Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsások-Tigrások beszélgetnek


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Elvittem nemrég a klímáshoz a jószágot, hogy nézze meg, mi van vele, hátha megúszom annyival, hogy csak fel kell tölteni gázzal. Fújkálta mindennel, majd 20 perc múlva megállapította, hogy lyukas a hűtő.

Otthon megnéztem én is apámmal, erre látjuk hogy keresztbe van csavarova a hűtő két helyen, valami nem tudom mi van oda felfogatva. Hát persze, hogy lyukas!!!! Gondolom annak a cuccnak nem ott van a helye. Vagy igen? Szóval vagy a klímás hülye, vagy ennyire hülyének nézett és megért neki egy ezrest az a pár perc bohóckodás.. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

.....nem ismerte a típust senem. :D

Én ezt azért zárnám ki, mert nem hiszem, hogy van olyan hűtő, amire keresztben fel van valami csavarozva... :unsure: csak mi vagyunk a hülyék, hogy nem figyeltük meg ezt előtte. Mind1, projekt őszre eltolva, (gyári 100, utángyártott 50, bontott 25) amikor már nincs rá szükség, addig meg veszek egy japán legyezőt :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Csak, hogy ne haljon meg a topic, felteszem Nektek a nagy kérdést, bár Tigrafüggetlen: Mééé van az, hogy el kezdett többet enni a dög? Eddig is megette a 10 litert, ha odaléptem, de mostanában anélkül is...Döglődik valamelyik alkatrész? Vagy ez már kitárgyalásra került más topicban? :unsure: ezesetben sztornó

Link to comment
Megosztás:

Csak, hogy ne haljon meg a topic, felteszem Nektek a nagy kérdést, bár Tigrafüggetlen: Mééé van az, hogy el kezdett többet enni a dög? Eddig is megette a 10 litert, ha odaléptem, de mostanában anélkül is...Döglődik valamelyik alkatrész? Vagy ez már kitárgyalásra került más topicban? :) ezesetben sztornó

Gepárd X14XE-je télen kajolt ennyit..........

Lehet haldoklik a lambdád? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

(és csak 1.2es)

Mondom én, hogy kicsi az a motor! :) Nekem is 1.2S volt a Corsám, de már dolgozom a megoldáson! :D Amúgy az ígért képeket az Astrában lévő direktszűrőről a tar.hu még mindig konvertálja, hogy a macska rúgja meg. :unsure: Pedig még aznap este megcsináltam, ahogy megígértem..

Link to comment
Megosztás:

Ha sikerült rájönni akkor mond majd el nekem is :unsure:

Szerintem Wolfi megodása a C20NE. :) Nagy motor, kis kasztni, hasonló fogyi, ám hatalmas élvezet. Ez a legjobb recept! :D

Nekem is a 16S-ről 22E-re váltás sokkal jobb fogyasztást, kellemesebb menetteljesítményt, és nem utolsó sorban kellemes vezetési élményt adott.

Link to comment
Megosztás:

Hát, vannak itt szakértők, majd ők megmondják a frankót. De szerintem a motort be lehet passzírozni. Ha Demónak bement a C20XE, akkor már a turbó se lehet túl nagy akadály. De az osztómű, meg a hátsóhíd már tényleg nagy falat lenne. A Corsa alá szerintem nincs ilyen keskeny hátsó híd, faragni meg nem tudom, hogy lehet-e? Nomeg a kardánt elvezetni, meg ilyenek... Cifra lenne, de ha valaki megcsinálná, az tuti, hogy még a külföldi tuningmagazinokon is címlapon lenne.

Link to comment
Megosztás:

Persze, a 2000-es turbómotorok passzolnak a Corsákba, persze kisebb-nagyobb átalakításokkal.

C Corsában viszont már nem a C20LET-et szokták beszerelni, hanem a Z20LET-et a G Astrából, vagy a Zafirákból.

A 4X4-et nem egyszerü átépíteni, mert a teljes hátsó hidat át kell heggeszteni. A és B Corsábol már van ilyen is, de általában nem éri meg, mert rengeteg munka és a Opel 4X4-es hajtása elég érzékeny jószág. Nem szokott hosszúéletü lenni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.