Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Hát tudod az úúúgy volt......, hogy az új szélvédő feszítői nem lettek betéve és elkapott minket kedden egy bazi nagy eső. a két saroknál jött be a víz, és erre pluszba még rájött, hogy a városban 2 cm-es víz volt a nagy zivatar miatt, amin keresztül kellett hajtani, és attól is beázhatott itt -ott <_< . A compi mostmár úgy lesz betéve,hogy zacsiba lesz húzva :lol:

Hát azért csak nézzétek körbe , meg kell azt csinálni rendesen, mert a végén még mindenre zacskót kell huzni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó kis oldal, rengeteg szép veterán vassal...mindenféle jóság van...de áruk is van ám!

Egy jobb vas 5-6000 eurónál kezdődik...annyiért már itthon is lehet autót építeni <_<)

Igaz nem lesz originalle oldtimer...de na, kicsit savanyú kicsit sárga de a miénk :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Na jó van itt egy :

"Opel Manta B L, Coupé

D-10629 Berlin, Gebrauchtwagen, 55 kW (75 PS), gold, Benzin,

08/85 92.732 km EUR 3.990"

Ez átmszámítva...1.140.000Ft

Eből már millen mantát építenék!!!...Bele sem merek gondolni... :lol:

Mondjuk már a felét bőven ráköltöttem és még legalább ennyit rá is lehetne...sőt apránként rá is fogok költeni az fix! <_<

Link to comment
Megosztás:

Na jó van itt egy :

"Opel Manta B L, Coupé

D-10629 Berlin, Gebrauchtwagen, 55 kW (75 PS), gold, Benzin,

08/85 92.732 km EUR 3.990"

Ez átmszámítva...1.140.000Ft

Eből már millen mantát építenék!!!...Bele sem merek gondolni... :lol:

Mondjuk már a felét bőven ráköltöttem és még legalább ennyit rá is lehetne...sőt apránként rá is fogok költeni az fix! :lol:

Hans jol gondolj bele nem is olyan sok az kezdj el szämolni särvedök nyulvänyok gömbfejek szillentek lengökarok.motor felujitäs.

Peldäul tegnap lättam az oldteimler väsäron Manta b also lengökar zsir uj gömbfejjel szilentel gm matricäs 250eur.

es ezt mind eredeti alkatreszekkel nem holmifele utängyärtott utängyärtottja ami jo fel evig.

Csak sajna näluk dul a nincstelenseg toldozunk foldozunk hekkelünk oszt akkor mär megy is a vas csak meddig(ez nem a szemelyedre iränyult).

Ami a mi büszkesegünk az a tuning mert mi ätszabjuk megoldjuk kitrükközzük.

Meg ök bemennek a tunig ceghez es megveszik a kesz kitett (ez mär nem olyan nagy hozzäertes)Megveszi a Wössner tunig dugot, mi meg öntetünk a Pälnäl szeriat,esetleg dombosat)

Ellegge jol ätlätom ezt mivel 3. eve ausztriäba elek.

Aki ujjäepiti az autot,szeriära,az arra figyel hogy minden gm vagy vauxhal alkatresz legyen mert ez a szeria,es meg itt is van hogy angliäbol rendeli a cuccot mert mär mäshol nincs.

De megteheti mert a fizuja felet rätudja forditani havonta az autora kb. 500 eurot.Igy megint nem kunszt. <_< :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ja... de mi mesterien űzzük a "szarból várat" témát :lol:

Én 2-3 millióig (már nem is emlékszem) számoltam a mantámat - aztán még össze is törtem, és kezdtem előlről.... nem tudom, és nem is érdekel, mennyibe van, de az biztos, hogy gyorsabb, mint egy öröklakás <_< egyszer bekrepálok, akkor qrva boldog lesz a gyerek, hogy ennyit voltam képes ráhagyni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Addígra már megkapja azt a nevelést a sok tali meg Mantázás miatt, hogy tényleg örülni fog neki :D

Na ja, van ösztönzőereje a taliknak és ahogy látom Makett hajlamos is a mantázásra :lol:

Bár mi kicsit elsiettük, mert az új verdát már a gyerekünknek vettük. Azé durva,hogy hamarabb megvan a kocsija, mint a gyerek, és remélem az autó még működni is fog mire a recarobaby megszületik. :D De a legérdekesebb az,hogy a verda 48-50 éves lesz mire a bébi megkapja, ha sikerül összehozni az elkövetkezendő években. :lol: Így a manta új beceneve babakocsi lett tegnaptól.

Link to comment
Megosztás:

Hideg motorral padlógáz... :lol:

Amúgy a Manta Manta c. filmben is hajtják hidegen. A film elején látni. Még a kondenzvíz is csurog a kipufogóból ahogy lökdösi neki a gázt. Lehet, hogy ezeket így kell használni és nektek azért van ennyi bajotok a verdákkal, mert kímélitek? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Csak nehogy addígra ciki legyen a Lambó-ajtó :lol:

Szerintem a lambó ajtó vissza lesz alakítva. Mert az előző előtti tulaja is megmondta, "jó ez a kocsi, de jól áll neki a távolság!" Eléggé macerás a ki-be szállás, huzatos és jobban eláll az ajtaja mint amit valaha láttam. Nameg nyitáskor is szedi le a festéket a sárvédőről. Úgyhogy lambó-sztornózás lesz a jövőben. A hangtechnikáját már elkezdtük legnap lebontani, mert az enyémbe pakolásszuk át a cumókat. A napfénytető is át fog alakulni, mert a napon kívül az eső 99%-át is beengedi. Visszakerülnek a gyári biztonságiövek, mert ami van az inkább sonkakötözésre jó, de még annak is veszélyes. Szóval lesz vele munka.Viszont nagyon ráérünk vele :D . elvileg csak ritkán vesszük elő azt a járgányt. Néha meg lesz mozgatva,hogy el ne punnyadjon. Van elég meló a monával. Bogiról nem is beszélve.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a Manta Manta c. filmben is hajtják hidegen. A film elején látni. Még a kondenzvíz is csurog a kipufogóból ahogy lökdösi neki a gázt. Lehet, hogy ezeket így kell használni és nektek azért van ennyi bajotok a verdákkal, mert kímélitek? :lol: :D

Hááá látod mi lett az enyimmel is pár hónap állás után? Nagyon ki lett kímélve januártól májusig és ez lett a vége: benzincső, önindító, tegnapra a váltó, jobb első kerékkel is van valami. A szélvédő nem ennek tudható be, de akkor is sokkot kaptam tőle.

Nameg ,hogy 3 napra rá sógor a csúzlimmal egy galambot akart lelőni, a kavics gellert kapott a kéményen és kib%szta az audi hátsószélvédőjét :lol: . Szóval itt most járvány van.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a lambó ajtó vissza lesz alakítva. Mert az előző előtti tulaja is megmondta, "jó ez a kocsi, de jól áll neki a távolság!" Eléggé macerás a ki-be szállás, huzatos és jobban eláll az ajtaja mint amit valaha láttam. Nameg nyitáskor is szedi le a festéket a sárvédőről. Úgyhogy lambó-sztornózás lesz a jövőben. A hangtechnikáját már elkezdtük legnap lebontani, mert az enyémbe pakolásszuk át a cumókat. A napfénytető is át fog alakulni, mert a napon kívül az eső 99%-át is beengedi. Visszakerülnek a gyári biztonságiövek, mert ami van az inkább sonkakötözésre jó, de még annak is veszélyes. Szóval lesz vele munka.Viszont nagyon ráérünk vele :D . elvileg csak ritkán vesszük elő azt a járgányt. Néha meg lesz mozgatva,hogy el ne punnyadjon. Van elég meló a monával. Bogiról nem is beszélve.

Én most nem is tudom mitmondjak , panaszkodsz itt szegény járgányról hogy így meg úgy de nem ő akart hozzád menni hanem te vitedd oda :lol: Én azt látom hogy nagyon nagyon sok idő lessz ez, kb mint a lucaszék.... az autó nem törödési kedv hiányában hanem idő hiányában nemfog készlenni.... bár ne legyen igazam! :D

Hifi.... mit pakoltatok a tiédbe át??? nemtom mi bajod a hifivel.... és az most jobban szól??? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mit is vásároltál be? Mantabébi meg csak úgy shoppingol itt, mindenfélem lambóajtós mantákat. :D

A Tüzi régi mantájára tettek szert :lol:

Nekünk a Makett csak annyit jegyzett meg, hogy ideje lenne már venni neki egy kasznit, mert amilyen lassan haladnak ezek az autó építések, már talán késésben is vagyunk, és nem lesz mantája mire kész a jogsija :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Tüzi régi mantájára tettek szert :lol:

Nekünk a Makett csak annyit jegyzett meg, hogy ideje lenne már venni neki egy kasznit, mert amilyen lassan haladnak ezek az autó építések, már talán késésben is vagyunk, és nem lesz mantája mire kész a jogsija :D

Hát meglepően gyorsan nő a csajszi. Tavaj még 1 évvel fiatalabb volt :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.