Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

...nálam a közvetlen befecskendezésen volt a hangsúly... a turbo csak a modiknak szólt, hogy ne üssenek nagyon! :lol: :)

...amúgy az a citróen dízel valami világcsúcsot is tartott vagy mifene...egy idejig legalábbis... 4 liter alatt evett, asszem tán 3,6 volt a gyári országúti fogyasztás... akkoriban ez nagy szám volt....meg most is! :blink: :)

mentem vele 1100 km-t városban 45 literes tankkal. de elegem lett a dieselekből, soha többet, megfogadtam. pedig mondom, szépen trutymogott...

Link to comment
Megosztás:

Szerinted, amikor most, hogy szétugrasztotta az agyontuningolt C20XE mociját...

és helyette egy 300-330LE-re tuningolt C20LET-et akar rakni a gépbe, akkor már "megjött a "hülyére tuningolásból"" ? :blink:

Mert szerintem nem! :lol:

Tévedsz! PÉLDA: egy Astra GTC 2.0 Turbo (benzin) alapból is viszi a 240-et, belenyomják az OPC tuningot és akkor is leszabályozzák (gyárilag) max 250-nél (nem tudom a pontos adatot). Akkor lenne értelme? Nem.

A tuning a gyorsuláról szól!

Nagyon-nagyon ritkán megy az ember 200 fölött... főleg Magyarországon.

Mégis nagyon sokan tuningolnak... egy direkt szűrő, egy kis chip tuning, egy új szívósor... stb.

Ez mind-mind a gyorsulásról szól!

Azt szeretné az ember, ha jobban "ugrana" az autója... vagy esetleg "büntetne" :D

Én nem tévedek, csak nem számodra is érthetően fogalmaztam...a sebesség alatt a gyorsulást is értettem...

akkor helyesbítenék!

A sebesség, és a gyorsulás együttesen az amiért tuningolnak.... nna így tetszik?? :o

Mert gondolom nem viccből buherálják meg a tiltást a gépekben, és nem véletlenül száguldanak akár 270 -280 -nal is...(ha nem is Mo. -on)

Ne legyél már szőrszálhasogatóóóó.. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ültem már párszor a Muha Csabi mellett (turbós kadett), és eszméletlen élménnyel lettem gazdagabb minden alkalommal...az én c20xe-m sem mert szarul, de elképzelni sem tudom milyen lesz vezetni nap mint nap a 300 paci feletti GSI-t...

...ááá ki sem fogom tudni várni...:-)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ültem már párszor a Muha Csabi mellett (turbós kadett), és eszméletlen élménnyel lettem gazdagabb minden alkalommal...az én c20xe-m sem mert szarul, de elképzelni sem tudom milyen lesz vezetni nap mint nap a 300 paci feletti GSI-t...

...ááá ki sem fogom tudni várni...:-)

Muha Csabi és Turbós Csabi ugyanaz a személy? Hülye kérdés. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Atom írta, hogy "Csabi" építi a kocsiját. Tudom, hogy létezik (ez már legendárium szagú :blink:) egy "Turbós Csabi", szóval gondoltam a kettő azonos. Hogy az a Muha Csabával is azonos-e, azt nem tudom. Utóbbiról csak annyit tudok, hogy van neki az a barom vedlett kinézetű kegyetlen Kadettje :), de nem tudom, hogy ő szereli-e.

Link to comment
Megosztás:

Há nem tudom...lehet...

Majd lesz egy kis időm megkeresem, nyomok linket, én is véletlen botlottam bele mikor dízeltuningos ódalakat nézegettem.

Voltak fenn videjók is a versenyekről... ha jól rémlik I golf kasztniba az 1.9 TDI motorja volt felspécizve... nem tudom hánykereket hajtottak, de ment mint az ökör!

Link to comment
Megosztás:

apropó, valahol olvastam, hogy a nagy autógyárak piaci rést látnak a kisbenzines mocik turbosításában. 1.2 meg 1.4-es turbo-s méregzsákokat fognak állítólag piacra dobni. A Polo 1.4 turbo-t (170LE) mutatták be benne. mi lesz itt? :blink: a smart-om legfőbb átka volt a kényes turbója... nyelte a pénzt, nem szabad vele 100ezreket gurigázni.

ő

köszi! ez akkor megódódni láccik :) Xaba csak 1 van!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt a Diesel tuning Golfot ismerem a Hungaroringről, egyszer előttem rajtolt, de versenyzett ennek egy tesója is. Mentek, mint a meszes! Már nem tudom, a kettő közzül melyik ment egy Pontiac Firebirddel, de kétszer hívta vissza, és csak nitróval hagyta ott, ha jó emlékszem.. De turbóval az Istenkirály a Pöcsköszörű! Az a kispolák egy űberf@sza gép!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.