Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Na jó, ezen tényleg szép az uszony. :D

Mondtam, hogy szép elsőre látni kell utána el lehet dönteni :icon4: de én már a másikféle uszonyt is láttam, az se rossz a gyári se szebb semmivel hogy lóg az égbe valami, természetesen azzal jól jön az adás :icon4: Ezekkel nem hiszem ;) Bár elektromos cuccok hát kitudja.

Link to comment
Megosztás:

Gugli emlékszik rá,hogy Johnny-nak volt ilyen baja. Mi volt a megoldás? :D

Nem minden hibakód táblázat pontos, GM Multec esetén a 43-as hibakód EGR position fail, tehát az EGR szelep poziciója nem megfelelő, nem zár be teljesen vagy nem nyit ki.

Takarítani vagy lefalazni...

Link to comment
Megosztás:

A kárpít lebontása egyszerű. Leszeded a kapaszkodókat, a napellenzőket, kiszeded a belső világítást, az oszlopok takaróműanyagjainak a felső csavarjait kicsavargatod és ennyi. Meg lehet annyira hajlítani őket h szépen ki tudd húzni a kárpítot. Ja és az se baj amikor kiszeded akkor van ott egy segítség :D

Anno amikor én cseréltem a gyári antenna alatt a tömítést kellett hozzá fabrikálnom egy vágott 17-es kulcsot. Iszonyat szar helyen van a csavar.

Nekem az antenna fejerősítős, csak az előző tulaj nem kötötte be a tápját, ezért volt rossz a vétel.

Érdemes meglesni, nem-e csak ennyi a baj és azért rossz a vétel.

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek! Megjött az új lámpa és az a csavar amivel a lámpát behuzatom annak a lámpába menő menete kevés és állandóan kijön. Kérdésem az lenne hogy ha én kétkomponensű ragasztóval betömöm a lyukat a lámpán, abba vajon tudok menetet fúrni úgy hogy az maradandó legyen? Felejtős?

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek! Megjött az új lámpa és az a csavar amivel a lámpát behuzatom annak a lámpába menő menete kevés és állandóan kijön. Kérdésem az lenne hogy ha én kétkomponensű ragasztóval betömöm a lyukat a lámpán, abba vajon tudok menetet fúrni úgy hogy az maradandó legyen? Felejtős?

esetleg nem lenne egyszerűbb hosszabb csavarral próbálkozni ?

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek! Megjött az új lámpa és az a csavar amivel a lámpát behuzatom annak a lámpába menő menete kevés és állandóan kijön. Kérdésem az lenne hogy ha én kétkomponensű ragasztóval betömöm a lyukat a lámpán, abba vajon tudok menetet fúrni úgy hogy az maradandó legyen? Felejtős?

Nekem ugyan ez volt csak nekem még szét is volt gányolva 3 csavarból 1nek volt menet magyar autószerelők, így felnyomtam SBS ragasztóval azt hello :icon4: Max majd levágom. Mondjuk nekem nem is bele kellett csavarni hanem benne volt a lámpa testbe a menetes fém és arra kellett anyát tenni. Csak mivel postán vettem az eladó elfelejtette ezt közölni hogy kivan törve mind kb. Ezért jó a gyári lámpa. :D Vesz az ember 20 ezerért 1 lámpát és 1 szart kap ezért nem adtam ki érte csak 8at asszem.

Link to comment
Megosztás:

Nem minden hibakód táblázat pontos, GM Multec esetén a 43-as hibakód EGR position fail, tehát az EGR szelep poziciója nem megfelelő, nem zár be teljesen vagy nem nyit ki.

Takarítani vagy lefalazni...

Már többen mondjátok,hogy egr, így elhiszem. :D

Tényleg mintha motorféknél gyújtaná ki a lámpát.

Az enyém 96/7.havi autó,nem fogja továbbra is arcomba tolni a sárgát,ha vágok alá sörösdobozt?

Link to comment
Megosztás:

Már többen mondjátok,hogy egr, így elhiszem. :icon4:

Tényleg mintha motorféknél gyújtaná ki a lámpát.

Az enyém 96/7.havi autó,nem fogja továbbra is arcomba tolni a sárgát,ha vágok alá sörösdobozt?

Attól még lesz hiba elvileg :D végleges megoldás a csere. Előtte tisztítás.

Link to comment
Megosztás:

Már többen mondjátok,hogy egr, így elhiszem. :D

Tényleg mintha motorféknél gyújtaná ki a lámpát.

Az enyém 96/7.havi autó,nem fogja továbbra is arcomba tolni a sárgát,ha vágok alá sörösdobozt?

Csak akkor jön elő a hiba, ha a MAP-on keresztül teszteli a szívósor tömítettségét, magyarul betud-e zárni.

Ez általában hosszú motorféknél után jön elő. Hibát nem okoz, köv indításkor eltűnik a MIL lámpa.

Első körben takarítsd ki nitróval.

Ha csere, akkor csakis gyári, az utángyári finoman szólva is kaka.

Link to comment
Megosztás:

Mennyiért szednek ki egy hátsó ablakit és ragaszthatnak egy hátsó ajtóba? Találtam egy rozsadamentes 5 rongyért feketét szárnyal? Nem éri meg átrakatni az üveget mi? :D

Nekem anno az elsőre mondtak a legolcsóbb helyen 15k-t!

Szerintem a hátsó is hasonló!

De már a szárny miatt is megéri a 5 k-t! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.