Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Sziasztok!

Folyogat a gépem módosítása. Az alábbiakat szereztem már be:

F23SRT Sachs szinterkuplung, 450 nm nyomatékhatárig (EDS-től)

F23SRT Torsen sperr diffmű (EDS-től)

Z20LET Phase I. chipprogram (Lexmaul, 237,5 LE, 394 nm)

Z20LET nagy intercooler (Lexmaul)

Z20LET lefúvószelep (Lexmaul)

Anti, Sonique! Szerintetek érdemes lenne inkább a Z20LEH intercoolerét megvenni? Az nem oldalt van, hanem alul, és valamivel nagyobb, mint a Z20LET nagy intercooler, amit vennék. Probléma, hogy a csövezést is át kell szervezni miatta, de az megoldható lenne. Attól félek, hogy a nagyobb levegőmennyiség nem biztos, hogy jól jönne a Phase I. program beállításaihoz.

Aztán, mi kéne még szerintetek? Nem akarok 240 LE fölé menni, mert a motort nem akarom megbontani. Szóval nem kell túlfeszíteni a húrt, csak legyen annyira tökös, amit még biztosan bír is a gép.

Tengelyen gondolkodam még, de nem akarok egyenetlen járást, annyit nem ér.

Még valami. Tudtok hibrid sport/verseny K04-es turbót eladó? EDS-nél, dBilas-nál beszerezhető (1700...2100 euro :lol: ), de esetleg olcsóbban lehetne szerezni, az nem lenne rossz. Persze az már a következő projekt lenne... :lol: :D :D

Köszi a segítséget, meg az ötleteket mindenkinek, és külön Futó Gabesznek!

Link to comment
Megosztás:

Turbónak turbó lesz végül is, ezért is merem ide írni.

Tegnap este egy offhondás emberke mutatta meg, újdonsült szerzeményét, egy 87KW-os, 1.6-os Civicet.Ami a pikantériája, hogy 4X4 van alatta.Viszont volt egy Turbo is a csomagtartóban, és azt mondta, hogy a Honda motorokra büntetlenül fel lehet rakni a turbót, 0.4-0.5 bar töltőnyomással és Pesten van egy tag, aki ezzel foglalkozik, és nagyon nagy névnek számít Hondás körökben.

Én azért ennél kicsit szkeptikusabb vok, mert a megoldás tartósságáról nem vagyok meggyőződve.

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. egy ismi is nagy hondás kezd lenni.. és lenni neki haverja valami Bishop.. nekije is van asszem 1.4 civicen valami kis csiga biga.. és megy.. igaz még nem láttam élőben, illetve hogy mennyire hatásos... :lol:

Nah közben megnéztem a kis oldalukat.. pont van ott egy vidijó... "Legjobb idő 15.06 1/4 mérföldön.."

Bár ez lehet OFF itt.. bár turbónak turbó...

Link to comment
Megosztás:

nekem mindig azt mondogatták,hogy kis nyomást elbír egy gyári motor...0,3-0,4 tizedet...

viszont egyik chiptuning cég honlapján láttam egy elektromos feltöltőt,elég érdekes. nem 12 voltos gagyiság,hanem vmi 2-3kW-os cucc :lol:

itt a teljes cikk...

szerintetek ebből mennyi igaz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem mindig azt mondogatták,hogy kis nyomást elbír egy gyári motor...0,3-0,4 tizedet...

viszont egyik chiptuning cég honlapján láttam egy elektromos feltöltőt,elég érdekes. nem 12 voltos gagyiság,hanem vmi 2-3kW-os cucc :D

itt a teljes cikk...

szerintetek ebből mennyi igaz? :lol:

Reálisnak tartom, de azért cipelni állandóan egy kompresszort, 2 nagy akksit hátul, egy erősebb generátort hogy 3 gyorsulásra legyen +20-25 paci (a többit az egyéb rendszerek modosításával nyerték ki), szerintem drága és felesleges.

Nagyon halovány, hogy 7-8 padlógáz után már a gyári teljesítményen vagyunk. Utána meg feltöltelteni 3 nagyteljesítményű akksit egy 70-es generátorral pedig nem 2 perc.

Viszont amikor megvan a delej, akkor tényleg jó lehet. :D Elméletileg. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem mindig azt mondogatták,hogy kis nyomást elbír egy gyári motor...0,3-0,4 tizedet...

viszont egyik chiptuning cég honlapján láttam egy elektromos feltöltőt,elég érdekes. nem 12 voltos gagyiság,hanem vmi 2-3kW-os cucc :lol:

itt a teljes cikk...

szerintetek ebből mennyi igaz? :lol:

Lordie néven fut az emberke akinek ezt csinálták még anno. Carstylingon és indexes fórumokon is megtalálható, és sok helyen le is írta mekkora sz*r az egész.

Link to comment
Megosztás:

remélem az én ügyességjavító kit-em nem lesz ennyire hasznavehetetlen.

csinálok pár mérést mielőtt a szerelés elkezdődne. eddig az alábbiak vannak, ez lesz a referencia:

a./ a kocsi tömege jelenleg 1389 kg

b./ gyorsulásmérés (Mr. Dyno-val)

0-100 km/h: 7,77; 7,84; 8,04; 7,62 eddig. a 7,62-ben is volt még tartalék, picit megfulladt 20-nál, a többi dettó, a 8,04-nél elváltottam 100 előtt 3-asba. szóval a 7,5-öt se sikerült kihozni még, de az eddigiek alapján kb. 7,3 lesz. kicsit feljavulok elindulásnál, és akkor jó lesz. gyárilag nem rossz, viszont mutatja, hogy nagyon jól kell ismerni a kocsit, mert egyébként 7,7...8,0 körülit lehet csak vele elérni.

1/8 mérföld: még nincs mérve.

1/4 mérföld: 15,92 nem volt idő több mérésre, elsőre meg ez lett. :lol:

persze még a méréseket folytatom, úgyhogy javítok majd.

c./ teljesítménymérés (Mr. Dyno-val)

keréken: még nincs meg minden adatom hozzá

főtengelyen: még nincs meg minden adatom hozzá, hogy számoltathassam, viszont itt van ugye egy kiinduló értékünk, ami a veszteségszámításhoz a referencia lesz: 200 LE

d./ maximális nyomaték mérés (Mr. Dyno-val)

még nincs meg minden adatom hozzá, hogy számoltathassam, viszont itt is van ugye egy kiinduló értékünk, ami a veszteségszámításhoz a referencia lesz: 250 Nm

Link to comment
Megosztás:

Kicsit off, de hol méretted a kocsit? És mennyire pontos?

cseppet se off, a tömeg igen sokat számít. veszélyeshulladék portán, ahol kg-os hídmérleg van, mivel a hulladékot kg-ban kell elszámolni állam bácsi felé. sajnos ott nem tud más méreckedni, bejelentett rendszámok vannak. tudok még másik hídmérleget is, de azok 10 kg-osok elvileg, de jó, ha 20...50 kg pontosak. a semminél az is jobb persze.

azt nem tudom, hogy a hulladékos hídmérleg mennyire jó, de sztem ezrelékes, vagyis 1...2 kg-ra pontos tonnás mérethatárnál. 1% hiba esetén évi 50 tonna hulladék hibázna, ami nekik sok lenne (1 kg elégetése 400 Ft, 50000 kg 20 milka.)

Link to comment
Megosztás:

ezzel tartozom már rég óta. kis áttekintés a Z20LET motorokhoz elérhető tuning kitekről. sajnos nem teljes, de a pár adat, ami még hiányzik, lusta voltam leszedni a tuning cégektől.

Z20LET Tuning Kitek (Excel)

az olyan infókat, amik nem voltak megerősítve nem vettem fel. így pl. szóbeli közlés a Lexmaul-nál Phase III. 300 LE, IV. 350 LE létezik, de semmit nem lehet róla elérni. ugyanígy Mantzel 350 LE létezik (olvastam ilyen OPC-t), de semmi közelebbit nem sikerült erről sem megtudni. akkor VMax írta, hogy most folyik a 650 és a 750 LE-s változatok tesztje, rövidesen azok is elérhetők lesznek, mint C20LET-nél, de árat, semmit nem tudnak még. a Courtenay is szerel elvileg 400 LE-s gépeket (kettőt is ismerek), de infó nuku. végül állítólag van 330 / 360 LE-s EDS tuning szint is, de nem lehet elérni interneten keresztül arról se semmit.

Link to comment
Megosztás:

0-100 km/h: 7,77; 7,84; 8,04; 7,62 eddig.

:lol: :lol: most kikapcsoltam a kipörgésgátlót, azt tegnap elfelejtettem a nagy izgalomban. az eredmények:

0-100 km/h: 7,44; 7,49; 7,69; 7,38; 7,41

mindjárt jobb. sztem picit még mindig van benne, szóval a 7,3-at továbbra is reálisnak tartom.

1/8 és 1/4-et majd még mérek, már nem volt rá időm.

Link to comment
Megosztás:

cseppet se off, a tömeg igen sokat számít.

Azt tudom, de itt turbó topikban az.

veszélyeshulladék portán, ahol kg-os hídmérleg van, mivel a hulladékot kg-ban kell elszámolni állam bácsi felé. sajnos ott nem tud más méreckedni, bejelentett rendszámok vannak. tudok még másik hídmérleget is, de azok 10 kg-osok elvileg, de jó, ha 20...50 kg pontosak. a semminél az is jobb persze.

azt nem tudom, hogy a hulladékos hídmérleg mennyire jó, de sztem ezrelékes, vagyis 1...2 kg-ra pontos tonnás mérethatárnál. 1% hiba esetén évi 50 tonna hulladék hibázna, ami nekik sok lenne (1 kg elégetése 400 Ft, 50000 kg 20 milka.)

Nekem is ilyen kg pontos kellene. Mert a több10 kg pontossággal nem megyek sokra.

Azért köszi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csütörtök Lurdy? :lol:

A lehetőséget meg előre is köszi...

bár a súlyáról fingom sincs... :lol:

van valahol a 15.kerben vmi elektronikai hulladéklerakó, majd megkérdem a telszámukat....mármint azért hátha náluk le lehet méretni a kocsit, nem azért, hogy otthagyd bezúzatni :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.