Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vegyek Calibrát vagy ne ?


Zorro_16V

Recommended Posts

  • 5 months later...
hátsó sárvédö iv,hátsó váznyulványok és a hátsó sárvédöiv alja a küszöbnél,illetve a hátfal!azonban szokott még rohadni állitólag a mocitetö eleje is!

milyen tipusu caliban gondolkodsz?NE,XE,XEV,V6,vagy esetleg LET? :lol:

igazából elöször sima ne-.

aztán ha beválik van 1 4x4-es A vekim,v6 2.5.abból menne át a cuccos,elvileg ugyanaz a két autó.

játszósnak kellene.....

Link to comment
Megosztás:

2,5 V6 4x4 A Vectra? :lol:

Ez komoly?

3 éve hoztam svájcból........v6 az biztos és van kardán alatta szal 4x4.na az én tudományom megált itt.viszont télen mókás vele menni.......játszósnak hoztam és annak is használtam.

méééé,ilyen nem volt?lehet ez is mókolt verda......nem kizárt,bár aránylag patent állapotú.

tényleg:ezeken milyen a hátsó hajtás?vmi wiskos megoldás vagy fix.

Link to comment
Megosztás:

3 éve hoztam svájcból........v6 az biztos és van kardán alatta szal 4x4.na az én tudományom megált itt.viszont télen mókás vele menni.......játszósnak hoztam és annak is használtam.

méééé,ilyen nem volt?lehet ez is mókolt verda......nem kizárt,bár aránylag patent állapotú.

tényleg:ezeken milyen a hátsó hajtás?vmi wiskos megoldás vagy fix.

Szerintem akkor átépített, tudomásom szerint nem létezett V6 4x4.

Megtennéd, hogy megnézed, hogy milyen váltó van benne? Érdekes lenne esetleg pár kép is, mondjuk ha van rá lehetőséged, akkor alulról is a motor, váltó, osztómű környékéről. 5x110-es lyukosztású?

Az osztómű Viscos és csak akkor adja rá a hátsó hajtást, ha elkaparnak az első kerekek.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akkor átépített, tudomásom szerint nem létezett V6 4x4.

Megtennéd, hogy megnézed, hogy milyen váltó van benne? Érdekes lenne esetleg pár kép is, mondjuk ha van rá lehetőséged, akkor alulról is a motor, váltó, osztómű környékéről. 5x110-es lyukosztású?

Az osztómű Viscos és csak akkor adja rá a hátsó hajtást, ha elkaparnak az első kerekek.

majd ha hazamegyek mepróbálom bár el szoktam mostanság felejteni mindent.midíg rohanok.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is gyanús, V6 4x4 gyárilag nem létezett sem Caliból, sem Vectrából. Ha meg a tied mégis ilyen akkor óriási kincs van a birtokodban, mert tudtommal csak a gyári DTM Calibrák voltak ilyenek. (Nem DTM Edition, hanem a rendes versenyváltozat.)

Ettől még a Calibra jó autó, arra figyelj hogy a kasztnija jó állapotú legyen (a gyenge pontokat Kornél már leírta), meg a 4x4 ha rossz akkor elég költséges a feltámasztása szóval attól én óvakodnék.

Link to comment
Megosztás:

Az igaz, de elég fura észjárásra vall ha valaki azért vesz 4x4-es Calit hogy utána kidobhassa alóla az egész hóbelevancot... Akkor már mér nem vesz olyat amiben eleve nincs ilyen? :lol:

De lehet azt talál épp jobb áron, épp azért, mert rossz alatta a 4x4. :lol:

De most inkább képek érdekelnének a V6 4x4 Vectráról. :P

Link to comment
Megosztás:

gondolkozok egy calin.........mik a gyengéi?

főleg kaszni terén.

a motorok tudom elég jók(ohc),de a váltók?ű

elsőkerekes opelekben nem vagyok képben.

Gyengéi? Minden :lol: egy calibrának átlagban volt 3-5 tulajdonosa 99% ban megjártak már "pár" országot :lol: tolták neki mint állat 300.000 km minimum van bennük. szóval minden hónapban van mit csinálni rajta :P

de viszont ennyi pénzért ilyen vezetési élményt más típusban nem tudsz venni az is biztos

Link to comment
Megosztás:

De ez nem annyira a típus hibája/gyengéje, mint inkább az előző tulajoké.

A váltókkal nem szokott gond lenni, F16 meg F20 hegyekben áll a piacon, nagyjából fillérekért hozzáférhető. A V6-ot meg a Turbót leszámítva (utóbbihoz igen ritka és aranyáron van a váltó, szvsz ha 100e alatt találsz jó F28-at akkor összeteheted a két kezedet) atöbbiben gyakorlatilag ugyanazok a váltók vannak mint amiket például az Astrákba is raktak ugyanezen motorokhoz, annyi különbséggel hogy Caliba csak a rövid áttételű (CR jelzésű) váltókat rakták gyárilag, a hosszúakat (WR) nem.

Ha C20NE-ben gondolkozol, akkor abból a '93 utáni példányokat keresd, abban már nem F16-os váltó van hanem F18+-os, aholis a + a speer-t jelenti. :lol:

Egy oldal ahol elég sok infót találsz a Calibráról: http://www.calibra.atw.hu/

Link to comment
Megosztás:

Ha C20NE-ben gondolkozol, akkor abból a '93 utáni példányokat keresd, abban már nem F16-os váltó van hanem F18+-os, aholis a + a speer-t jelenti. :lol:

Az F18-aknál, a + azt jelenti, hogy erősített változat. Annyival tud többet, mint a síma F18, hogy edzett fogaskerekek vannak benne, meg talán kicsivel feszesebb a difije, de sperr semmiképp nincs bennük, ez egy hatalmas tévhiedelem! :P

Amúgy én nem gondolkoznék C20NE-ben, a C20XE sokkal jobb motor. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De ez nem annyira a típus hibája/gyengéje, mint inkább az előző tulajoké.

A váltókkal nem szokott gond lenni, F16 meg F20 hegyekben áll a piacon, nagyjából fillérekért hozzáférhető. A V6-ot meg a Turbót leszámítva (utóbbihoz igen ritka és aranyáron van a váltó, szvsz ha 100e alatt találsz jó F28-at akkor összeteheted a két kezedet) atöbbiben gyakorlatilag ugyanazok a váltók vannak mint amiket például az Astrákba is raktak ugyanezen motorokhoz, annyi különbséggel hogy Caliba csak a rövid áttételű (CR jelzésű) váltókat rakták gyárilag, a hosszúakat (WR) nem.

Ha C20NE-ben gondolkozol, akkor abból a '93 utáni példányokat keresd, abban már nem F16-os váltó van hanem F18+-os, aholis a + a speer-t jelenti. :P

Egy oldal ahol elég sok infót találsz a Calibráról: http://www.calibra.atw.hu/

Igaz gabika hogy viszonylag olcsó hozzá egy két dolog csak hát sok kicsi sokra megy. nekem egy 93' évjárató C20NE-m volt calibra clubbos autó volt LAURENTÉ lehet ismered. aránylag egyben volt a kocsi de mindig jött valami, állandó vendég voltam a bontókban :lol:

C20NE amúgy többet is kajol mint az XE és elég mókuskerék is. a Srác helyében csak XE-t vennék és csak akkor ha van elég Cashflo-ja és türelme.

Egy biztos akinek volt már calibrája az soha nem felejti el és ha meglát egyet akkor megdobban a szív :lol:

Link to comment
Megosztás:

A C20NE lehet hogy többet eszik meg gyengébb mint az XE, de vitán felül a Calibra legmegbízhatóbb motorja (a V6-tal karöltve) a hibák számát tekintve, csak a V6 ha egyszer bedöglik akkor igazi pénznyelő lesz. C20NE-ből nem egyet látni a neten több mint félmillió futott kilóméterrel, de már hallottam olyanról is amelyik 900e km-t(!) is kibírt. 16V-ből nemigen találsz ilyet.

Laurentet ismertem, meg az autóját is de már jó rég nem hallottam felőle.

Link to comment
Megosztás:

A C20NE lehet hogy többet eszik meg gyengébb mint az XE, de vitán felül a Calibra legmegbízhatóbb motorja (a V6-tal karöltve) a hibák számát tekintve, csak a V6 ha egyszer bedöglik akkor igazi pénznyelő lesz. C20NE-ből nem egyet látni a neten több mint félmillió futott kilóméterrel, de már hallottam olyanról is amelyik 900e km-t(!) is kibírt. 16V-ből nemigen találsz ilyet.

Laurentet ismertem, meg az autóját is de már jó rég nem hallottam felőle.

Te Gábor megint hazabeszélsz :lol:

Link to comment
Megosztás:

na látom sikerült megint a tutiba nyulnom.. :lol:

nem akarok elő körben sok lóvét beleölni.van elég pénznyelő verdám mostanában(az omi váltójából már simán kaptam volna 1 calit).

aztán idővel ha megtetszik akkor lehet belelapátolni a lét.igazából csak a veki miatt gondolkozom rajta.........ma néztem 2 calit,hát elég sanyarúan néztek ki.....megvolt ott a millió km.

Link to comment
Megosztás:

Az biztos hogy a 8V egy atomrobbanást is túlél. Sikermotor is volt a 80-as évek végén...

Olyannyira hogy '88-ban "Év motorja" címet is nyert, valamint a Mazda szinte egy az egyben lemásolta. Ha van lehetőséged egy korabeli kétezres benzines Mazda (mondjuk 626) motorterébe bekukkantani, akkor csodát fogsz látni. (A Mazdánál FS-nek hívták a motort, '92-ben jelent meg és 116LE-t teljesített)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.