Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

és ezt a hűtőrácsot vetted vagy csináltattad mert nagyon jól néz ki?

szívesen beinvesztálnék én is egy ilyenre:)

a kérdés dirty-handz-nek szólt!:D

Remélem nem gáz ha én is hozzászólok. A hűtőrácsot külön lehet kapni. Kb 3000pénztől indull felfelé (vatera,racing,cs) Amúgy 97 utáni lökösökhöz passzol, mert a 97 előttieknek ugye a hűtőrács helyén van egy egyenes műanyag rész közepén az opel jellel.

Az újabb lökösöknek is gyárilag van hozzá amin van jel de azokon amin nics sztem sokkal jobban néznek ki, sokat dobnak az autón :icon4:

2221278808_90b749ec41.jpg15Zoll_Retro-ML_Opel%20Corsa%20B_Felgen.jpg

Link to comment
Megosztás:

és ezt a hűtőrácsot vetted vagy csináltattad mert nagyon jól néz ki?

szívesen beinvesztálnék én is egy ilyenre:)

a kérdés dirty-handz-nek szólt!:D

Vettem vaterán 1 sráctól dunaharasztiba lakik ha érdekel még lehet elő tudom keresni a számát. 3 ezer volt de én ugyan ennyiért adtam el a gyárit szóval megérte :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem gáz ha én is hozzászólok. A hűtőrácsot külön lehet kapni. Kb 3000pénztől indull felfelé (vatera,racing,cs) Amúgy 97 utáni lökösökhöz passzol, mert a 97 előttieknek ugye a hűtőrács helyén van egy egyenes műanyag rész közepén az opel jellel.

Az újabb lökösöknek is gyárilag van hozzá amin van jel de azokon amin nics sztem sokkal jobban néznek ki, sokat dobnak az autón :)http://farm3.static.flickr.com/2207/2221278808_90b749ec41.jpghttp://www.felge.de/600x/1065/15Zoll_Retro-ML_Opel%20Corsa%20B_Felgen.jpg

Hát a 97 előttieknek is elég kivágni azt a csíkot amin az a csúnya jel van és máris ott a tuning kinézet elől :D

55663_1274902736.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na ma végre eljutottam egy hozzáértő szervizeshez Törökbálintra. Érdekes módon ma semmi baja nem volt a kocsinak. Biztos megérezte a rohadék hogy szervizbe megyünk. pedig előtte ne mondtam :D

na mindegy. A lényeg az hogy csinált diagnosztikát, hát majdnem hanyatt b***tam magam mikor mondta mi a baja. Kontakthiba a vezérlőegységnél. vagy föld vagy 12V. Sajnos most megcsinálni nem tudta, de ha főnököm elenged szabira pénteken ok lesz a kocsi.

J0hnny-nak ezer köszönet a címért. Lógok egyel.

Link to comment
Megosztás:

Na ma végre eljutottam egy hozzáértő szervizeshez Törökbálintra. Érdekes módon ma semmi baja nem volt a kocsinak. Biztos megérezte a rohadék hogy szervizbe megyünk. pedig előtte ne mondtam :icon4:

na mindegy. A lényeg az hogy csinált diagnosztikát, hát majdnem hanyatt b***tam magam mikor mondta mi a baja. Kontakthiba a vezérlőegységnél. vagy föld vagy 12V. Sajnos most megcsinálni nem tudta, de ha főnököm elenged szabira pénteken ok lesz a kocsi.

J0hnny-nak ezer köszönet a címért. Lógok egyel.

Hányszor mondtam el, hogy a kötegben kell keresni az ördögöt? :icon4:

Én is szívtam vele, két test vezetékem volt leszakadva a motortérben és a lambdára panaszkodott.

Sosem szabad feladni, mindig meglehet találni a hiba okát.

Daninál meg jó kezekben van a sas! :D

Link to comment
Megosztás:

Hányszor mondtam el, hogy a kötegben kell keresni az ördögöt? :icon4:

Én is szívtam vele, két test vezetékem volt leszakadva a motortérben és a lambdára panaszkodott.

Sosem szabad feladni, mindig meglehet találni a hiba okát.

Daninál meg jó kezekben van a sas! :D

Hát igen. Látszott hogy ért hozzá. Nem úgy mint az7 előző szervizek. Ha minden igaz a központi vezérlő testkábele szakadt, vagy kontaktos vagy mi. A többi szerviz innentől fogva feketelistás :icon4:

Link to comment
Megosztás:

...és a keletkező mélyedéssel mit kezdesz?

Hát miért így nem jó amilyen a képen? :D Nekem tetszik :icon4: Amúgy még lehet ebbe is belehet játszani a jel nélküli hűtőrácsot nem tudom a pontos méreteit viszont ha jó bele akkor 2 csavarral rálehet fogatni a zárhídra azt szevasz felül van 2 kialakított fül

e25qkgz6y39lotiwq51y.jpg

a képen látszik a 2 fül

Link to comment
Megosztás:

Hát miért így nem jó amilyen a képen? :D Nekem tetszik :icon4: Amúgy még lehet ebbe is belehet játszani a jel nélküli hűtőrácsot nem tudom a pontos méreteit viszont ha jó bele akkor 2 csavarral rálehet fogatni a zárhídra azt szevasz felül van 2 kialakított fül

Ha kivágod a jelet belőle, a lökös felső részén egy félhold alakú hiány keletkezik.

Link to comment
Megosztás:

Ha kivágod a jelet belőle, a lökös felső részén egy félhold alakú hiány keletkezik.

Belelóg a jel alja? És nem lehet szépen kivágni? Nekem úgy rémlik, hogy csak a GSIbe ér bele, akkor nincs mese le kell vágni azt is szépen :D Valahogy fehérke is megcsinálta és jó lett az összkép.

Link to comment
Megosztás:

Na ma végre eljutottam egy hozzáértő szervizeshez Törökbálintra. Érdekes módon ma semmi baja nem volt a kocsinak. Biztos megérezte a rohadék hogy szervizbe megyünk. pedig előtte ne mondtam :D

na mindegy. A lényeg az hogy csinált diagnosztikát, hát majdnem hanyatt b***tam magam mikor mondta mi a baja. Kontakthiba a vezérlőegységnél. vagy föld vagy 12V. Sajnos most megcsinálni nem tudta, de ha főnököm elenged szabira pénteken ok lesz a kocsi.

J0hnny-nak ezer köszönet a címért. Lógok egyel.

Na mondtam én nem kell kikészülni egyértelmű, hogy valami kis szar dolog a hiba, lesznek majd még hibák tuti :icon4: csak ne add fel mindig amúgy egyszer kell jó szerelőt és megbecsülni mert a mostani autó szerelők mindenhez értenek csak a kocsihoz nem.

Link to comment
Megosztás:

Belelóg a jel alja? És nem lehet szépen kivágni? Nekem úgy rémlik, hogy csak a GSIbe ér bele, akkor nincs mese le kell vágni azt is szépen :D Valahogy fehérke is megcsinálta és jó lett az összkép.

Igen és esetleg üvegszálazással vagy gányolással meglehet oldani, hogy ne látszon.

Link to comment
Megosztás:

jobb ha imbolyog az egész kocsi?:D Ha már kicseréled szerintem ne gyárira.

Gyári van most is benne, csak az előző tulaj drasztikusan ültette a járgány és levágta, és utána meg gumibakokat tett a rugók közé!

Elég gáz így szerintem!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

ablaktörlő lapát típusban ki milyet ajánlana b corsahoz? egyenlőre elegem lett a noname lapátokból, szeretnék vmi jót tenni rá. bosch aerotwint nézegettem, esetleg vkinek tapasztalata vagy konkrét ajánlata??

Köszönettel: Gábor

Hy!

Én saját tapasztalatot írok le, a Bosch, Valeo egy hatalmas gagyi, a méregdrága lapátjaikat nem próbáltam, de aki 4000-ért sem ad jót, az szerintem 12.000-ért sem fog. A noname kategória szintén kimaradt a próbából, a divatos ívelt, egybegumis szarokat felejtheted is. Ami nekem (egyedüliként) bevált, az a Champion. A gyári mérettől egy számmal nagyobbak, Omega A 480 mm helyett 510. Nattyon jó. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.