Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

A tolótetőmmel van egy kicsi gond.

Nem lehet hátrahúzni..

:twisted:

A Vectraklub oldalán látható leírást ismerem, mert tényleg szuperül megoldaná ezen problémát, ha nem úgy kezdődne, hogy húzzuk hátra a tetőt, amíg a 4 csavar nem látszik elöl.. Itt a bibi.. Ugyanis a tető 1 mm-t sem mozdul meg hátra..

Csak úgy szerelhető, ha lebontom a tetőről? :(

Nincs valami csodamódszer, hogy a reteszelést összeszerelt állapotban az ablak kivétele nélkül legalább egy kicsit, egyetlen egyszer kiakasszam? Ha annyit hátramenne az ablak, hogy a csavarok kijönnek, akkor már minden zsír lenne... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Mechanikus tolótető? Olyasmi mint az A Vectráké? Mert nekem sikerült az elkopott szerkezetet egy alkalommal "átverni", így nekem is összejött a hátratolás. Fölálltam a küszöbre, és kézzel segítettem lenyomni (mert ugye először lefelé indul el, csak utána hátra), közben tekertem, így hátrament. Általában a lefelé mozdulással vannak gondjai a kopások miatt.

Én is olvastam mindenféle trükközést, hogy hogy lehet a kopást megszögelni, de végül a teljes leszerelésnél maradtam, és a kétoldali kis bütykökre, amik elkoptak rápöttyöltem hegesztővel, majd formára csiszatoltam, így olyan lett mint az új. De ez egy félnapos munka volt. :?

Link to comment
Megosztás:

Igen, mechanikus. Egyenlőre... :lol:

Egyébként ezzel két problém van. Egyrészt az enyém szépen lemegy, de hátra egy millimétert sem. Az a retesz, ami a vectrás leírásban is látszik szeintem begyógyult a nútjába. Próbáltam már megnyomni, de nem sikerált. :(

Másrészt a bérház előtt, ami ráadásul albérlet, eléggé korlátozottak a lehetőségeim. pl. Hegeszteni sem tudok áram, hely, meg hegesztőgép hiányában...

legrosszabb esetben marad az, hogy komplett tetőkárpit bontás és kiszedem a cuccot kompleten. Aztán majd a pálcikákat a munkahelyemen megheftelem.. 8)

Link to comment
Megosztás:

S I K E R Ü L T ! :( :smt026 :wav:

Lent voltam a gyerekekkel meg az asszonnyal ésnem bírtam megállni, hogy ne vessek rá egy pillantást.. És megérte!!!! :lol:

Az volt a gond, hogy elcsavardott az ablak. Úgyhogy lebontottam a kart, meg kiszedtem a mechanikát és alulról szépen beigazítottam az ablakot, hogy párhuzamosan akarjon futni..

És FUT , ahogy az meg van írva neki :evil3:

Perpill szuperül műxik, de ha lesz időm, akkor megborítom,mert egy zsírzás ráférne.... :lol:

Köcce az építő jellegű hozzászólásokat.. Viszont majd a motorosítás miatt még kérdésem lesz, mert olyant szeretnék, ha úgy működne, mint az oldalablakok: Vagyis egyszer nyomva megy míg nyomom. Kétszer nyomva megy végállásig. És az ajtókat ablakokat, meg a tetőablakot is össze akarom hozni a riasztóval... Szal semmi komoly project egyenlőre... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 90-es évjáratu omegában a követkzőt tapasztaltuk:elindulás utána a kocsi 1 méter megtétele után nagyot ránt majd megáll és a műszerfalon bal oldalon kigyullad egy sárga lámpa, hasonló rajz van rajta, mint az olyajnyomáson, csak ebben egy "villám" jel van rajzolva és sárgán világít nem pirosan. Megállás után másodszori indítás után elindul és megy tovább! Szerelő azt mondta h az ac pumpával van gond!

Ha vki tudja h mi lehet a baj a legyen szíves írjon!

Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

csá! van vkinek tapasztalata 17"-s felnivel a omegán? milyen hamar eszi meg a szilenteket és a többit? érdemesebb lett volna 16"-t venni? :smt012 gondolom a széles gumik nektek is eszik a benzint, de létezik, hogy városban a 195/55 R15 11-12 liter, még az új 225/45 ZR17 akár 16 litert is eredményez ugyanolyan forgalomnál és tempónál? eszelős... :?

Link to comment
Megosztás:

Peter123: Az a motorhiba jelző lámpa. Ha az kigyullad, akkor hibát tárol el a komputer, amit szervízben ki tudtok olvasni. De a hibajelenség alapján lövésem sincs mi lehet. De sztem olcsóbb kiolvastatni a hibát (3-5e) mint venni egy másik ac-t 30e-ért.

v8localhero: én már 40-eret mentem az autómmal, aminek nagyrészén 245/35-17-es kerekek voltak, vannak fenn. eddig két kormánygömbcsuklót cseréltem, és most kezdett kicsit lógni két lengőkar szilent. Fogyasztásban kb egy litert számít, és jobban viszik az autót az útvályúk. De azért a látvány és a tapadás mindezért kárpótol. Igaz nekem b omim van, de a futómű nagyrészt ua.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 90-es évjáratu omegában a követkzőt tapasztaltuk:elindulás utána a kocsi 1 méter megtétele után nagyot ránt majd megáll és a műszerfalon bal oldalon kigyullad egy sárga lámpa, hasonló rajz van rajta, mint az olyajnyomáson, csak ebben egy "villám" jel van rajzolva és sárgán világít nem pirosan. Megállás után másodszori indítás után elindul és megy tovább! Szerelő azt mondta h az ac pumpával van gond!

Ha vki tudja h mi lehet a baj a legyen szíves írjon!

Köszönöm!!

Szia Peter123!

Nekem most hétvégén okozott kisebb riadalmat eme lámpa felvillanása.. Szerencsére egyik Omegás klubtársamtól megtudtam, hogy ha csak felvillan, akkor nem olyan nagy a baj. A lámpa egyébként a Motronic motorvezérlő visszajelzője és nem hiszem, hogy hülyeségből villog ki.. ráadásul le is tiltja a motort... A szerelő honnan vette a diagnózist?

Mert ezektől néha a falra mászom.. :twisted: Mindjárt megkeresem, a leírásban, hogy hogyan kell kivillogtatni a hibakódokat, meg egy kódtáblát és láthatod te magad, hogy mi a problémája a járgánynak.. De egy szakszervíz pillanatok alatt kiolvassa és megmondja mi a baj.. Bár egyéni tapasztalat szerint javíttatni nem náluk szoktam.. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Peter123: Az a motorhiba jelző lámpa. Ha az kigyullad, akkor hibát tárol el a komputer, amit szervízben ki tudtok olvasni. De a hibajelenség alapján lövésem sincs mi lehet. De sztem olcsóbb kiolvastatni a hibát (3-5e) mint venni egy másik ac-t 30e-ért.

gyorsak vagyunk.. :(

Link to comment
Megosztás:

195/55 R15 11-12 liter, még az új 225/45 ZR17 akár 16 litert is eredményez ugyanolyan forgalomnál és tempónál? eszelős... :?

A régi kereked kerülete 1871mm, az újé pedig 1993. A kettő közti különbség tehát kerékfordulatonként 12 centi. Ennyivel kevesebbet mér a km-órád, mióta lecserélted, tehát a fogyasztást is ennyivel kevesebb km-re számoltad ki. Ebből azért lehet némi többlet, amihez ha hozzáadod a valós túlfogyasztást, már elég horror jön ki. :idea:

Link to comment
Megosztás:

Szia Peter123!

Nekem most hétvégén okozott kisebb riadalmat eme lámpa felvillanása.. Szerencsére egyik Omegás klubtársamtól megtudtam, hogy ha csak felvillan, akkor nem olyan nagy a baj. A lámpa egyébként a Motronic motorvezérlő visszajelzője és nem hiszem, hogy hülyeségből villog ki.. ráadásul le is tiltja a motort... A szerelő honnan vette a diagnózist?

Mert ezektől néha a falra mászom.. :twisted: Mindjárt megkeresem, a leírásban, hogy hogyan kell kivillogtatni a hibakódokat, meg egy kódtáblát és láthatod te magad, hogy mi a problémája a járgánynak.. De egy szakszervíz pillanatok alatt kiolvassa és megmondja mi a baj.. Bár egyéni tapasztalat szerint javíttatni nem náluk szoktam.. :wink:

Szia!

Akkor meg tudnád nekem vhogy nézni, hogy a hibakódot hogy kell "kivillogatatni"?Meg szeretném tudni h mi a baja a kocsinak és ha lehet akkor egyenlőre szervíz nélkül!Nagyon megköszönném ha meg tudnád nézni h hogy kell!Előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

A régi kereked kerülete 1871mm, az újé pedig 1993. A kettő közti különbség tehát kerékfordulatonként 12 centi. Ennyivel kevesebbet mér a km-órád, mióta lecserélted, tehát a fogyasztást is ennyivel kevesebb km-re számoltad ki. Ebből azért lehet némi többlet, amihez ha hozzáadod a valós túlfogyasztást, már elég horror jön ki. :idea:

Csak a pontosság kedvéért: a km-óra nem mér kevesebbet (illetve a sebesség igen, de a megtett km számláló nem), hanem ha ő óra szerint 100km-t tesz meg, akkor az valójában már 106km (6% eltérés), és a fogyasztás amit kiszámolt is 106km-re vonatkozik.

Link to comment
Megosztás:

Csak a pontosság kedvéért: a km-óra nem mér kevesebbet (illetve a sebesség igen, de a megtett km számláló nem), hanem ha ő óra szerint 100km-t tesz meg, akkor az valójában már 106km (6% eltérés), és a fogyasztás amit kiszámolt is 106km-re vonatkozik.

Miért? Ha Ő azt látja hogy ment 100km-et, akkor 100zal fog osztani, nem pedig a tényleges 106tal.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor meg tudnád nekem vhogy nézni, hogy a hibakódot hogy kell "kivillogatatni"?Meg szeretném tudni h mi a baja a kocsinak és ha lehet akkor egyenlőre szervíz nélkül!Nagyon megköszönném ha meg tudnád nézni h hogy kell!Előre is köszönöm!!!

Bocsi, de bent hagytam a cégnél az omega DVD-t. holnap reggel megnézem és írom, be, de addig is szétnézek a neten...

Link to comment
Megosztás:

Erről asszem nem kell többet mondani : Omega hibakódok motorvezérlők szerint..

Illetve Opel Hibakódok..

http://opelomega.mine.nu/Code.htm

Köcce érte a www.omegaforum.ini.hu -n Jimnek.. :wink:

peter123: ha minden igaz, akkor a tied a motorszámtól függ, úgyhogy forgalmit elő!

C20NE1 Motronic 1.5

C20NE2 Motronic 1.5.2

Van a kivilogtatásról is az oldalon, de asszem nem a miénk az a csati, mert a mienk a motortérben van egy vagdugós csatlakozó. Holnap meg tudom majd mondani, hogy pontosan hol keresd és mit zárj rövidre...

Link to comment
Megosztás:

Erről asszem nem kell többet mondani : Omega hibakódok motorvezérlők szerint..

Illetve Opel Hibakódok..

http://opelomega.mine.nu/Code.htm

Köcce érte a www.omegaforum.ini.hu -n Jimnek.. :wink:

peter123: ha minden igaz, akkor a tied a motorszámtól függ, úgyhogy forgalmit elő!

C20NE1 Motronic 1.5

C20NE2 Motronic 1.5.2

Van a kivilogtatásról is az oldalon, de asszem nem a miénk az a csati, mert a mienk a motortérben van egy vagdugós csatlakozó. Holnap meg tudom majd mondani, hogy pontosan hol keresd és mit zárj rövidre...

Nyertél!

Na... ha van valaki olyan okos, hogy tud nekem segiteni, akkor uff!

Következő. C30SE, digit müszerfal, olajnyomásmérő---> inditásnál és még utána is egy darabig a kis piros lefele mutató háromszög villog, hogy esik az olajnyomás, mindeközben az olajnyomásmérő műszer a normál értékeket adja (2-3 bar alapjárat, 5 bar huzatva) majd menet közben a kis piros "F" betü égésével az ECU tárol egy 31-es hibakódot (fordulatszámmérő szar..persze annak semmi baja...hö!).

ez...meg...micsoda?

tippem-> olajnyomásmérő o.k. és van is olajnyomás, olajnyomásgomba szar (másról szedik a jelet?).

vagy

nincs olajnyomás, a műszer csak kamuzik, hogy van, és a gomba valódi hibát jelez.

igy mentem eddig vele cc 3000 km-t...nem sült be a moci... de lehetséges, hogy tényleg nincs olajnyomás? hozzáteszem a szimmerigjeim szarok, eresztenek, de nem 2-3 bar-t.

thx előre is...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor meg tudnád nekem vhogy nézni, hogy a hibakódot hogy kell "kivillogatatni"?Meg szeretném tudni h mi a baja a kocsinak és ha lehet akkor egyenlőre szervíz nélkül!Nagyon megköszönném ha meg tudnád nézni h hogy kell!Előre is köszönöm!!!

Szia Peter123!

Bocsi a késlekedésért, de el voltam havazva...

Na szal a csatit a motortérben találod... Ha a küldött oldalon megnézed a TECH1 leírást olyan csatit kell keresni.. Nekem mindkét Omegában a benzingöz-szürö környékén volt, tehát bal oldalon (SZEMBPL NÉZVE!) a tüzfal, illetve benzingöz-szürö és a torony közt illetve a tqzfalon futó kábelkötegben. Ez az egyetlen csati, ami vakdugós, tehát nem megy sehova róla vezeték és nincs is ráírva, hogy 95 vagy 98... :( Ja és nekem mindkét autóban volt benne kék színü elem. Semelyik másik csatiba nincs. Nekem a bázislapjai voltak kékek.. :lol:

Ha megvan akkor le kell venni gyújtást, ha esetleg járna a motor. Majd a csati fedelét. (fül föl, csati szérhúz :lol: gy.k. ) Ha a fül fölfelé néz, akkor az alsó sorban a jobb oldali két lábat kell összezárni (Rajzon A és B pontok a TECH1 leírásban) egy megajtott gémkapocs, vagy egy darab drót segítségével... (Ha a darab drótot választod, akor én 1,5 quadrátos, merev réz vezetéket ajánlok.. Áram nem megy, de ezt viszonylag egyszerü bedugni a csatiba. a vastagabb nem megy bele a véknyabb elhajolhat... )

Ha biztosra akarsz menni, hogy jó csatit fogtál ki akkor egy multiméterrel az alsó sor jobb szélsö csatipontja (tehát az egyik kötendö lábacska) a test, vagyis (összecseng) a karosszériával. a kiolvasás lényege ugyanis, hogy az e melletti lábat is le kell földelni..

Na ha a csati kész, akkor vissza a kormány mögé és gyújtás ráad. Nem kell elindítani.. ezután a kódkiolvasásos résznek megfelelöen elöször egy 12 kódot látsz majd villogni elég egyértelmüen, majd a többit. Mindent 3 szor ismétel meg. Ha ismét a 12 -t látod, akkor körbeért, tehát vége a kódlistának. Törölni így sajna nem lehet, de legalább tudod majd, hogy mi a baj és a szervíz sem tud megvezetni valami hülyeséggel.. A kiolvasott kódokat a táblázatban megtalálod. M1.5.2 vagy M 1.5 a tied.. szinte ugyanaz.. szerintem nem találsz majd azonos kódot más jelentéssel, de ha igen, akkor írj és kideítjük mi a baj.. :lol:

Bocsi még egyszer a késlekedésért és jó hibavadászatot..

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Ha tud valaki segíteni, örülnék...

C24Ne Omega, alapjárati probléma: melegen nincs alapjárat. Hidegen pöccre indul, de melegen nem kis tortúra elindítani, néha menetlözben le is áll. A légtömegmérőre (is) gyanakszom, tudja valaki, hogy a csatlakozó pontjain milyen ellenállásértékek mérhetők normális körülmények között, illetve mekkorák a min/max ellenállásérték?

Minden választ köszönök!

sanko

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha tud valaki segíteni, örülnék...

C24Ne Omega, alapjárati probléma: melegen nincs alapjárat. Hidegen pöccre indul, de melegen nem kis tortúra elindítani, néha menetlözben le is áll. A légtömegmérőre (is) gyanakszom, tudja valaki, hogy a csatlakozó pontjain milyen ellenállásértékek mérhetők normális körülmények között, illetve mekkorák a min/max ellenállásérték?

Minden választ köszönök!

sanko

dettó ugyanezen problémámat az alapjárati motor tisztítása oldotta meg...

Gondolom ismered, hogy ho van. tisztítása kiszerelés után történhet. Kézzel bele ne nyúlj, valamivel elfordítod a lamellát és féktisztító spray segíségével kitisztítod. ez az általános. én ezután WD40-nel adtam neki egy kis kenést, de ezt többen ellenezték már. :oops:

Mindenesetre utána még egy kicsit bizonytalankodott az alapjárat, de kb 10 perc után beállt és azóta is ketyeg, mint a doxa.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, Lui, de nálam az alapjáratot egy mágnesszelep hivatott biztosítani, megkerülve a fojtószelepet. Ez működik, kitisztítottam, bár nem nagyon volt mit. Ma szétkaptam a légtömegmérőt, de semmi olyat nem találtam, ami ezt okozhatná. Holnap folytatom, egy életem-egy halálom... Előbb utóbb csak rájövök, ha módszeresen végignézek-végigmérek mindent.

Omega 4ever!

sanko

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.