Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


UPS

Recommended Posts

HA rendszámokat vagy rendszámtöredékeket írnál, akkor esélyesebb lenne... fehér V6-ja van pl. Secunak (nincs fent ezen a fórumon), ő a Lurdy találkozók rendszeres résztvevője, nagyjából minden pénteken ott van, a feketét viszont nem tudom. A hűtőrácsba épített embléma csak annyit jelent hogy '95 utáni modell, az akkori modellfrissítéskor költözött oda az embléma a géptetőről.

Rendszámtöredéket sem tudok mondani sajnos... :S Nem jegyeztem meg csak néztem hogy két Cali távozik éppen. :D

Mit lehet akkor csinálni ha a benzinmutató egyszer rendesen mutat aztán lejjebb megy aztán vissza addig amennyi van benne és így megy mindig? :)

Nyugalom nekem is rendszeresen szórakozik mind a kettő műszer. Egy helyben állva melegen leállítás előtt szotam várni kicsit és akkor látom hogy pontosan mennyi üzemanyag van még az autóba. A hőfok meg általában meg se moccan a kék csík tetejéről csak ha lassan közlekedek. :D Ez általában nem szokott előfordulni csak ritka esetben. M0-áson szoktam menni úgy 25 km-t melóba addig meg szép nyugodtan 120-130-as tempónál nem nagyon van kedve mocorogni, de ebbe már beletörődtem hogy ez így is marad. :) Egyszerűen megszoktam. Tudom nem kéne de akkor is. Kb 5km-t megyek M0-ig szóval addig szépen finoman nyomom neki utána meg beállok fix sebességre a sztrádán. Aztán mikor megállok melóba kb fél perc alatt felkúszik 90°C-ra a mutató. Tehát a műszer jó, a motor hőfoka jó, a hűtés kiváló. :D

Üdv McDeath

Link to comment
Megosztás:

Neked miket kellett lakatolni? nekem a hátsó sárvédőívek már megindultak, de még nem vészesen :)

Az első lökhárítót is meg kell csináltatnom, néhány helyen el van repedve.Érdemes megcsináltatni vagy vegyek egy másikat és azt fényeztessem hozzá?

Hát igaz nem nekem lett feltéve a kérdés, de nálam az oldallemezek elöl kicsit korrodáltak a kerékjárati ív tetejénél, nem vészesen de már ledobta egyik oldalt a festéket, a másik oldalt még nem látszik semmi. Küszöbök cserére szorulnak, a taposó lemezek úgyszintén. Egy-két rozsdafolt itt ott, de ezeket csak felületinek nézem Pl.: tetőablak első része felhólyagosodott egy kicsit, baloldalt, ajtó fölött egy kb 3 centi széles púpozódás látszik hátul rendszámtábla alatt egy picike púp van és a többi és a többi kicsi kis izék. Majd talán vizsga előtt 3 hónappal szétkapom az egész autót és kijavíttatok mindent rajta azután meg lefényeztetem eredetire ezzel a jelenlegi csíkkal :) Összerakom és mehet vizsgára :D

Link to comment
Megosztás:

Az első lökhárítót is meg kell csináltatnom, néhány helyen el van repedve.Érdemes megcsináltatni vagy vegyek egy másikat és azt fényeztessem hozzá?

Én azt mondanám hogy ha a lökhárítód állapota még nem tragikus (azaz feltehetően javítás után sem lesz megvetemedve, nem fog eltekeredni), akkor inkább csináltasd meg, mert jó állapotú első lökhárítót találni elég nehéz feladat, ugyanis mindenki az elejét töri össze a Calibráknak, tehát elég kevés van belőlük, ellenben sokan keresik. Nem is nagyon fogsz kapni 20e-nél olcsóbban még bontottat sem ha jó állapotú, és azt még fényezni is kell valószínűleg mert nem lesz színazonos, ennyiért meg már megcsináltatod a sajátodat. Persze ha két darabra van törve akkor inkább vegyél másikat... ;)

Persze ez sem aranyszabály, én a Rieger GTS első lökhárítót még úgy is megvettem 20e Ft-ért, hogy 9(!) darabra volt törve, mivel az új ára picivel 100e Ft felett lett volna... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Neked miket kellett lakatolni? nekem a hátsó sárvédőívek már megindultak, de még nem vészesen :)

Az első lökhárítót is meg kell csináltatnom, néhány helyen el van repedve.Érdemes megcsináltatni vagy vegyek egy másikat és azt fényeztessem hozzá?

A nyulvány volt lyukas mind a 2oldalt a gátlokkal egyvonalban, meg a dobbetétek aljánál a bodé.

A kerékjárati iveknél nekem is puposodik a festék. Mindennek eljön az ideje. :-)

A lököst sztm is javittasd. Ugy néztem elég jo anyagbol van, nem olyan fosadék mint a mai autokon van.

Link to comment
Megosztás:

Itthon a Calibra! Kipróbáltam, melegen is pöccre indul, gáz nélkül, a szerelő srác egy pár napja jár vele ide-oda. Állítása szerint 10 ből 9 szer gáz nélkül indul.

Csere volt rajta: rotor, elosztófedél, hőbomba. Légtömegmérő javítva, adalékkal a motor kitisztítva, nagyon megy. :)

nem akarok semmit elkiabálni, hétvégén megyek vele hosszabb utakat, meglátjuk.

Szerelő srác nem kért semmit, semmit! Azt mondta, használjam, majd fizessem ki később, ha minden oké. :)

Max respect neki, jól megizzasztotta a kocsi. :)

Link to comment
Megosztás:

Ismeri itt valaki azt a srácot aki gyorsulásin tolja calibrával?

Milyen színű calibra, és milyen motorú? Van róla esetleg videó?

Toretto: Kérdés, hogy meg akarod nyerni, vagy csak buliból indulni? :icon1:

Milyen motor van az autódban?

U.i.: Nem vagyok moderátor, de ezeket a kérdéseket inkább az egyebek közé érdemes írni.

Link to comment
Megosztás:

Tervben van a jövö szezonra egy célgép épitése street kategoriába. C20xe alapmotorral.

A sperr difi alap. 200 paci alatt nem is érdemes odaállni. Csak hobbyból.

A szabályok elég jol beszükitik a könnyitési lehetöségeket, sztm 50 kg körül lehet a max könnyités.

Aerodinamika és müszaki megoldásokkal lehet sztm eredményes autot késziteni.

És akkor még mindig kérdés hogy a soför ki tudja e hozni a maximumot a kocsiból.

És ez még csak a felszin.

Link to comment
Megosztás:

C20ne motor van benne :))

Jól megy a verda ( 220km/h eddig). :)

Hobby szinten szeretném csinálni.

Mindig is akartam gyorsulásira menni csak mielött szerelöhöz megyek valamit tudnom kellene mielött fölösleges dolgokat mond :))

Hobby szinten kimész és ott vagy. Élvezed a feelinget.

A szerelönek csupán az üzembiztosságot kell ellenöriznie.

Link to comment
Megosztás:

Hát leginkább csodára... mármint rendes, szervezett gyorsulási versenyen.

Én anno illegális utcai gyorsulásin vertem meg szintén C20Ne Calival az enyémnél (papíron) erősebb és könnyebb autókat is, meg kaptam ki gyengébb és nehezebb verdáktól, de itt egyrészt messze nem gyakorlott sofőrök indultak, másrészt meg az autójuk állapota is hagyott néha kívánnivalót maga után. Tökölre, Lacházára meg hasonló helyekre eleve olyanok mennek akiknek már van rutinjuk ebben a dologban, másrészt az autójuk is ennek megfelelően van felkészítve.

Link to comment
Megosztás:

Hát leginkább csodára... mármint rendes, szervezett gyorsulási versenyen.

Én anno illegális utcai gyorsulásin vertem meg szintén C20Ne Calival az enyémnél (papíron) erősebb és könnyebb autókat is, meg kaptam ki gyengébb és nehezebb verdáktól, de itt egyrészt messze nem gyakorlott sofőrök indultak, másrészt meg az autójuk állapota is hagyott néha kívánnivalót maga után. Tökölre, Lacházára meg hasonló helyekre eleve olyanok mennek akiknek már van rutinjuk ebben a dologban, másrészt az autójuk is ennek megfelelően van felkészítve.

Gondolom nem alap auto a tied biztos van valami benne..

Az erdekelne h mi mert motort nagyon dragan kapok masikat ://

Link to comment
Megosztás:

Gondolom nem alap auto a tied biztos van valami benne..

Az erdekelne h mi mert motort nagyon dragan kapok masikat ://

Nehéz célgépek és több éves tapasztalattal biró versenyzök ellen eredményesen helytállni.

C20ne nem nagy szám. Hogy partyban legyél kellene hengerenkénti leömlö,sport vez. Tengely meg egy tutti chip hozzá. És emelni kéne a benzin nyomáson is.

És ez még csak a kezdet.

C20ne- t én nem hergelném szivoban. Csak turbo.

Komoly motor mechanikával és irható elektronikával sztm 300Le stabilan reális. Annyi meg még utcára is böven elég.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.