Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


hemi

Recommended Posts

Csakhogy az ilyen személyes adatot még én sem láthatom. :D

Hogy-hogy nem látható!? Akkor minek van az ott? Nem tudtam, hogy azt mások nem láthatják :lol: ... Hogyan lehet láthatóvá tenni azon kivül hogy az aláirásomba tenném?

----------

...hát akkor igy teszem láthatóvá..

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hogy-hogy nem látható!? Akkor minek van az ott? Nem tudtam, hogy azt mások nem láthatják :lol: ... Hogyan lehet láthatóvá tenni azon kivül hogy az aláirásomba tenném?

----------

...hát akkor igy teszem láthatóvá..

Ide kéne jönni. De nem tudom, hogy érdemes-e. Esik az eső.

Link to comment
Megosztás:

Persze, értem én, de bizakodó vagyok. :lol: Habár a szél is csillapodhatna. Egyébként este lesz talitok?

Eddig úgy néz ki lesz. Habár sztem senki sem akar majd elázni. Jah, és a kadettes cartársak nem lesznek. Ők Duv-ban gyűlnek a hétvégén.

Link to comment
Megosztás:

Eddig úgy néz ki lesz. Habár sztem senki sem akar majd elázni. Jah, és a kadettes cartársak nem lesznek. Ők Duv-ban gyűlnek a hétvégén.

Elindulok. Nem egyenesen Győrbe, van még egy kis dolgom, de olyan fél öt környékére várható vagyok. :lol:

Ja, pénzt váltsak vagy inkább euróban? Nekem mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen szétvet az ideg. Olyan mérges vagyok, főleg magamra, hogy meg is kellett igyak egy doboz söröt (THX Brezsó). Ma itt volt nálam Brezsó cartárs, hogy beszereljük az el. ablakot, amit szereztem neki. Erre a beszerelésnél derül ki, hogy a bal oldali emelő karja nem áll a megfelelő pozícióban, és ezért nem lehet rögzíteni az ajtóra a motoros részt. Egyszerűen égett a pofámon a bőr, hogy ilyet nem vettem észre, mikor elhoztam. Azt ugyan észleltem, hogy egy kicsit el van görbülve, és a forgáspontnál csavarral van összefogatva. Ez azonban nem ment fel a tévedésem miatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen szétvet az ideg. Olyan mérges vagyok, főleg magamra, hogy meg is kellett igyak egy doboz söröt (THX Brezsó). Ma itt volt nálam Brezsó cartárs, hogy beszereljük az el. ablakot, amit szereztem neki. Erre a beszerelésnél derül ki, hogy a bal oldali emelő karja nem áll a megfelelő pozícióban, és ezért nem lehet rögzíteni az ajtóra a motoros részt. Egyszerűen égett a pofámon a bőr, hogy ilyet nem vettem észre, mikor elhoztam. Azt ugyan észleltem, hogy egy kicsit el van görbülve, és a forgáspontnál csavarral van összefogatva. Ez azonban nem ment fel a tévedésem miatt. :lol:

És nem is lehet kijavítani?

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen szétvet az ideg. Olyan mérges vagyok, főleg magamra, hogy meg is kellett igyak egy doboz söröt (THX Brezsó). Ma itt volt nálam Brezsó cartárs, hogy beszereljük az el. ablakot, amit szereztem neki. Erre a beszerelésnél derül ki, hogy a bal oldali emelő karja nem áll a megfelelő pozícióban, és ezért nem lehet rögzíteni az ajtóra a motoros részt. Egyszerűen égett a pofámon a bőr, hogy ilyet nem vettem észre, mikor elhoztam. Azt ugyan észleltem, hogy egy kicsit el van görbülve, és a forgáspontnál csavarral van összefogatva. Ez azonban nem ment fel a tévedésem miatt. :lol:

Dehogynem az enyém. Lehettem volna körültekintőbb. Csak többeknek kellett cuccot vadásznom, és szét volt az agyam. :D

;) A sör jár neked, az a legkevesebb, azért amennyit dolgoztál vele. Egészségedre! Zotyának igaza van, ne emészd magad! Remélem nem ébresztettelek fel az éjjeli sms-el! Bocsi, hogy zavartalak, csak kezdtem ideges lenni már én is. Mostanáig azzal vacakoltam(hogy finoman fejezzem ki magamat...főleg egy modival szemben :D )...nem ment a fejembe, hogy hogy a "csipába" lehetett az az emelő Astrában. Már arra is gondoltam, hogy háromajtósé volt és azért nem megy a helyére....DE NEM!!! :) Ujjé! Lehet, hogy még töröd a fejed mi lehetett a baj..rossz nyomon jártunk, én rájöttem - kicsit sokáig tartott pedig tökre banális oka van/volt, hogy nem passzoltak a lyukak - amikor próbálgattad minden bizonnyal túlságosan "feltekerted az ablakot". Vagyis - miután rájöttem arra is, hogy nem az ablakemelős ikonnal jelölt helyre kellett tenni a biztit :D - picit leengedtem és "lőn világosság", minden a helyére állt. Tehát nem az a mozgó kar volt a hibás hanem a fix szár, amit a motor mozgat, állt rosszul:

emelĂĹĄ

Mert ugye amikor az ablak megszorul a végállásban akkor kikapcsolja a motort, ha jól sejtem, de neked próbálgatás közben szabadon tekerhette az ütközőig ami magán a szerkezeten van.

Viszont én meg már először annak a "lengő karnak" akartam megcsinálni a törését - mert ugyebár azt hittük az a baj - hogy úgy álljon ahogyan az eredeti, és kitágitottam a csavaroknak fúrt lyukat(mert ugye az úgy volt már "javitva" és bizonytalanba nem akartam szétfúrni a kézi emelőset) Igy meg már nem szoritják kellően a csavarok, van némi löttyenése, és nem jól mozgatja az ablakot. :lol: Ferdén tolja és kibillen a sinből is...

A lényeg a lényeg, megfejtettem a nagy talányt, és most már tudom hogy jó az, csak még azt a kart fog kelleni rendbetenni vagy tényleg a kézi tekerősé lesz helyette berakva. Nem tudom lehet-e azt az anyagot hegeszteni, de ha lehet akkor az lesz a megoldás. Jó lenne nem megbontani az eredetit ;)

Mégegyszer elnézést a hirtelen felindulásból irt éjjeli sms-ért! Csak remélni tudom, hogy le volt halkitva a telefonod és nem ébresztett fel! - ezért is irtam inkább és nem hivtam, mert gondoltam már alszol...én meg ezen a héten úgyis éjjeles voltam. :D

Link to comment
Megosztás:

...

Fel sem ébredtem az éjjel, nem is hallottam az sms-t. De ma reggel pont azon gondolkodtam én is, hogy nagyon fel van tekerve az emelő. Elég, ha szétszeded az ajtóátkötőt, összedugod a kábel, és lejjebb tekered. Arra figyelj, hogy komfortos, és teljesen le fog menni. Ezt megakadályozhatod, ha mégegyszer rányomsz a gombra. Kár volt a lukakat kitágítani, de most már mindegy. Próbálj esetleg nagyobb csavart beletenni, vagy meghegeszteni. Az alsó sínben benne volt a kar másik vége? Lehet azért tolja ferdén az ablakot.

Link to comment
Megosztás:

Fel sem ébredtem az éjjel, nem is hallottam az sms-t. De ma reggel pont azon gondolkodtam én is, hogy nagyon fel van tekerve az emelő. Elég, ha szétszeded az ajtóátkötőt, összedugod a kábel, és lejjebb tekered. Arra figyelj, hogy komfortos, és teljesen le fog menni. Ezt megakadályozhatod, ha mégegyszer rányomsz a gombra. Kár volt a lukakat kitágítani, de most már mindegy. Próbálj esetleg nagyobb csavart beletenni, vagy meghegeszteni. Az alsó sínben benne volt a kar másik vége? Lehet azért tolja ferdén az ablakot.

Há'hisz'nem azt irtam én is hajnalok hajnalán, teeee!? :D - csak nem akart menni - mondom, nem az ablakemelős ikonnal jelölt helyekre kellett a biztositékot tenni - és azon idegeltem fel magam. Mellesleg valahol van egy-két sérült vezeték az ajtókötegben mert két biztimet hazavágott kisebb szikrázás közepette..de ezt kinyomozom, megoldom, nem gáz. Úgyhogy marad a cucc nálam. Megyek és megmondom az apunak, hogy "pöttyintse" össze.

Ja, még valami! Nincs megfelelő popszegecsem. Jó az csavarozva is, nem? Vagy épp azért van szegecselve mert azt esetleg el tudja tépni meghibásodás esetén és nem az ajtót nyomja szét? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Há'hisz'nem azt irtam én is hajnalok hajnalán, teeee!? :D - csak nem akart menni - mondom, nem az ablakemelős ikonnal jelölt helyekre kellett a biztositékot tenni - és azon idegeltem fel magam. Mellesleg valahol van egy-két sérült vezeték az ajtókötegben mert két biztimet hazavágott kisebb szikrázás közepette..de ezt kinyomozom, megoldom, nem gáz. Úgyhogy marad a cucc nálam. Megyek és megmondom az apunak, hogy "pöttyintse" össze.

Ja, még valami! Nincs megfelelő popszegecsem. Jó az csavarozva is, nem? Vagy épp azért van szegecselve mert azt esetleg el tudja tépni meghibásodás esetén és nem az ajtót nyomja szét? :lol:

Jó lesz csavarozva is.

Link to comment
Megosztás:

Há'hisz'nem azt irtam én is hajnalok hajnalán, teeee!? :lol: - csak nem akart menni - mondom, nem az ablakemelős ikonnal jelölt helyekre kellett a biztositékot tenni - és azon idegeltem fel magam. Mellesleg valahol van egy-két sérült vezeték az ajtókötegben mert két biztimet hazavágott kisebb szikrázás közepette..de ezt kinyomozom, megoldom, nem gáz. Úgyhogy marad a cucc nálam. Megyek és megmondom az apunak, hogy "pöttyintse" össze.

Ja, még valami! Nincs megfelelő popszegecsem. Jó az csavarozva is, nem? Vagy épp azért van szegecselve mert azt esetleg el tudja tépni meghibásodás esetén és nem az ajtót nyomja szét? :D

Jaja. Nekem is ott a táblán a jelzések, aztán nem is úgy van a kiosztás a valóságban. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

mátol modi vagyok, úgyhogy reszkessetek. :lol: :lol:

Úgy sejtem nagyon le is foglal :D pedig reméltem, hogy a hétvégén te is lecsusszansz (akár családostól) Dunaújba :D de nem.. ;)

Nem tudod miből maradtál ki.. :D :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Úgy sejtem nagyon le is foglal ;) pedig reméltem, hogy a hétvégén te is lecsusszansz (akár családostól) Dunaújba :lol: de nem.. :D

Nem tudod miből maradtál ki.. ;) :D :lol:

Mentem volna, de minden az anyegin múlik. Porzik a tankom. Sütit sem tudtunk volna vinni. Így hát ez most kimaradt. Majd a Blitzen talizunk sztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.