UPS

Általános műszaki problémák

1.108 hozzászólás ebben a témában

18 órája, zotya975 írta:

A motorvezérlőnek általában mellette van testpontja a karosszérián, a főtengely jeladónak a testkábele meg a kábelkorbácson belül van közösítve több másik jeladó testkábelével, és a motorblokkon van letestelve. Mindegyiket ki lehet mérni, nem tudom mire gondolnak. 

Eloszor is koszonom a gyors valaszt. 

Magyaran ha nem teszik vissza a helyere az Ecut akkor nem testel igaz? 

Módosítva : Fulop0

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, Fulop0 írta:

Eloszor is koszonom a gyors valaszt. 

Magyaran ha nem teszik vissza a helyere az Ecut akkor nem testel igaz? 

Szerintem akkor is testel, mert vannak saját testkábelei több is, és mentem már a vezetékeken lógó motorvezérlővel. De biztosan nem tudom így egyszerűbb visszatenni a helyére. Ha nem látja a holtpont jeladót érdemes kiméregetni a jeladó csatija és az ECU csatija közötti kábeleket színazonosság alapján. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, zotya975 írta:

Szerintem akkor is testel, mert vannak saját testkábelei több is, és mentem már a vezetékeken lógó motorvezérlővel. De biztosan nem tudom így egyszerűbb visszatenni a helyére. Ha nem látja a holtpont jeladót érdemes kiméregetni a jeladó csatija és az ECU csatija közötti kábeleket színazonosság alapján. 

Koszonom a segitseget. Hatha beindulna mar.

azt is mndtak hogy az Ecu meghalt. Szereztem masikat de hat az se jo. Szerzek meg egyet szerintem.  

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Talaltam egy Ecut ami C20ne hez valo de nem ugyanaz a szam rajta mint ami nekem van. Azzal ki lehet probalni?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, Fulop0 írta:

Talaltam egy Ecut ami C20ne hez valo de nem ugyanaz a szam rajta mint ami nekem van. Azzal ki lehet probalni?

Van rajta egy kétbetűs kód (GR, GN vagy GE), azt figyeld. Az a baj hogy ezzel a háromféle ECU-val szerelték a C20NE Calibrát, ebből kettő a gyári immoshoz való. Amennyiben a tied is ilyen, akkor nem fog elindulni a csere motorvezérlővel, mert az csak a hozzátartozó immo vezérlőegységgel együtt működik, ami meg a gyújtáskapcsoló része, magyarul kell hozzá a most szerzett motorvezérlőhöz való gyújtáskapcsoló is. Amennyiben a tied gyári immo nélküli, és amit szereztél motorvezérlőt, az is ilyen, akkor van esély rá hogy elindul vele.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 órája, tgabika76 írta:

Van rajta egy kétbetűs kód (GR, GN vagy GE), azt figyeld. Az a baj hogy ezzel a háromféle ECU-val szerelték a C20NE Calibrát, ebből kettő a gyári immoshoz való. Amennyiben a tied is ilyen, akkor nem fog elindulni a csere motorvezérlővel, mert az csak a hozzátartozó immo vezérlőegységgel együtt működik, ami meg a gyújtáskapcsoló része, magyarul kell hozzá a most szerzett motorvezérlőhöz való gyújtáskapcsoló is. Amennyiben a tied gyári immo nélküli, és amit szereztél motorvezérlőt, az is ilyen, akkor van esély rá hogy elindul vele.

Nem tudom hgy immos e. :/ egyszer azt mndtak hogy igen egyszer meg hogy nem. 

Nekem ez a gyari szam. :

Bosch: 0261200530
Gm: 90409629
Módosítva : Fulop0

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ez nem immos, '95-től volt széria az immobilizer a Calibrákban, amit írtál, az meg egy '91-ig használt motorvezérlőnek a cikkszáma.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 07. 23. at 19:58, tgabika76 írta:

Ez nem immos, '95-től volt széria az immobilizer a Calibrákban, amit írtál, az meg egy '91-ig használt motorvezérlőnek a cikkszáma.

Nekem az autom 92 es. Akkor annak melyik lenne a gyari ECU ja?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés