Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok! megszünt a rángatás! Mint korábban írtam, nálam a gyertya pipa okozta.

Kösz az infót! Én vettem! :)

Olvasgattam ezt a sok rángatós hibákat mindenkinél és.. :)) már kikellene nekem is cserélni a benzinszűrőt.. Megvettem már egy ideje, de.. hideg van :)

Link to comment
Megosztás:

Kösz az infót! Én vettem! :)

Olvasgattam ezt a sok rángatós hibákat mindenkinél és.. :)) már kikellene nekem is cserélni a benzinszűrőt.. Megvettem már egy ideje, de.. hideg van :)

Öt perc a csere, ha a bilincs csavarja nincs berohadva. Tegyél magad alá polifoamot, vagy hullámpapírt. Emelni úgysem kell az autót.

Link to comment
Megosztás:

Öt perc a csere, ha a bilincs csavarja nincs berohadva. Tegyél magad alá polifoamot, vagy hullámpapírt. Emelni úgysem kell az autót.

Ha gyári műanyag patentos akkor az szívatósabb, nekem amikor cseréltem szenvedés volt, az előző tulaj szerintem nem cserélte amióta kijött a gyárból :D De az sem lehetetlen csak rá kell jönni a kipattintási módszerre, nekem tele volt rakódva kosszal a patent alig bírtam kikaparászni belőle amikor cseréltem! :)

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári műanyag patentos akkor az szívatósabb, nekem amikor cseréltem szenvedés volt, az előző tulaj szerintem nem cserélte amióta kijött a gyárból :D De az sem lehetetlen csak rá kell jönni a kipattintási módszerre, nekem tele volt rakódva kosszal a patent alig bírtam kikaparászni belőle amikor cseréltem! :)

Csőrös fogót használtam. Még nekem is a 17 éves GM szűrő volt bent. Egy mozdulattal lejött a patent. A bilincs csavarját volt nehéz megoldani. Helyette rozsdamentes hatlapfejüt raktam be. VIGYÁZNI a SOK KIFOLYÓ BENZINNEL!! Még egyszer javaslom az ingujjat könyék fölé tűrni, mert végig folyik a nafta a karotokon!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is maga a széthúzás nem tartott sokáig, hanem kiszedni a beszáradt koszt a patent lyukaiból azt hittem ott öregedek meg :D A bilincsről ne is beszéljük, a csavar könnyen kijött egy kis csavarlazító után csak maga a bilincs olyan fos anyagból van, hogy azt mindenképp cserélni fogom majd. Egyébként sokan mondjátok, hogy így folyik úgy folyik, nekem 1 csepp ha kijött, pedig nem vettem ki az ac relét és indítóztam, semmit nem csináltam, tehát ez szerencse kérdése épp hol a benzin, amúgy is sok nem tud kifolyni csak ami a csőben van max ott is általában a szivattyú felőli részről mert az magasabb pont a szűrőhöz képest!

Amúgy egy kérdés kíváncsiságból, majd jobb időben tervezem, hogy megnézem a szénszűrőm állapotát illetve leírást is szeretnék készíteni, hozzáférés szempontjából a jobb oldali lemezt le lehet valamilyen módon venni, vagy az pont-hegesztve vagy ragasztva van, mert akkor marad a kerékjárati ív eltávolításos módszer!?

Link to comment
Megosztás:

Öt perc a csere, ha a bilincs csavarja nincs berohadva. Tegyél magad alá polifoamot, vagy hullámpapírt. Emelni úgysem kell az autót.

Igen én úgy jártam, h ez patentos.. :)

Erőt kell nekem is venni magamon, biztos, h megéri! :)

Annyira téma van már róla, h valamelyik nap megpróbálom!

Módosítva : Pistiv
Link to comment
Megosztás:

A benzincső nem az injektor jobb oldalán elöl csatlakozik véletlenül? Gyárilag egy roppantott bilincs van rajta és egy csíkozott csőről van szó! Lehet tévedek de én úgy tudom!

Erre gondoltam:

Tankszellőztetőhöz itt a leírás:

http://opelmuhely.co...ese__tisztitasa

Vákuumrendszerhez tartozik még a fő vákuumcső ami a szívósor jobb oldali részéről megy át a fékrásegítőre és onnan ágazik el az injektor felé ha jól emlékszem, onnan megy a tankszellőztető felé és még sokfelé, ez az NZ-s motorra érvényes, mert nekem mindkettő az X-eseknél nem tudom hogy van pontosan!

Hali, és ettől a szénszűrő széteséstől, hogy kicsit elvan dugulva a vákum rendszer, de még megy a motor jobban melegedhet?

Múltkór irtad, hogy a szénszűrő szétesésnél ideiglenes megoldásnak jó ha benziszűrőt rakok a szénszűrő után a csőbe.

És ez mennyire jó megoldás? Mert ezt a szénszűrőt nem tudom beazonosítani a webáruházakban , sem a neten.

Előre is köszi.

Tamás.

Üdv Tamás.

Link to comment
Megosztás:

Hali, és ettől a szénszűrő széteséstől, hogy kicsit elvan dugulva a vákum rendszer, de még megy a motor jobban melegedhet?

Üdv Tamás.

Egy kicsit átformálnád a kérdést? :) Elég érthetetlen.

Ha szénszűrő szétesik, akkor vagy megáll teljesen, vagy szaggat, rángat, mint ahogy Haka írta. Neki volt ilyen problémája.

A második felét nem értem. Ha megy a motor akkor melegszik is. Vagy arra gondolsz, h jobban melegedne a motor a szénszűrő szétesésnél??

Link to comment
Megosztás:

A jobbos sárvédő alatt van:

Vákumrendszer ellenőrzése: hidegen indít, féktisztítóval a szívó oldali vákumrendszert követve fújni a csövek és a tömítések találkozásánál. Ahol esetleg felpörög a motorfordulat, ott a baj.

Hali.

Ezt a szén szűrőt milyen néven lehet beazonosítani, a neten, vagy az alkatrészwebáruházakban? Mert a szénszűrő névvel nem jött össze.

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit átformálnád a kérdést? :) Elég érthetetlen.

Ha szénszűrő szétesik, akkor vagy megáll teljesen, vagy szaggat, rángat, mint ahogy Haka írta. Neki volt ilyen problémája.

A második felét nem értem. Ha megy a motor akkor melegszik is. Vagy arra gondolsz, h jobban melegedne a motor a szénszűrő szétesésnél??

A corsámnál a tankszellőztető szelep felől a gumicső tele van fekete porral, szerintem az szénpor ebből gondoltam, és mondták, hogy szét eshetett a szén szűrőm. De még megy a gép, igaz Néha emelkedik az alapjárat, de aztán visszaáll. És a víz is 90 fok fölé megy, aztán ha menetem a fűtést akkor visszább megy. Ezért kérdezem, hogy összefüggésben lehet-e a szénszűrő széttesése, a motor melegedésével? Vagy más a kettő hiba forrása?

Előre is köszi.

Tamás.

Link to comment
Megosztás:

A corsámnál a tankszellőztető szelep felől a gumicső tele van fekete porral, szerintem az szénpor ebből gondoltam, és mondták, hogy szét eshetett a szén szűrőm. De még megy a gép, igaz Néha emelkedik az alapjárat, de aztán visszaáll. És a víz is 90 fok fölé megy, aztán ha menetem a fűtést akkor visszább megy. Ezért kérdezem, hogy összefüggésben lehet-e a szénszűrő széttesése, a motor melegedésével?

Előre is köszi.

Tamás.

Így már érthető. :) Nagyvalószínűség szerint igen. Először mindenképp megcsinálnám a szénszűrő cserét, meg a tísztitást, aztán pontosan utána lehetne kiszűrni a melegedés okát, de szerintem ettől van.

Amúgy a neve: "aktívszénszűrő"

Pl. itt van egy használtan

http://auto-motor.zs...ro-4462759.html

Újonnan nem tudom, h hol lehet kapni, de mások biztos tudják!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Hátsó ablaktölrő lapátot szédszedni nehéz móka? Elkezdett rozsdásodni körülötte éss megkéne oldani a problémát :)

Ablaktörlő lapátot? :D Inkább a motort szeretnéd kivenni nem? Az amúgy nem nehéz, lekapod a csomagtartó belső felén a kárpit darabot, két csavar és egy halom patent, azután meglátod bent a motort, kívülről leveszed az ablaktörlő kart marad a motor tengelye, belül pár csavar tartja a motort, 3 vagy 4 pontosan nem tudom, a kp. zár motorja van az eszemben :) azt kikapod kiveszed a motort aztán szabad a lyuk körül le lehet kezelni!

Link to comment
Megosztás:

Hali, és ettől a szénszűrő széteséstől, hogy kicsit elvan dugulva a vákum rendszer, de még megy a motor jobban melegedhet?

Múltkór irtad, hogy a szénszűrő szétesésnél ideiglenes megoldásnak jó ha benziszűrőt rakok a szénszűrő után a csőbe.

És ez mennyire jó megoldás?

Azok az átlátszó kis szűrők azért nem jók szerintem,mert "levegősödnek" belül,így széndarabkák helyett buborékokat kapna az injektor. Szóval csak rosszabb lenne.

Széntartály csere után én átfújkáltam az egész rendszert amerre mehetett széndarabka. Plusz cseréltem injektorfejet is kompletten,így két tank benzin,benzinszűrő-csere után úgy néz ki,hogy kitisztult a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlő lapátot? :D Inkább a motort szeretnéd kivenni nem? Az amúgy nem nehéz, lekapod a csomagtartó belső felén a kárpit darabot, két csavar és egy halom patent, azután meglátod bent a motort, kívülről leveszed az ablaktörlő kart marad a motor tengelye, belül pár csavar tartja a motort, 3 vagy 4 pontosan nem tudom, a kp. zár motorja van az eszemben :) azt kikapod kiveszed a motort aztán szabad a lyuk körül le lehet kezelni!

De akkor a zárhoz nem kell hozzányúlni ugye? Külön csavarokkal van? Mekkora kulcs kell hozzá kb?

Link to comment
Megosztás:

Azok az átlátszó kis szűrők azért nem jók szerintem,mert "levegősödnek" belül,így széndarabkák helyett buborékokat kapna az injektor. Szóval csak rosszabb lenne.

Széntartály csere után én átfújkáltam az egész rendszert amerre mehetett széndarabka. Plusz cseréltem injektorfejet is kompletten,így két tank benzin,benzinszűrő-csere után úgy néz ki,hogy kitisztult a rendszer.

Hali.

A levegősődésnél arra gondoltál, hogy falsot szívhat a csatlakozásnál ahol beiktatnám az átlátszó benzinszűrőt?

És a komplett injektorfej csere mennyibe volt neked?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Hát ez az aktív széntartály 25e és 30e között van. Úgy látszik, hogy az utángyártók nem nagyon úsztak rá erre a dologra. Mert csak márkakereskedőknél lehet kapni.

A levegősödés emlék labor gyakorlatról,hogy sokat szívtunk vele. Azt passzolom honnan kerül bele levegő,de a tetején marad egy kicsi mindig az meg ott kavarog. Én meg nem is próbálkoztam vele.

Végül is fel lehet próbálni,de ha kavarog benne a benzin,akkor kár volt szétvágni a benzincsövet. Nekem nagynyomású pumpám van és a kipufogó meg pont ott a szűrő,szétvágott cső alatt fut,ha valamiért szétjön a szűrő,akkor az látványos lenne,attól tartok.

Injektorfejet 7000-ért vettem postával együtt.

Link to comment
Megosztás:

Nálad mikor, és milyen üzemállapotban rángatott? Gyorsítás, motorfék?

Bocsi, eddig nem olvastam a fórumot! Volt, hogy 70 körül mentem a Váci úton tartva a sebességet, volt, hogy hármasban a havas mellék utcában. Aztán másik hiba is kiderült, hogy az akku test kábelén az egyik csavar nem volt taljesen meghúzva, és egy éles kanyarban a központi zár zizegett, le nullázódott az óra, és aztán a motor is leállt. Nem tudtam beindítani, úgyhogy vállal toltam be a parkoló helyre!

Link to comment
Megosztás:

Láttam a neten jó áron 14 colos corsa c gyári alufelniket. Csak sajna hiányzik róluk a fedél. Lehet ilyen fedeleket rendelni? Vagy kinél érdelődjek ez ügyben? :)Esetleg aki vállalja a megcsinálását azis jó lenne :)

http://auto-motor.va...1553432726.html

itt kérdezz rá, az ember azt írja van neki 8 darab sapka

vagy itt

http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/opel_felni_kozep

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.