Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Bakker... rámentem erre a Tibi atyára :D hát igen nagy bölcsességeket tudtam meg az evangéliumból - csupa apokrif, hát nem is értem :D viszont rájöttem, hogy egy kib*szott apostol vagyok baszki, mert én is képes vagyok a bort fröccsé változtatni :D

Közben kimentem kajáért, mert ugye miért ne olvasgassak már ebédidőben szent írást...

Vettem a világ legszarabb gulyásleveséből egy tányérral, meg sima krumplipürét, mert olyan drága a büfé, hogy a másodikhoz már köretet veszek csak. Ja. Ha jobban belegondolok, akkor a második a köret maga.... amúgy tegeződünk, de ez most mindegy, mert az ember a legritkább esetben szólítja meg a rizibizit, hogy helló te köret.... én sem szóltam a püréhez.... (van fogam még, nem azért eszek ilyeneket, mert nincs... amúgy...)

Szóval letettem azt a rohadt tálcát ide szépen a monitor elé, és k*rvára nem tűnt fel, hogy a peremével lenyomtam a billentyűzet alsó sorát, így riadtan realizáltam, hogy valahogy 90fokkal sikerült elfordítanom a montiron a képet, és gőzöm sincs, hogy kéne visszaállítani... de a kollegák megsajnáltak és visszaállították.

Én meg megettem a kajám.

Link to comment
Megosztás:

:D :D:D ez tök jó :D bele tudtam így is olvasni :D

Gyermekeim! Ma a a Gundel étterem tulajdonosa hívott meg, hogy ebédeljek egyet náluk. Hát mit mondjak...Nokedlit ettem pörkölttel, az finom volt. Viszont azt kicsit bántónak találtam, hogy az itallapon nem volt 2 literes pincemester, így a pincérnek a közeli CBA-ba kellett kiszaladnia, hogy hozzon nekem egy kis asztali bort.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki tud nekem segíteni abban, hogy...

Mellékeltem egy linket, és azt szeretném tudni, hogy ezt a fajta "C30SE" motorokat milyen autókba szerelték be?! Én úgy tudom, hogy Omegákba, Senátorokba, és talán Mantákba is...

És a 2.4-es és 2.6-os típusokból csak szimpla vezérműtengellyel ellátott blokkokat gyártottak??

És még annyi, hogy a 3.0 -től van e nagyobb hengerűrtartalmú?? Tudtommal van 4.0 is.

Köszi! :D

http://www.google.hu...ved=0CDEQ9QEwAA

Link to comment
Megosztás:

B mantában csak négyhengeresek voltak. 2.4 dupla vez. tengelyes volt a legnagyobb. 144LE. Rally verzióban meg valami 240LE.

A mantában volt 2.8 hathenger. Pár darab készült belőle. TE néven.

Egyébként azt raksz bele ami jól esik. Tuning cégek négyhengerben 2.7-ig tolták a térfogatot. És igen volt Manzel-től 4.0-is hathengerrel. Ha jól emlékszem.

A hathengeresek a szenátorból és omegából jönnek át.

Link to comment
Megosztás:

A 24 szelepes C30SE az DOHC. Volt egy 12 szelepes C30NE is, az viszont CIH.

Általánosságban a hengerenkénti négyszelepes motorok azok mind DOHC-k, a hengerenkénti kétszelepesek ebből a korból pedig CIH-k voltak. A C40SE és a C36GET DOHC (mind 24 szelepes), míg a 30NE, C30LE, 36NE, C36NE/NEI azok pedig CIH-k.

Link to comment
Megosztás:

Általánosságban a hengerenkénti négyszelepes motorok azok mind DOHC-k, a hengerenkénti kétszelepesek ebből a korból pedig CIH-k voltak

Én utána olvastam neten, és láttam, hogy gyártottak egészen 1.5 -től 2.4 -ig vagy 2.6 -ig soros 4 hengereseket és hengerenkénti 4 szelepesek voltak és CIH vezérlésűek.

Link to comment
Megosztás:

Én utána olvastam neten, és láttam, hogy gyártottak egészen 1.5 -től 2.4 -ig vagy 2.6 -ig soros 4 hengereseket és hengerenkénti 4 szelepesek voltak és CIH vezérlésűek.

hello :)

a cih vezerles az angolul : cam in head , vagyis egy vez. tengely a fejben

a dohc meg azt jelenti double overhead cam , ami ket vez. tengely a fejfölött

es ezzel szeretnem tisztäzni a röviditeseket dehät nem köbcenti fügvenye a vezerles

az ohc rövidites :over head cam, egy tengely fej fölött

remelem sikerült segiteni

a 4 hengeresek az: 1.5 ,1.6 ,1.9 ,2.0 ,2.2,2.3,2.4,2.5 ,2.7,2.8 ig

a 6 hengeresek az: 2.5 , 2.6 , 2.8 , 3.0 , 3.3 ,3.6, 3.8 , 4.0

Link to comment
Megosztás:

hello :)

a cih vezerles az angolul : cam in head , vagyis egy vez. tengely a fejben

a dohc meg azt jelenti double overhead cam , ami ket vez. tengely a fejfölött

es ezzel szeretnem tisztäzni a röviditeseket dehät nem köbcenti fügvenye a vezerles

az ohc rövidites :over head cam, egy tengely fej fölött

remelem sikerült segiteni

a 4 hengeresek az: 1.5 ,1.6 ,1.9 ,2.0 ,2.2,2.3,2.4,2.5 ,2.7,2.8 ig

a 6 hengeresek az: 2.5 , 2.6 , 2.8 , 3.0 , 3.3 ,3.6, 3.8 , 4.0

Köszi az infót, de a vezérlések rövidítésével és jelentésével én is tisztában vagyok.

Azt is tudom, hogy nem hengerűrtartalom függvénye a vezérlés... Az előző hsz -somban azért írtam azt amit, mert több helyen is olvastam, hogy "1,5 – 2,4L-es lökettérfogatig" gyártották a CIH szelepvezérlésű hengerfejjel ezeket a motorokat.

És ha nem hiszed néz utána. "1977-tõl 16 szelepes hengerfejjel voltak szerleve" sok helyen lehet olvasni róla. Volt belőlük valami verseny verzió "i400" típusjelzéssel ellátva. Ezek CIH szelepvezérlésűek voltak és 16V és 2.4 soros4 henger.

Link to comment
Megosztás:

2.4 CIH duplavez tengely kizárólag ascona 400 és manta b 400 ban volt. Igen ritka. Magyarországon tudomásom szerint nincs egy darab sem.

Oké, de most legfőképpen nem erről van szó... hanem, hogy CIH szelepvezérléssel van -e dupla vez.tengelyes vagy sem. Ugyan is "tascona" szerint nincs. Pedig van!

Link to comment
Megosztás:

...gyártottak egészen 1.5 -től 2.4 -ig vagy 2.6 -ig soros 4 hengereseket és hengerenkénti 4 szelepesek voltak és CIH vezérlésűek.

Sor4 16V CIH Opelben? Pláne Mantában? Konkrétan egy volt, a 2.4E, ezen kívül több 16szelepes motor nem is volt Mantában.

Sorry, nem egyértelműen fogalmaztam: amikor azt írtam hogy "általánosságban", akkor konkrétan az Opelre gondoltam, abból is főleg Mantára, ha már abban a topikban irogatunk. ;) Ha a Mazda csinált 1.5 16V CIH-t, az nem érdekel...

Link to comment
Megosztás:

Oké, de most legfőképpen nem erről van szó... hanem, hogy CIH szelepvezérléssel van -e dupla vez.tengelyes vagy sem. Ugyan is "tascona" szerint nincs. Pedig van!

Ne bántsd Tast, én írtam hogy nincs. De mindketten tévedtünk, mert van ugyan, de csak egy (Opelben): az a bizonyos 2.4-es amiről itt fentebb szó volt, és ami fehér holló ritkaságú. De 1.5-ből és társaiból biztosan nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Ne bántsd Tast, én írtam hogy nincs. De mindketten tévedtünk, mert van ugyan, de csak egy (Opelben): az a bizonyos 2.4-es amiről itt fentebb szó volt, és ami fehér holló ritkaságú. De 1.5-ből és társaiból biztosan nem volt.

Hahóóó... én egy szóval sem írtam, hogy 1.5 -től volt 16 szelepes, hanem, hogy 1.5 -től 2.4 -ig voltak CIH vezérlésűek és a 2.4 -esből csináltak dupla vez.tengelyes CIH -t is. :evilgrin:

Amit tőlem idéztél, egy Mantás oldalon olvastam.

És képzeld én is Opelre gondoltam és még azon is belül erre a motor típusra amelyekről most is beszélünk, mivel ez volt a téma. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Ne legyél droid Tyson!

16V szerinted nem dupla vez tengely?

245 db manta 400 készült polgári változatban. Azért hogy qualifikálni tudják a rallyba. Ez az ascona 400-asl sem volt másképp.

ASK GOOGLE !!!!

l.jpg

Vegyél már vissza magadból!!!

Figyelj már ide!! Ki mondta neked, hogy én nem tudom azt, hogy a 16V az dupla vez.tengelyes?? :pinch: :angry:

Az egy dolog, hogy egyszer "16V" -nek említem máskor pedig "dupla vezérmű tengely"-esnek.

Link to comment
Megosztás:

Hahóóó... én egy szóval sem írtam, hogy 1.5 -től volt 16 szelepes, hanem, hogy 1.5 -től 2.4 -ig voltak CIH vezérlésűek és a 2.4 -esből csináltak dupla vez.tengelyes CIH -t is.

Dehogynem írtad. Itt:

Én utána olvastam neten, és láttam, hogy gyártottak egészen 1.5 -től 2.4 -ig vagy 2.6 -ig soros 4 hengereseket és hengerenkénti 4 szelepesek voltak és CIH vezérlésűek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.