Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

OPC rulez chat


Lanti

Recommended Posts

Üdv. mindenki! Tulajdonomban van egy X20XER motor minden tartozékával, az a fura perverzióm támadt, hogy beépítem egy B Omegába (mivel csóri X20XEV 400E igen mostoha Km után kilehelte a lelkét). Nos gondolom eme döntésem a késöbbiekben igen fontos kérdéseket fog felvetni. De egyenlőre ott tartok hogy összefűzném a blokkot, csaképp egy pár főtengelycsapágyra, és néhány hajtókarcsapágyra lenne szükségem. De honnan??? Valaki valami tipp?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenki! Tulajdonomban van egy X20XER motor minden tartozékával, az a fura perverzióm támadt, hogy beépítem egy B Omegába (mivel csóri X20XEV 400E igen mostoha Km után kilehelte a lelkét). Nos gondolom eme döntésem a késöbbiekben igen fontos kérdéseket fog felvetni. De egyenlőre ott tartok hogy összefűzném a blokkot, csaképp egy pár főtengelycsapágyra, és néhány hajtókarcsapágyra lenne szükségem. De honnan??? Valaki valami tipp?

Mert darabban van az xer is?

Link to comment
Megosztás:

Üdv. mindenki! Tulajdonomban van egy X20XER motor minden tartozékával, az a fura perverzióm támadt, hogy beépítem egy B Omegába (mivel csóri X20XEV 400E igen mostoha Km után kilehelte a lelkét). Nos gondolom eme döntésem a késöbbiekben igen fontos kérdéseket fog felvetni. De egyenlőre ott tartok hogy összefűzném a blokkot, csaképp egy pár főtengelycsapágyra, és néhány hajtókarcsapágyra lenne szükségem. De honnan??? Valaki valami tipp?

hűűűű-ha.

megéri ennyi energiát pénzt belefeccolni 24 lóerő többletért (nyomaték u.a.) ?

csakmer az xer tengelyekkel meg erőtlen lesz alul, nem adja majd az alacsony fordulatszámon kényelmesen utazható autót, amit ugye elvárnánk az omegától. ja és a fogyija az xer-nek (saját tapasztalat) jóval több mint az xev-nek.

én racionálisan nem tenném omegába, de nem vagyunk egyformák, ha mindezekkel együtt tudsz élni hajrá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az omega legalább 200kg-al nehezebb mint a G Astra. Iszonyatot fogyasztana abban egy XER sajnos... Mondjuk ha már a kezedben van egy komplett motor akkor nem is értem minek neked csapágy?! :blink: x20xev ki, x20xer be.

Üdv. mindenki! Tulajdonomban van egy X20XER motor minden tartozékával, az a fura perverzióm támadt, hogy beépítem egy B Omegába (mivel csóri X20XEV 400E igen mostoha Km után kilehelte a lelkét). Nos gondolom eme döntésem a késöbbiekben igen fontos kérdéseket fog felvetni. De egyenlőre ott tartok hogy összefűzném a blokkot, csaképp egy pár főtengelycsapágyra, és néhány hajtókarcsapágyra lenne szükségem. De honnan??? Valaki valami tipp?

Link to comment
Megosztás:

hűűűű-ha.

megéri ennyi energiát pénzt belefeccolni 24 lóerő többletért (nyomaték u.a.) ?

csakmer az xer tengelyekkel meg erőtlen lesz alul, nem adja majd az alacsony fordulatszámon kényelmesen utazható autót, amit ugye elvárnánk az omegától. ja és a fogyija az xer-nek (saját tapasztalat) jóval több mint az xev-nek.

én racionálisan nem tenném omegába, de nem vagyunk egyformák, ha mindezekkel együtt tudsz élni hajrá.

A fogyasztásom gázból 10 körül van most f-astraba, MaSt-r nek 10 volt benyából G be, akkor omiba 12-14 lesz szerintem, nem való bele ha csak nem mindegy a fogyi.

Link to comment
Megosztás:

Na persze Biztosúrnak sokat evett,mert kitaposta a szemét.Lehet vele jó fogyasztást csinálni nyilván nem 180as autópálya tempónál.

Az a baj nekem is remeg a lábam és akkor 12 , de kit érdekel akkor megy is. Volt már 8 -8,5 is de tán igaz se volt. :) Mindíg bekóstol valaki és nem tudom megállni .

(Vagy bennem van a hiba?)

Link to comment
Megosztás:

Ez az alacsony fordulaton erőtlen dolog megfordult az én fejemben is, de már jó idelye 12-13 literrel ketyeg csóri... De választ kaptam a kérdésre, szóval perverz vagyok. Gondoltam csak erősebb lesz 24 lóval, talán egy másik difivel váltóval lehetne kompenzálni az alacsony tartomány erőtlenségét. Vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem lesz erősebb attól sem! A nyomaték az annyi, amennyi. Ha tuningolod, még kevesebb lesz.

Azt kell látni, hogy a XER motornak van egy nagyon szép és széles tartománya, ahol kellemes a nyomatéka: 160...190 Nm 3500 rpm és 7000 rpm között. Ez azért mindenre elegendő, még a +300 kg-os monstrumod cibálására is. Sőt, a motorról közismert, hogy a legtartósabbak közé tartozik, elég nehéz szétverni. Egyébként, ha egy olyanod van, ami mégis valahogy szét lett verve, azért jobban teszed, ha előtte tüzetesen átnézeted (repedések, hengerfal minőség, stb.), vagy inkább még jobb, ha szerzel egy olyat, aminek nincs baja.

Ugyanakkor a motor bevállalása azt jelenti, hogy a tüdőből autózást felejtsd el, pörgetni kell, ha kell az erő. A fogyasztás emiatt lesz magas, mert lássuk be, egy átlagos autós nem 7000 rpm, de 5000 rpm környékére se forgatja soha a motorját, itt meg ez napi kényszer lesz. Ráadásul az alapjárat 1000 rpm, ami a fogyasztásra szintén csúnyán negatív hatást fejt ki. Ezt egyébként lehet stufe-1-gyel kezelni, azt olvastam (nekem nincs stufe-1-em).

Összesítve tehát:

- abszolút igaz rá, hogy nincs jobb a világon, egy jól megépített szívó motornál, és ez bizony nagyon jól megépített

- idegbajos leszel, mert megszoktad, hogy 2000 rpm-nél padló, és ugrik a bálna, holott ez itt 3500 rpm környékén fog bekövetkezni

- kizabálja a zsebedből a zsét

Ön dönt. Iszik? Vagy... (Vedel :D)

Link to comment
Megosztás:

Erdekes a turbossal eljarok 9.5el a +70le + 200Nm +150 kilo ellenere.

Biztos nem az xerrel van a baj.

Az iméntiekre utalok Neked, hogy minden igaz, amit írtál, de te 70 ezer km-enként fogod a fejed, és mész a pénztárhoz dagadt manikat dellázni motorfelújítás címszó alatt. A XER-esnek nem fáj a feje, hogy mi van a motorral. Az megy, sztannyi. Igaz ő napi szinten szétosztva fizeti meg az üzemanyagban ennek az árát.

Oké, tudom... Addig szidom a LET-et, hogy veszek egyet én is megint. :D Már szórtam is a homokot a fejemre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem, nincs szétverve, azért van darabokba mert évek óta porosodott egy ládában, csak gondoltam kitakarítom mielőtt újra összeszerelem. Nem fog zavarni a többletfogyasztás, mert azt a jelenlegi motor is produkálja. Strapabíró motort kerestem az autóba, és olcsóbb is volt így, mintha nekiáltam volna felújítani az eredeti blokkot, és azt átalakítani XER-re. Még az olajteknőn bukhat a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Az iméntiekre utalok Neked, hogy minden igaz, amit írtál, de te 70 ezer km-enként fogod a fejed, és mész a pénztárhoz dagadt manikat dellázni motorfelújítás címszó alatt. A XER-esnek nem fáj a feje, hogy mi van a motorral. Az megy, sztannyi. Igaz ő napi szinten szétosztva fizeti meg az üzemanyagban ennek az árát.

Oké, tudom... Addig szidom a LET-et, hogy veszek egyet én is megint. :D Már szórtam is a homokot a fejemre.

na látom reagálnom sem kell, elbeszélgetsz magaddal! :)

tények: 10,5ös átlagfogyasztással 70.000 kmren 400 Ftos benzinárral eltankolsz 2.940.000 forintot.

9,5ös átlagfogyasztással 70.000 kmren 400 Ftos benzinárral eltankolsz 2.660.000 forintot.

70ezrenként belefér egy uj turbó, vagy egy fél nagygenerál. és még megyis ha kell. vegyetek XER-t mind! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

na látom reagálnom sem kell, elbeszélgetsz magaddal! :)

tények: 10,5ös átlagfogyasztással 70.000 kmren 400 Ftos benzinárral eltankolsz 2.940.000 forintot.

9,5ös átlagfogyasztással 70.000 kmren 400 Ftos benzinárral eltankolsz 2.660.000 forintot.

70ezrenként belefér egy uj turbó, vagy egy fél nagygenerál. és még megyis ha kell. vegyetek XER-t mind! :)

én meg 70000 km ént eltankolok 1617000e és a többiből meg szétfürészelem ezt a sz :) rt . xer-t mindenkinek!!!

Link to comment
Megosztás:

Voszi nekem van stufe-1em :).kicsit nyomatékosabb alul,fél literrel kevesebbet eszik és 7750 a tiltás.Sztm kicsit használhatóbb a dolog,érezhető a különbség.

Subi csinálta a stufe 1 et? az 1 és a 2 között mi a különbség mert lesz egy kis változás oda meg kell majd benya rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekelne néhány részlet Dini:

98-99-100-ast nyomatsz azóta csak?

Illetve ki írta a progit?

A coupe-n anno megbántam hogy megírattam a progit de ugye se nagy tengely se rendes leömlő se hengerfej se semmi nem volt ami támogatta volna a dolgot igazán, talán az XER gyárilag is jobban fel van készítve erre.

Köszi!

Voszi nekem van stufe-1em :).kicsit nyomatékosabb alul,fél literrel kevesebbet eszik és 7750 a tiltás.Sztm kicsit használhatóbb a dolog,érezhető a különbség.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.