Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hogy ha a statisztikat nezed autobalesetben tobb ember hal, nyomorodik le mint motorbalesetben. Sztem a motorozast veszelyesebbnek hiszik mint kellene. Doltem fel en is parszor, csusztam az aszfalton "draga" motor torott szakadt, en meg karcolasokkal megusztam. Most egy 1000 cbr em van, remelem ez fog tartani egy darabig. Amugy egy kommentben kerdeztem hogy mi a velemenyetek arrol a cuccrol amit bele kell tolteni a motorolajba?

Az ilyen löttyöktől lehet elmúlik,de csak a következő olajcseréig. B)

Szelepfedelet le kellene venni megnézni mi a helyzet egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

csá

a jobbost felhúzza teljesen, az ki is akad, de a balos csak félig mozdul... 5let? köszi

Laza a bowden lehet hogy megnyúlott volna...feszíteni kéne rajta a háttámlának az állítója nem volt kihúzva? ha tekertetek rajta az ülés ferdén áll és azért se emel ki rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Laza a bowden lehet hogy megnyúlott volna...feszíteni kéne rajta a háttámlának az állítója nem volt kihúzva? ha tekertetek rajta az ülés ferdén áll és azért se emel ki rendesen.

megnyúlhatott, mert "bekapta" az övet nemrég, és feszegetve lett mint barom sztem a tulaja által...

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen löttyöktől lehet elmúlik,de csak a következő olajcseréig. B)

Szelepfedelet le kellene venni megnézni mi a helyzet egyáltalán.

Hat amugy semmi gond nincs az autoval es a motorral sem csak hangos. Volt fustmeresen jo eredmennyel, az olajat sem fogyasztja es jol megy. Csak szeretnem h halkabb legyen a motor. Sport kipufogo van rajta es ha mar zugas akkor inkabb az:D.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Lenne egy szakmai kérdésem :

Olyat tapasztaltam a kocsimnál ami igazából 70-90km/h-nál észrevehető már hogy, ha gázt adok akkor balra húz a kocsi, ha elveszem a gázt akkor pedig jobbra. Lettek cserélve már stabilizátor szilentek és a két U alakú vas is amiben szintén van szilent (talpasok jók szerelő szerint, az elejével nem igazán lehet baj). A probléma viszont ugyanúgy fenn áll. Ma megyek gumit cseréltetni, A PROBLÉMA lehet esetleg gumikból adódó, vagy elég lehet egy futóműbeállítás is ?

Válaszotokat előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Lenne egy szakmai kérdésem :

Olyat tapasztaltam a kocsimnál ami igazából 70-90km/h-nál észrevehető már hogy, ha gázt adok akkor balra húz a kocsi, ha elveszem a gázt akkor pedig jobbra. Lettek cserélve már stabilizátor szilentek és a két U alakú vas is amiben szintén van szilent (talpasok jók szerelő szerint, az elejével nem igazán lehet baj). A probléma viszont ugyanúgy fenn áll. Ma megyek gumit cseréltetni, A PROBLÉMA lehet esetleg gumikból adódó, vagy elég lehet egy futóműbeállítás is ?

Válaszotokat előre is köszönöm !

Lehet oltári hülyeséget mondok de motortartó bak B)

Link to comment
Megosztás:

Túlvagyok ezen a konzol izzócserés okosságon ám kérdésem lenne

A középső kapcsolóba hogy cserélek izzót ugye az a hátsó ablak fütés eddig ment most meg nem B) veszek ledeket de azt sehogy se tudtam kibányászni onnan. Valaki tudna ebben segíteni.

Illetve a ülésfütés kapcsolójába hogy cserélek izzót? szétszedtem aztis amennyire tudtam de nem bírtam kivenni sehogyse.

DSCF1323.jpg

DSCF1328.jpg

Link to comment
Megosztás:

Túlvagyok ezen a konzol izzócserés okosságon ám kérdésem lenne

A középső kapcsolóba hogy cserélek izzót ugye az a hátsó ablak fütés eddig ment most meg nem B) veszek ledeket de azt sehogy se tudtam kibányászni onnan. Valaki tudna ebben segíteni.

Illetve a ülésfütés kapcsolójába hogy cserélek izzót? szétszedtem aztis amennyire tudtam de nem bírtam kivenni sehogyse.

DSCF123.jpg

DSCF138.jpg

a mikróhullámús edény viszont bírta a kesztyűtartóban

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Lenne egy szakmai kérdésem :

Olyat tapasztaltam a kocsimnál ami igazából 70-90km/h-nál észrevehető már hogy, ha gázt adok akkor balra húz a kocsi, ha elveszem a gázt akkor pedig jobbra. Lettek cserélve már stabilizátor szilentek és a két U alakú vas is amiben szintén van szilent (talpasok jók szerelő szerint, az elejével nem igazán lehet baj). A probléma viszont ugyanúgy fenn áll. Ma megyek gumit cseréltetni, A PROBLÉMA lehet esetleg gumikból adódó, vagy elég lehet egy futóműbeállítás is ?

Válaszotokat előre is köszönöm !

esetleg egy futóműállítás lehet segítene?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sehol nem találtam adatot, ezért kérdezem tőletek: az 1994-es c12nz motorom kompressziója 12-12,5 bár, 150e km után, ez megfelelő? A motorkerékpáromnál 8 bár a minimum, 10-12 bár között optimális.

A tényleges vegyes fogyasztásom 6,3 liter. Úgy gondolom optimális, bár indulásnál mindíg pörgetem, mert nem dúskál a lóerőkben.

Vajon a teljesítményét lehetne még fokozni?

Köszi a válaszokat!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kerdesem, hogy tapasztalatotok szerint egy C14SE motorszamu corsanak mennyi a varosi fogyasztasa? Utoljara 9.3 litert tettem bele es 75km-nel mar elegge ki volt fekudve a mutato, ezert elmentem tankolni. Erdekes viszont, hogy 10 liter utan is a mutato nem eri el az elso vekony vonalat es amikor leveszem a gyujtast a mutato alapallapotban 2-3 mm-rel a beosztas alatt van. Lehet, hogy meg elkegyegett volna 30 km-t? Nem tudom, de ez igy k.urva sok egy ilyen kicsi autotol. Igaz, hogy a lambdam haldoklik, mert neha felvillan a check lampa, de azert ez tulzas? Van vmi modszer amivel pontosan meg lehet allapitani a fogyasztast? (a teletankolos modszeren kivul)

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kerdesem, hogy tapasztalatotok szerint egy C14SE motorszamu corsanak mennyi a varosi fogyasztasa? Utoljara 9.3 litert tettem bele es 75km-nel mar elegge ki volt fekudve a mutato, ezert elmentem tankolni. Erdekes viszont, hogy 10 liter utan is a mutato nem eri el az elso vekony vonalat es amikor leveszem a gyujtast a mutato alapallapotban 2-3 mm-rel a beosztas alatt van. Lehet, hogy meg elkegyegett volna 30 km-t? Nem tudom, de ez igy k.urva sok egy ilyen kicsi autotol. Igaz, hogy a lambdam haldoklik, mert neha felvillan a check lampa, de azert ez tulzas? Van vmi modszer amivel pontosan meg lehet allapitani a fogyasztast? (a teletankolos modszeren kivul)

így nem is olyan nagy furcsaság...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sehol nem találtam adatot, ezért kérdezem tőletek: az 1994-es c12nz motorom kompressziója 12-12,5 bár, 150e km után, ez megfelelő? A motorkerékpáromnál 8 bár a minimum, 10-12 bár között optimális.

A tényleges vegyes fogyasztásom 6,3 liter. Úgy gondolom optimális, bár indulásnál mindíg pörgetem, mert nem dúskál a lóerőkben.

Vajon a teljesítményét lehetne még fokozni?

Köszi a válaszokat!

Gyuri

Tökéletes. B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy technikai problémám az elektromos ablakemelőimmel! A gond az, hogy se fel se le nem mozdul egyik se, megfeszülve nincs, biztosítékok jók, a motor kattog mindkét oldalon. 3 ajtós C14SE. Esetleg ha valaki találkozott már hasonlóval, minden jó tanács érdekelne!

Előre köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy technikai problémám az elektromos ablakemelőimmel! A gond az, hogy se fel se le nem mozdul egyik se, megfeszülve nincs, biztosítékok jók, a motor kattog mindkét oldalon. 3 ajtós C14SE. Esetleg ha valaki találkozott már hasonlóval, minden jó tanács érdekelne!

Előre köszi!

Máshol találkoztam már ezzel a problémával: el van törve a motorban valami: fogaskerék, tengely, akármi. Corsára ez csak tipp.

Link to comment
Megosztás:

Máshol találkoztam már ezzel a problémával: el van törve a motorban valami: fogaskerék, tengely, akármi. Corsára ez csak tipp.

Köszi a tippet, csak az a fő probléma hogy mind a kettő oldal csinálja... Ha csak az egyik oldal csinálná vennék hozzá másik emelőt, de így sajnos lövésem sincs!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet, csak az a fő probléma hogy mind a kettő oldal csinálja... Ha csak az egyik oldal csinálná vennék hozzá másik emelőt, de így sajnos lövésem sincs!

Nem lehet, hogy mindkettő eltört?

Innen nemigen lehet segíteni, a bontás-fülelés, hibanyomozás a Te feladatod lesz, úgy tűnik B) Sok sikert!

(Azért várj kicsit, hátha másnak van tapasztalata itt...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Van nekem egy 1993 Opel Corsám.

9-10-11 L a fogyasztása.Elvittem szervizbe mondtam mi a hiba meg vizsgálta a kocsit

és azt mondták termosztát csere lesz mert nem melegedet fel a víz.

talán 0.5L-el csökkent is a fogyasztásom.

2éve ez a kocsi vegyes használat mellet.5.5-6L fogyasztott.

Sok fórumon utána néztem és sokan lambdaszonda cserét javasolnak.

Lenne olyan kérdésem:

-Én mint laikus ki tudom e cserélni ezt a lambdaszondát a kocsiba,vagy ez valami nagy ördöngös dolog?

Hol és milyen lambdaszondát szerezek be?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.