Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Hogy a szervízben "újra" össze lett rakva a hátsófékem, egyben kicseréltettem a fékrugókat, ha már úgyis szét volt szedve.

Először hirtelen nem tudtam kapható-e még ilyen javítószett, az alkatrészes sem tudta.

Másnap a UNIX-nál megkérdeztem: igen van ilyen, listaáron kb 1400 Ft.

Itt (600 kB)a csomagolás adatlapja. (4stift, 4rögzítőrugóalátéttel, 2rövidrugó, 2hosszú)

Kicseréltem ilyen csekély összegért, mert a régiek elég rozsdásak voltak, főleg a 4 rugóalátét, és miért cseréljem később, akkor mikor majd annyira elrohad, hogy gondot okoz, ha most is lehet.

Biztos van aki tudja, h kapható ilyen, és az is lehet, h van akinek jól jön az infó.

Az adatlapon föl van tüntetve az 1,2 AUT Manta, szerintem ilyen konfig nem volt, tehát lehet, h nem 100-as az adatlap szakszerűsége, viszont a képen alul látszik a dobfék mérete, amihez szánták ezeket a rugókat: 230,0*51 mm, ez alapján azonosítható.

Link to comment
Megosztás:

Nem találtam kormányos topic-ot, ide teszem a kérdésem:

Ki kellett szedni a körmányművet zsírozni és utánállítani, mert lógott, kotyogott. (nem szedtem szét, csak zsíroztam a gumiharangoknál, így is belement majd' tíz cm3, állítottam az állítócsavarral a megadottak szerint)

ekkor vettem észre, h a kormányrúd motortérbe lógó vége is mintha lógna.

Erre (65 kB) gondolok.

Kb majd' 1 mm-t (vagy talán fél mm-t) tudom le-föl mozgatni, ez a mérték hiba-e, kell-e most emiatt cserélni az alsó kormányrúdcsapágyat?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

helo,

Tegnap néhányan az Opel Gombos Mosolyklub napján voltunk dísznek. :lol:

Lajos szürke Mantája, Major Tomiék piros A Mantája, egy Omega az Evo 500 sorozatból, Varga Laci éppen kész fehér verseny Mantája és mi. Délkörül konvolyban (ez hatalmas élmény!! konvojban autózni szép autókkal) átmentünka Ferihegy - Vecsés régiónapokra, ahol sok kiállító/árus és veteránautót találtunk, volt fogathajtóverseny és valami rengeteget népitáncoltak... :lol:

Vecsésre csatlakozott hozzánk még több klubtag akiknek a nevét sajnos még mindig nem tudom (elnézést).

Fényképeket sajnos elfelejtettem készíteni... :lol:

Jókat beszélgettünk és szakértettünk a Manta és a BMW 02 Klub autóiról. :lol:

Nagyon érdekes és hasznos volt!

Köszönöm a meghívást!!

Ez a forró égető árnyéktalan nap nagyon kivette mindenki erejét, utána már nekem sem volt erőm 3-4 órát vezetni, hogy leérjek Vadkertre este 8-9re. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Szia,

ha jól emlékszem találsz irányadó árakat az http://www.oldtimerinfo.de-n, meg még biztos máshol is.

A múltkoriban egy talin azt beszéltük, hogy nincs ilyen, hogy "mennyi az ára manapság", nem nagyon értelmezhetõ a "piac" szó, mint pl az Astra-k esetén. Manta-t (és persze más autót is) akkor lehet venni, ha éppen akkor van eladó annyiért amennyit neked megér. Mindig hozzá kell számolni egy csomó mindent. :(

Egyik példány a másikkal nemigazán összahasonlítható, általános állapota és egyedi "specifikációi"k szinte mindig eltérõvé teszik.

Mint pl a fenti listázás is csak támpontként ajánlott. Sajnos nem is érvényes Mao.-ra a hülye regadó miatt.

Ez csak az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Haveromnak is van egy. 3000-es moci van benne.Lefényeztette szépen a gépet, de kint áll azóta is az udvaron neki, már vagy 8. éve nem jut rá money. A kárpitokat kellene rendberakni, meg azóta sajna a fényezést is, mert egy-két glett hibánál szétrepedt neki.Metál sötétzöld a színe.

A kasztni ki lett szépen lakatolva, de hogy most milyen azt nem is nagyon figyeltem. azt sem igen tudom hogy eladná-e, de ha nagyon érdekel megkérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Haveromnak is van egy. 3000-es moci van benne.Lefényeztette szépen a gépet, de kint áll azóta is az udvaron neki, már vagy 8. éve nem jut rá money. A kárpitokat kellene rendberakni, meg azóta sajna a fényezést is, mert egy-két glett hibánál szétrepedt neki.Metál sötétzöld a színe.

A kasztni ki lett szépen lakatolva, de hogy most milyen azt nem is nagyon figyeltem. azt sem igen tudom hogy eladná-e, de ha nagyon érdekel megkérdezem.

Szia NFS!

Légyszíves nézz utána, hogy mi a helyzet a géppel! Egyre jobban rajta vagyok a témán :(

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem haversrácot, de sajna nem akarja eladni. :(

Köszi, hogy utána jártál, én is nagyon szomorú vagyok... :lol:

Amúgy pontosan ezt a két Mantát néztem én is, amiket belinkeltél :lol:

Csak ezek nagyon egyben vannak, és tényleg valami olyat szeretnék, amit lehet bütykölgetni. Ilyen szép autókhoz hozzá sem mernék nyúlni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Opel Manta Gsi 2.0i Eladó!!

Friss müszaki 1 hetes!

5-ös váltó

3 pontos öv

elektromos ablak

központizár

riasztó

mattig felni elöl 7x13 hátul 8x13-as ET -001!!205/60/13-as gummával kb 2000km-el!!

Recaro ülés és komplett Gsi belsö

Nagy zene-bona

4 leömlö (LEXMAUL) végig

Komplett sport rendszer (MAGNUM dobok) 2x90-es véggel

Sportlevegöszürö (MAGNUM)

Irányár felni,zene nélkül 600e

felnivel 650e (zene + beszélés kérdése)

Érd: zolkomanta@axelero.hu vagy tel:30/9282805

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.