Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

így van, 2002 év végiek az előszériás z20let szpídszterek, a normál forgalomba kerültek pedig 2003 tavaszán érkeztek. egyébként tuning szempontjából az igazi donor a 2,2-es.

hát sajnálom, hogy ez a projekt elfeküdt. de ha sikerül lőnöd egy jót, ne kímélj minket, szórd az infót! :devlish: vedd meg a kaméleon-t, abban van egy jó kis összebarmolt 2,2-es moci :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves mindenki elkezdtem feltölteni a motorteret, (mindenki életében eljön egyszer ez az idő)

A rendszer az alábbi dolgokból épül fel:

C20LET moci

Nagy kúúlleerr saválló csövezéssel

GSI Corsa hűtő 82 fokos termosztát 92 fokos ventillátorkapcsoló Meriva ventillátor

60-as rozsdamentes saválló kipuff 1 végdobbal

XE szívó tg.

SSQV lefújó

fész3 csipp

Walbro Gss342 AC pump

F28 váltó

Elöl 288 as turbó nyergek liggatott tárcsával

Hátul V6 fékek

Üa. nyomás szabályzó

Könnyített lendkerék és főtg (a főtg még nincs lekönnyítve, mert nem tom hogy lesz e kedvem)

a fentebb említett cuccok már megvannak.

ami még hiánycikk:

Alu szíj tárcsák (készülőben)

Műszerek amikre gondoltam: Benya nyomás, boost, olaj nyomás, vákuum, EGT, olaj hőfok, esetleg ha valami kelhet még szóljatok.

Greddy turbo timer vagy ezt találtam ebay-en nem tom mennyivel rosszabb link

Jön még 4 Spricni jó nagyok remélem. - Demo-tól

Olaj lecsapató tartály - pwracingtól

Arp hajtókar csavarok - Sonique -tól

quaife diffi még nem tom honnan (de ez ráér)

szinter kuplung (ez is ráér)

csövezve lesz a bódé, illetve erősítve a futómű, polikarbonát az üvegek helyett kivéve szélvédő.

Hát kezdetnek ennyi lesz .

Töltésre fel :rolleyes: G.

Link to comment
Megosztás:

üdv itt a megkergült opelesek táborában! végre egy újabb vállalkozó kedvű csóka. :rolleyes: -_-

végül is mire kell a gép? dragra fwd katban? ez nem teljesen vili az igénylistábdból.

szeritem kezdetnek jó lesz, először működjön hibátlanul a clet, ezeknek ez a fő potenciálgátja. habár lassan a zlet-eknek is, olyan öregek. a stufe-3 progit kezdetnek ne tedd rá, inkább valami lájtosabbat. aztán ha minden ok, lehet majd pumpálni.

szerintem felejtsd el a főtengely könnyítést, csak akkor van értelme, ha valaki hozzáértő (nem havassy meg ilyenek) kiszámolja, hogy pontosan mit kell tenni, és azt pontosan végre is tudja hajtani. na ilyen magyarországon létezik, de 3db kocsid árát kéri érte. felejtsd el magyarán. 400 paciig semmi szükség ilyesmi marhaságokra. mint ahogy a könnyített lendkerékre se. főleg ha egykerekes lesz a kocsi. összkerekes egyébként, vagy fwd a projekt? ha a lendkereket ráadásul a gyáriból könnyítettétek, akkor meg sürgősen felejtsd el, elég veszélyes móka 300 pacinál baj lehet belőle.

spricniből nem kell "nagy" <_<

de miért is kell a spricni, ha marad a gyári hajtókar? ha maradsz 300 pacinál, se hajtókar, se spricni simán nem kell! ha mész feljebb, akkor a hajtókar kuka!

arp csavarokat mindenhova!

cometic hengerfej tömítést is szerezz!

injektorok clet marad? kéne vegyél leh-t bele szerintem legkevesebb, azt demó, vagy laller tud adni.

Link to comment
Megosztás:

nos elsősorban saját magam szórakoztatására kell az autó másodsorban dragra.

gondolkoztam T3/T4 hybrid csigán ha már fész3 csipp is van.

a Lendkerék C45-ös acélból van nem bóvli igaz én csináltam még az XE-hez meg Sonique-nak is én csináltam annó de azóta sok víz lefolyt a dunán. elég könnyű de bírni foglya a kiképzést.

a főtg-t elfelejtettem.

egyenlőre fwd de nagyon tekeri az agyam hogy tudnám betenni a 4*4-et a corsa alá. de még nem tudtam megoldani.

a spriccni 380cc -s Demótol van/lesz.

ARP csavar már megvan hajtókarhoz Sonique félretette nekem.

egyenlőre gári ecu-val rakom be meglátom mik lesznek a gyerek hibák ha beáll akkor lesz fejlesztve a csipp meg egyéb apróságok.

de minden tippet és segítséget szívesen veszek.

300 paci a cél egyenlőre, ha megtudom valahogy barkácsolni a 4*4-et akkor megyünk felfelé. legalábibis ez a terv.

hengerfej tömítésből milyen vastagot?

Link to comment
Megosztás:

akkor mi ismerjük egymást, úgy volt, hogy csinálsz nekem is lendkereket. :rolleyes: csak munkahelyet váltottál, és nem ment anno.

továbbra is azt mondom, hogy turbós egykerekes kocsihoz értelmetlen könnyű lendkereket rakni, csak ha veszel a kocsi alá fél millás futóművet, meg ugyanennyit kérő MT drag gumikat, valamint a tervezett sperr difit együttesen, na akkor lesz értelme. nem viccből írom hidd el, én vettem végül egy profi lendkereket, és máig nem tudtam vele jobb időt menni úgy, hogy az ET sebességem azért szépen javult tőle.

380-as spriccnik helyett szerintem kérj 470-est, 380-nal elolvaszthatod magad.

ne csak hajtókarhoz rakj arp csavart, hanem főtengelyhez és hengerfejhez is!

cometic-ből meg minél vastagabb, annál jobb.

németeknél láttam b corsát, aminek alávarrták a kalibra 4x4-et. és ott talán még értelme is van, mert a kicsi tömeg miatt talán nem szakad szét azonnal, mint a kalibra alatt. szóval ezt tényleg meg kéne próbálni!

hajrá! írjál, hogy mizu, ha valami készen lett!

Link to comment
Megosztás:

hmm valami rémlik :rolleyes: már az ismeretségről <_<

a mai napig sajnálom azt a melóhelyet dehát ez van -_-

egyenlőre akkor hagyom a lendkereket is :D

a spriccnikről meg beszélek Demóval, kérek nagyobbat illetve ezt találtam : Utolsóra gondoltam.

ARP csavar beszerzése folyamatban mindenhova :)

Cometic-ből meg ezt találtam: 1.625 -ös talán jó lesz?

A beszerelés nem tom mikor kezdődik meg mert össze kell még harácsolnom a dolgokat hozzá B) kb. 1 hónap még mire bent lesz (sok a meló hála az égnek).

a 4*4-re meg várok mindenféle segítséget mert azzal együtt fogom berakni az már tuti nem fogom 2*szer csinálni B) egyszerre megcsinálok mindent.

Link to comment
Megosztás:

380-as spriccnik helyett szerintem kérj 470-est, 380-nal elolvaszthatod magad.

Azokat a spricniket kapná, amik nálam voltak bent egész eddig. 3-3,2 baron szépen futottak, 3,5.ön pedig már olyan dús volt, hogy bedadogott.

A "470"-es LEH spricnik nem dadognak be 3,5 baron. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

a ph3 egy stadard program(ok me van belőle 5 verzió de nagy álltalánosságban 370-420 ccm ) között kell lőni befecsiket azt összhangolni ,kell afr (szélessávú,egt se árt)a vems nek van egy kombo műszere erre, wg erősítés , bla bla főtengely könnyítés nem kell és nem is ajánlott,lendkerékre emléxem amit csináltál tök zsear volt bár sztem könnyű ennek a verziónak, de kivagyokén ,hogy ugassak ....és a 300lóhoz (valos nem a mindeki álltal rámondott 300 ra gondolok egy profi beállítás kell , arp jó 5let,1,6 tömi is stb

Link to comment
Megosztás:

asszem én meg mivel ilyen jól sikerült a 3.0 projekt (kikönyökölt a hajtókar,kettétört a dugo )dobom a v6 felinget és berakom a motoromat egyelőre gyári csigával me szegény csak itt áll

akkor ez nem tartott sokáig. egy 2.5-öst már én is kikönyököltettem, olajnyomás hopp eltűnt, mire felvillant a lámpa, már késő volt :D . nálad is olaj, vagy kevés nyál?

Link to comment
Megosztás:

asszem én meg mivel ilyen jól sikerült a 3.0 projekt (kikönyökölt a hajtókar,kettétört a dugo )dobom a v6 felinget és berakom a motoromat egyelőre gyári csigával me szegény csak itt áll

ja mutass fel valamit, legyen kihívója demónak. A motorod megvan hozzá, bódét neki, egy kikönnyített astrát mondjuk, mert azért a bölcső az mégiscsak jó ha van. 950 kilót mértem anno mikor kipakoltam belül az üléseket, szb. Műszerfal bent maradt. Ezt mondjuk még XE-vel. Let-el legyen 1000 kg. A corsa is annyi, ha nem több, úgy ki van merevítve.

Link to comment
Megosztás:

ja mutass fel valamit, legyen kihívója demónak. A motorod megvan hozzá, bódét neki, egy kikönnyített astrát mondjuk, mert azért a bölcső az mégiscsak jó ha van. 950 kilót mértem anno mikor kipakoltam belül az üléseket, szb. Műszerfal bent maradt. Ezt mondjuk még XE-vel. Let-el legyen 1000 kg. A corsa is annyi, ha nem több, úgy ki van merevítve.

nem adom a kis 5 ajtosomat me szeretem és abba lessz vagy asszony d kadett gte -ébe pfff.... de se f28 am se nagy turbom és a süritésem meg alacsony de azé demot szarráverem majd ha másnem kézzel :D

Link to comment
Megosztás:

a 3.0 projekt: kicsavarodott a hajtókar csavar ugyanis megtaláltam majdnem sértetlenül a aljába,megforgott ráégett a csapágy a főtengelyre ,majd szétrobbant a hajtokar,kettétört a dugó sajnos megnézték a blokkt milyenek a csapágyak és valszeg a visszacsavarásnál keletkezett egy hiba ennyi a történet arra elég volt ,hogy beleszarjak és viszzatérjek a gyökereimhez (azaz hozzátok :D ) mindeggy ehhez legalább jobban értek és hála demonak ujjra van bennem akarás mert utáltam ,hogy eltünt a motiváció de most ujjra éerzem amit régen és leszarom mennyibe kerül me az csak pénz...de amit kapok érte az tök jó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.