Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Valakinek vannak tapasztalatai a dízel motorokról? Benzines vagy dízel b corsát érdemes inkább vásárolni?

ha nem számít a teljesítmény én az 1.7 szívódieselre szavazok 5-5.5 el eljár igénytelen de nagyon gyenge autópályára teljesen alkalmatlan viszont 100alatt a világból ki lehet vele menni igaz nekem a combomban volt kisteherként nagyon meg voltam vele elégedve nyomaték és fogyasztás terén csak kicsit lassú szegény a mostani benzines x14xe ahozz képest seggrakéta de akár 14et is befal... viszont tudtommal az 1literes és a 1.2-es 16szelepesek jól fogyasztanak és közlekedni is lehet velük a td motorokat nem ismerem opeléknél.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek vannak tapasztalatai a dízel motorokról? Benzines vagy dízel b corsát érdemes inkább vásárolni?

Az én ausztriából származó cdx corsámat érdemes megvenni. :D x14xe (90lovas benzin),96-os,elektomos ablak,szervó,légzsák,központi zár,fűthető elektomos tükör,napfénytető,gsi szárny,háromajtós,fekete,ABS,színrefújt lökösök,140ekm fix.

Névreírva friss rendszám,műszakival 440eft. Az azt jelenti,hogy 370eft-ig kell valami (kmmm itthoni hulladékot) vegyél,hogy átírással beleférj ebbe az árba.

Ja ha a 45lovas rettenetet veszed,akkor egy hét múlva azt fogod itt megkérdezni,hogyan lehetne kicsit "tuningolni",hogy jobban menjen,de ha az 1.4 60lovasat akkor is eljátszol majd a gondolattal,hogy milyen jó lenne SI hengerfejjel,szívósorral és 82le-vel.

Az 1.0 és 1.2 négyszelepesek meg drágábbak eleve és általában azért eladóak,mert előjött rajtuk valami zűr.

Dízel corsával meg az a nagyon érdekes,hogy tőlünk nyugatabbra simán benne van 250-300.000km egy dízel corsa b-ben,itthon maximum 160ekm,tehát az utóbbi tíz évben elromlott a km számláló bennük és/vagy tolatva közlekednek velük.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy csak kiváncsiságképp szerintetek mennyit érhet az autóm? 1999 május X12XE, jubileumi kiadás(4 légzsák), klima, elektromos szervó, elektromos ablakok, riasztó, ABS, 5 ajtós kivitel. 130.000km-el. Van lemezfelnin 4 szinte új télikerék és 14-es alufelnin 4 2 éves nyári gumi. Vezetett szervízkönyv, minden papírja megvan (kulcskód stb)...Most lett rajta műszaki, folyamatosan szervizelt tényleg nem csak mese :) Nem sokat van hajta max évi 10ezer km, úgyhogy évente volt olajcserén stb.. Futómű is most volt rendberakva. Tehát egybe van most a kocsi. Nem eladni akarom csak aki esetleg benne van az adás vételbe mondhatna rá egy árat, kiváncsiságképp hogy mennyit esett az ára 2 év alatt.

Link to comment
Megosztás:

nézelődtem a googleban és ráakadtam pár külföldi x14 xe-b corsara amin/amiken egyedi szívósor volt házilag készítve elég precíznek tűnt elhatároztam vakon belevágok hátha sikerül a kérdés az lenne ha esetleg valaki ilyenben otthon van, hogy megéri a fáradozást az a + teljesítmény amít így kaphatok ill. átkell írni az ecut? ......a lebeszélésekkel meg az oltásokkal hogy minek csinálok olyat amiről aztsem tudom hogy mi kíméljetek mert túl makacs vagyok! :D

Link to comment
Megosztás:

ha nem számít a teljesítmény én az 1.7 szívódieselre szavazok 5-5.5 el eljár igénytelen de nagyon gyenge autópályára teljesen alkalmatlan viszont 100alatt a világból ki lehet vele menni igaz nekem a combomban volt kisteherként nagyon meg voltam vele elégedve nyomaték és fogyasztás terén csak kicsit lassú szegény a mostani benzines x14xe ahozz képest seggrakéta de akár 14et is befal... viszont tudtommal az 1literes és a 1.2-es 16szelepesek jól fogyasztanak és közlekedni is lehet velük a td motorokat nem ismerem opeléknél.

Köszi! :) Én az isuzu dízel motorokkal szemezek. Elég jókat olvastam róluk. Faternak is az van a Asta G-ben. Esetleg van valakinek ilyennel tapasztalata B corsában? Vagy inkább a benzinesek között nézelődjek?

Link to comment
Megosztás:

Jobb reggelt mindenkinek!

Tegnap asszem eléggé nagy gixert csináltam magamnak. Történt, hogy lehúzgáltam a gyújtókábeleket a trafóról, mert ott alatta van egy szimering és azt akartam kicserélni. Nem elég, hogy a háromból egy csavart nem bírtam kitekerni, de utána véletlenül felcseréltem a sorrendet, 4,1,3,2 helyett 1,4,3,2 sorba dugtam be a kábeleket. Aztán indítás és se kép se hang. Mi történhetett??? Nagy a gáz? Érdekes mód utána akksi leköt, kábel megcserél akksi vissza és megint volt gyújtás, de indításra megint csak katt és annyi. Mi mehetett tönkre? Aki tud segítsen kérem, mert vinném az autót műszakira. Holnap akartam, de szerintem már csak a jövő hét lesz belőle. Előre is köszi mindenkinek. G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Hol tudhatnék meg többet az X12SZ motor számítógépéről, programjáról. Interneten kerestem már mindent de nem találtam, (az is lehet hogy így kezdőként rosszul kerestem).

Mert:

Mikor 130-140 Km/h között megyek (olyan jó 5 perc gyorsítás után, lejtő lefelé ... :)) akkor 4 - ből 1 szer előfordul hogy kigyullad a tengeralattjáró, semmit nem érzek megy tova leállítom újraindítom és eltűnt elő sem jön. Hibakód 18, Kopogás érzékelő rendszer (Knock Control Processor)

Ez vajon mi? :) vagy annyira zötyögök már hogy valahogy hasonló jeleket produkálok az érzékelőnek mintha kopogna a gép meg elveszti a fejét. Lehet kéne adnom neki egy Kávét :)

Ha mondtok irányt kiderítem. Köszönöm.

Písz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

1.5 TD motoros corsaban szeretnék hengerfejtömitést, esetleg ha úgy van hengerfejet cserélni. Mennyi összetett dolog ezt otthon házilag elvégezni ? Ha elviszem nyomáspróbázni a hf.-t abból kiderül ,hogy cserés-e vagy elég a tömités ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

1.5 TD motoros corsaban szeretnék hengerfejtömitést, esetleg ha úgy van hengerfejet cserélni. Mennyi összetett dolog ezt otthon házilag elvégezni ? Ha elviszem nyomáspróbázni a hf.-t abból kiderül ,hogy cserés-e vagy elég a tömités ?

Elnézést, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de éppen infókat, tapasztalatokat gyüjtök a TD-s motorokról. Japán vagy német motoros corsád van? Megtudnád osztani velem a véleményedet?

Link to comment
Megosztás:

Jobb reggelt mindenkinek!

Tegnap asszem eléggé nagy gixert csináltam magamnak. Történt, hogy lehúzgáltam a gyújtókábeleket a trafóról, mert ott alatta van egy szimering és azt akartam kicserélni. Nem elég, hogy a háromból egy csavart nem bírtam kitekerni, de utána véletlenül felcseréltem a sorrendet, 4,1,3,2 helyett 1,4,3,2 sorba dugtam be a kábeleket. Aztán indítás és se kép se hang. Mi történhetett??? Nagy a gáz? Érdekes mód utána akksi leköt, kábel megcserél akksi vissza és megint volt gyújtás, de indításra megint csak katt és annyi. Mi mehetett tönkre? Aki tud segítsen kérem, mert vinném az autót műszakira. Holnap akartam, de szerintem már csak a jövő hét lesz belőle. Előre is köszi mindenkinek. G.

Visszaraktad a trafó csatiját? A más sorrendbe teszed vissza és ráindítasz attól még nem tudsz hazavágni semmit.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :) Én az isuzu dízel motorokkal szemezek. Elég jókat olvastam róluk. Faternak is az van a Asta G-ben. Esetleg van valakinek ilyennel tapasztalata B corsában? Vagy inkább a benzinesek között nézelődjek?

Van itt egy bécsi kollégának 1.5td-je,azt mondja 6.2-t eszik pályán. Az én 1.6-os benzinesem mondjuk egy igazi zabálógép ehhez képest,mert megeszik ilyenkor vagy 6.7litert is.1.2-es motorom meg pont 6.2-t evett pályán. Tisztán városban egy literrel is kevesebbet tud enni,mint egy ugyanolyan menetteljesítményre képes 1.4 60lovas.

Szóval ilyen kis autónál nem igazán jön ki a dízel előnye,1.5tonnás autónál már van lényeges különbség benzin-dízel között fogyasztásban.

Arról nem is szólva,hogy a legmegkímeltébbek (ezek nem eladóak általában) is túl vannak a 200ekm-en és többen szoktunk panaszkodni milyen elhasználtak a 150ekm-t futott corsák.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

1.5 TD motoros corsaban szeretnék hengerfejtömitést, esetleg ha úgy van hengerfejet cserélni. Mennyi összetett dolog ezt otthon házilag elvégezni ? Ha elviszem nyomáspróbázni a hf.-t abból kiderül ,hogy cserés-e vagy elég a tömités ?

Nekem 1.7 TD-n csinálták ezt (Vectra B). Nekem nem volt időm szerelgetni, úgyhogy szerelő csinálta. Szerencsére nem volt repedt a hengerfej, így csak apróbb felújítást végeztek rajta. 65 ezer Ft-ot fizettem.

Ha lent van a hengerfej, akkor mindenképp add be felújítani, ott megmondják, hogy csak síkolni kell, esetleg hegeszteni is, vagy kuka.

Amúgy a hengerfej levétel+felszerelés nem játék, csak akkor állj neki, ha legalább a vezérlést már cserélted magad.

Elnézést, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de éppen infókat, tapasztalatokat gyüjtök a TD-s motorokról. Japán vagy német motoros corsád van? Megtudnád osztani velem a véleményedet?

A kérdés igazából értelmetlen, mert B Corsában csak japán diesel motor volt. 1,5 D / TD és 1,7 D.

Link to comment
Megosztás:

A kérdés igazából értelmetlen, mert B Corsában csak japán diesel motor volt. 1,5 D / TD és 1,7 D.

Uh komolyan? Nem is tudtam ezt az infót. Én külföldi fórumokon úgy olvastam, hogy a corsa B-k japán és német motorokkal is szerelték de akkor ez helytelen.

Link to comment
Megosztás:

Jobb reggelt mindenkinek!

Tegnap asszem eléggé nagy gixert csináltam magamnak. Történt, hogy lehúzgáltam a gyújtókábeleket a trafóról, mert ott alatta van egy szimering és azt akartam kicserélni. Nem elég, hogy a háromból egy csavart nem bírtam kitekerni, de utána véletlenül felcseréltem a sorrendet, 4,1,3,2 helyett 1,4,3,2 sorba dugtam be a kábeleket. Aztán indítás és se kép se hang. Mi történhetett??? Nagy a gáz? Érdekes mód utána akksi leköt, kábel megcserél akksi vissza és megint volt gyújtás, de indításra megint csak katt és annyi. Mi mehetett tönkre? Aki tud segítsen kérem, mert vinném az autót műszakira. Holnap akartam, de szerintem már csak a jövő hét lesz belőle. Előre is köszi mindenkinek. G.

Vagy az akksid haldoklik vagy az önindítód!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok este írtam de elfeljetetm oda írni milyen autó opelcorsa B 1.2 c12nz linkelek képet valaki mondja meg hova kell be állítani a gyújtását előre is köszönöm.

https://www.facebook...&type=1

A levétel előtt összejelölted hol állt?

Mert ha nem ,akkor valszeg strobival újra kellene állítani, hogy pontos legyen, esetleg lehet ladásan: fülre beállítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.