Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CHIP TUNING


KUCU

Recommended Posts

sziasztok!az iránt szeretnék érdeklödni h 1.4 16v-t érdemes chipelni?vagy kinyirnám a mocit vele(amit nem szeretnék)csak van 1ismim aki +tudná nekem csinálni,de elöte gondoltam utána járok!köszi elöre!

Szia!

valamelyik fórumon láttam már tuningolva egy 1.4/16v Astra G-t. Nála Chip (+ sportkipufogó) hozott 102 lovat.

Szóval +8-10 pacival lehet kalkulálni. Ha nagyon olcsón csinálja, akkor megér egy próbát.

Magában (egyéb beavatkozás nélkül) sokat azért ne várj tőle, elvileg kicsivel rugalmasabb lesz az autó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helló!

Adott egy Corsa D OPC (2008) , BMC légszűrő.

Nem holmiféle sufni tuningra gondolok, szeretném korrekt kezekben tudni az autómat.

Chiptuning:

-hol érdemes,

-kihez fordulhatok,

-mennyit tudnak nekem nyújtani (mennyire számíthatok)? (+LE/Nm)

-Ausztria is szóba jöhet!

Turbó:

ez mennyit hozna, hogyha nem őrült módjára tekerne rajt egy hozzáértő?

kell-e még vmit a túrbó tekerésénél még az autóra költeni?

Egyenlőre ennyi. Köszönöm:

Tomi

Módosítva : opc corsa
Link to comment
Megosztás:

Helló!

Adott egy Corsa D OPC (2008) , BMC légszűrő.

Nem holmiféle sufni tuningra gondolok, szeretném korrekt kezekben tudni az autómat.

Chiptuning:

-hol érdemes,

-kihez fordulhatok,

-mennyit tudnak nekem nyújtani (mennyire számíthatok)? (+LE/Nm)

-Ausztria is szóba jöhet!

Turbó:

ez mennyit hozna, hogyha nem őrült módjára tekerne rajt egy hozzáértő?

kell-e még vmit a túrbó tekerésénél még az autóra költeni?

Egyenlőre ennyi. Köszönöm:

Tomi

MagicTuning (mmctuning.hu) vagy Xtremetuning (xtremetuning.hu).

Link to comment
Megosztás:

Tegnap átprogramoztam a Merivám motorvezérlőjét (Z16XE motor, 2005 évjárat) Euro4 emissziós értékekről Euro2-re egy kis tuninggal kombinálva (javult az alacsony- és a közép fordulattartományban a motor nyomatéka).

Így csökkent a fogyasztás (8,5-ről 7,2-re), és a jövőben nem kell törődnöm esetleg sem az EGR hibával, sem a katalizátor ill. a második Lambda szonda meghibásodásával, hisz teljesen ki vannak kapcsolva. Mivel a katalizátor fizikailag a helyén maradt, a kipufogó gázok káros anyag értékei nem romlottak.

Mivel nem találtam egyetlen egy tuning műhelyt sem, aki vállalta volna ezt az Euro4/Euro2 átprogramozási beavatkozást, magamnak kellett megcsinálnom. Ehhez vennem kellett egy MPPS v12.0.0.6 tuning interfészt (nem kínai akármit, ami hazavághatja a motorvezérlőt a kapcsolási rajzában rejlő hiba miatt, hanem minőségi EU-s gyártmányt), amivel először kiolvastam a motorvezérlő eredeti szoftverét, ezt egy kedves ismerős (nem ingyen, de eléggé baráti áron) átírta megfelelő programokkal tuningolt Euro2 értékekre, amely átírt motorvezérlő firmware-t az MPPS segítségével visszatöltöttem. A művelethez nem kell semmit sem szétszedni, a teljes beavatkozás a diagnosztikai csatlakozón keresztül történik.

Amúgy megjegyzem, hogy hasonló módszerrel ki lehet kapcsolni pl. a CDTi motorok részecskeszűrőjét is, sok fejfájástól mentve meg az autó gazdáját és csökkentve a fogyasztást is (nem kell + gázolaj a részecskeszűrő regenációjához).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Valaki tuningolt már 1.7 dti Isuzi G Astrát?Chipet érdemes rakni bele?Tudnátok valami jó,megbizható helyet?Köszönöm!

Helló!

Ha 80 lovas motor van benne, akkor kb 100 lovas lenne és kapnál még kb. + 50 Nm nyomatékot.

Szerintem ez az, ami sima chippel megoldható.

Tudok Neked javasolni vkit, aki ezzel foglalkozik és megbízható. Ha érdekel írj privátban és megadom az elérhetőségét.

Szia

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Érdeklődeni szeretnék hátha valaki tudna egy kis infóval szolgálni nekem, mert sajnos csináltam egy számomra nem épp jó boltot. Vettem a 1996os x20xev vecimbe való chipet. Ami így néz ki :

IMG_0062_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120421/IMG_0062_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez eddig nem is olyan rossz. Viszont az egyik hétvégén gyűjtöttem egy kis erőt és neki láttam a cserének. Az ecut megbontva ez a csudaszép látvány fogadott.

IMG_0040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120421/IMG_0040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na most a problémám az volna hogy mint látható az én ecumba még hasonló egység sincs.

Leginkább az érdekelne hogy melyik x20xev vezérlőjében található ilyen chip? Illetve hogy az enyém fajtának milyen chip tuning módja van?

Esetleg ha valakit érdekel van egy ilyen chipem eladó. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ha jól tudom, '97-ig forrasztani kell.

Bár ez azért érdekes, mert az én '95-ös A Vekimhez (X20XEV) nem kellett, mert volt benne foglalat, csak cseréltük és kész is.

Itt is '97-et írnak

Én is így gondoltam hogy csak cserélem és kész is. :) Aztán jött a meglepi. Azóta nézegettem a neten hogy milyen vezérlők is vannak és két fajtát találtam olyat ami foglalatos és olyat ami nem foglalatos. Ezzel csak annyi a baj hogy mindkettőt ehhez a típushoz írják. Ugyanaz a motor uaz a kasztni minden ugyanaz csak a vezérlő belseje más. Dehogy mi a különbség vagy miért az egyik és miért a másik arra nem tudtam rájönni.

Esetleg szabadna megkérdezni a te ecud gm számát?

Link to comment
Megosztás:

Én is így gondoltam hogy csak cserélem és kész is. :) Aztán jött a meglepi. Azóta nézegettem a neten hogy milyen vezérlők is vannak és két fajtát találtam olyat ami foglalatos és olyat ami nem foglalatos. Ezzel csak annyi a baj hogy mindkettőt ehhez a típushoz írják. Ugyanaz a motor uaz a kasztni minden ugyanaz csak a vezérlő belseje más. Dehogy mi a különbség vagy miért az egyik és miért a másik arra nem tudtam rájönni.

Esetleg szabadna megkérdezni a te ecud gm számát?

Szerintem nekem teljesen más, mivel Simtec 56.1 az enyém, a tiéd pedig, ha minden igaz 56.5.

Ne ess kétségbe, mivel nagyon úgy tűnik - hogy igaz forrasztással - de bele lehet rakni a tiédbe is. :)

De majd meglesem!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nekem teljesen más, mivel Simtec 56.1 az enyém, a tiéd pedig, ha minden igaz 56.5.

Ne ess kétségbe, mivel nagyon úgy tűnik - hogy igaz forrasztással - de bele lehet rakni a tiédbe is. :)

De majd meglesem!

Szóval azt mondod hogy valahogy bele lehetne tenni ebbe a típusba is? Kíváncsian várom a véleményed. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

valaki tudna ajánlani békésmegye vonzás körzetében egy jó és megbizható Chip tuning műhelyt, vagy szakit?

optimalizálás lenne a fő cél, nem az egetrengető teljesítmény emelés :)

Ezek a hagyományos Chiptuningosok nem érnek egy fillért sem. Egy adott programot töltenek fel, nem arra a kocsira optimalizálnak amit odaviszel nekik. Jól nézd meg kinél és mit csináltatsz.

ezért kérem ki a véleményt, mert eddig itt nálunk, nem találtam senkit sem :(

Módosítva : apacs78
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Zafira 1.9 cdti motor csiptuningjával kapcsolatban?(Ár-érték arány.. :))fogyasztás,teljesítmény,és mibe fáj ez a történet..hol érdemes..automata váltós az autó...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Valaki tuningolt már 1.7 dti Isuzi G Astrát?Chipet érdemes rakni bele?Tudnátok valami jó,megbizható helyet?Köszönöm!

Szia!

Ha még aktuális a kérdés: nekem Corsa C 1.7 DTI volt csippelve, utána sokkal jobban húzott alsó tartományban. Gyári progival a 150-et alig vitte, csippelve viszont 180-at gond nélkül tudta. Fogyasztása ugyanaz maradt, de sokkal dinamikusabb lett. Cserébe füstölt mint egy mozdony, de mint kiderült miután eladtam: a turbónyomást utána kellett volna emelni manuális boost vezérlővel, mert ezeken a motoron még nincsen elektromos turbónyomás szabályozó, vagyis az nem módosítható a csipp írásával úgy mint az újabbakon. Ha az meglett volna akkor valószínű nem füstölt volna, és még egy kicsit jobban is ment volna, mert megkapta volna a motor azt a levegő többletet amire szüksége lett volna.....

Üdv,

Pisti

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Érdeklődnék,X20XEV motorral van-e valakinek chiptuningja?

Ha igen,mennyire érezhető,mennyit dobott rá teljesítményben?

Valamint az még a kérdésem így látatlanban,hogy ennek a motornak az ECU-ja cserélhető?Mármint az eeprom benne?

Köszi

Nekem chippelve van. De alapból sem gyári a motor szóval sok mindent nem tudok mondani róla. Ebay es chip. Kis fordulaton nyomatékosabb, és magas fordulaton meg erősebb. Ennyit tesz csak :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.