Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

De miért? 200ért mennek el a bontásra behozott full extrás gépek. Azokból nem lehet kivenni a komplett rendszert? Vagy mi belőle a drága?

Egy időben nekem is piszkálta a csőrömet a dolog.Aztán megkonzultáltam Uhuhuval, Opel16V-vel, Darkkal, és mivel csak az anyag közel 2K lett volna, így gyorsan letettem róla.Nem 1Xű dolog, a futóműben szinte mindent cserézni kéne, mert ugye egy ABS-s agy full más, mint a síma, szóval apróságokból áll össze, aztán még be is kellene vezetékelni, szerelni.

Szóval szerintem tedd azt mint én, hogy majd a köv. verdában benne lesz ez is! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Féktudorok segítsetek! Már kezdem unni, hogy rövid időn belű a 3.-ik fékfőhengerem van fent.... elegenm van a bontott motyókból! Legalább is az ezer évesekből. A fék nem játék. Úgy járok, hogy álló helyzetben féknyomáskor, szépen becsúszik a pedálom, pumpálni kell hogy Ok legyen, kopott a belső fala, hiába cserélek gumi karmantyúkat akkor jó 2 hétig azt vége...

Most azon agyalok, le kéne cserélni valami újabb típuséra, amivel megegyezik, és lehet kapni még újat. A gond, hogy a vas 40 éves. (Rekord :( Ha bemegyek a boltba kiröhögnek.

Azt kéne tudni Opelnál mit tettek a későbbi típusokba. Nekem a devanderen 2 tőcsavar van, azok középtávolsága ~6 cm a fékfőhenger hossza ~19cm. A fékcső hollanderek 10x1-esek, de ezen nem változtattak. A devander csatlakozási pontja a lényeg. A C rekordé ilyen, tovább nem tudom ATE a rendszer.

ha valaki tud okosat mondani, nyomja!!!!

Link to comment
Megosztás:

Azt kéne tudni Opelnál mit tettek a későbbi típusokba. Nekem a devanderen 2 tőcsavar van, azok középtávolsága ~6 cm a fékfőhenger hossza ~19cm. A fékcső hollanderek 10x1-esek, de ezen nem változtattak. A devander csatlakozási pontja a lényeg. A C rekordé ilyen, tovább nem tudom ATE a rendszer.

ha valaki tud okosat mondani, nyomja!!!!

Szia Peti!

Asszem a C Rekordban Ate 17 van gyárilag :roll:

Én egy Ate 23-ast tettem fel pár éve egy A Senátorról. A fékrásegítőm pedíg E Rekordról van.

Link to comment
Megosztás:

"Asszem a C Rekordban Ate 17 van gyárilag

Én egy Ate 23-ast tettem fel pár éve egy A Senátorról. A fékrásegítőm pedíg E Rekordról van."

ja a 17-es valószínű az 4 hengereshez van, én mintha találkoztam volna 19-essel, de nem esküdnék meg rá. Most nekem is 23-as van fent szintén Senatorból, de csrélni kéne... az új meg 42e Ft!!!! Az ATE állítólag van Bosch 52e-ért

de ezek nekem durva árak. Találtam valami hasonlót 9e ért, de ott meg nem megy bele a devander nyomorúdja, mert 1mm-el vastagabb.... Akkor szét kéne szedni a a devandert hogy leszúrjunk belőle, mert a főfékhengert nem kéne megfúrni.

A bontott fék alkatrészeket már unom.......

E Rekord devander???? Ez biztos???? Akkor méred már meg légyszi a devander első 2 tőcsavarának középtávolságát!!!! nekem csak ez kéne köszi! Hátha így okosabb leszek.

Link to comment
Megosztás:

"

E Rekord devander???? Ez biztos???? Akkor méred már meg légyszi a devander első 2 tőcsavarának középtávolságát!!!! nekem csak ez kéne köszi! Hátha így okosabb leszek.

A "devander" az a rásegítő? :roll: :oops: A középtávolság meg ahol a pöcök kijön. Ugye?

Fékcuccokbóll 2 féle volt úgytudom a Rekordnál :roll: :Delco és Ate.

De nem csereszabatosak 8)

Link to comment
Megosztás:

"A "devander" az a rásegítő? :roll: :oops:"

Jaja!!

"A középtávolság meg ahol a pöcök kijön. Ugye?"

a két csavar távolságára gondoltam, a csavarok közepétől.... ha 6 cm akkor Ok!

"Fékcuccokbóll 2 féle volt úgytudom a Rekordnál :roll: :Delco és Ate.

De nem csereszabatosak"

Ja az lehet. Én főként ATE-val találkoztam eddig....

Link to comment
Megosztás:

Holnap lemérem délelőtt mert ugyis cseréljük a féknyergeket :wink:

Lemértem nekem 7 cm volt a két csavar középtávolsága. :?

Sztem jól mértem.

Az új nagyobb féknyergeimben facán járnak a dugattyúk. Megrendeltem hozzá a gumifékcsövet. Az pár nap alatt megjön és akkor folyt köv. :wink: :(

Majd teszek fel képet a régi és az új fékbetétek közötti méretkülönbségről 8)

Link to comment
Megosztás:

valaki tud segíteni?

a problemám-kb. 1 hónapja kirta a BC, hogy kopottak a fékbetétek(pastiglia freni) .Kicseréltem a betéteket , mindent a helyére raktam és ugyancsak irja egyfolytában.

a második prob., hogy inditáskor norm. visszajelzéseket kapok a műszerfalról, tudom az ETC ki-be kapcsolni de amikor elindulok kigyullad a ETC controll lámpa(nemtudom ki-be kapcsolni) és megjelenik a BC-én a Pastiglia Freni kiírás.

Valaki?

Már csak ennyi a hiba a gépsason 8) :evil: mindent megcsináltunk-csináltattam rajta. 18 Hónap alatt 520Eft a ráköltött összeg. :roll: :shock:

Eladó:

http://www1.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?h...0291c0815c887ec

Link to comment
Megosztás:

Na ne offoljunk itten, mert nem idevaló, meg gizdázni sem akarok, de nekem csak a moci másfélszer ennyiben van... :roll:

Akkor is ezt produkálja ha megszakad a szál, mert akkor jelez, ha nem tud zárni a rendszer...

Gémkapoccsal szokták rövidre zárni, de ki is lehet cserélni a madzagot, ha az van elszakadva... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.