Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Világítás


Jóska

Recommended Posts

  • Hozzászólások 91
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

nos, néha kigyullad a visszajelző, hogy valamely izzóm elégtelenól múködik. (magyarul nem ég). De aztán néhány másodperc múlva elalszik. )nem a féklámpa-visszajelző) :?:

program Try it!;

Go to "villamossági bót"

buy Kontaktspray;

Go home;

Watch under trunk hood;

Check cables&plugs;

Jól befúj kontaktspray-vel :)

check visszajelző lámpa

end.

"villamossági bót":=Conrad Elektronika, VI. Oktogonnál

Mikronika, XI. Budafoki út.

bye

Link to comment
Megosztás:

Nagyon gyengén világít a lámpám.

Állítólag ezek műanyagra felvitt foncsorral rendelkeznek és a műanyag és a foncsor eltérő hőtágulása miatt erről könnyen lepattogzik a fényvisszaverő réteg.

A Hella, amely egy igen jónevű cég, régebben gyártott, talán még most is Calibra lámpát. Talán ezek jobbak. Ismeri valaki?

Az is jó, ha valamiképpen át lehetne alakítani a meglévőt.

Vagy inkább xenon?

Link to comment
Megosztás:

XENON:

www.apronet.hu

Keress rá: "utólagos xenon"

46ezerért már van, alkudd le 40-re, ha csak 44-ért kapod se keseredj el, szereltesd be (csak rutinos xenonos kezekkel!!!) max 15ezerért és felejtsd el, mert a xenon vagy az első 20percben döglik be vagy 5 év múlva... Mindenhol le kell szigetelni, a trafoknál is a csatikat, MINDENHOL!

A xenon átka a pára, mert nagyfeszen megy, ha nedvet kap átüt és akkor árivedercsi...

A Caliba projektoros a pilács az gigamega komoly xenonnal, nekem a sima H7 helyén a G-ben, bemókolva, beállítatlanul akkorát világít a bal, hogy a még át nem épített jobból ki is vehetném az izzót... 5-ös BMWk takarodnak el az utamból, mikor felnyomom, vigyázat az enyém Hella szett, nézd meg mit veszel! :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem Merci xenonok vannak benne, ennél ha bemelegszik (~30sec) alig van különbség a normálhoz képest, fehér a fénye, nem kék, képen nem látni a különbséget tuti, de ha este összefutunk gyanussá válna :)

Gyárilag kötelező a mosó, mert a szennyeződés által létrejövő reflexiok elvakithatják a szembejövőket. Ki nem szarja le :twisted: Gyárilag kötelező az elektromos-automatikus fényszórómagasság állitás, magyarán ha beültök 9-en a Caliba, lejjebb süllyesztené a lámpát. Szintén oda se neki, van jó kezem majd én aztat szabályozom mikor hova áll. A képe érdekes, arról lehet majd csinálok egy fotót, de projektornál szerintem azzal sem lenne sok gond. Vizsgán nem valószínű, hogy átmenne, de az csak $ kérdése... Már csak a feelinggel lehet gond, mert egy Caliról tudják, hogy nem gyári, de ez kb annyira érdekeljen, mint a G-mnél, hogy aki tudja, hogy az Opel gyárilag csak projektoros xenont használ az Astrákba, levágja, hogy az enyém is utólagos...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

nekem is rosszak voltak a lámpáim.Főleg a baloldal ezt szétszereltem és lefújtam dekorácios krómmal, ezzel elértem a jobboldali hatását. :)

:twisted: Nem tom kinek találták ki a helyet az égőcserénél :?:

Link to comment
Megosztás:

20-szal haladtam az uton, mikor 1 fekvőrendőrhöz értem, szép lassan áthaladtam,amikor jobb oldalról zajt hallottam, e zaj nem engedett tovább haldni.Kiszálltam és megnéztem :shock: csodálkoztam 1 kicsit mert rosszabb is lehetett volna, mi lett volna akkor ha 100 megyek :lol:

Ezután mindkét kar ki lett cserélve :) azóta ezzel nincs gond.

haliho :!:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Nemrég összefutottam egy debreceni ismerőssel, az ATD-Tuningos Attilával, aki Xenon-t pakolt a Caliba. Ahogy nézegettem, bizony gyönyörű fénye volt, elmondása szerint bevilágítja még az atyaúristent is. :) Miközben cserélte, ráállt egy falra úgy, hogy az egyik lámpában a gyári, a másikban már a xenon volt... a különbséget zongorán lehetett játszani. Ő is foglalkozik ilyen cucc forgalmazásával, akit érdekel csörgessen rá : 70/319-4210. Úgy emlékszem 110eFt-ért ad egy szettet.

Megvilágosodást mindenkinek ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Hali,

elso fenyszorohoz kellene az a foncsorozott muanyag resz, ami meg szokott olvadni ( ami az egot korulfogja), plusz a leszorito rugo. 2 db kellene ebbol a kombinaciobol.

Tudna valaki tippet adni, hogyan lehet elkerulni azt, hogy megolvadjon? ( modjuk azon kivul, hogy ne kozlekedjek ejszaka :) )

Tud-e valaki olyanrol, hogy ezt a reszt fembol gyartottak volna, vagy gyartja-e valaki?

SzVSz az OPEL nagy szemetsege, hogy egy eredetileg 50000 DM-be kerulo autobol kisporoljak az anyagot csak azert, hogy nyerjenek 1-2 markat :x

Udv:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali!

Már pont 2 napja vagyok Calibra tulajdonos, és észrevettem egy hiányosságot az autómon: nincs benne izzókészlet. Mielőtt pótolnám, jó lenne tudni, milyen égők vannak a Cali (széria) fényszóróban (Mármint H1, H4 vagy H7 :?: ).

Gondoltam vannak itt nálam rutinosabb "versenyzők" hátha elárulják, és akkor nem kell szétszednem a lámpatestet.

Amúgy valahol azt olvastam, hogy sokan panaszkodnak a Cali lámpa fényerejére a gyenge foncsor miatt. Szerintem nem is. A Kadetthoz képest hegesztőgép :)

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
Erről a www.xenonizzo.hu -s álxenonról van valakinek tapasztalata , véleménye?

a helyedben nem vennék ilyet

nincs értelme és hamar ki is ég

kollégámnak hasonló árú nagyon fehér fényű izzója volt, bírt is vagy két hónapot

javaslom, hogy spórolj egy xenon-szettre, 60 körül már megúszod

mellesleg a normál halogén sosem fog 8500K fényerőt adni :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.