Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

OKsa :lol:

Hogy öszinte legyek nem nagyon tértetek ki erre a témára mindig 2 literes gépeket vagy 1.8 ast .....

de c14nz t nem tudom meg a turbó sincs leirva vagy csak nem találtam hogy átlehet e tenni diselét benzinesbe!

Én csak kisnyomást szeretnék dehogy megvalósitható e ???????

Ennyi lenne a kérdésem éshogy birnák e 0.3 bart? 0.4 isuzu 15ös td turbóm van!

Valaki aki guru a témában attol várnék tanácsot!

Kompresszor kell neked! A Mini-k tuningja azzal kezdődik, hogy az eredeti Eaton-t elpasszolják keletre.

Diesel turbó is jó, csak a ccm stimmeljen, de ilyen kis nyomással kár is nekiálni.

Nekem egy 60e.Ft. kompresszor figyel a spájzban, a turbós motorhoz meg már nemtudom megvenni a rendes computert...

-ez elég guru ?

(A remény hal meg utoljára! -a magánytól)

Link to comment
Megosztás:

Központi injektoros motor turbósítására kár szót fecsérelni.

Ha átalakítod hengerenkéntisre, akkor már lényegesen több lehetőséged van, mint hagyományos motortuning, mint feltöltés terén. A nagy probléma itt is az elektronika lesz, de ha már 100e-eket költöttél a motorra, akkor igazán nem lehet gond egy programozható ECU beszerzése. :lol:

Viccet félretéve, lehet építeni 1,6-osból erős feltöltött motort, de drága lesz, ha jól meg akarod építeni.

Ha olcsóbban akarod kihozni, akkor meg valószínű, hogy még drágább lesz, mert először jópárszor tönkremegy valami, aztán csak megveszed a komolyabb cuccokat is.

Link to comment
Megosztás:

sztem nála vmi nem oké a bekötésben, kommunikációban, vagy neeemtom...egy kollégámnak évek óta, nekem egy pár hónapja van meg, meg csináltunk nemrég egy friss beépítést, semmi ilyen gond nem volt :lol:

szerk: vannak olyan opciók (a pirosak) amiket ha változtatsz, muszáj leállítani-újraindítani a motort. ezek nem lehettek esetleg?

Neked min van MS?

Link to comment
Megosztás:

Drága Barátaim! Titeket kereslek már hetek óta!

...akinek van ilyesmivel tapasztalata...

"pár szót a Monzáról" Nos igen: 3000 köb cm. sper difi, 5-ös kézi váltó, + az újítások; turbo, intercooler, benzin nyomás szabályozás...

...túl sok jót még nem tudok mesélni, mert 0,5bar-nál tobbet nem mertem neki adni az L-jetronic rendszerrel (dehogynem, de csak egy kicsit), de az előjelek igen bíztatóak. A következő lépés lenne a nagyobb injektor és egy Belevaló elektronika, ami összehozza az egészet. Az injektor nem is volna gond (siemens fecsikből könnyen tudnék válogatni), de ez a computer kérdés már kezd lelohasztani. /300 e. egy Vemsre közel elképzelhetetlen, sajnos./

Pedig egyszerű a matek, adott probléma, adott pénzmennyiség, egy jó megoldás. (Ha a fene, fenét eszik is, megcsinálom!)

Ez a gép már közel 30 éve rója az utakat. Megérdemli, hogy jól bánjak vele. Ha magamtól kell rájőnnöm a dologra, már lehet, hogy késő lesz és a repülő járgányok korában már nem nemigazán fogok hasítani egy turbós Opel-el, de ha valaki tud segíteni, akkor még lehet remény. Na de mostmár elég a szófos...

Nagyon érdekesnek tűnik a projekt, tényleg mondhatnál pár részletet, illetve képeknek nagyon örülnénk. :lol:

Milyen motor az alap? C30NE? Milyen turbó, leömlő, motorban mi lett átalakítva, ilyesmi.

Ha tényleg ki szeretnéd használni a lehetőségeket és nem akarod elolvasztani a motorod belsejét, akkor semmiképp nem fogod megúszni legalább egy MS nélkül. Rá kell szánni ezt a pénzt, hidd el, nem fogod megbánni. :)

Ami még lehetőség, az a BMW M102 (3,5 12V turbó) motor komplett elektronikája lenne, amit tuti rá lehet faragni kisebb alakításokkal, de az is szerintem 100e-nél kezdődik, és még keresni kell valakit, aki hozzáigazítja a chipet a motorod paramétereihez.

Link to comment
Megosztás:

ahaaaaa

tehát akkor hagyom

Mert ugye az szaladt át az agyamon hogy !

Ugye a kategória legkisseb motorja :lol:

ugye ha se re átalakittás +22 le amiből 18 -20 le marad tisztán

Ugye most nem ez a lényeg hanem

elbir pussz paripákat a motor akkor 1 ráfaragott kisnyomásu turbó a hecc kedvéért 20-30 le

azaz elkéne neki birni (a hajtásláncra gondolok főtengely, hajtókarok ,.....)

A dugattyut ért nyomás ugyebár sokkal nagyobb Nagyobb hőhatás !

De ugye az enyém tiszta szesszel megy Bioetanol:) aminek fele annyi az égéshője mint a benziné

:S lehet fas..ágot beszále de az etanolt használják tunerek emiatt mert nem olvadnak a hőtöl a szelepelk!

Es elméletileg ha 15ös isuzu turbót tennék rá 0.4 barral akkoris szétkell dönteni a mocit ?????

Akkor elviekbe csak programozható agyat kellene szerezni????????:S

Vagy hülyeség????????????

Várom a tanácsaitokat

Link to comment
Megosztás:

ahaaaaa

tehát akkor hagyom

Mert ugye az szaladt át az agyamon hogy !

Ugye a kategória legkisseb motorja :lol:

ugye ha se re átalakittás +22 le amiből 18 -20 le marad tisztán

Ugye most nem ez a lényeg hanem

elbir pussz paripákat a motor akkor 1 ráfaragott kisnyomásu turbó a hecc kedvéért 20-30 le

azaz elkéne neki birni (a hajtásláncra gondolok főtengely, hajtókarok ,.....)

A dugattyut ért nyomás ugyebár sokkal nagyobb Nagyobb hőhatás !

De ugye az enyém tiszta szesszel megy Bioetanol:) aminek fele annyi az égéshője mint a benziné

:S lehet fas..ágot beszále de az etanolt használják tunerek emiatt mert nem olvadnak a hőtöl a szelepelk!

Es elméletileg ha 15ös isuzu turbót tennék rá 0.4 barral akkoris szétkell dönteni a mocit ?????

Akkor elviekbe csak programozható agyat kellene szerezni????????:S

Vagy hülyeség????????????

Várom a tanácsaitokat

Nyilván programozható motorvezérlő nélkül nem lehet nekilátni. És emellett még egyszer, központi injektorost nem érdemes feltöltéssel üzemeltetni.

Olcsóbban kijössz, ha veszel egy c14se hengerfejet, plusz cuccokat, és akkor a teljesítményt növelheted 82 Le-re. Ráadásul gyári megoldás. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha mindenáron több lóerőt akarsz kihozni a c14nz-ből, akkor miért nem alakítod át c14se-vé a motorodat? Ez tűnik a legegyszerűbbnek, és van is itt a fórumon olyan topiktárs, aki már megtette. Azt a plusz 22 LE-t még a hajtáslánc is elbírná módosítás nélkül.

Biztos átlapoztam egy fejezetet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

x20xev vectra (aláírásomban), amit még említettem, az egy scirocco II utólagos turbóval, és egy 5-ös rönó túró:lol:

Akkor kérdeznék párat. :)

Miért cserélted le a gyári motorelektronikát? Nem hiányzik a kopogásérzékelés? Anélkül is el tudtad érni a gyári teljesítményt, esetleg többet is?

Csak mert gondolom ezek a motorok is már bizonyos esetekben kopogáshatáron mennek. Tudok olyanról, ahol a gyári teljesítmény elérése volt a cél egy kihegyezett BMW S52 motorral egy Vemsel és nagyon hamar kifeküdt nekik a motor, lényegében pont azért, mert kopogáshatáron mennek gyárilag is a motorok és amit egy rakás mérnök hosszú ideig jól kitalált és tesztelt, szinte lehetetlen kopogásérzékelő nélkül utánuk csinálnia egy programozónak, akármilyen jó szakemberről is van szó.

sztem ammég CIH-es, nem?

de csatlakozom: képeket, részleteket!

Igen, CIH-s.

Link to comment
Megosztás:

Akkor kérdeznék párat. ;)

Miért cserélted le a gyári motorelektronikát? Nem hiányzik a kopogásérzékelés? Anélkül is el tudtad érni a gyári teljesítményt, esetleg többet is?

Csak mert gondolom ezek a motorok is már bizonyos esetekben kopogáshatáron mennek. Tudok olyanról, ahol a gyári teljesítmény elérése volt a cél egy kihegyezett BMW S52 motorral egy Vemsel és nagyon hamar kifeküdt nekik a motor, lényegében pont azért, mert kopogáshatáron mennek gyárilag is a motorok és amit egy rakás mérnök hosszú ideig jól kitalált és tesztelt, szinte lehetetlen kopogásérzékelő nélkül utánuk csinálnia egy programozónak, akármilyen jó szakemberről is van szó.

Igen, CIH-s.

az ok lényegében a túró felrakása (lesz:) nem, a gyári kopogásszenzor van bekötve a saját simtec erősítővel, bár gondolkodom, hogy kiváltom vmi hangolható szűrővel. ha minden igaz, a hétvégén tudok majd mérni, akkor többet fogok tudni. be kéne raknom a wbo-t, csak nem volt kedvem a mínuszokban turkálni az alján :)

akkor S30xx... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha jól látom, ez egy változó geometriás VW dízel turbó...

Nem kicsi az a 3000-es motornak? :lol:

A geometriával mit csináltatok, hogy van bevezérelve?

VW, Audi, 3.0TDI, a méretezéssel nincs, gond, úgy tölt, hogy ihay, van közben agy Saab cooler, mondhatni: szedett-vedett, de elég jól kezd összeállni a kép, csak hát:angry: az a fránya vezérlés!

Még a Bosch Le-vel küzködöm :) , de ezt talán már említettem...

Link to comment
Megosztás:

Milyen turbó az a képeidnél? K24, vagy nagyobb?

Jók ezek az Audi Wastegate-ek, egy nekem is van itt, csak el van repedve sajnos, meg bele van szakadva egy csavar... :lol:

jaja, K24. S2-é volt.

melyik fele? nemrég vettem észre, hogy a tetejébe is be van vezetve a kipuffgáz, így csak a töltőnyomás hat a rugóra! ki van ez találva :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Downpipe kész, hétvégén befejezzük a 76-os rendszert is és remélem jövő hét végén már mehetek Pécsre gyorsulni. :devlish:

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/89..._1273602913.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/89..._1273602983.jpg

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/89..._1273603024.jpg

Ez nem autó... ez egy szörnyeteg :lol:

Már azthittem eladtad a gépet......

Remélem egy videót linkelsz majd, hogy megy a gépezet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez nem autó... ez egy szörnyeteg :P

Már azthittem eladtad a gépet......

Remélem egy videót linkelsz majd, hogy megy a gépezet ;)

Nem adtam el. Fent volt egy darabig használtautón, de igazából nem eladás volt a hirdetés célja.

Tisztában voltam vele, hogy ennyiért itthon nem fog elmenni, de ha esetleg mégis adott volna valaki érte ennyit, akkor meggondoltam volna a dolgot. ;)

Videó mindenképp lesz, tavaly sajnos elmaradt, csak olyan van, ahol még nem volt alatta kipufogó és rángatott is.

Már nagyon viszket a lábam, tavaly szeptember óta áll már a Corsa és azóta egy lassú 192 lovas E30-al kell mennem. :devlish: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.