Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

vízhőfokjeladót merre találom? :)

Ha arra gondolsz amelyik a benti vízhőmérő órának adja a jelet, akkor azt a szívócsonk bal oldalán felül találod, amire 1 saru van ráhúzva. De alatta víz van tehát csak úgy vedd ki ha le van engedve a hűtővized.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha megegyezik azzal, ami az ECU-nek is adja a motorhőfokjelet, akkor igen.

Úgy tudom az csak az órának az érzékelője, de van még egy hőmérséklet érzékelő a szívócsonk hátulján bal oldalt ahol a 4 cső szétválik, az injektor mellett lenyúlsz balra kézzel megtalálod, felülről alig látni max akkor ha leveszed az injektorházat. Pontos megnevezésére nem emlékszem pontosan, hf-és után futottam össze vele, mert bekavart összerakás után. Akkor cseréltem vezérműtengelyt aztán nem volt alapjáratom 3 alapjáratiból egyikkel sem, míg végül kiderült az okozta a bajt, pontosabban nem érintkezett, a vicc az volt, hogy alig 300-400-as fordulaton járt a motort, de olyan szépen járt mint egy óra, a kasztni egyáltalán nem rázkódott :D Ja és nem fulladt le...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csütörtökön nekiálltam és szétszedtem a corsa-ban a benzinpumpát! A szivattyúház elég homokos volt, nem csoda, hogy dadogott a gépsas. Kitisztítottam, vettem bele egy másik szivattyút, de azt még nem raktam bele, és már is szebben megy az autó. Azért nem raktam bele az új szivattyút, mert azt mondta a boltos gyerek, hogy előbb mossam ki a tankot, ha homokos. Ez lenne az egyik kérdésem, hogy valóban mossam ki, vagy mehet be úgy, ahogy van? A tank leszedése bonyolult dolog?

A másik dolog, hogy tegnap értem haza Veszprémből a kiskocsival, leparkoltam és a ma reggeli indulásnál, mikor a kuplungpedált engedtem föl, nem szép folyamatosan indult, hanem rántott egy nagyon, egy nagy hang kíséretében. Olyan volt, mint ha valami letapadt volna. Létezik, hogy a kuplungom környékén van valami gond? Előre is köszi mindenkinek! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csütörtökön nekiálltam és szétszedtem a corsa-ban a benzinpumpát! A szivattyúház elég homokos volt, nem csoda, hogy dadogott a gépsas. Kitisztítottam, vettem bele egy másik szivattyút, de azt még nem raktam bele, és már is szebben megy az autó. Azért nem raktam bele az új szivattyút, mert azt mondta a boltos gyerek, hogy előbb mossam ki a tankot, ha homokos. Ez lenne az egyik kérdésem, hogy valóban mossam ki, vagy mehet be úgy, ahogy van? A tank leszedése bonyolult dolog?

A másik dolog, hogy tegnap értem haza Veszprémből a kiskocsival, leparkoltam és a ma reggeli indulásnál, mikor a kuplungpedált engedtem föl, nem szép folyamatosan indult, hanem rántott egy nagyon, egy nagy hang kíséretében. Olyan volt, mint ha valami letapadt volna. Létezik, hogy a kuplungom környékén van valami gond? Előre is köszi mindenkinek! G.

A tank leszedése egyedül nehéz, két emberrel talán közepes, az a helyzet, hogy hátul van 3 db cső amit le kell venned még félúton mert nem engednek, az egyik a beöntő nyílásé a legvastagabb, van egy tankszellőztető meg túlfolyó talán, igazából nem követtem végig amikor cseréltem a tankot, mondjuk nekem muszáj volt mert kilyukadt. Ami még gondot okoz, hogy egypár vezeték és cső is a tank peremére van csattal rögzítve ezeket mind le kell venned, majd vissza, ezen kívül kettő heveder fogja át a hosszú oldalon 1-1 csavarral aztán le tudod nyitni, úgy lehet elképzelni mint a régi istálló ajtókon a zsanért :D

Ja és kell hozzá egy széles akna, vagy a legjobb megoldás a földtől való felemelés a rendes 4 karos emelővel, másképp nehézkes kiszedni mert majdnem olyan széles mint az autó, ha aknán szeded ki akkor az egyik oldalt fel kell emelned hátul hogy ki tudd tolni a tankot. A benzint előtte szívd le amennyire tudod a kivezető csövek alá, másképp kifolyik.

Kuplunggal kapcsolatban, nem belülről halottad a hangot véletlenül? Talán ilyen nyekergős hanghoz tudnám hasonlítani, még lábbal is érezni lehet, hogy majdnem akad a pedál, ha ilyesmit tapasztaltál akkor nem magánál a kuplungnál van a gond, hanem az utastérben a pedálok tetejénél ahol a visszanyomó rugó is van, ott be kell fújnod zsírspray-vel mert kiszárad és attól csinálja ezt, nálam ez van mindkettőn, főleg nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Nem az utastérből jött a hang, és nem ilyen nyöszörgős, hanem mint ha valamit egymáshoz ragadt volna és hirtelen elengedte volna egymást, Lehet, hogy kopott a kuplungtárcsa vagy ilyesmi? G.

Vagy elfáradt a kinyomószerkezet, de ezt így elég nehéz megmondani, illetve ha a kinyomóval lenne baj, azt a pedálon is érezni lehetne.

Próbálgasd, ha nem jelentkezik többet a hiba, szerintem nem lesz gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Beragadt a kulcs a kontakthazba es nem tudom kiszedni, mivel nem tudom visszaforditani a 0-as pozicioba a kulcsot. Valaki talalkozott mar ilyen problemaval? Mi a megoldas?

Ha jól értem, kontaktház alatt a gyújtáskapcsolót érted, néha nekem is szokta csinálni, hogy nem szándékozik elsőre kiengedni a kulcsot, illetve ha kihúzom nem ugrik ki a helyére a zár, ez sajnos a kopás miatt van. Az írtad nem tudod teljesen elfordítani a nulla felé, de ha a másik irányba enged magyarul az indítás felé akkor próbáld meg arra felé hirtelen vissza, esetleg mozgasd közben a kormányt, mert ha beragadt a kormányzár akkor nem tudod fordítani a kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem, kontaktház alatt a gyújtáskapcsolót érted, néha nekem is szokta csinálni, hogy nem szándékozik elsőre kiengedni a kulcsot, illetve ha kihúzom nem ugrik ki a helyére a zár, ez sajnos a kopás miatt van. Az írtad nem tudod teljesen elfordítani a nulla felé, de ha a másik irányba enged magyarul az indítás felé akkor próbáld meg arra felé hirtelen vissza, esetleg mozgasd közben a kormányt, mert ha beragadt a kormányzár akkor nem tudod fordítani a kulcsot.

Probalgattam mar mindenfele de nem akar kijonni. Meg jo, hogy taviranyitos a kozpontim es van riaszto, igy taviranyitorol zarom. Viszont a csomagtartot nem tudom nyitani. Kis segitseget tudnal adni, hogy lehet kiszedni a gyujtaskapcsolot ha javitasra/cserere kerulne a sor?

Link to comment
Megosztás:

Probalgattam mar mindenfele de nem akar kijonni. Meg jo, hogy taviranyitos a kozpontim es van riaszto, igy taviranyitorol zarom. Viszont a csomagtartot nem tudom nyitani. Kis segitseget tudnal adni, hogy lehet kiszedni a gyujtaskapcsolot ha javitasra/cserere kerulne a sor?

Itt egy videó a kiszedésről, igaz ez astra de ez a része ugyan az, tehát ha ki akarod szedni csináld azt amit a videón látsz, csak 1 pöcök az egész.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. B Corsa vásárlása előtt állok. Az lenne a kérdésem hogy vásárláskor mit kell hogy megfigyeljek az autón??? Mik lehetnek úgymond árulkodó jelek a motortérben ??? Remélem hogy jó helyre irtam, ha esetleg nem akkor elnézést ... Köszönöm a válaszokat előre is nagy segitség lenne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. B Corsa vásárlása előtt állok. Az lenne a kérdésem hogy vásárláskor mit kell hogy megfigyeljek az autón??? Mik lehetnek úgymond árulkodó jelek a motortérben ??? Remélem hogy jó helyre irtam, ha esetleg nem akkor elnézést ... Köszönöm a válaszokat előre is nagy segitség lenne.

Valóban rossz helyre írtad, talán egy moderátor majd átrakja a megfelelő topicba (bár kétlem).

A kérdésedre válaszolva félig meddig, olvasd el az alábbi linken található leírást, egy kis támpont mire figyelj a vásárláskor igaz ez a kasztni rész, de hamarosan a motortérrel kapcsolatos is kész lesz.

A link:

http://opelmuhely.co...sakor__1__resz_

Ha bármi kérdésed lenne, alá hozzászólásban bátran tedd fel!

Módosítva : hening
Akkor tévedtél.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Sokat olvasgattam itt nálatok, és úgy döntöttem, hogy ti hozzáértő Corsa tulajdonosok tudtok nekem segíteni!

Úgy néz ki, hogy a közel jövőben eladó sorba kerül a kicsi Corsám, ennek az árara lennék kíváncsi!

Remélem tudtok segíteni a beárazásában!

Amiről szó lenne:

B Corsa Joy, 1995, X12SZ, 3 ajtós, 160e km, Légzsákos, Elektromos ablakemelő, riasztó, Központi zár,plüss kárpit, Ködlámpa elől és hátul, elől nem a gyári lökös van fent (avataron látszik)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Sokat olvasgattam itt nálatok, és úgy döntöttem, hogy ti hozzáértő Corsa tulajdonosok tudtok nekem segíteni!

Úgy néz ki, hogy a közel jövőben eladó sorba kerül a kicsi Corsám, ennek az árara lennék kíváncsi!

Remélem tudtok segíteni a beárazásában!

Amiről szó lenne:

B Corsa Joy, 1995, X12SZ, 3 ajtós, 160e km, Légzsákos, Elektromos ablakemelő, riasztó, Központi zár,plüss kárpit, Ködlámpa elől és hátul, elől nem a gyári lökös van fent (avataron látszik)

Ez sajnos nem sokat mond, de ha leírod, hogy rozsdamentes azt meg nem hiszem el :D Szóval élőben látva talán pontosabb árat tudnék mondani, 1.2-es motor az mostanában hátrányt jelent tapasztalataim szerint, mert mindenki inkább az 1.4-estől felfelé keres, bár ez tényleg szerencse kérdése, az árát 250-350 közé tenném látatlanban, de rozsda és egyéb hibák már reptetik a 10-eseket szóval ez csak egy megközelítő érték.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem c14nz 6-6.3 között eszik,hoszútávon 6 alatt.Ha laposabb a gumi,ha tetőcst.,ha nem tiszta légszűrő,akkor is.

Ez relatív dolog, ki mit nevez hosszútávnak, azon a távon hányszor váltogatsz sebességet, mennyire taposod neki, milyen állapotú a motorod, milyen gönc, vagy épp nem gönc üzemanyag van az autóba és még sorolhatnám, ott a hideg és a meleg, üzemi hőmérséklet előtt többet eszik mert melegíti a motort, dúsabb a keverék, ergo több benzin, és így tovább.

Nekem sikerült szar hf tömítéssel, blokkba folyó vízzel, "kifújó hengerrel" kb 300km-en 4.5 litert a C14NZ-vel 4személlyel megpakolva, rendbe rakott blokkal, most 250 km-en kb megint 4.5-5 liter hasonló szisztémával.

Nincs két egyforma fogyasztás, és senki beírt fogyasztása nem mérvadó, talán megközelíteni ha 50 azonos blokk fogyasztását átlagolnád.

Link to comment
Megosztás:

Ez sajnos nem sokat mond, de ha leírod, hogy rozsdamentes azt meg nem hiszem el :D Szóval élőben látva talán pontosabb árat tudnék mondani, 1.2-es motor az mostanában hátrányt jelent tapasztalataim szerint, mert mindenki inkább az 1.4-estől felfelé keres, bár ez tényleg szerencse kérdése, az árát 250-350 közé tenném látatlanban, de rozsda és egyéb hibák már reptetik a 10-eseket szóval ez csak egy megközelítő érték.

Pont ezért nem írtam, le hogy rozsdamentes! :) A két küszöbön lehetne mit javítani, mert felületi rozsda van rajta! Az alja az autónak egyben van, 2 évente tél előtt normálisan le lett alváz védőzve!

1.2 motor igen néha nekem is kevés, de ezt a fogyasztásban kárpótolja! (4,5 vegyesen autóút illetve város)

Elfelejtettem írni, hogy nyári gumi alufelnivel (14-es), illetve téli gumi acél felnivel (13-as)!

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért nem írtam, le hogy rozsdamentes! :) A két küszöbön lehetne mit javítani, mert felületi rozsda van rajta! Az alja az autónak egyben van, 2 évente tél előtt normálisan le lett alváz védőzve!

1.2 motor igen néha nekem is kevés, de ezt a fogyasztásban kárpótolja! (4,5 vegyesen autóút illetve város)

Elfelejtettem írni, hogy nyári gumi alufelnivel (14-es), illetve téli gumi acél felnivel (13-as)!

Valaki itt írtam még régebben hogy talán 20 környékén csináltatta meg a küszöbcserét, de ugyebár az csak a munka plusz még a küszöb darabja x ezer forint, nem tudom milyen állapotban lehet a küszöböd, nem biztos, hogy cserés, de ha az akkor ha megcsináltatod pár tízes már el is repült, ha nem csináltatod meg kevesebbet ér, tehát így is, úgy is bukod a pénzt.

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért nem írtam, le hogy rozsdamentes! :) A két küszöbön lehetne mit javítani, mert felületi rozsda van rajta! Az alja az autónak egyben van, 2 évente tél előtt normálisan le lett alváz védőzve!

1.2 motor igen néha nekem is kevés, de ezt a fogyasztásban kárpótolja! (4,5 vegyesen autóút illetve város)

Na hát azt hitesd el mással, hogy az X12SZ ennyit eszik :) Még az 1,2-es Twinport motor sem ennyit eszik, hanem 5-5,5 körül.

Nekem 5,8 liter alá sosem ment (C12NZ), akkor evett ennyit, mikor 65 km-re jártam vele napi szinten, elenyésző városi közlekedés mellett.Közúton 80-90-es tempóval. Most rövid távon járva, gyakori indítás, megállás, 7-7,5 liter.

Elfelejtettem írni, hogy nyári gumi alufelnivel (14-es), illetve téli gumi acél felnivel (13-as)!

Jobban jársz, ha az egyik gumi szettet külön adod el. Épp amelyik nincs fent, azt elpasszlod külön. 25-30-at kérhetsz a téli szettért, az alufelnisért még többet.

Valaki itt írtam még régebben hogy talán 20 környékén csináltatta meg a küszöbcserét, de ugyebár az csak a munka plusz még a küszöb darabja x ezer forint, nem tudom milyen állapotban lehet a küszöböd, nem biztos, hogy cserés, de ha az akkor ha megcsináltatod pár tízes már el is repült, ha nem csináltatod meg kevesebbet ér, tehát így is, úgy is bukod a pénzt.

Ha csak felületi rozsda van rajta, azt el lehet tüntetni, főleg ha eladásra megy az autó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.