Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

No a DS Performance az nem DS2000, de nem is DS2500. Az egy külön termék. Lényege, hogy a

fékerőhatás ellenében növelték az élettartamot. A súrlódási együtthatója max 0,46. A DS sorozatból

a többi betétnek 0,5 feletti (a gyári betét 0,2 körüli :unsure: , a Premier pedig 0,3 ).

Árban kb. 25-30%-kal olcsóbb a DS2500-nál.

Szal ezért nem csikorog hidegen. Melegíteni nem szükséges, bár tény hogy melegen kicsit nagyobb

a súrlódási együtthatója. :)

A Performance betétek diagramja:

http://www.ferodo.co.uk/ferodo%5Fhome/pics/graph1.gif

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
http://www.berlina.tar.hu/oldalakhoz/27-07-06_2156k.jpg

ez a Girling lesz az "új" nyergem a zöldbe egy másik autómról

a képen a nyergen még a helyén van, a ferdén elhelyezkedő a másikról leesett gumicsík.

milyen ragasztót használjak a gumi visszaragasztásához?

Cserélni nem lehet? :unsure:

Epoxi esetleg? Bár nem tom mennyi hő van ott? :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
A műszakin azt mondták, hogy a hátso fékeknél van egy kis eltérés.....de akkor már nem figyeltem amikor azt mondta, hogy a kézi vagy a sime fékrol beszél :)

Ha lenne eltérés nem kellene érezni fékezésnél? Vagy ilyenkor tárcsa vagy betétcsere kell? :D

A kéziféket könnyen kiderítheted. Keress egy faxa aszfaltcsíkot, ahol nem áll a por sehol, meg viszonylag homogén az aszfaltfelület, nincs tele javításokkal.

HA megleled álmaid aszfaltját, akkor réstarttolsz az autóval 1 - 2, majd olyan 30-35 ös tempónál kinyomod a kuplungot, elengeded a kormányt (fontos!) és berántod a kézíféket, míg bírod. Ekkor, ha nincs nagy eltérés köztük, akkor viszonylag egyenesen csúszva megáll az autó. HA megpördül (ekkora sebességnél csak beállsz valamelyik oldalra), akkor nagy eltérés van köztük. Ha kimegy valamelyik oldalra (mondjuk egy sávos úton, ami olyan 3.5 m, középről indulva eléred a patkát), akkor az eltérés a megengedett határán mozog.

HA csak kissé térsz el az iránytól, akkor valszeg a "normál" fékeddel lesz a probléma. Ez azért is valószínűbb, mert a normál fék eltérése elég kicsi lehet, míg a kéziféknél asszem 25 %-os eltérésig megfelelő.

Kocsikád gondolom ABS-es, így a satufékes "nyomolvasós" módszert a rendes fék vizsgálatára nem igazán tudod alkalmazni (hacsak ki nem veszed az ABS biztijét), de a kézifék az elviekben él ilyen autókon is...

Ja a helyszín kiválasztásánál kerüld a fás, árkos részeket, meg a forgalmat... Amúgy nem nagy gáz. Én ezek segítségével lőttem be ősöreg Omegám fékrendszerét vizsga előtti fékfelújítás után. Csont nélkül átment, pedig nem "levelezős" volt... :unsure: :lol:

JA még egy jótanács... Vizsga előtt nem árt előszedni egy rongycskát és a gumi fékcsöveket, amik a nyereg előtt vannak alaposan letisztítani valami gumit kímélő, de szépen tisztító szerrel (én WD40-et használtam). Ha ugyanis koszos, és látszik, hogy régebb óta benne van, akkor hajlamosak elhasaltatni, mondván elrevült a gumi. Ha szép, "új", akkor nem foglalkoznak vele... :D

Ilyenkor szét kell szedni és megnézni, hogy mi a gáz. Többnyire csak a betéteket kell cserélni, de ha a tárcsa/dob már nagyon barázdált és nem lehet már felszabályoztatni, vagy nem szeretnéd, akkor sajna azt is. Kézifékhez meg többnyire kapni párfilléres felújító készletet, plusz fékpofákat... Ez utóbbi nem bizti, hogy filléres. A felújító készlet többnyire kis csapok, meg rugók gyűjteménye, amik az oldást hivatottak megoldani.. Időnként tényleg nem árt cserélni őket...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Egy keresztkérdést szeretnék feltenni. Szeretném lecserélni a fékfolyadékot, mert feketelötty állagúra változott. Mivel lehet átmosni a fékrendszert? Valaki a denaturáltszeszt ajánlotta, :wub: de egy kicsit tartok tőle. Mit gondoltok bele merjem önteni, mosás céljára?

Csakis fékolajjal... :P

Link to comment
Megosztás:

Csak ismételni tudom a előttem szólókat.. A fék minden részét csakis fékolajban szabad kimosni és tényleg tönkreteszi a fényezést, ha rámegy...

az alkoholos fürdő amúgy oldhatja a gumi fékcsöveket, ami nem túl szerencsés, illetve a gumi szigeteléseket. Ha szétbontod a főfékhengert, akkor vegyél hozzá felújító készletet mielőtt megteszed és mindent cserélj a készletből akkor is, ha az erefdeti sem néz ki szarul...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, ezek ismeretében határozatlan időre elnapolom a lötty cserét. Igazából a tárcsa és fékbetét csere kapcsán derült fény a fékolaj állagára. Egyéb jelenségek nincsenek.

:wub: Azért ne húzd el nagyon. :P A fekete szín nem egészséges...

Link to comment
Megosztás:

Egyéb, hosszútávú nagyberuházás miatt, nem sok ídőm van, lesz, mostanában az autóval foglalkozni, de igyekszem. Talán a téli hónapokban akad rá alkalom.

Kerekenként 10 spricc, és közben figyelni a fékfolyadék szintjét.Kül. kezdhetitek előlről! :wub:

Ha nincs semmi zűr, akkor szvsz. max 15-20 perc alatt megvan.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Ha nincsennek berohadva a légtelenítőcsavarok és a tartályban van elég folyadék,vagy valaki aki figyeli rendesen! :lol:

És :lol: ez már tapasztalat.

De kell hozzá 2 ember minimum, még jobb a 3, ekkor egynek a tartály felügyelet a dolga.

A folyadéknak általában az első 5-6 nyomással kijövő része az ami durva színű, utána a többi már nem szokott annyira randa lenni.

Link to comment
Megosztás:

fékfolyadékot öntöttem ki a devanderböl, - nem hiszem, h víz lett volna 3 napja nem száradt fel-

mivel mossam ki és mivel semlegesítsem, h a membrán egyben maradjon?

milyen szerrel ápoljam a membránt??

Mit keresett fékfolyadék a membránnál???? :lol: Egyébként síma vízzel elvileg mosható, de a membránt külön ne tisztogasd.Sztem.Inkább ha van rá lehetőség, cserézd......... Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.