Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!Segítséget szeretnék,Corsa B (1996 ,C12NZ Benzin,5ajtós) Computer kapcsolási rajz van valakinek vagy tudja valaki hol találok???

Köszönöm!

Corsa B szervizkönyvben vannak kapcsolási rajzok, bár az ECU-t nem tudom hogy részletezik-e? Pontosan mi érdekelne hátha tudjuk rá a megoldást!? :)

Link to comment
Megosztás:

a jobb oldali rögzítőgombámat szemügyre vettem, és láttam, hogy teljesen kuka...

szó szerint oszlik ha megfogom, tehát biztos cserés lesz.

Ha tudnánk mi a cikkszáma, biztos, h könnyen rá találnál, s az árakra is...

Én próbáltam keresni azon az orosz oldalon, ahol az egész autó ki van részletezve, minden cikkszámmal együtt, de

kész

szenvedés

oroszul... :)

Ugyh.. 40p után befejeztem..

Link to comment
Megosztás:

Haverom opel alkatrészboltban dolgozik, így szerintem ő tőle kérek majd segítséget, sikerült végre napellenzőtartó műanyagot is beszereznem :D

Nekem is el volt törve a jobb oldali napellenzős műanyag, először sikerült bontanom egy astra-ból az is jó tulajdonképp egy picit magasabb de nem zavaró, aztán két corsa-t bontottam, abból lett, most van rendes :D

Link to comment
Megosztás:

a motorvezérlő elektronika vezérli...

ami úgymond befolyásolja az a víz hőmérséklete hogy meddig van "szívató"....

annak az értéke határozza meg a befecskendezési időt ,és még egy pár dolog...

Tehát ,akkor az a vízhőgomba ami a vízhőfokmérő órát is műkődteti? Arról veszi a autószívatójelet is? Ami a szívótorokban van.?

Link to comment
Megosztás:

Tehát ,akkor az a vízhőgomba ami a vízhőfokmérő órát is műkődteti? Arról veszi a autószívatójelet is? Ami a szívótorokban van.?

Felejtsd már el ezt a szivatót! ECU van, ami a motorhőmérsékletet, pillangószelep állást, a beszívott levegő mennyiségét és még egy sor dolgot figyel. Ebből számol, és okosítja ki a befecskendezett benzin mennyiségét, a befecskendezés idejét. És vezérli az alapjárati léptető motort is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Ha a szelőztető szelep egyik csövében, ami az injektorba megy tele van fekete anyaggal az normális? Vagy az aktív szén? Mert asszaem az miatt nem indult el a corsám.

Az összes érintett cső kitakarítása, új szénszűrő, az anyós oldali kerékjáratnál van, illetve ha az injektorba is jutott akkor azt is ki kell takarítani!

Link to comment
Megosztás:

Az összes érintett cső kitakarítása, új szénszűrő, az anyós oldali kerékjáratnál van, illetve ha az injektorba is jutott akkor azt is ki kell takarítani!

Ha nem indul akkor abba is.

Sikerül elindítani ezzel az injektorral,akkor majd írd le kedves marosit hogyan sikerült életre kelteni mert nekem a második is kezd eldugulni,mert előbb cseréltem injektort,aztán két nap után azzal is fulladt,így jutottam el a szénszűrőig,ami szét volt esve.

Link to comment
Megosztás:

Pályán mi az ideális nálam? mert 90-100nál forog 2800-3000-et a motor.

90-el menni a mutató szerint?

Most pont 40L volt a tankban a mutató már a piros felénél van és 509kmnél tartok. Igaz ez csak város és qrwa hideg van.

nekem 4e fordul 130nál.... persze 5be :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

És ezt a tankszelőztető szelepet is ki kellcserélni vagy ki lehet tisztítani?. Mert nem nagyon látszik, hogy hogy kell szétszedni,

Az indítással kapcsolatban, kiszívtam az injektorból és a csőből tüdővel ami kijöt, hát nem volt fincsi, aztán pár önindítással beindult, lehet, hogy még nem esett szét annyira a szénszűrőm.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.

És ezt a tankszelőztető szelepet is ki kellcserélni vagy ki lehet tisztítani?. Mert nem nagyon látszik, hogy hogy kell szétszedni,

Az indítással kapcsolatban, kiszívtam az injektorból és a csőből tüdővel ami kijöt, hát nem volt fincsi, aztán pár önindítással beindult, lehet, hogy még nem esett szét annyira a szénszűrőm.

Hallottam olyat, hogy valaki a szénszűrő után berakott egy párszáz forintos benzinszűrőt, az megfogta a szenet. (Ha nincs pénz cserélni)

Csigi egyszer levezette a szellőztetőt.

Talán csak oda van ragasztva. Üres dobozka. Kitakarítod, átmosod, ha nem pattan ketté akkor ne erőltesd.

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek a linkelés újabb gyöngyszemét láthatjuk :D

marosit1: Ne a gépeden található kép elérését add meg, hanem töltsd fel a egy képfeltöltő oldalra és a direkt linket tedd nekünk be, azzal többre megyünk! ;)

Bocs az OFF-ért :goofy:

Látom ez a tankszellőztető dolog nagyon aktuális téma lett, gyűjtök hozzá képeket aztán csinálok egy leírást hozzá, hogy mindenki értse! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.