Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

1994 C12NZ 5 ajtósom van, és ugyan azok a tüneteim mint Ádámnak. A motor egyenletes, nekem is új kipufogó van rajta (így vettem magánszemélytől) de hátul dadog, amikor a szivató visszaenged. Az autóban ülve érezni amikor visszaesik a fordulat alapjáratra, hogy ráz. Olaj, víz rendben, gyertyák szépen leégnek, bár nem tudom hány ezer kilométeresek. Most vadászok valami jó gyertyára. A motorjaimban iridium gyertyák vannak, és az egy hengeres 4 ütemű mínuszban is pöccre indul, tehát megbízható a gyertya.

Gyuri

Megvolt a gyertya csere. A tünetek ugyanazok, semmit sem változott a helyzet.

Miután visszaállt a motor meleg alapjáratra, egyenként lehúzogattam mindegyik gyertyapipát. Minden henger megy rendesen, szóval nem háromhengerezik.

Szerintetek? Az nem lehet, hogy nem a megfelelő kipuffogó rendszer (dobok) vannak rajta?

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a gyertya csere. A tünetek ugyanazok, semmit sem változott a helyzet.

Miután visszaállt a motor meleg alapjáratra, egyenként lehúzogattam mindegyik gyertyapipát. Minden henger megy rendesen, szóval nem háromhengerezik.

Szerintetek? Az nem lehet, hogy nem a megfelelő kipuffogó rendszer (dobok) vannak rajta?

Rotor?

Link to comment
Megosztás:

Sziassztok! No ma kiderült a hiba. Megyek az autóval, egyszercsak elkezdd rángatni. Lekapcsolom a fűtést, abbahagyja. Megyek tovább megint elkezdd rángatni meg fulladni, lejjebb kapcsolom a helyzetjelzőre a lámpát megint abbahagyja, innentől kezdve jól megy amíg nem kapcsolok be semmilyen fogyasztót ( pl. Index).

Ez mitől van? Vadiúj az akksi:/

Link to comment
Megosztás:

Sziassztok! No ma kiderült a hiba. Megyek az autóval, egyszercsak elkezdd rángatni. Lekapcsolom a fűtést, abbahagyja. Megyek tovább megint elkezdd rángatni meg fulladni, lejjebb kapcsolom a helyzetjelzőre a lámpát megint abbahagyja, innentől kezdve jól megy amíg nem kapcsolok be semmilyen fogyasztót ( pl. Index).

Ez mitől van? Vadiúj az akksi:/

Akksi,generátor testkábelt mozgatnám járó motornál. Kiderül ha ott a baj.

Ezen kívül esélyes még a generátor fesz.szabályzója.

Meg még 1000 más dolog lehet én ezeket nézném meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziassztok! No ma kiderült a hiba. Megyek az autóval, egyszercsak elkezdd rángatni. Lekapcsolom a fűtést, abbahagyja. Megyek tovább megint elkezdd rángatni meg fulladni, lejjebb kapcsolom a helyzetjelzőre a lámpát megint abbahagyja, innentől kezdve jól megy amíg nem kapcsolok be semmilyen fogyasztót ( pl. Index).

Ez mitől van? Vadiúj az akksi:/

Testelési hiba, esetleg rövidzárlat valahol ami leülteti az aksidat, jó lenne átfolyó áramot mérned különböző fogyasztók rákapcsolásánál amikor jár a motor alapjáraton, vagy leveszed az egyik sarut aztán műszert ampermérőn bekötöd sorban, de ahhoz speckó műszer kell mert max 10 A-t tud a legtöbb műszer, ennél sokkal jobb a lakatfogó multiméter, simán a pozitív oldalon a "lakatba" fogod és mutatja ki/be folyó áramot attól függ éppen mennyire van feltöltve az aksi!

Ha indokolatlanul nagy áramot vesz fel az egyik fogyasztónál, akkor ott lesz a baj lehet!

Az is lehet hogy dög a generátorod, az meg feszméréssel ki lehet deríteni!

Kapásból ennyi jutott eszembe, többiek majd okosítanak még! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Volna egy 97-es corsa b 1.4 16v x14xe motorkódú, sportautomata váltóval....

Gondolom ritka dolog ez igy egyben...

Volna egy-két tünet,légyszives segitsetek..

Az irányjelző karral nem lehet refit villantani ha magamfelé húzom,csak ha előre tolom akkor van refi..Ezzel mit lehetne csinálni??

Néha gondol olyat az automataváltó,hogy a műszerfalon szokta visszajelezni a sport módot(egy narancs körben egy " S " betű),és ha hideg van akkor elkezd villogni az az ikon a műszerfalon(az S betű) és nem megy a kocsi,akkor sem ha bármelyik fokozatba rakom...ilyenkor leállitom,majd újrainditom és megint megy a kocsi...Ez mi lehet??

Ja meg keresek bal első sárvédőt bontottat bordó szinben,na ez nagyon sűrgős volna!!!!

Segitséget előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Volna egy 97-es corsa b 1.4 16v x14xe motorkódú, sportautomata váltóval....

Gondolom ritka dolog ez igy egyben...

Volna egy-két tünet,légyszives segitsetek..

Az irányjelző karral nem lehet refit villantani ha magamfelé húzom,csak ha előre tolom akkor van refi..Ezzel mit lehetne csinálni??

Néha gondol olyat az automataváltó,hogy a műszerfalon szokta visszajelezni a sport módot(egy narancs körben egy " S " betű),és ha hideg van akkor elkezd villogni az az ikon a műszerfalon(az S betű) és nem megy a kocsi,akkor sem ha bármelyik fokozatba rakom...ilyenkor leállitom,majd újrainditom és megint megy a kocsi...Ez mi lehet??

Ja meg keresek bal első sárvédőt bontottat bordó szinben,na ez nagyon sűrgős volna!!!!

Segitséget előre is köszönöm!!!

Bajuszkapcsolót leszeded, nem nehéz csak időigényes, szétveszed és megnézed az érintkezőt ami a refi villantáshoz tartozik, lehet elkoszolódott, oxidálódott stb. bár nem jellemző rá! Ha nem akarsz vele szórakozni csere, újonnan nem olcsó, használtan viszont elérhető áron van, az is lehet egy kis kontakt spray megoldja a gondot, de az is bent van a pakliban, hogy kábel hiba van, tehát el kell indulnod a kapcsolt szálon, magyarul méregetsz! :lol:

Automata váltóhoz nem tudok sajnos hozzászólni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Volna egy 97-es corsa b 1.4 16v x14xe motorkódú, sportautomata váltóval....

Gondolom ritka dolog ez igy egyben...

Volna egy-két tünet,légyszives segitsetek..

Az irányjelző karral nem lehet refit villantani ha magamfelé húzom,csak ha előre tolom akkor van refi..Ezzel mit lehetne csinálni??

Néha gondol olyat az automataváltó,hogy a műszerfalon szokta visszajelezni a sport módot(egy narancs körben egy " S " betű),és ha hideg van akkor elkezd villogni az az ikon a műszerfalon(az S betű) és nem megy a kocsi,akkor sem ha bármelyik fokozatba rakom...ilyenkor leállitom,majd újrainditom és megint megy a kocsi...Ez mi lehet??

Ja meg keresek bal első sárvédőt bontottat bordó szinben,na ez nagyon sűrgős volna!!!!

Segitséget előre is köszönöm!!!

Köszi szépen a választ!! :-)

Link to comment
Megosztás:

Corsa könyvből idézve:

S (automata sebességváltó visszajelző ikonja) villog, akkor kapcsolja kézzel a sebességfokozatokat a váltókar segítségével.

1= első fokozat

2= második fokozat

3= harmadik fokozat

D= negyedik fokozat

N= üres

R= hátramenet

P= parkolóállás

ha újraindítás után is villog a visszajelző ikon akkor keressen fel opel szakszervízt, egyébként automata váltó hibakódok is vannak.

Link to comment
Megosztás:

Most nézem, hogy van az autómban ilyen Petrol Booster, üzemanyag csökkentő mágnes.

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1503212675.html

Tök jó!

Nagyon örülök neki!! :)

Ha valakinek kell róla vélemény, akkor szívesen adok róla infót!

Nagyon jó a cucc! Jól is néz ki!

Csak nem ér lósz@rt sem! :lol: ;) :lol:

Nem mondod hogy vettél ilyen sz@rt :P Ezek akkora átverések, alapból semmi értelműk és a legtöbbnek még alapja sincsen! :)

Link to comment
Megosztás:

Akksi,generátor testkábelt mozgatnám járó motornál. Kiderül ha ott a baj.

Ezen kívül esélyes még a generátor fesz.szabályzója.

Meg még 1000 más dolog lehet én ezeket nézném meg.

Mindenek előtt töltés mérés :lol:

Bajuszkapcsolót leszeded, nem nehéz csak időigényes, szétveszed és megnézed az érintkezőt ami a refi villantáshoz tartozik, lehet elkoszolódott, oxidálódott stb. bár nem jellemző rá! Ha nem akarsz vele szórakozni csere, újonnan nem olcsó, használtan viszont elérhető áron van, az is lehet egy kis kontakt spray megoldja a gondot, de az is bent van a pakliban, hogy kábel hiba van, tehát el kell indulnod a kapcsolt szálon, magyarul méregetsz! ;)

Automata váltóhoz nem tudok sajnos hozzászólni! :P

Csak ésszel szedje szét, mert szétugorhatnak benne a rugók :) Az összerakásához meg jó sok türelem kell :)

Link to comment
Megosztás:

Most nézem, hogy van az autómban ilyen Petrol Booster, üzemanyag csökkentő mágnes.

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1503212675.html

Tök jó!

Nagyon örülök neki!! :)

Ha valakinek kell róla vélemény, akkor szívesen adok róla infót!

Nagyon jó a cucc! Jól is néz ki!

Csak nem ér lósz@rt sem! :lol: ;) :P

Szerintem add el inkább a francba, mert csak a súlyától többet fogyaszt az autó :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Visszaolvastam pár oldalt :lol: már a fórumon, találtam is félig-meddig választ a kérdésemre, de szeretnék kérni egy kis pontosítást.

A középkonzol kiszerelését kezdeném el, ugyanis a kitört a fűtéskapcsoló hármas tekerője közül a bal oldali. Ezzel még nem is lenne semmi bajom, meg tudnám oldani a problémát, nagy segítség volt RobZ képes leírása ( innen is köszi ).

A problémám csak annyi, hogy a baloldali tekerő nálam a klímát is kapcsolja, ezáltal nem tudom ugyanúgy kiszerelni, ahogy a leírásban szerepel.

Hogyan kellene levenni ezt a tekerőt ?

Mivel kénytelen voltam új kapcsolópanelt venni kompletten, a visszakötésben tudna-e valaki segíteni pár jótanáccsal ?

Mire kellene figyelnem ?

Milyen csatlakozók vannak, illetve a fűtést a panel hátulján hogyan kötöm vissza ?

Segítségeteket előre is köszönöm, ha tudok, holnap teszek fel pár képet is erről a pontosítás kedvééért !

AcsFeri

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Visszaolvastam pár oldalt :lol: már a fórumon, találtam is félig-meddig választ a kérdésemre, de szeretnék kérni egy kis pontosítást.

A középkonzol kiszerelését kezdeném el, ugyanis a kitört a fűtéskapcsoló hármas tekerője közül a bal oldali. Ezzel még nem is lenne semmi bajom, meg tudnám oldani a problémát, nagy segítség volt RobZ képes leírása ( innen is köszi ).

A problémám csak annyi, hogy a baloldali tekerő nálam a klímát is kapcsolja, ezáltal nem tudom ugyanúgy kiszerelni, ahogy a leírásban szerepel.

Hogyan kellene levenni ezt a tekerőt ?

Csak tipp, ugyanúgy, mint ahogy a képes leírásban a ventilátor kapcsolóét? Kihúzod, a lyukon benyúlsz csavarhúzóval...

Mivel kénytelen voltam új kapcsolópanelt venni kompletten, a visszakötésben tudna-e valaki segíteni pár jótanáccsal ?

Mire kellene figyelnem ?

Milyen csatlakozók vannak, illetve a fűtést a panel hátulján hogyan kötöm vissza ?

Segítségeteket előre is köszönöm, ha tudok, holnap teszek fel pár képet is erről a pontosítás kedvééért !

AcsFeri

Megy egy sokpólusú a ventilátor kapcsolóra, ami egyben a háttér világítást is ellátja feszkóval.

Mennie kell egynek a klíma kapcsolóra is.

A bowdeneket szintén át kell kötnöd. Meg a belső levegő keringetést is.

Igazából mindent ugyanúgy rákötsz az újra, ahogy a régin volt.

Link to comment
Megosztás:

Csak tipp, ugyanúgy, mint ahogy a képes leírásban a ventilátor kapcsolóét? Kihúzod, a lyukon benyúlsz csavarhúzóval...

Megy egy sokpólusú a ventilátor kapcsolóra, ami egyben a háttér világítást is ellátja feszkóval.

Mennie kell egynek a klíma kapcsolóra is.

A bowdeneket szintén át kell kötnöd. Meg a belső levegő keringetést is.

Igazából mindent ugyanúgy rákötsz az újra, ahogy a régin volt.

Ühümm, köszönöm a gyors választ, lassan nekiállok előkészülni a holnapi napra, sajna sok spéci cucc fog kelleni......

Jah, közben elfüstölt valami a hőfokszabályzó panel alatt, szó szerint :lol:

Elment a középső óráról minden kijelzés, rádióm is, műszerfalvilágításom is !!!!

Kezdek aggódni, lehet, hogy több dolgom is lesz vele, mint számítottam rá

Esetleg valaki egy magyar szervizleírást tudna postázni ?

Gondolom ide nem lehet linkelni ilyeneket-------

acsferi@mailbox.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.