Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Veterán Chat:


rtomi

Recommended Posts

egyébként most kié ez a kocsi ? anno talikon láttam...

igazán megtanulhatná hogy kell leírni azt h REKORD

Nem tudom. Te vagy bp-i. III. ker. van írva a hirdetésben.

Ha mást nem legalább a forgalmiban megnézhetné, vagy vhol az autón (adattáblán pl.). B)

De lehet ha így írja az csajozósabbnak látszik. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is néztem már mindkettőt. A zöld nagyon tetszik, de elég húzós az ára, bár lehet csak nekem az. A Caravan annyira nem tecc, mint amennyire fényezi a gazdija. Van fenn egy ugyanilyen piros, csak jóval olcsóbban.

Ha Rekordot keresek mindig beírom C-vel is, mert soken nem tudják, hogy kell írni saját autójuk nevét B)

Link to comment
Megosztás:

Végre sikerült vennem egy kiadási évben a Rekordomhoz passzoló kezelési útmutatót. Köszönet érte Mor16V-nek.

37119003.jpg

Valaki tudja, hogy a Senator önindítója mekkora? Van egy önindítóm, ami 19 cm hosszú, viszont a Rekié 17cm. Még rá van írva, hogy 0,9PS. Kellett cserélnem önindítót, mert hidegen alig akart tekerni. Gondoltam, amit felrakok kitisztítom. Szétszedtem egyet, de kiderült, hogy a 4 helyett csak 3 db szénkefe van benne. Vmi állat így összerakta és sztem használta is B)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Keresek Opel Olympia Cabrio tulajdonosokat. Szeretnék megnézni élőben egy ilyen autót aminek a cabrio teteje is megvan. Nekem is van egy 1950-es Opel Olympia Cabrio aminek hiányzik a ponyvája ezt szeretném felújítani és ehhez keresek mintát, segítséget.

Előre is köszönöm a segítséget.

Email: opelolympia@citromail.hu

:blush: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

igen, szoval valami ilyesmi lesz a megoldás :blush: :lol:

Nemnem.....

"Die nichtverwendung von

gefrierschutzmittel müssen

ohne wasser....assen .....

ma..e am kühler und am

motor geöffnet werden."

kb.

"Ha nem használ

fagyállót, akkor kell

... víz nélkül ..... (?)

.... a hűtőnél és a

motornál ki kell nyitni"

Nem igazán értem, nem áll össze, de nem szintellenőrzés....

Inkább a fagyállóval kapcsolatos info, vagy ilyesmi. Talán a légtelenítésről szól ? Nemtom....

Link to comment
Megosztás:

Nemnem.....

"Die nichtverwendung von

gefrierschutzmittel müssen

ohne wasser....assen .....

ma..e am kühler und am

motor geöffnet werden."

kb.

"Ha nem használ

fagyállót, akkor kell

... víz nélkül ..... (?)

.... a hűtőnél és a

motornál ki kell nyitni"

Nem igazán értem, nem áll össze, de nem szintellenőrzés....

Inkább a fagyállóval kapcsolatos info, vagy ilyesmi. Talán a légtelenítésről szól ? Nemtom....

Németül ugyan nem beszélek, de sztem arról lehet szó, hogy télen , ha nem fagyállót használ, akkor vmi csapot ki kell nyitni, hogy a vizet leengedje amikor nem használja az autót. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, én új vagyok itt a fórumon, eddig csak olvastam. Nagyon kedvelem a veterán Opelokat(is). Van valahol bemutatkozás topic? Eddig nem találtam.

Die nicht verwendung von

gefrierschutzmittel müssen

ohne wasser...Lassen .....

mache am kühler und am

motor geöffnet werden."

Én erre tippelek, hogy ez a megoldás. Csak nagyjábol tudok németül.

Valami olyasmi, hogy :

Ha nem haszál fagyállót eressze le a vizet a motorból és a hűtőből is. ( vagyis szó szerint nyissa ki a hűtőt és a motort )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, én új vagyok itt a fórumon, eddig csak olvastam. Nagyon kedvelem a veterán Opelokat(is). Van valahol bemutatkozás topic? Eddig nem találtam.

Die nicht verwendung von

gefrierschutzmittel müssen

ohne wasser...Lassen .....

mache am kühler und am

motor geöffnet werden."

Én erre tippelek, hogy ez a megoldás. Csak nagyjábol tudok németül.

Valami olyasmi, hogy :

Ha nem haszál fagyállót eressze le a vizet a motorból és a hűtőből is. ( vagyis szó szerint nyissa ki a hűtőt és a motort )

Igen, ilyesmi. Lehet, hogy nem kell leengedni a vizet, csak vannak szelepek, amiket nyitva kell hagyni, hogy tudjon tágulni. stb. Jó lenne, ha mindent ki lehetne venni :blush:

Van bemutatkozó topik...... vagy lehet, hogy az csak klubtagoknak van? Nemtom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, én új vagyok itt a fórumon, eddig csak olvastam. Nagyon kedvelem a veterán Opelokat(is). Van valahol bemutatkozás topic? Eddig nem találtam.

Hello ! a bemutatkozós topic csak klubtagoknak érhető el de ide is írhatsz nyugodtan ha gondolod :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor ide írok magamról. Zolinak hívnak, 26 éves vagyok, sajnos veterán Opelom nincs, de ha egyszer úgy alakul szeretnék egyet. A kedvencek Rekord P1 -től D -ig KAD modellek és a Kadett B -k talán ez alkalmas lenne kezdő autónak is . A régi Opelekhez az USA autókon keresztül jutottam el, mivel ezek a másik nagy kedvencek. Jelenleg egy F Astra caravan -om van 1.6 8v kb 1 hónapja, előtte kb. 1 évig egy A Fronterám volt 98-as 2.0 sport ( X20SE ).

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor ide írok magamról. Zolinak hívnak, 26 éves vagyok, sajnos veterán Opelom nincs, de ha egyszer úgy alakul szeretnék egyet. A kedvencek Rekord P1 -től D -ig KAD modellek és a Kadett B -k talán ez alkalmas lenne kezdő autónak is . A régi Opelekhez az USA autókon keresztül jutottam el, mivel ezek a másik nagy kedvencek. Jelenleg egy F Astra caravan -om van 1.6 8v kb 1 hónapja, előtte kb. 1 évig egy A Fronterám volt 98-as 2.0 sport ( X20SE ).

írnál a frontera-ról ebbe a topicba ? nem nagyon volt még itt a fórumon fronterás.. . költségek,élmények, terep :blush:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.