Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szvsz a sebességmérőd spirálos, elektromosnál nem jellemző ez a hiba. Következésképpen spirált kell cserélned.

Kürtgombra pedig van megoldás: az egyszerűbb az az hogy elmész ide, ők 10e Ft-ért kicserélik neked, a másik (olcsóbb) verzió az hogy ugyanők 4000Ft-ért postán is elküldik neked a 2db kürtgombot, a módszer hogy hogy kell kicserélni, az meg itt van leírva:

http://www.okauto.hu/news_details.php?maincat=szerviz&id=45

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam teszek valami jót ezzel a fostalicskával,mert egész nyáron normális autóval jártam,hiányzott már egy kis önszopatás. :goofy:

Szal hűtővízből hiányzott,elkezdtem nyomozni utána,megtaláltam,hogy a hűtő sarka enged.

Szereztem új valeót bontott áron,belepattintottam,aztán azzal hálálta meg a jóságomat irányába,hogy rögtön összerakás után dobott 35öt meg dús keverék kódot,jól be is zabál,mert kormol,alig van alapjárat stb :icon7: Nem csoda,hogy az alapjárati nem tud mit kezdeni vele (35ös kód).

99%-ban biztos vagyok a hőfok jeladóban,de miért pont most halt be, zsák fos ez az egész autó.... :glare:

Link to comment
Megosztás:

Szvsz a sebességmérőd spirálos, elektromosnál nem jellemző ez a hiba. Következésképpen spirált kell cserélned.

Kürtgombra pedig van megoldás: az egyszerűbb az az hogy elmész ide, ők 10e Ft-ért kicserélik neked, a másik (olcsóbb) verzió az hogy ugyanők 4000Ft-ért postán is elküldik neked a 2db kürtgombot, a módszer hogy hogy kell kicserélni, az meg itt van leírva:

http://www.okauto.hu...t=szerviz&id=45

Már fel is hívtam az emberkét, a spirál cserének meg utána nézek.

Köszönöm a segítséget !

Üdv: K-roy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :) Találkozott már valaki ilyen problémával...?? 98-as 1.5 td B Corsa :) Nem megy a km óra,nem mutat sebességet.Kicseréltem a jeladóját de így sem jó :( Van esetleg biztosíték neki vagy az egész km-órát cserélni kell? Köszönöm a segítséget!

Meghalt az óra, vagy érintkezési hiba van, ki kell venni az órát, aztán a tüskék meg a jeladó közti vezetékeket ki kell mérni szakadásmérővel, kontakt spray, aztán ha továbbra sem megy akkor az órát kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Még az egy kérsésem lenne hogy ugye ami nekem van az diesel és ugye van benne izzítás visszajelző.Nem nagyon találok ilyen órát csak benzinest.Azt át lehet valahogy alakítani vagy mit lehet vele csinálni?Köszönöm a válaszokat!

Simán nem tudod megcsinálni csak módosítással, ha pedig fordulatszámmérős akkor a fordulatszámmérő sem jó, mert a benzinesé nagyobb mint a dízelé, az izzítás annyi lenne hogy egy használaton kívüli visszajelzőre, pl vonóhorog vagy hasonló áttennéd az ikont, és a panelon az érintkezőket elvágva, kábellel áthidalnád az izzítás pontját, másik pontja amúgy is negatív ha jól tudom.

Végül is én is így oldottam meg a helyzetjelző visszajelzőjét az automata váltó ikonjának a helyén.

De mindenképpen azt ajánlom, hogy hajts fel egy dízeles óracsoportot.

Ezt most leírtam, de nem tudom miért, mert egyáltalán nem értem mi a gondod, csak sejtem, mert annyit írtál hogy van bent izzítás visszajelző, de nem írtad, hogy most rossz az óra vagy nem....

Más:

Meg vagyok lőve a magasságállítós fényszórók beszerelésével, mert a Szervizkönyvből nem tudom leolvasni a számot ahová kötnöm kellene, ha valaki kötött, vagy van egy értelmesebb szkennelt változata írja meg nekem az 5. kapcsolási rajzon (világítás) lévő S5.2-es kapcsolónál látható 4 érintkező számait.

Köszöntem!

Link to comment
Megosztás:

ha az X6 csatira gondolsz...

88 ,93,89,92

Nem arra, S5.2 a jelölése a rajzon, a világítás kapcsoló van 2 felé bontva, 58,56,30,31 ilyenek lehetnek rajta csak van utánuk még L,R,b,a jelzés is amit egyáltalán nem tudok kivenni a rajzból, mert rossz minőségű a scannelés, itt egy kép az említett rajzrészletről!

Amit még talán tud segíteni, hogy a helyzete a rajzon 527-531-ig található meg.

A rajz részlet:

gk0swjs1cxznawfd6npz.png

Link to comment
Megosztás:

Nem arra, S5.2 a jelölése a rajzon, a világítás kapcsoló van 2 felé bontva, 58,56,30,31 ilyenek lehetnek rajta csak van utánuk még L,R,b,a jelzés is amit egyáltalán nem tudok kivenni a rajzból, mert rossz minőségű a scannelés.

Na, én kíváncsiságból megnéztem az én német nyelvű szerelési könyvemet, abban is van kapcsirajz, ráadásul jobb minőségű, de eltartott egy darabig míg megtaláltam az S5.2-t, mert ebben véletlenül sem ott van ahol te írtad. De a lényeg hogy meglett, íme a részlet, talán ez jobban kivehető:

678304-20120907-SZ2t6j.jpg

Amint látszik, 30, 56, 56A és 56B jelzésűek a keresett pinek, de ha így sem lenne felismerhető, akkor ezen a rajzon ott vannak a vezetékszínek is.

Link to comment
Megosztás:

Fentebb írta hogy nem mér a sebességmérője, éppen te válaszoltál neki hogy valószínűleg az óra rossz, cserélje ki. ;)

Tényleg :D Akkor az utolsó hozzáfűzött mondatom tárgytalan, csak kapkodva válaszoltam két szerelés között aztán nem olvastam vissza. :)

Na, én kíváncsiságból megnéztem az én német nyelvű szerelési könyvemet, abban is van kapcsirajz, ráadásul jobb minőségű, de eltartott egy darabig míg megtaláltam az S5.2-t, mert ebben véletlenül sem ott van ahol te írtad. De a lényeg hogy meglett, íme a részlet, talán ez jobban kivehető: Amint látszik, 30, 56, 56A és 56B jelzésűek a keresett pinek, de ha így sem lenne felismerhető, akkor ezen a rajzon ott vannak a vezetékszínek is.

Végre egy értelmes rajz... Köszönöm :)

Az enyémben van motoros fény,legalábbis mikor utoljára két éve kíváncsiságból hozzányúltam még működött. Őszintén mondom,hogy a világon semmi értelme,mivel ha hátul ülnek,akkor nagyon valószínű,hogy elöl is,tehát az autó eleje nem emelkedik számottevően. Csak vonóhoroggal együtt lenne értelme.

Ne az értelmét keresd, lehet, hogy te nem használod attól még más használhatja, illetve ha már egyszer megvan miért nézegessen a polcon eladni úgysem nagyon lehet már.

Most már végképp nem értem, eddig semmi bekötés nem okozott nekem különösebb fejtörést, pedig már csináltam párat, de ez most megfogott.

Most megvannak a számok amik kellenének elméletileg, a leírás szerint az S5.2 (az enyém szerint), tgabika rajza alapján S5 a kombinált kapcsoló, és a tompított fényszóró kapcsolója, vagyis az ez a kapcsoló:

711955_orig0.jpg

Na most ezt a kapcsolót megfordítva találhatóak rajta a számok, de nincs rajta 56A és 58B, egy sima 56 van és 58A és B, most vagy el van írva, vagy én értelmeztem félre a rajzot :S Pedig biztos, hogy erről a kapcsolóról van szó, mert ha minden igaz hivatalosan úgy működik, hogy csak a tompított bekapcsolása után lehet a magasságot állítani vele.

Addig eljutottam vele, hogy a 0 és a 3-as fokozatt között A-ból B-be elmegy a motor, a két végpontra, de a köztes pontokon süket, ez valószínű azért van mert a kérdéses vezetéket nem jó helyre teszem, de a kapcsoló összes pontján kipróbáltam és egyiken sem megy, most már végképp meg vagyok lőve vele.

Ha valaki kötött már ilyet, vagy tud rá választ kérem segítsen! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Corsa B. 1.0 12V 1998-as gépkocsim van. Elöljáróban annyit hogy az autókhoz sajnos nem értek, de szeretem őket. Németországban élek és nemrég vettem a gépsárkányt. Ez az első autó, ezért is nagyon kedvelem. Hazamentem vele átnézetni. Cserélve lett: - AGR (v. EGR , egérszelep) vagy micsoda, - légtömegmérő, - első lengőkarok, - generátor ékszíj, - olaj, olajszűrő, üzemanyagszűrő. Elvileg a szerelő szerint majd vezérműláncot is kell cserélni idővel + egy kis rozsda az alvázon, de elvileg más baja nincs. Első fékek jók, hátul dobfék nem lett szétszedve mert nem volt rá idő és nem volt indokolt. Most pár napja azt vettem észre hogy a hátsó fenti (az a kiegészítő led-es,nem tudom mi a pontos neve) féklámpa egyfolytában ég. A lenti két normál féklámpa viszont egyáltalán nem. A többi világítás megfelelően működik. Álló helyzetben, gyújtás nélkül, a fékpedál lenyomása esetén a felső féklámpa elalszik. Nos röviden ennyi. Aggódom, mert normál féklámpa hiányában nem túl biztonságos közlekedni. Megkerestem melyik biztosíték tartozik a féklámpához, de a cseréje sem hozott eredményt. Ahhoz hogy a kiegészítő (felső) ne világítson egyfolytában a biztosítékát szoktam kiszedni, ami a belső világításért és az audió-ért is felelős. Mi lehet a gond? Jó lenne tudni hogy esetlegesen mit kellene cserélni és ez megközelítőleg mennyibe kerülne. Itt Németországban a rezsi óradíj 50 - 70 EUR. Nemrég jöttem ki, szóval nem vet fel a pénz. Lehet hogy megérné az útiköltséggel együtt is inkább otthon megcsináltatni. Elnézést a hosszúra nyúlt kérdésért.

Köszönöm a válaszokat és tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Corsa B. 1.0 12V 1998-as gépkocsim van. Elöljáróban annyit hogy az autókhoz sajnos nem értek, de szeretem őket. Németországban élek és nemrég vettem a gépsárkányt. Ez az első autó, ezért is nagyon kedvelem. Hazamentem vele átnézetni. Cserélve lett: - AGR (v. EGR , egérszelep) vagy micsoda, - légtömegmérő, - első lengőkarok, - generátor ékszíj, - olaj, olajszűrő, üzemanyagszűrő. Elvileg a szerelő szerint majd vezérműláncot is kell cserélni idővel + egy kis rozsda az alvázon, de elvileg más baja nincs. Első fékek jók, hátul dobfék nem lett szétszedve mert nem volt rá idő és nem volt indokolt. Most pár napja azt vettem észre hogy a hátsó fenti (az a kiegészítő led-es,nem tudom mi a pontos neve) féklámpa egyfolytában ég. A lenti két normál féklámpa viszont egyáltalán nem. A többi világítás megfelelően működik. Álló helyzetben, gyújtás nélkül, a fékpedál lenyomása esetén a felső féklámpa elalszik. Nos röviden ennyi. Aggódom, mert normál féklámpa hiányában nem túl biztonságos közlekedni. Megkerestem melyik biztosíték tartozik a féklámpához, de a cseréje sem hozott eredményt. Ahhoz hogy a kiegészítő (felső) ne világítson egyfolytában a biztosítékát szoktam kiszedni, ami a belső világításért és az audió-ért is felelős. Mi lehet a gond? Jó lenne tudni hogy esetlegesen mit kellene cserélni és ez megközelítőleg mennyibe kerülne. Itt Németországban a rezsi óradíj 50 - 70 EUR. Nemrég jöttem ki, szóval nem vet fel a pénz. Lehet hogy megérné az útiköltséggel együtt is inkább otthon megcsináltatni. Elnézést a hosszúra nyúlt kérdésért.

Köszönöm a válaszokat és tanácsokat!

Körül kellene nézned a két kis szerelőablak mögött a csomagtér két oldalán, ha leveszed belátsz a hátsó lámpák csatlakozójához, szerintem valami zárlatos lehet, de így nehéz megmondani. A fenti féklámpát pedig pótféklámpának nevezik, arra viszont ötletem sincs miért megy fordítva, az is lehet, hogy a féklámpa kapcsolóddal van valami baj, azt pedig a fékpedál tetején találod, rá van dugva egy két vezetékes csatlakozó.

Nézz körül ezeknél talán okosabb leszel, meg talán mi is! :)

Más:

Végre sikerült beszerelnem a lámpákat, köszönet a rajzokért tgabikának :) A helyzet az, hogy ami nekem megvolt magyar szervízkönyv, értelmetlenül volt bent a bekötés (legalábbis számomra), a német verzióból kinyomtattam (végre olvashatóan) és elsőre tökéletesre sikerült a bekötés.

Kérdésem annyi már csak ezzel kapcsolatban, hogy a jobb oldaliban eredeti Valeo motor van a balban pedig valami utángyártott, érdemes egyformára cserélni mindkét motort, vagy ez nem befolyásolja a fényszóró beállítást lényegesen?

(Jövő hét folyamán azért elviszem egy fényszóró állításra, hogy pontos legyen.)

Illetve a másik, hogy a 0 vagy a 3 felel meg az alap beállításnak, tehát annak amikor még a motor nélküli verzió volt bent. Gondolom a 0, csak megerősítésként kérdezem! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.