Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ha csak 2000 ig pörög fel az nem bug hanem feature.

Benzinszűrő is tud ilyet csinálni,a szénszűrő meg az anyós oldali kerékjárat takaró műanyag mögött érhető el,elég ha az alsó két bolhát a köszöbnél kipattintod. Viszont el fognak törni az 100% én csavarokat raktam vissza.A sárvédő mögött van a tartály.

Könnyen észreveszed ha kuka,megrázod és ha csörög akkor tudok adni 4e+postárt bontottat. :D Van egy pár akit még érdekel.

Új ára 20 körül van.

Azt nem tudom meddig pörög mert nem látom csak, hogy felpörög. De akkor ez nem gond ugye?

A benzinszűrőt akkor cserélem. A szénszűrőt meg menézem. Ha van valami akkor írok feltétlen. Ennek a szénszűrőnek egyébként mi a funciója?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom meddig pörög mert nem látom csak, hogy felpörög. De akkor ez nem gond ugye?

A benzinszűrőt akkor cserélem. A szénszűrőt meg menézem. Ha van valami akkor írok feltétlen. Ennek a szénszűrőnek egyébként mi a funciója?

A tankból kipárolgó benzingőzt tárolja majd amikor úgy gondolja (nálam a tankszellőztető szelep elektromos nz-ben asszem vákuumos) akkor beengedi a fojtószelep alá. Ha néha "felragad" az alapjárat akkor az alapjárati motor után a tankszellőzésnél érdemes a hibát tovább kutatni.

Link to comment
Megosztás:

A tankból kipárolgó benzingőzt tárolja majd amikor úgy gondolja (nálam a tankszellőztető szelep elektromos nz-ben asszem vákuumos) akkor beengedi a fojtószelep alá. Ha néha "felragad" az alapjárat akkor az alapjárati motor után a tankszellőzésnél érdemes a hibát tovább kutatni.

Az nz-ben vákuumos igen, nálam is mindkettőben az, nekem is azzal volt bajom korábban, 3 kivezetéses kis műanyag doboz, 3 vákuumcső megy rá!

Link to comment
Megosztás:

Ez a vákumcsöves dolog ez pontosan mit is takar? Meg hol találom?

Köszi. :)

Tankszellőztető doboz akar lenni, az injektortól balra találod hátul a tűzfalon, egy kis műanyag doboz az egész három vákuumcső megy rá, ha visszalapozol párat megtalálod a fényképét amit linkeltem még anno, onnan tud fals levegőt szívni, mert csak össze van pattintva a doboz két fele, én szépen szilóval körbekentem összenyomtam azóta f@sza a vákuum! Könnyen ki tudod deríteni hogy rendben van-e, van bal oldalt a légszűrőház, annak az oldalán van egy "zsilip" ami hideg meleg részért felel, ha járó motornál az azon lévő csövet lehúzod és egy cuppanó (nem röhög :D) hallasz akkor jó a vákuum (legalábbis hallásra), kb olyasmi hangot kell adnia mint amikor egy borosüvegből kihúzod a parafadugót, csak kicsit halkabb! Ha nincs hang akkor elkezdheted keresni a lyukat a rendszerben! Ami támpont lehet az a tankszellőztető amit az előbb taglaltam, vagy a másik a szívócsonkról a fékrásegítő felé tartó fő vákuumcsőnél lévő elosztónál lehet! Természetesen itt NZ-s motorról van szó, tehát X-eseknél máshogy van azt nem tudom pontosan! :)

Link to comment
Megosztás:

Tankszellőztető doboz akar lenni, az injektortól balra találod hátul a tűzfalon, egy kis műanyag doboz az egész három vákuumcső megy rá, ha visszalapozol párat megtalálod a fényképét amit linkeltem még anno, onnan tud fals levegőt szívni, mert csak össze van pattintva a doboz két fele, én szépen szilóval körbekentem összenyomtam azóta f@sza a vákuum! Könnyen ki tudod deríteni hogy rendben van-e, van bal oldalt a légszűrőház, annak az oldalán van egy "zsilip" ami hideg meleg részért felel, ha járó motornál az azon lévő csövet lehúzod és egy cuppanó (nem röhög :D) hallasz akkor jó a vákuum (legalábbis hallásra), kb olyasmi hangot kell adnia mint amikor egy borosüvegből kihúzod a parafadugót, csak kicsit halkabb! Ha nincs hang akkor elkezdheted keresni a lyukat a rendszerben! Ami támpont lehet az a tankszellőztető amit az előbb taglaltam, vagy a másik a szívócsonkról a fékrásegítő felé tartó fő vákuumcsőnél lévő elosztónál lehet! Természetesen itt NZ-s motorról van szó, tehát X-eseknél máshogy van azt nem tudom pontosan! :)

Azt a képet belinkelnéd mert nem találom. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Azt a képet belinkelnéd mert nem találom. Köszi.

Na elvileg ha erre a linkre kattintasz odadob a megfelelő hozzászólásomhoz:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=768&view=findpost&p=832409

Ami a képen van az az én tankszellőztető dobozom, nem netes link, látszik hogy simán szét tudtam pattintani, látod a belsejét is, full üres, én körbekentem szílóval, összenyomtam és vissza a helyére azóta jól működik, tulajdonképp ez csak egy eltúlzott osztó (bár biztos van értelme a doboznak :D )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1994 öt ajtós C12NZ-m van, de a váltó típusát nem találom a váltóházon! Több váltóval is szerelték, legalábbis az opelinfos.de oldal szerint. F10, F13. Ezeket a képeket készítettem a váltórol: http://kepfeltoltes.hu/120127/20120126854_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/120127/20120126855_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120127/20120126857_www.kepfeltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes.hu/120127/20120126858_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120127/20120126859_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mivel motort cserélnék C14NZ-re 1993, de itt is több féle váltóval szerelték, és ezen sem találtuk a típusszámot (egyelőre), hogy maradjon-e az enyém, vegy cseréljem a 14 esére?

Köszi a válaszokat!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Elvileg rajta kell lennie, ha a blokktól jobbra nézed kicsit a tűzfal felé, nagy betűkkel dombornyomottan, biztos nem vagyok bent de úgy rémlik :D El nem tűnhet hacsak nem csiszolták le róla, de szerintem motorcseréhez nem kell másik váltó ha F13-as van bent, legalábbis nálam az 1.2-esben és az 1.4-esben is az van, csak ugye még van ezentúl 2 betű vagy 1 ami az áttételt jelzi ha jól tudom és az is számít! De majd kiokosítanak a "nagyok" :)

[OFF]

Valaki nem tudna nekem küldeni leszedett szelepfedél után motorblokkról készült képet? Mindegy a motorméret csak lehetőleg NZ-s legyen! Köszönöm előre is aki küld! Privátba jöhet! :)

[/OFF]

Link to comment
Megosztás:

Elvileg rajta kell lennie, ha a blokktól jobbra nézed kicsit a tűzfal felé, nagy betűkkel dombornyomottan, biztos nem vagyok bent de úgy rémlik :D El nem tűnhet hacsak nem csiszolták le róla, de szerintem motorcseréhez nem kell másik váltó ha F13-as van bent, legalábbis nálam az 1.2-esben és az 1.4-esben is az van, csak ugye még van ezentúl 2 betű vagy 1 ami az áttételt jelzi ha jól tudom és az is számít! De majd kiokosítanak a "nagyok" :)

[OFF]

Valaki nem tudna nekem küldeni leszedett szelepfedél után motorblokkról készült képet? Mindegy a motorméret csak lehetőleg NZ-s legyen! Köszönöm előre is aki küld! Privátba jöhet! :)

[/OFF]

Köszi Csigi!

De nem találom sehol a váltó számot! Azért linkeltem be a fotókat! Mindenhová benéztem, mosogattam a koszt, kapirgáltam csavarhúzóval a szűkebb helyeken hátha meglesz, de nincs! Most abban reménykedek, ha Ti nem tudtok segíteni, hogy amit kivesznek C14NZt majd azon leolvassuk, és csak ha F13 akkor veszem meg! Bár első körben azon sem találtuk ott, ahol a rajzokon mutatják!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Köszi Csigi!

De nem találom sehol a váltó számot! Azért linkeltem be a fotókat! Mindenhová benéztem, mosogattam a koszt, kapirgáltam csavarhúzóval a szűkebb helyeken hátha meglesz, de nincs! Most abban reménykedek, ha Ti nem tudtok segíteni, hogy amit kivesznek C14NZt majd azon leolvassuk, és csak ha F13 akkor veszem meg! Bár első körben azon sem találtuk ott, ahol a rajzokon mutatják!

Gyuri

BIZTOS F13-mas!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1994 öt ajtós C12NZ-m van, de a váltó típusát nem találom a váltóházon! Több váltóval is szerelték, legalábbis az opelinfos.de oldal szerint. F10, F13. Ezeket a képeket készítettem a váltórol: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Mivel motort cserélnék C14NZ-re 1993, de itt is több féle váltóval szerelték, és ezen sem találtuk a típusszámot (egyelőre), hogy maradjon-e az enyém, vegy cseréljem a 14 esére?

Köszi a válaszokat!

Gyuri

Szerintem az F10 sem fog tiltakozni a c14nz ellen.

Amúgy a c12nz-nek van valami baja azon kívül,hogy gyenge? Mert ha néha eszedbejut előzni országúton,akkor a 60 ló is kevés szvsz. Nekem volt 56Lovas motor is benne a 45 gyárihoz képest valamivel jobb,de ugyanaz a szétforgatom mégis nagyonjön a kamion szemből feeling. :D

Azt mondom,hogy mindenki döntse el mennyi LE kell magának és ne más,de az 12nz-t gyengének érzed,akkor az 14nz-t is annak fogod.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az F10 sem fog tiltakozni a c14nz ellen.

Amúgy a c12nz-nek van valami baja azon kívül,hogy gyenge? Mert ha néha eszedbejut előzni országúton,akkor a 60 ló is kevés szvsz. Nekem volt 56Lovas motor is benne a 45 gyárihoz képest valamivel jobb,de ugyanaz a szétforgatom mégis nagyonjön a kamion szemből feeling. :D

Azt mondom,hogy mindenki döntse el mennyi LE kell magának és ne más,de az 12nz-t gyengének érzed,akkor az 14nz-t is annak fogod.

Hát ez vezető függő, én vezettem (meg vezetem is) C12NZ-s Corsa-t meg a saját C14NZ-met is, azért a kettő között jelentős különbség van, persze vannak "telhetetlen" emberek akik betesznek egy C20LET-t de még az sem elég, úgy gondolom a magyar utakra (Köszönjük Magyar Aszfalt!) nem igen kell/lehet 2 literesnél nagyobb motor, sőt már ez is majdnem hogy sok... sőt, a én 1.4-esemmel gond nélkül lehet menni 160-al, pedig nekem egyáltalán nem tökéletes a motorom mert rettentően kopott a vezérműtengelyem (köszönet érte az előző osztrák tulajnak) és mégis viszi, lehet hogy pörög a motor de legalább megy, addig örüljünk amíg halljuk a motor hangját :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az F10 sem fog tiltakozni a c14nz ellen.

Amúgy a c12nz-nek van valami baja azon kívül,hogy gyenge? Mert ha néha eszedbejut előzni országúton,akkor a 60 ló is kevés szvsz. Nekem volt 56Lovas motor is benne a 45 gyárihoz képest valamivel jobb,de ugyanaz a szétforgatom mégis nagyonjön a kamion szemből feeling. biggrin.png

Azt mondom,hogy mindenki döntse el mennyi LE kell magának és ne más,de az 12nz-t gyengének érzed,akkor az 14nz-t is annak fogod.

Régebben én is eljátszottam a gondolattal, hogy kicserélem a mostanit egy 14nz-re.

Elég sokan mondták, hogy sajna annyival nem lesz jobb mint amennyit rá kéne költeni ezért hanyagoljam.

A döntés akkor született meg amikor mentem olyan verdával amilyenre cserélni akartam.

Nem nehéz kitalálni, mi lett a döntés. Maradt a mostani 1.2nz. :P

Ha már beleölöd a pénzt akkor tegyél hozzá még egy kicsit, inkább várj és legyen 1.4se. Ott ténylegesen érezhetőbb a teljesítménybeli különbségek.

Persze ezt neked kell eldönteni. Nekem szerencsém volt mert ki tudtam próbálni előtte így könnyebb volt dönteni

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam az autóban, éreztem a különbséget. Most olyan, hogy menet közben pumpálhatom a gázpedált és semmi nem történik! 70-80 közötti tartományban jól húz, de alatta-felette szinte semmi! Ha meg nem hozza a várt eredményt a C14, (erőben, fogyasztásban) akkor még mindíg el lehet adni. A váltóról meg annyit, hogy a leírásokat alaposan végig olvastam, de még mindíg nem tudni biztosan mi van most benne! A képek linkjét azért tettem be, hogy Ti is lássátok a saját szemetekkel, ami nincs ott! És a vég áttétel miből derül ki? Mert van táblázat ami egyforma áttételeket ír F10-F13-ra, de vég különbséget nem! Az opel-infos.de oldalon meg mind a két típust írja az autóhoz! Mert nekem túl rövidnek tűnik az egyes! Elindulni néha inkább a kettest választom, mert úgy nem pörgetem feleslegesen a motort.

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltam az autóban, éreztem a különbséget. Most olyan, hogy menet közben pumpálhatom a gázpedált és semmi nem történik! 70-80 közötti tartományban jól húz, de alatta-felette szinte semmi! Ha meg nem hozza a várt eredményt a C14, (erőben, fogyasztásban) akkor még mindíg el lehet adni. A váltóról meg annyit, hogy a leírásokat alaposan végig olvastam, de még mindíg nem tudni biztosan mi van most benne! A képek linkjét azért tettem be, hogy Ti is lássátok a saját szemetekkel, ami nincs ott! És a vég áttétel miből derül ki? Mert van táblázat ami egyforma áttételeket ír F10-F13-ra, de vég különbséget nem! Az opel-infos.de oldalon meg mind a két típust írja az autóhoz! Mert nekem túl rövidnek tűnik az egyes! Elindulni néha inkább a kettest választom, mert úgy nem pörgetem feleslegesen a motort.

A végáttétel tök mind1 de általában 3.94 az összesnél talán van corsában 3.74is de szerintem 1.2-1.4 is előfordul mindkettővel. Meg f10 és f13as váltó is.

Az egyes meg az f13wr-nél is rövid. Pedig 5.ben 130nál kicsit többet pörög 3000nél,tehát viszonylag hosszú.

Ha csak bizonyos fordulatszámnál húz felette meg nem,akkor ott más (gyújtás,üzemanyag probléma van aminek 1000 oka lehet) és az meg lehet,hogy blokkcserével ugyanúgy fenn fog állni.

Link to comment
Megosztás:

Valóban a gyújtás mivel rotoros, össze-vissza volt tekergetve. Sok próbálkozással sikerült egy kis erőt vinni a motorba, mert eddig még ennyi sem volt benne. A családban van egy azt hiszem C16SZ 55kW-os 1998-as Astra, azzal is több napig jártam ugyan azon az útvonalon dolgozni, mint a Corsával, deegész más volt, hogy van erőtartalék. Na persze a 70Le-höz 1020 kg párosul, a nyomatékát most nem tudom. Na de a "puding próbája az evés", majd ha bent lesz megtudom milyen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.