Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Nem akarok kötekedni de az omega kombi és a mellette álló autó közé is beállhattál volna B)

Komolyra fordítva a szót: ilyen magas a smart? nekem egy ilyen mutatvány nem lenne olcsó dolog... az a padka már bőven a lökösöm alját szedné le nem is a koptatót...

Rémálmaim legrosszabja, mikor valami hozzáér az autó aljához, úgyhogy gondoskodk róla, hogy ne is történjen meg.

Terepen jobb, mint egy NIVA, mivel rövidebb a tengelytáv, hasmagasság megvan, 4x4 nem is kell neki, mivel a motor a hajtott kereken van. Egyszer frizbiztünk a a bogárhátúm közelében, az meg begurult alá. Tudjátok, mekora egy frizbi. Na akkor gondoltam magamban ne mán, hajolhatok, mászhatok az autó alá. Aztán látom, hogy a frizbi gurul kifelé a tulsó oldalon. Ehh kitört ám a röhögés rendesen. Ott is megfelelő a hasmagasság :DDDDD

Egyszer az egész autóparkot lecseréljük, és úgy fog kinézni, hogy D-Corsa, és Vivaro.

Link to comment
Megosztás:

Te egy Insigniából is képes volnál terepjárót alkotni... B) ;) :blush:

Sedannak nem állna jól. Csak csapott seggűeknek. lsd. Golf II. Country, Renault Megane Scenic 4x4, Fiat Panda 4x4,

Suzuki SX4 4x4pl. talán a legszebb példa, vagy a Nissan Quasqai, érzed rajta, hogy autópályán sem kap alá a szél.

/A normál terepjárók nem jönnek be, mert nagyon magasak, matchbox érzésem van, ha egy olyat meglátok. /

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Dénes vagyok Nyíregyházáról, és függő vagyok..

Először írok ide, hátha találok segítséget, esetleg lehet hogy be is tudnék illeszkedni, de nem biztos ;)

Tavaly vételeztem egy kadettklubos fórumtársamtól egy F Astra komplett műszerfalat (párna,műszer,stb.) viszont azóta sem tudom beépíteni mivel valahogy elfelejtette elküldeni utólag a hozzá tartozó összes csavart, műszerhez a csatlakozókat és a középső légterelő lapátocskát. Ez az idegesítő, bontóban első lenne hogy kinevetnek, vegyem meg kompletten újra... Keresgélek ezen a környéken F13-as váltót is (tudom, ez nem adok-veszek,bocsi). Már arra is gondoltam hogy veszek egy si Astrát vagy valami jól felszerelt kadettet és itt elbontogatom, de még azt sem találok, csak a dunántúliaknak jut a jókis nyugati bontásra szánt autókból B) szóval elsősorban ezekkel a problémákkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, elnézést a zavarásért, köszönöm hogy elolvastátok :blush:

Link to comment
Megosztás:

És neked most milyen autód is van? Jól tippelek, hogy kadett? B) Vagy pont si astrád van? (1.4 82LE asszem, az egészen jól megy ;) ).

Én is kadettklubos vagyok (még) bár ez egy hosszú történet :blush:

Ki az aki elfelejtette elküldeni a kimaradt cuccokat? Írj neki ismét!

Link to comment
Megosztás:

És neked most milyen autód is van? Jól tippelek, hogy kadett? ;) Vagy pont si astrád van? (1.4 82LE asszem, az egészen jól megy :blush: ).

Én is kadettklubos vagyok (még) bár ez egy hosszú történet :D

Ki az aki elfelejtette elküldeni a kimaradt cuccokat? Írj neki ismét!

Igen, igen, majdnem mindegyik név ismerős nekem onnan, a tied is B) Kadettulaj vagyok c14nz -vel, erőteljesen hajlok egy si-átalakításra is.. Nem mondom ki volt, nem szeretném bárki hitelét rontani, és többet nem fogok írni, úgysem kapok választ.. Sajnos jártam már így töbször, valamit megbeszélünk és utána semmi reagálás. Pedig én sosem vártam el senkitől semmit szivességből, mindenért megfizetek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak 1.3S és C20NE motorom van kadetthez, az egyik kuka lett a másikat egy ikarusz felkente a tűzfalra...

SI helyett már jobb lenne egy C20NE... mindkettőért megvágnak KPM-en és egyiket sem tudod belepapírozni (na jó lehet de vagyon...) akkor legalább jól menjen és nem is fogyaszt sokat az NE sem...

Nem tudom ki lehet az de akiket én ismerek azok mindent rendeznek, én is vásároltam sokmindent tőlük még el is hozták hozzám pl motort, kaszni elemeket...

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak 1.3S és C20NE motorom van kadetthez, az egyik kuka lett a másikat egy ikarusz felkente a tűzfalra...

SI helyett már jobb lenne egy C20NE... mindkettőért megvágnak KPM-en és egyiket sem tudod belepapírozni (na jó lehet de vagyon...) akkor legalább jól menjen és nem is fogyaszt sokat az NE sem...

Nem tudom ki lehet az de akiket én ismerek azok mindent rendeznek, én is vásároltam sokmindent tőlük még el is hozták hozzám pl motort, kaszni elemeket...

Azért lenne a legjobb az si mert kisblokknál maradnék így egyszerűbb a cserélgetés, és ha nagyon legális akarok lenni akkor átépítem a saját blokkomra így nincs papírgond, hacsak műszakin nem mondanák hogy mit keres nz-n hengerenkénti befecsi B) de nem szokásuk érteni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz de megéri? 2 literesnél már van jelentős változás de az si is csak 1.4...

Szerintem az SI is már computeres akkor kötegelni kell, ahhoz is kell visszafolyó ág és elektromos ac pumpa... azzal már kell dolgozni.

Féltengyel, első gólyalábak, fékek, ezeket kell még cserélni a c20ne-hez ez már annyira nem sok B)

Link to comment
Megosztás:

Déneske! Teljesen igaza van Sethnek, ha tuning akkor egy jó állapotú nagyobb motort érdemes bele tenni mintsem rákölteni egy vagyont egy kisblokkra és az akkor sem lesz jobb anyagi oldalon. Ha figyelembe veszed mibe kerül a meglévőt átépíteni vagy tenni bele egy 2 literest lepapírozva vizsgával akkor az utóbbival fogsz jobban kijönni, kivéve a biztosítást és a teljesítményadót. ;)

Ha meg versenyautót akarsz akkor C20XE-t vagy LET-et kell bele tenni és lehet tépni mint atom. :blush: B)

Link to comment
Megosztás:

Papírral egyik sem jön ki jól.... 1.3S=>C20NE lett volna 1 éve éppen millió alatt alkatrész és átépítési költség nélkül tavaly... ez egy kadettnél a nem lehet kategória.

LET az jó csak egy olyan LET motor ami egyben van min 400e...

Si motor azért szívás mert nem szereltek kadettet azzal a motorral azaz azt is terveztetni kell, átépítési engedély, regadó... c20ne legalább volt kadettben így az típusazonosnak számít.

Link to comment
Megosztás:

Si motor azért szívás mert nem szereltek kadettet azzal a motorral azaz azt is terveztetni kell, átépítési engedély, regadó... c20ne legalább volt kadettben így az típusazonosnak számít.

Ha a blokkon a szám nem változik, akkor nincs gáz.senki meg nem mondja, kiféle miféle.A rendőr is nyugodt marad.

Link to comment
Megosztás:

Na igen de ezt így meg lehet játszani? Mármint C14NZ-t összeépíteni 1.4SI-vel? Mert ha megoldható akkor valóban nincs gond még akár műszakin sem a kpm-nél vizsgáztatva sem de csak ha paszol...

Ugyanakkor: 1.3N: 60LE kadettben, 1.3S 75LE, 1.3i azaz injektoros: 60LE... csak óvatosan az injektorosítással B)

Rendőrrel nincs gond.... ő semmit sem tehet még ha tudja is, hogy valami nem ok... az autó megy, lámpa ég, fék működik, eü doboz, pótkerék van ennyi az ő dolga. Nekem is volt, hogy 4-en nézték, hogy hmm... motorkód? Hát mondom az injektor alatt van ezen és nem látszik (a c20ne motoron nem is volt kód, semmilyen) akkor második kérdés: ez nem karburátoros? áh mondom ez már az új széria... nézték a hűtött tárcsákat, a 14-es 185/60-as gumikat, azt, hogy ül az eleje meg mindent de végül elengedtek ;) Rendőr csak akkor nézett be nekem a motortérbe vagy az autóra jobban sem azelőtt sem azóta nem tettek ilyet bár egyszer volt olyan, hogy a kpm az előttem és utána haladó autót is megállította csak engem nem a 4-esen szolnok felé... na akkor én is leizzadtam :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nyugalom ;) nem akarok én versenyautót, meg átpapírozni, elég jól tudok így is érvényesülni. SI pedig azért érdekel mert nem tudok nyugodni, valamit mindig csinálni kell :blush: Véleményem szerint cserélni kell a komplett hengerfejet vezérléssel, komplett si hengerenkéntire a központit, akkor a vezérlőegységet is, + az ac-t nagyobb nyomásúra. Igen, a c14nz-ben is van injector, vez. egység, el. ac :D Jó témát dobtam fel, nem unatkoztok B)

Link to comment
Megosztás:

Igen, igen, majdnem mindegyik név ismerős nekem onnan, a tied is B) Kadettulaj vagyok c14nz -vel, erőteljesen hajlok egy si-átalakításra is.. Nem mondom ki volt, nem szeretném bárki hitelét rontani, és többet nem fogok írni, úgysem kapok választ.. Sajnos jártam már így töbször, valamit megbeszélünk és utána semmi reagálás. Pedig én sosem vártam el senkitől semmit szivességből, mindenért megfizetek :blush:

Szerintem nyugodtan írogass csak neki, nem biztos, hogy nemtörődömségből nem válaszol. Beilleszkedni itt nem nagyon kell, ez nem kadettklub. ;)) Itt ha valaki nem bunkó, vagy nem vulgáris, akkor nem kell segget nyalnia, mindenki egyenrangú.

Mellesleg én tudok egy autót, abból nekem sok apróság kell, bár nem egy gyönyörűség, és a papírjai is le lettek adva, de nem tudom, mi is kell pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.