Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
A testhibát egyelőre csak nézegetem majd ha lesz egy kis keret és megjön a fizu akkor előveszem az összes hibát hogy mi az amit fillérekből meg lehet oldni az automatikus csere. Nem árt a biztonság. :)
Englishman: Az indítózással néha nekem is meggyűlt a bajom szintúgy felet fordított a motoron rövid szünet utána vad tekerés és megy. Akkor majd megleem konkrétabban is hátha van valami olyasmi amit hirtelen ránézésből nem vettem észre, de mintha úgy tűnt volna hogy le lenne törve a tartó csavar mert kicsit hátrébb áll a tartó konzol. Emiatt gondolom létrejöhet testhiba. Úgyhogy majd ha éppen sok szabadnapom lesz kb kedd és szerda magassága ránézek hátha tényleg csak annyi hogy a csavar adta meg magát. Pótlás után kiderül megmaradt e avagy sem. :)
A termosztátot is ki kéne cserélni mert rendszeresen 25 km után is a kék mezőben van a műszer. Lehet valahogy még értelmes is lesz ezek után az autó viselkedése. :D
Apropó jut még eszembe. Szabadságon voltam ugye asszonykámnál, és a lényeg hogy kitakarítottam az alapjárati motort. WD40-el jól befújtam, hagytam száradni meg kicsöpögni a felesleges trutyit. Összeraktam elsőre pöccre gázadás nélkül indult másodjára hidegen meg nem akart elindulni. Se gázadásra sem máshogyan. Szétszedtük a rendszert megütögettük a motor burkolatát kézzel összeraktuk, beindult. Hagytuk kicsit járni majd leállítottuk. Másnap még egyszer ugyan ez de azóta mindig pöccre indul. :) Szerintem veszek egy vadi új motort ezt meg elrakom tarcsiba ha netán gáz lenne az új motorral valamikor.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a választ. Holnap pihenőnap lesz úgyhogy majd megnézem konkrétabban hogy mit hogy azzal a hőmérséklet jeladóval.
OFF: A lurdy tali mikor is lesz? 6-án vagy 13-án? :ON
Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

WD-40 nem jó ötlet az alapjárati motor tisztítására, mert nem oldószer, hanem kenőanyag is, vannak benne szilárd részecskék (ásványi anyagok), amik nem feltétlenül használnak az alapjárati motornak ha belekerülnek. Nekem anno külön felhívták a figyelmemet hogy még kézzel se nyúljak bele az alapjárati motor belsejébe, hanem áztassam be vagy fecskendővel juttassam bele az oldószert. Féktisztító már valamivel jobb, de a legtutibb az orvosi benzin. ;)

Lurdy találkozó meg minden pénteken van, az a ritkább amikor senki nem ér rá, de az esetek 95%-ban találsz ott Calibrást. Este 9 után érdemes próbálkozni, legalább éjfélig ott vannak, de van hogy hajnali 2-ig is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor majd valamikor megjön a fizum akkor minél hamarabb cserélem újra. A régit meg addig beáztatom féktisztítóba vagy benzinbe és akkor legalább későbbiek folyamán lesz tartalék alkatrész ha netán lesz valami baj az újjal. :) a tippeket tanácsokat köszönöm még egyszer én is:)
Apropó hidegindítás mai nap este már eléggé le volt hűlve az idő és igen csak erős túráztatással tudtam elindítani a hideg motort. Köze van a dologhoz a hőmérséklet jeladónak szerintem, úgyhogy fizetéskor az is cserés lesz. Addig merjek vele menni finoman? Csak mert nem akarnék melóba meg vissza három órát utazgatni BKV-n méregdrágáért meg céges buszon.
Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

Koszonom, ez lesz. :) 17000 ert lattam HQ màrkàju legmennyisegmerot. Erdemes megvenni azt, ha tenyleg az a baj? Vagy szerezzek bontottat? Pl azt ami Kasza Ferinel volt

egyenkent häritsd el a hibäkat mert összefüghet es akkor fölösen adod ki a penzt :)

az eredeti az eredeti az utängyärtott meg csatlakozik csak a sorba de a bontottat csak proba utän fizetni mert lehet az is sz-r :)

csak arra figyelj hogy c20ne motore legyen ne pedig 20ne :) de a 20 ne ritkasäg az a kat es lambda nelküli :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsokat, a főtengely jeladóval kezdem, megpróbálom a légmennyiségmérőt kitisztíttatni, meg átnézni a vezetékét, hátha megtört valahol vagy zárlatos vagy hasonló. A kasztnihoz biztos nem tudok nyúlni idén, de a fékcsöveket meg a benzincsövet meg kell csináltatni, ezt mondta még a szerelő. Télen garázsban lesz, mert téli gumit sem veszek még egy szettet, addig Astrázok.

Link to comment
Megosztás:

de a 20 ne ritkasäg az a kat es lambda nelküli :)

Lehet azt csinálni C20NE-ből is, csak egy átkötés az egész. :evilgrin:

Edit: ha megpróbálsz új légmennyiségmérőt venni, barnára festem a hajad! :D

Felesleges.

Főtengely jeladó vezetékét, csatiját kell első körben átnézni.

Aztán ha az kész, akkor kell a légmennyiség mérőt kezelésbe venni.

Az tuti, hogy azért fullad hidegen, mert sok benyát kap, úgy kormol, mint egy rossz dízel.

Aszem 31 és 74-es hibakód volt benne,

Elég egyértelmű hol kell keresni a bajt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

:D :D barna hajjal talán több eszem lenne :D :D

Egyelőre még tapogatódzok alkatrész ügyben. ;) Kicsit türelmetlen vagyok, be vagyok sózva és már szeretném rendesen használni a gépezetet. :)

De már kezdem látni, hogy itt inkább türelmes keresőmunka kell, mint egyszerűen cserélni a fél autót. :D

Link to comment
Megosztás:

:D :D barna hajjal talán több eszem lenne :D :D

Egyelőre még tapogatódzok alkatrész ügyben. ;) Kicsit türelmetlen vagyok, be vagyok sózva és már szeretném rendesen használni a gépezetet. :)

De már kezdem látni, hogy itt inkább türelmes keresőmunka kell, mint egyszerűen cserélni a fél autót. :D

Megéri várni :-)
Link to comment
Megosztás:

Megéri várni :-)

Így igaz. :) Én is inkább várok kicsit hátha kibukik még valami hiba és akkor nekiállok megcsináltatni a kasztnit is, ha nem jön valami közbe persze. :) Aztán remélhetőleg egyben lesz a drága. De hosszabb útra is simán merek vele vállalkozni ha kell. :D az a 2000km eléggé bizonyító tényező számomra. :D

Link to comment
Megosztás:

Mai nap alkalmas volt a bh gátló cserére. A jh 2 hónapja kiszakadt a toronyból, az akkor cserélve is lett.

Igy ma a bal oldali torony is javitva lett + bekerült az új gátló. :-)

A héten még az olajfolyás megszüntetése van napirenden. Elsö fötengely szimering, olajpumpa tömités,karter tömités.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C20NE motoros Calibrám van. Egy ideje ~2500-as fordulatszámnál világítani kezd a motor check lámpa. Ha leveszem a gázról a lábam és motorfékkel megyek egy darabig, akkor elalszik. Meleg időben gyakrabban, hidegebben ritkábban jön ez elő. Viszont a motorüzemben nincs semmi változás. Nem torpan meg, nem dadog, nem áll le, semmi... Azaz 8,5 liter alá nem tudom vinni a fogyasztást 90-100 km/h tempónál.

Hibakód kivillogtatásnál a "13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás" jött elő.

Ez egyértelműen szonda csere lesz, vagy lehet vezeték / kontakt hiba is?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

C20NE motoros Calibrám van. Egy ideje ~2500-as fordulatszámnál világítani kezd a motor check lámpa. Ha leveszem a gázról a lábam és motorfékkel megyek egy darabig, akkor elalszik. Meleg időben gyakrabban, hidegebben ritkábban jön ez elő. Viszont a motorüzemben nincs semmi változás. Nem torpan meg, nem dadog, nem áll le, semmi... Azaz 8,5 liter alá nem tudom vinni a fogyasztást 90-100 km/h tempónál.

Hibakód kivillogtatásnál a "13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás" jött elő.

Ez egyértelműen szonda csere lesz, vagy lehet vezeték / kontakt hiba is?

Köszönöm!

Haligali

Megpróbâlhatod a kontaktokat kezelni.

Esetleg mêg egy kemény autópályás huzatâs lehet jot tenne a szondának.

Link to comment
Megosztás:

Kicsereltem a gyertyakat az autoba es meg mindig rangat menetkozbe :S

Egyeb tippe valakinek van?

vedd le az elosztófedelet. Keress repedést. Takaritsd meg az érintkezöket.

Ki kéne mérni a kábeleket is.

A rángatás milyen,durrog utána? Szikra nincs vagy benzin?

Folytoszelep poti müködik?

Van még tennivalò böven ;-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.