Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Egy motorcsere azért nem egy rutinmunka, hogyha nem jó majd teszünk bele egy másikat címszóval :) Ha már belefogsz, akkor egy C14SE-vel, vagy C16NZ-vel kellene próbálkozni szerintem. Kb ugyanazt tudja a két motor, az SE picit pörgősebb :) Ezek elmennek az F13-as váltóval. A C14SE-hez elvileg rövidebb váltó a jó, (mint a C12NZ-hez való), mert szeret pörögni ez a motor. Ne adj isten egy C16SE, amivel már tényleg állat lenne a gép.

Vettem volna SE-t is, ha lett volna. Egyébként meg elég szerintem a hétköznapi használathoz a C14NZ is. F13-as a jelenlegi váltóm. De a végáttétele még mindig nem ismert.

Link to comment
Megosztás:

Azt mond meg, hogy az mitől van: néha furcsa érzés a kormányon, mintha nem tapadna az eleje...túl sok lenne a csücs hátul? Pedig csak 30-as Irmscher rugók vannak bent...vagy túl kemény a hátulja az elejéhez képest és elemelkedik kanyarban?

Nekem nem igazán tapad az eleje kanyarban, lehet azért mert elsőkerekes? :) Ha túl nagy gázt adok nekem is csúszik, de ez inkább kisebb tempónál van.

A hozzáértők azt mondják hátul le kell venni a hídról a kerékagyakat, és a 4 csavar alatt kihézagolni, adni neki dőlést és összetartást, akkor fényévekkel jobb lesz a kanyarodás. Elöl még le szokták venni keményebb futóműnél a stabilizátort, és csak hátul hagyják fent, hogy csökkenjen az alulkormányozottság.

Ha hátul nagyobbat ültetsz mint elöl akkor nő az utánfutásod, elvileg jobban kanyarodik.

Link to comment
Megosztás:

Igen, gondolom melyik piros cső lehet az, köszönöm :)

hakapeszimaki:

hogyan tudok ilyen stab rúdat beszerezni és hogyan lehet ezt beszerelni? :)

http://racing-bazar.hu/alkatresz/kasztni/opel_corsa_b_elso_stabilizator_rud

Ez mondjuk nagyon drága. Csak simán fel kell csavarozni a kitámasztó karokra.

A hátsó meg a hídban megy,Johnny nemrég rakott fel róla képet.

Link to comment
Megosztás:

Hosszra mekkora a hátsó? Az valamint arra nem emlékszem J0hnny képe alapján, h az 2 rúd volt, vagy 1?! :icon11:

szerk.:Közben megnéztem a képet, végig megy, 1 rúd, de a hossza, meg az érdekelne, h becsúsztatod, s hova rögzited?

Nekem is lenne hátul? Nem csak elől van? :blush:

h_ts__h_d_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bele kell csúsztatni egyszerűen.Meg 17es kulccsal meghúzni.

Ha neked nincs,akkor azt elhagyták,mert csak az 1.2ben meg a szívódízelekben nincs gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Nekem C12NZ-ém van. Akkor most nincs se elől, se hátul? Meg szeretnék berakni ilyen stabilizátor rudat. Annyi kérdésem lenne, hogy akkor most előre tegyek meg hátra is? Ja és annyi, hogy van ültetés a kocsim alatt. 60/40mm keményített gátlókkal. Ez befolyásol valamit? Ja meg annyi, hogy a helyük azért kivan alakítva ugye?

Link to comment
Megosztás:

csigi ez a Te motortered??

Nem :D Googleztam a képet hogy meg tudjam mutatni, kimondott szűrőház képet akartam, de nem találtam, ez volt a legjobb amúgy innen származik valamelyik topicból, majd valamelyik tulaj ráismer, ezúton is köszönöm a jó képet! :)

Link to comment
Megosztás:

Bele kell csúsztatni egyszerűen.Meg 17es kulccsal meghúzni.

Ha neked nincs,akkor azt elhagyták,mert csak az 1.2ben meg a szívódízelekben nincs gyárilag.

Köszi a képet! Úgy emlékszem, h nincs...,de majd megnézem még egyszer.

Most hallottam a TV-ben, h a következő hét lesz a leghidegebb(!!) akár mínusz 20FOK...

Meg is nézetem a fagyállóm..

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem igazán tapad az eleje kanyarban, lehet azért mert elsőkerekes? :) Ha túl nagy gázt adok nekem is csúszik, de ez inkább kisebb tempónál van.

A hozzáértők azt mondják hátul le kell venni a hídról a kerékagyakat, és a 4 csavar alatt kihézagolni, adni neki dőlést és összetartást, akkor fényévekkel jobb lesz a kanyarodás. Elöl még le szokták venni keményebb futóműnél a stabilizátort, és csak hátul hagyják fent, hogy csökkenjen az alulkormányozottság.

Ha hátul nagyobbat ültetsz mint elöl akkor nő az utánfutásod, elvileg jobban kanyarodik.

Lehet csak a téli gumi szívat, majd meglátjuk a nyárival milyen lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem C12NZ-ém van. Akkor most nincs se elől, se hátul? Meg szeretnék berakni ilyen stabilizátor rudat. Annyi kérdésem lenne, hogy akkor most előre tegyek meg hátra is? Ja és annyi, hogy van ültetés a kocsim alatt. 60/40mm keményített gátlókkal. Ez befolyásol valamit? Ja meg annyi, hogy a helyük azért kivan alakítva ugye?

Helye megvan, a kanyarodás közbeni bódé dőlést befolyásolja.

Link to comment
Megosztás:

Nem :D Googleztam a képet hogy meg tudjam mutatni, kimondott szűrőház képet akartam, de nem találtam, ez volt a legjobb amúgy innen származik valamelyik topicból, majd valamelyik tulaj ráismer, ezúton is köszönöm a jó képet! :)

azt hittem hogy gázos a szekered :)

Link to comment
Megosztás:

http://www.alkatresz...kkkod=346661+*L Ne tévesszen meg, a tipusfelsorolás...

Megtaláltam Én is, de ne nekem 4db kellene abból amit 3db-osnak írnak kép alapján. Nekem csak 4 kábel kell és nem 4+1, bár ez lényegtelen.

ilyen kábel kell nekem: http://www.gyujtokabel.hu/op2.html

AZért megkérdezem a boltot, mellesleg köszi!

(közben legalább megtaláltam a Valeo cikkszámot ami nekem kell...Valeo 346405) AZ már 9eft körül van..

Van Magnetti Marelli olcsóbban az jó márka lehet? 5e ft és oda személyesen is el tok menni.

SZERK:

Szerintem a 4+1-et úgy értik, hogy 4 ami gyertyákra megy, és egy ami a rotor és a trafó között van!

Nekem DIS-es és csak 4 kábel kell, olyan, mint ami a képen szerepel, de csak 3-mat adnak abba Valeoba.

Thx J0hnny

OFF---->>>ÉNIS ELÉRTEM A LIMITET!!!!!!! Áhh.. Pedig nem

Módosítva : Pistiv
Link to comment
Megosztás:

azt hittem hogy gázos a szekered :)

ááá én a benzin híve vagyok :D

Megtaláltam Én is, de ne nekem 4db kellene abból amit 3db-osnak írnak kép alapján. Nekem csak 4 kábel kell és nem 4+1, bár ez lényegtelen.

ilyen kábel kell nekem: http://www.gyujtokabel.hu/op2.html

AZért megkérdezem a boltot, mellesleg köszi!

(közben legalább megtaláltam a Valeo cikkszámot ami nekem kell...Valeo 346405) AZ már 9eft körül van..

Van Magnetti Marelli olcsóbban az jó márka lehet? 5e ft és oda személyesen is el tok menni.

Szerintem a 4+1-et úgy értik, hogy 4 ami gyertyákra megy, és egy ami a rotor és a trafó között van!

[OFF]

Elég érdekes, hogy ma egyszer szóltam hozzá, és a második hozzászólásnál kiírta a rendszer hogy elértem a napi 5-ös limitet, most én nem tudok számolni vagy mi a helyzet? Azért írtam így, valamit csináljatok vele mert ez így nagyon sz@r, most 24 óránként számolja utolsó hsz-től vagy naponta mert nem mindegy!

[/OFF]

Link to comment
Megosztás:

http://racing-bazar....tabilizator_rud

Ez mondjuk nagyon drága. Csak simán fel kell csavarozni a kitámasztó karokra.

A hátsó meg a hídban megy,Johnny nemrég rakott fel róla képet.

Azt hittem jóval drágább dolog, mondjuk ha tényleg segít akkor nem is olyan vészes..

Már csak meg kéne nézni fel lehet e fogatni a kocsira vagy nem :) (c12nz, lehet nem :P )

Link to comment
Megosztás:

Egy motorcsere azért nem egy rutinmunka, hogyha nem jó majd teszünk bele egy másikat címszóval :)

Ha már belefogsz, akkor egy C14SE-vel, vagy C16NZ-vel kellene próbálkozni szerintem. Kb ugyanazt tudja a két motor, az SE picit pörgősebb :) Ezek elmennek az F13-as váltóval. A C14SE-hez elvileg rövidebb váltó a jó, (mint a C12NZ-hez való), mert szeret pörögni ez a motor.

Ne adj isten egy C16SE, amivel már tényleg állat lenne a gép.

A c12nz nek és a c16nz-nek tök más gyújtása van. Kábelezés nélkül úgy jönne össze,hogy 1.4nz szelepházat gyújtással együtt átrakni a az 16nz-re. Vagy pedig kábelezni is kell,akkor meg már majdnem mind1 milyen kisblokkos motor megy bele. c12nz-ből "belelógatással" tényleg csak c14nz-re lehet váltani.

Link to comment
Megosztás:

[OFF]

Elég érdekes, hogy ma egyszer szóltam hozzá, és a második hozzászólásnál kiírta a rendszer hogy elértem a napi 5-ös limitet, most én nem tudok számolni vagy mi a helyzet? Azért írtam így, valamit csináljatok vele mert ez így nagyon sz@r, most 24 óránként számolja utolsó hsz-től vagy naponta mert nem mindegy!

[/OFF]

Van erre más megoldás is... ;)

Link to comment
Megosztás:

Van erre más megoldás is... ;)

Tudom, de nem azért írtam, nem igen érdekel hogy 5-öt lehet hozzászólni, azért szóltam, mert össz-vissz egyet szóltam hozzá és a másodiknál már besírt a rendszer magyarul akkor nem napi 5 hsz van hanem 24 óránként lehet 5 hszt írni ami nem mindegy! Jól gondolom?

Bocs az offért, csak tisztázni akarom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 94-es B Corsám,C14 SE motoros, 60-as kipuff rendszer van alatta, ha valakit érdekel egy-egyben elcserélem gyári hibátlan rendszerre ( nem lyukasra!), végig rozsdamentes és hegesztett. Csak egyben érdemes levenni.

Esetleg valaki tudja-e, hogy elég a végét lecserélni, mert nagyon zavar már a hangja

Link to comment
Megosztás:

Nekem sincs stabilizátor rúd elöl (C12NZ), kiugrottam a garázsba megnézni. Csak egy annak látszó vas indul két oldalt a lengőkarról, ami előre megy, és egy szilentben végződik. Billeg is a bódé egy tempósabban bevett kanyarban. A hátsó hidat most nem néztem...

A beígért hideg miatt kivettem az akksit a kocsiból, mert nem lesz használva a héten, hát nem volt egyszerű. A feszültsége 12,75, még sose töltöttem. Szóval igen jó erőben van. 56 Ah-s.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.