roncsolással - értsd: az összerakáshoz csavarhelyet kell bele varázsolni, bilincsezni. Úgy emlékszem megoldható, de elsőnek adtam egy esélyt a ráfolyatásnak....

Link to comment
Megosztás:

Az ősz elején szétszedtem a motorig, kiszereltem. A csapágyak hozzáférhetők, de nem kiszedhetők. Csorgattam rájuk olajat, remélve, hogy jut belülre is. Félig sikerült: nyöszörög, de csak amikor indul. Amugy korrekt kis motor, szét is lehetne szedni a csapágyazást is apróbb roncsolással - értsd: az összerakáshoz csavarhelyet kell bele varázsolni, bilincsezni. Úgy emlékszem megoldható, de elsőnek adtam egy esélyt a ráfolyatásnak....

Kösz Zsiri!

De nekem csak távgyógyítás kéne,hátha elmúlik!

Ha már szétszedem,akkor rakok bele újat...illetve most néztem,hogy 43eFt-ért lehet kapni úját. :)

Szóval inkább próbáljátok szugerálni hátha abbahagyja!!

Link to comment
Megosztás:

Hogyan találhatom meg azt a fogyasztót a b corsámon, ami kb. 3 nap alatt lemeríti az akkumulátort. Napi használattal tökéletes az aksi ereje. Ha néhány napra lemerészelem állítani az autót, akkor rátöltés a bünti.

Én azt csinálnám, hogy leszedném az egyik akkusarut, majd ampermérővel hidalnám át az eltávolított kontaktust. Ami szökőáram van, az fogja meríteni. Ha nincs, akkor az akku maga a bűnös.

Ha van szökőáram, akkor az a biztosítéktáblához fáradnék: első biztosíték ki, ampermérő a helyére. Sorban mindnél próbáld ki. Ahol sokkal több, mint nulla, akkor arra keresendő a bűnös. Persze alapban fog valamennyit fogyasztani (pl a TID, talán a rádió is), de nem hinném, hogy azok pár 10 mA-nél többet ennének. Gondolom a huncutság 50..100 mA-től kezdődik, az akkunál lemért szökést kell megkeresni. Generátor, indítómotor is szokott hülyéskedni, de nem tudom, a profik majd megmondják, mi a valószínű gond :) EGR mindenesetre nem. :D (Csak a vezérlése.)

(Persze más gond is lehet, pl. biztik előtti átvezetés, stb.)

Sok sikert, várunk vissza a megoldással!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.