Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Rendben köszi. Holnap viszem is olajcserére. Azért igen érdekes, hogy a városban 2 opel szervíz van, mindkettőt felhívtam és eléggé eltérőek az árak. Az egyiknél szűrők+castrol olaj 13ezer ft míg a másiknál 17ezer ft olajszűrő+GM olaj, de mivel most valami akció van így "csak" 13,500 Ft, és ebben nincs is benne a pollenszűrő, légszűrő se.

Link to comment
Megosztás:

Rendben köszi. Holnap viszem is olajcserére. Azért igen érdekes, hogy a városban 2 opel szervíz van, mindkettőt felhívtam és eléggé eltérőek az árak. Az egyiknél szűrők+castrol olaj 13ezer ft míg a másiknál 17ezer ft olajszűrő+GM olaj, de mivel most valami akció van így "csak" 13,500 Ft, és ebben nincs is benne a pollenszűrő, légszűrő se.

Sztem egy olajcserét azt te is meg tudsz csinálni, nem kell szervizbe menned. Elég ha megveszed az olajat + a szűrőt és kész. (

Mondjuk én olajcserénél egybe ki is szoktam cserélni a levegő és pollenszűrőket is és azokkal sincs gond egy ideig.

És még mindig olcsóbban jössz ki mintha szervizbe vinnéd

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, csak én elég béna vagyok az ilyen dolgokhoz. Nemrégiben a robogómat akartam megcsinálni de sikerült még jobban elrontani :D

Amúgy az opeles srác azt mondta, hogy nem sok corsában van pollenszűrő. Ez mennyire igaz? Amikor előzőleg cserélték, akkor mintha cseréltek volna olyat is benne.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, csak én elég béna vagyok az ilyen dolgokhoz. Nemrégiben a robogómat akartam megcsinálni de sikerült még jobban elrontani :D

Amúgy az opeles srác azt mondta, hogy nem sok corsában van pollenszűrő. Ez mennyire igaz? Amikor előzőleg cserélték, akkor mintha cseréltek volna olyat is benne.

:P Ami mondjuk még szívatós ha nincs megfelelő célszerszám akkor az az olajszűrő letekerése. Viszont egy láncos fogóval egyszerűen lejön.

Pollenszűrő a szélvédő alatt van középen . Le kell szedni azt a két műanyag takarót, és ott lesz alatta. Az enyémbe nem volt, csak a helye :D

Ajánlották, hogy érdemes tenni/cserélgetni mert akkor kevésbé fog párásodni az ablak. És tényleg :D

Link to comment
Megosztás:

:P Ami mondjuk még szívatós ha nincs megfelelő célszerszám akkor az az olajszűrő letekerése. Viszont egy láncos fogóval egyszerűen lejön.

Pollenszűrő a szélvédő alatt van középen . Le kell szedni azt a két műanyag takarót, és ott lesz alatta. Az enyémbe nem volt, csak a helye :D

Ajánlották, hogy érdemes tenni/cserélgetni mert akkor kevésbé fog párásodni az ablak. És tényleg :D

plusz az ablaktörlő karokat is :D amúgy tényleg nem hülyeség kicserélni a pára miatt

Link to comment
Megosztás:

:P Ami mondjuk még szívatós ha nincs megfelelő célszerszám akkor az az olajszűrő letekerése. Viszont egy láncos fogóval egyszerűen lejön.

Pollenszűrő a szélvédő alatt van középen . Le kell szedni azt a két műanyag takarót, és ott lesz alatta. Az enyémbe nem volt, csak a helye :D

Ajánlották, hogy érdemes tenni/cserélgetni mert akkor kevésbé fog párásodni az ablak. És tényleg :D

Legjobb leszedő a véső vagy csavarhúzó jól beleverni és már le is tudod tekerni :lol: Pollenszűrő nem mindbe van de mindbe ott a helye és tényleg jó párásodás ellen. Amúgy az olajcsere szűrő cseréket otthon is megtudod oldani :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi!, a te géped is baba! :D Én is tettem rá pár kiegészítőt, mondjuk a sportdob, meg króm vég pont nem látszik. A gyári alufelni nekem tetszik, még egy fóliázáson gondolkodom. Amúgy minden elvárásnak megfelel, az előző Wagonyír + után megváltás... (mondjuk a Suzival se volt különösebb baj, csak a formája nem tetszett, meg sajnos ellopták :D )

Nekem most ilyen: Bár az első lámpa az már másmilyen most már.

dy92z6lticqmp3gpeefj.jpg

ő lenne a lámpa:

hr3ds96uyrp6khubqvqt.jpg

ja és bocs nem volt lemosva bár 1 nap múlva tiszta retek szóval mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most ilyen: Bár az első lámpa az már másmilyen most már.

ő lenne a lámpa:

ja és bocs nem volt lemosva bár 1 nap múlva tiszta retek szóval mindegy.

Hát ez tényleg elég egyedi lett. :D Mondjuk én nem lennék ilyen merész, de ez is egy irány. Majd akkor lesz az i-re feltéve a pont, ha 2000-es motor dorombol benne :D Azzal hogy haladsz?

Link to comment
Megosztás:

Hát ez tényleg elég egyedi lett. :D Mondjuk én nem lennék ilyen merész, de ez is egy irány. Majd akkor lesz az i-re feltéve a pont, ha 2000-es motor dorombol benne :D Azzal hogy haladsz?

Az a baj, hogy elsőre az alján a kereszttartók szétrohadtak, meg hátul a rugó alatt az 1ik rész megvan repedve elsőre ezt kéne megcsináltatnom valami jó szakival aztán jönne a 2000es motor projekt :D Amúgy nem nagy cucc én szerelgettem át mindent egyedül kivétel a fóliát nem én raktam fel. Nem igen tudok most olyan embert akihez szívesen vinném sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy elsőre az alján a kereszttartók szétrohadtak, meg hátul a rugó alatt az 1ik rész megvan repedve elsőre ezt kéne megcsináltatnom valami jó szakival aztán jönne a 2000es motor projekt :D Amúgy nem nagy cucc én szerelgettem át mindent egyedül kivétel a fóliát nem én raktam fel.

akkor azt a saabos polar mobilos rendszámtábla keretet is lecserrélhetnéd :D

Link to comment
Megosztás:

akkor azt a saabos polar mobilos rendszámtábla keretet is lecserrélhetnéd :D

Le kéne csak kellene egy jó minőségű keret sima fekete kellene nekem ez azért tetszik mert ha rendszám alatt lehúzod a részt kitudod venni a rendszámot nem kell szarrá törni. Meg hát ha a SAABra ezt teszik szar nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy elsőre az alján a kereszttartók szétrohadtak, meg hátul a rugó alatt az 1ik rész megvan repedve elsőre ezt kéne megcsináltatnom valami jó szakival aztán jönne a 2000es motor projekt :D Amúgy nem nagy cucc én szerelgettem át mindent egyedül kivétel a fóliát nem én raktam fel. Nem igen tudok most olyan embert akihez szívesen vinném sajnos.

Nem is a szereléssel van bajom, hanem az indexes tükör, körbefólia, fekete felnik stb. nekem már túl vad. :D Esetleg még egy GSI hátsó spoilert tennék rá, de annyira már nem foglalkoztat az optikai tuning... :D

Link to comment
Megosztás:

Le kéne csak kellene egy jó minőségű keret sima fekete kellene nekem ez azért tetszik mert ha rendszám alatt lehúzod a részt kitudod venni a rendszámot nem kell szarrá törni. Meg hát ha a SAABra ezt teszik szar nem lehet.

Meg ugye olcsó se. Egyik szerelő srác hozott nekem volvó szervízből rendszámtáblakeretet. Ő mesélte ,hogy ha az ügyfél kéri akkor 6000+munkadíj a keret :D Oké, hogy jó minőség na de ennyire :D

Link to comment
Megosztás:

Meg ugye olcsó se. Egyik szerelő srác hozott nekem volvó szervízből rendszámtáblakeretet. Ő mesélte ,hogy ha az ügyfél kéri akkor 6000+munkadíj a keret :D Oké, hogy jó minőség na de ennyire :lol:

Jó hát én ingyen kaptam :D De amúgy a SAABa is arany árba mérnek mindent :P hóláncot vették tőlünk 3-5 ezerért és eladták 40 ezerért :D

Link to comment
Megosztás:

ha egyszer lesz fölösleges pénzem amit ebbe ölnék,akkor pont egy ilyen hétköznapi unalmas kinézetű corsát csinálnék vmi v6-os mocival :D meglepi verda :D

Ez jó vicc egy ideig de ha ránézek egy alap corsára elég hányinger keltő kinézete van főleg 1-2őnek :P Főleg aminek még gazdája se volt sose :lol: Azért ha néha kiszállsz egy normális kinézetű kocsiból az is számít :lol: Fele annyian fognak gyökérnek nézni :D Amúgy az enyém sincs szanaszét pakolva minden lófasszal szóval ez is meglepetést okozna szerintem :lol: Főleg azért mert a fóliás gyökér az 1.2es corsával majd jól letolom mert BMW-m van az ilyen szintű emberek abba a tudatba élnek, hogy az ő kocsijuknál nincs gyorsabb. De a corsicaLET kocsija az szép volt

Link to comment
Megosztás:

Ez jó vicc egy ideig de ha ránézek egy alap corsára elég hányinger keltő kinézete van főleg 1-2őnek :D Főleg aminek még gazdája se volt sose :P Azért ha néha kiszállsz egy normális kinézetű kocsiból az is számít :lol: Fele annyian fognak gyökérnek nézni :D Amúgy az enyém sincs szanaszét pakolva minden lófasszal szóval ez is meglepetést okozna szerintem :lol: Főleg azért mert a fóliás gyökér az 1.2es corsával majd jól letolom mert BMW-m van az ilyen szintű emberek abba a tudatba élnek, hogy az ő kocsijuknál nincs gyorsabb

ha az alapján ítélnek hogy milyen kocsiból szállok ki,akkor mindenki keresztbe bő nyállal...amúgy meg a B corsa egy olyan autó hogy akár hogy is nézzen ki, nem leszel menőbb tőle :D

Link to comment
Megosztás:

ha az alapján ítélnek hogy milyen kocsiból szállok ki,akkor mindenki keresztbe bő nyállal...amúgy meg a B corsa egy olyan autó hogy akár hogy is nézzen ki, nem leszel menőbb tőle :D

Nem erre gondoltam, hanem ha valaki rendben tartja szerintem jobb kiszállni belőle mint 1 lelakott szarból. Amin a sárvédő ívek fehérek popszegeccsel van feltákolva vagy csavarral és még sorolhatnám :D Bár még mindig jobb mint az ócska tuningok amiket lehet látni :P Nekem pl szokták mondani, hogy a korához képest szép na erre gondolok. Mondjuk egy 96 utáni festett lökösös ami rendben van nagy motorral az szép alázós lehet :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.