Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Így van! Pusztító szindrómát fogunk művelni!_:D

Majd néha előhajtunk a Mantával a csatornából,

meg az eldugott garázsokból, amiket borostyánnal

növesztünk be, hogy állcázzuk! ;)

Aztán száguldozunk, senki nem tud elkapni minket és utána vissza a csatronába:D

Az egész város tőlünk fog rettegni :blink: B) :D

Link to comment
Megosztás:

Így van! Pusztító szindrómát fogunk művelni!_;)

Majd néha előhajtunk a Mantával a csatornából,

meg az eldugott garázsokból, amiket borostyánnal

növesztünk be, hogy állcázzuk! :D

Aztán száguldozunk, senki nem tud elkapni minket és utána vissza a csatronába:D

Az egész város tőlünk fog rettegni B) :D :D

az jo ;) bandasodunk es ejjeli randalirozok leszunk :rolleyes:allcazzuk magunkat, majd kerek kollcson nalcahalot :blink: es terepmintas festeket ;)

Link to comment
Megosztás:

Lacee!

Szerintem szedjétek le azt a hengerfejet, úgyis azt mondod, tömítés baja is van. Szedd le, és nézd meg, mi újság. Valszeg a tömítést úgyis cserélned kell. Azt nem hiszem, hogy rosszúl húzták síkba, inkább vagy túlsíkolták, vagy szarul rakta össze...

Berlina!

Én még sosem láttam dízel mantát B) viszont pár éve szerettem volna egyett csinálni, meg is volt hozzá minden, de aztán letettem róla. Nem azért mert kiröhögtek - hanem a hangja miatt :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Elérkezett az idő ,hogy egy évnyi munka után festésre kerüljön az én egyetlenem. TAnácsokat, tapasztalatokat szeretnék kérni illetve kapni ezzel kapcsolatban. Manta te hol fényeztetted és átlagban mennyiért fényeznek. EGy srác lejött hozzám a héten és 300 -at mondott rá maszekban 1,5 hónap munkaidővel. EGy bajom van ezzel ,hogy 300 -at nem tudok rászánni ,mert ugye ti is tudjátok ,hogy egy kisebb felújítás is egy vagyonba kerül ha jobban belemélyed az ember a dolgokba.

Előre is köszönöm.

Üdv

Dani

Link to comment
Megosztás:

Én nem jó helyen fényeztettem B) mondjuk nem dőlt le tavaszra a fény, dehát soha nem fogom kiheverni, hogy Atommanó nem láthatja a metálszemcséket :D

Ha úgy számolsz, hogy elemenként 15-20rongyért fújnak, akkor árban van a 3kiló. De szerintem nem feltétlenül a drága a jó. Láttam én már mantát 50ből fényezve, és van olyan, mint az enyém. Nekem a Dupont festék akcióba volt, de így is 60-80 vagy mennyi volt, meg még kellett gitt meg ilyen járulékosok, szóval valahol 200-300 közt volt. De nem emlékszem pontosan, mert már nem tudom számontartani ezeket a dolgokat. A családnak is csak annyi maradt meg, hogy akkoriban nem ettünk :D

Meg vannak fényezők, akiknél tudsz spórolni: mondjuk te szeded szét, vagy elő gittelsz vagy ilyesmi. De előbb azt nézd meg, hogy milyen munkái voltak eddig. Én spec Markyra hallgattam, mert neki pár hónapja volt fényezve a vasa, amikor én mentem ugyanahoz a gyerekhez, és akkor még jó volt. Az enyémen jó hamar kijöttek a hibák meg szikkadások, mert én használtam, napoztattam meg ilyenek. Markynak késöbb, mert ő alig hozza ki, de neki is kijött az összes szar. Szóval a lényeg, hogy legalább 1-2 éves fényezését nézd meg, az sem árt, ha nem garázsban tartott a verda, amit nézel.

Viszont vidéken tényleg szebben dolgoznak és olcsóbban - általában. Meg ott mindenki ismer mindenkit, így ha baj van, könnyebben megtalálod a szakit :blink: márha kártéríteni akarod magad

Módosítva : manta
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Köszönöm a tanácsokat. Sanyi érdekelne az a Fehérvár melletti dolog odáig még felviszem trailerrel.

Igen MANTA először én is spórolás céljából úgy döntöttem ,hogy majd kezembe veszem az előkészítést aztán rájöttem ,hogy kurvára nem értek az előkészítéshez nem látom mennyi gitt kell stb. Pedig már így is iszonyat sokat dolgoztam ,egyébként totál szét van szedve semmi sincs benne, bár a futóművet már visszatettem hogy legyen min gurítani de az is apró darabokra szét volt szedve lecsiszolva újra festve sval áááááááááááááááááh, tényleg csak annak ajánlható akinek van rá ideje. De azért még így is szeretem csak már jó lenne ha alattam gurulna : ) Biztos megéri majd ha készen lesz. A festéket már megvettem mert beszerzési áron tudtam szerezni, de aki ott volt maszek srác azt mondta ,hogy az gagyi pedig akitől vettem ezt ajánlotta mert na szóval kinek mi a jó? Rettegek attól ,hogy elcseszik a festést egy egész éves munkám megy tönkre ha így lesz, arról nem is beszélve hogy a kapcsolatom már ráment. : ( De a manta megmaradt.

Sanyi várom válaszod.

Üdv

Dani

Link to comment
Megosztás:

Ha valamiben jó eredményt akarsz, akkor azt neked kell megcsinálnod. (ez a szexre is igaz lehet :blink: )

érdekes, hogy azok az autók gurulnak probléma mentesen, amiket a gazdájuk csinált.... szóval csak azt akarom mondani, hogyha félsz, akkor tanulj meg fényezni B)

azt a nőt meg sose sajnáld, aki a kocsid miatt hagy el.... feltéve ha nem mentél át rajta direkt vagy nyócszor rükibe :D

Link to comment
Megosztás:

Ha valamiben jó eredményt akarsz, akkor azt neked kell megcsinálnod. (ez a szexre is igaz lehet :D )

érdekes, hogy azok az autók gurulnak probléma mentesen, amiket a gazdájuk csinált.... szóval csak azt akarom mondani, hogyha félsz, akkor tanulj meg fényezni ;)

azt a nőt meg sose sajnáld, aki a kocsid miatt hagy el.... feltéve ha nem mentél át rajta direkt vagy nyócszor rükibe ;)

szerintem azert ne bantsuk a szegeny baratnoket. :blink: ha egy pasinak van ideje a kocsijara akkor a csajara is legyen legalabb ugyanannyi. mondjuk ahhoz is mazli kell hogy a csajt is erddekelje a kocsi. ;) en nmost aggodok igazan, itt a mantam es nem tudom hogy az a srac aki jarni akar velem mennyire erdeklodik a kocsiirant. lehet hogy a manta miatt fog elhagyni egy pasi :D engem?mert tobbet foglalkozok majd a kocsival B) , mas: ha kulon elemet veszek a kocsihoz es azt kellene szinree fujni az mennyi love, csak egy hatso spoilerrol lenne szo

Link to comment
Megosztás:

szerintem azert ne bantsuk a szegeny baratnoket. :blink: ha egy pasinak van ideje a kocsijara akkor a csajara is legyen legalabb ugyanannyi. mondjuk ahhoz is mazli kell hogy a csajt is erddekelje a kocsi. :D

Ezért élünk mi harmonikus kapcsolatban Boogie-val mert őt is érdeklik az Opelek. B)

Link to comment
Megosztás:

Ezért élünk mi harmonikus kapcsolatban Boogie-val mert őt is érdeklik az Opelek. :blink:

mazlitok van hogy egymasra talaltatok, mondjuk boogie volt az elso aki kapcsolatba lepett velem itt a forumon a lanyok kozul B) ,nameg az egyetlen lany. es meg a gorenyeket tis szereti ;) , orulok hogy vannak ilyen csajok.tenyleg, nem vagyok egyedul :D :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Elérkezett az idő ,hogy egy évnyi munka után festésre kerüljön az én egyetlenem. TAnácsokat, tapasztalatokat szeretnék kérni illetve kapni ezzel kapcsolatban. Manta te hol fényeztetted és átlagban mennyiért fényeznek. EGy srác lejött hozzám a héten és 300 -at mondott rá maszekban 1,5 hónap munkaidővel. EGy bajom van ezzel ,hogy 300 -at nem tudok rászánni ,mert ugye ti is tudjátok ,hogy egy kisebb felújítás is egy vagyonba kerül ha jobban belemélyed az ember a dolgokba.

Előre is köszönöm.

Üdv

Dani

Igazándiból akkor érdemes fényeztetni, ha nem volt agyon gittelve elötte, meg törve, meg többször fényezve.

Ha ez így nem igaz, akkor csiszold le vasig TE, mert a fényező 700Eft ért vállalta volna nekem anno így.

Én nem csiszoltam le. Lefényeztettem. Darabig csilivili, de azután a gittek elkezdenek a meleg hatására mozogni, kiszáradni. A régi és az új meg a régi fény is meg az új. JUJ. Kb mint Mantácska ahogyan írta.

Szóval valami rétegvizsgálóval nézd meg elötte mindenhol hogy oké e.

Tökre mindegy hogy milyen tuti kamrában, milyen szaki fujja, ha szar az alap! :blink:

Link to comment
Megosztás:

enyémet márkaszervíz fényezte 4,5 éve

5 ponton volt-van vele problémám

bal A oszlop töve lábnál, A oszlop sarka a szélvédönél, tolótetö, hátsószélvédö sarka, jobb hátsó sarvédö alul kilukadt

törve volt a bal hátulja, lemez belül hullámos, kívül sima: gittelt

a hátsó sarvédöívek cserélve vannak: gittelt

nem repedt meg sehol, nem börösödött sehol

(rétegvastagság van ahol 2mm, átlag 1-1.5)

so vannak nagyonjólsikerült újrefényezések, de tökéletes újrafényezést senki nem tud csinálni, ezt már sok fényezö-lakatos és restaurált autótulaj is mondta

Benö ba Nyársapáton 3 éve 13at kért a fenti öt pont

újrafényezéséért anyaggal együtt.

Tiszakécskén 2-300e a teljes homokfúvás fémtisztára, ide hordja Gödöllöröl a csúcsresto mühely a mergâkat, aztán zacsiban tréleren viszi vissza és azonnal fényezik

szvsz a 15 túlzás, ez az ár már eléri errefelé a márkaszervíz munkadíját.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha a csiszolást említettétek!

Fémig csiszoljátok a kocsit! Utána télleg csak ahol nagyon szükséges ott gitteljetek!

és azt is iszonyat kékonyra visszacsiszolni!

Türelem játék !!!! De megéri! utána csak szórógitt és festék!

Én magam fogom megcsinálni mert ha kifizetek érte 200 rugót és egy év múlva jönnke elő a hibák akkor a hajamat fogom tépni az ablakon kidobott pénz miatt B)

Helyiség van hozzá! Minden szerszám van hozzá! pisztolyok!

Először az elejét rakom rendbe ami szanaszét van repedve! :D

Ha az jól sikerült, akkor haladok tovább és az egészet!

De biztosan jó lesz! Valahogyan érzem :D

Hézagokat érdemes talán ecsetgumival kihúzni! Vagy nagyon vékonyan üvegszálas gittel dolgozni! még mindig jobb mint a sima gitt ahol illesztések vannak! De csak finoman ezekkel a cuccokkal :blink:

Ricsi, ha kész lesz még júniusban akkor elgördülök vele Hozzád! Akkor leboltoljuk az erősítőt is !

Link to comment
Megosztás:

mantababy! Én is nő vagyok, azért bátorkodtam ilyeneket megnyílvánulni. :blink: Sok hülye nő van, hidd el... mi modnjuk MrMantával pont a manta miatt jöttünk össze - szép történet, igazi lávsztori: egy hátsólámpával kezdődött minden - mindkettőnknek elöbb volt meg a mantája, mint mi egymásnak... aztán jött a nagyüzem, megaminden... és ennek már hat éve... fontos a közös hobbi - főleg, ha az éhenhalás szélén tudjuk miért történik mindez :D

Különben tényleg úgy lenne tuti a fényezés, ha elötte lehomokfujatnánk... az frankón tartós lenne.

Kismongol! ha te meg fényezel, akkor vigyázzá nagyon vazze, hogy nehogy túl szép legyen, mert könnyen azon kapod magad, hogy a nyakadra fogok járni oszt ütlegellek szórópisztollyal, hogy fényezzé' nekem is :D

tényleg! Tud valaki tuttkó üvegszálazós - műanyagozóst? a 400ason lenne egy kis meló B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.