Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nekem megvan a szervízkönyvem! És vezetve is volt addig míg meg nem vettem. Meg van mellette csomó szervíz számla zöldkártya papír stb. Az előző Astrámnak is meg volt-van, mert nem adtam oda az új tulajnak. :D Sokan szidják a német autókat, de én amiket behoztam, szinte mindeggyiknek meg volt minden papírja. Nem úgy mint itthon!

nekem megvan <_<

mármint pdf formátumban

Link to comment
Megosztás:

Nekem megvan a szervízkönyvem! És vezetve is volt addig míg meg nem vettem. Meg van mellette csomó szervíz számla zöldkártya papír stb. Az előző Astrámnak is meg volt-van, mert nem adtam oda az új tulajnak. :D Sokan szidják a német autókat, de én amiket behoztam, szinte mindeggyiknek meg volt minden papírja. Nem úgy mint itthon!

hát igen, itthon sajnos üresen adják át a kocsit, nemhogy szervízkönyv vagy használati utasítás nincs, de még a tokja se...

bár most vettem egy 100% 1 tulajtól lévő ford transitot, benne volt minden papírja, vezetett szervízkönyv, leírások stb... néha van kivétel azért <_<

Link to comment
Megosztás:

Szervízkönyvnek én csak azt tekintem ami vezetve van, ami pdf másolt és csak le van írva ELVILEG mit mikor kéne csinálni az semmire se jó <_<

Másik kocsinkat újonnan vettük, ahhoz megvan minden számla, apám még a gumicseréket is eltette, és ha egyszer eladjuk akkor oda is adom szervízkönyvestül, nem zsákbamacska lesz mint a mostani használtautók 90%a.

Link to comment
Megosztás:

Csak mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ki tudna szerezni régifajta szervízkönyvet, mondjuk régebbi cég bélyegzővel, meg kinyomtatni hozzá régi nyomtatóval számlát. <_< Meg egyáltalán megérné egy tizenéves autónál? Ellenben nekem otthon van.

Ha van ismerősöd, akkor meg teljesen ingyenes a kívánságod szerinti bejegyzés.
Link to comment
Megosztás:

IMG_20110209_171055_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hmm... azóta tankoltam, több mint 20 liter van a tankban és akkor is ezt írja ki. Lehúztam az akkut, minden nullázódott de ez nem tűnt el... alapból: felül német alul angol... multikulti lett az autóm? Na de miért nem a km van ott? Hogyan lehet ezt teljesen nullázni, eltüntetni? Írt már ki ilyet másnak is?

Link to comment
Megosztás:

Tech2

Hmm... azóta tankoltam, több mint 20 liter van a tankban és akkor is ezt írja ki. Lehúztam az akkut, minden nullázódott de ez nem tűnt el... alapból: felül német alul angol... multikulti lett az autóm? Na de miért nem a km van ott? Hogyan lehet ezt teljesen nullázni, eltüntetni? Írt már ki ilyet másnak is?
Link to comment
Megosztás:

Csak mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ki tudna szerezni régifajta szervízkönyvet, mondjuk régebbi cég bélyegzővel, meg kinyomtatni hozzá régi nyomtatóval számlát. <_< Meg egyáltalán megérné egy tizenéves autónál? Ellenben nekem otthon van.

Mondjuk engem nem a mult erdekel hanem en szeretnem jegyezni a javitasokat.

Link to comment
Megosztás:

Tegnapi fogyasztásos parám következménye a mai szopás, melynek során többet tudtam meg autómról mint az eddigi közös 9 hónapunk alatt. íme a rövid leírása: <_<

autó: vectra b '96 x16xel

előzmények:

tegnap végre fejemhez kaptam: sokat fogyaszt az autó! város 15 huh. megmondták hogy lamdba szonda, szép és jó ki lesz cserélve biztos kevesebbet fog fogyasztani! DE! a BC álló helyzetben fordulatszámtól függetlenül 8,3liter/óra fogyasztást mutat, ami tudjuk hogy horror. ez az adat már csak azért sem lehet valós mert ha beletaposok a gázba, legalább minimálisan változnia kellene az értéknek de nem, ha 7.000-en pörgetem akkor is 8,3-at mutat.

következtetés:

internet kutatás során kiderült hogy az első szériás x16xel-ekben még csak TID (azaz kicsi fél kijelzős, triple info display) "kompúter" volt, adott volt a következtetés hogy valószínüleg nem az eredeti BC van a gépben, mivel ebben egy MID (multi info display) foglal helyet. sok olvasás során kiderült hogy 98-ig sárga (és fekete) míg 98 után csak szürke csatlakozós komputerek készültek.

cselekmény: :D

kezdtem ideges lenni. kiszedtem a rádiót és egy tükör + zseblámpa kombóval sikerült kiderítenem hogy bizony szürke a csatlakozó apa-anya oldala egyaránt. még idegesebb lettem, csavarhúzót ragadtam és széjjel bontottam a műszerfalat. előtte/közben előkerültek a netről a sárga(+fekete) és a szürke csatik és a vezetékek színei alapján leírt bekötések. szétszerelés után újabb megdöbbenés következett: az autóban gyárilag be van építve a fogyasztásméréshez használt kábelek mindegyike (nem erre számítottam a net alapján) tehát: motor rpm, ecu (injektor), üzemanyag szint, sebesség... és az összes nem létező szenzorhoz vezető kábel is (2őt kivéve). DE valami miatt furcsa módon a sebesség és az üzemanyag szint a leírásokhoz képest, felcserélt színkóddal (kipróbáltam, kimértem) tehát eredetileg benya: kék/fekete, sebesség: kék/piros, de az én autómban fordítva van. ez nem lett átépítve, az látszana a kábelkötegen, viszont az eredeti sárga és fekete csatlakozók helyett valaki rábuherálta a kábelkötegre a szürke csatlakozót. ez rendben is lenne, ha működne a cucc. a távolságot szépen méri, az üzemanyagszintet szépen érzékeli, de minden jel arra utal hogy a barna/fekete (ecu, injektor) zsinóron teljesen konstans jel érkezik, teljesen mindegy hogy mekkora gázt adok vagy nem adok. érdekes hogy motorfék üzemben 0 liter/óra a mutat fogyasztás, tehát a műszer valamiféleképpen mégis informálódik arról hogy nem adok gázt. próbáltam felderíteni hogy hol lehet az ECU de minden tipp amit a neten találtam zsákutcába vezetett. tulajdonképpen másfél órát hasaltam a motortérben, az utastérben mindent lebontottam amit csak bírtam, de nem találtam meg. végül vettem egy mély levegőt, a felesleges szenzorvezetékeket kikötöttem a csatlakozóból (hogy legközelebb amikor leföldelem a szenzorokat azzal már ne kelljen szopni) és összeraktam az egészet. változás csak annyi történt hogy most már mutatja a kinti hőmérsékletet, annak kábelei ugyanis eddig felcserélve voltak ledugva.

kipróbáltam egyébként hogy a barna/fekete helyett más egyéb kábeleket dugjak le, hátha az is fel van cserélve valamivel de akármit próbáltam minden adat helyett F betűt mutatott a komputer.

na ezt adjátok össze :D

Link to comment
Megosztás:

Helló! Egy barátom most vett egy Vectra B-t amivel csak anyi a probléma hogy a műszerfal (mármint km-óra, fordulatszám, tankszint, vízhőfok), a világítás kapcsoló felső része (0, helyzetjelző, tompított) illetve a fűtés/szellőzés kapcsolóknál nem világítanak az égők. A BC, a fényszórómagasság és a fényerő szabályozó kis "ikon"-ja az világít.Fényerő szabályozásra a BC nem válaszol semmit (nem tudom B Vectránál hogy van de az F Astrámnál fényerőszabályozó a BC-t is állítja, de mondjuk a Vectrába a BC csak kulcsra válaszol ha jól láttam). A késői idő miatt nem tudtam kiszerelni a műszerfalat, majd 2 nap múlva jön megint, de lehetséges hogy kiégett ez a sok égő? Vagy valami érintkezési hiba lehet? Le tudja írni nekem valaki milyen égő gyullad ki mikor felkapcsolni a helyzetjelzőt? Valaki találkozott már ilyesmi hibával? Válaszotokat előre is kösz!

Link to comment
Megosztás:

Helló! Egy barátom most vett egy Vectra B-t amivel csak anyi a probléma hogy a műszerfal (mármint km-óra, fordulatszám, tankszint, vízhőfok), a világítás kapcsoló felső része (0, helyzetjelző, tompított) illetve a fűtés/szellőzés kapcsolóknál nem világítanak az égők. A BC, a fényszórómagasság és a fényerő szabályozó kis "ikon"-ja az világít.Fényerő szabályozásra a BC nem válaszol semmit (nem tudom B Vectránál hogy van de az F Astrámnál fényerőszabályozó a BC-t is állítja, de mondjuk a Vectrába a BC csak kulcsra válaszol ha jól láttam). A késői idő miatt nem tudtam kiszerelni a műszerfalat, majd 2 nap múlva jön megint, de lehetséges hogy kiégett ez a sok égő? Vagy valami érintkezési hiba lehet? Le tudja írni nekem valaki milyen égő gyullad ki mikor felkapcsolni a helyzetjelzőt? Valaki találkozott már ilyesmi hibával? Válaszotokat előre is kösz!

Biztosíték?

Link to comment
Megosztás:

Biztosíték?

Az az elző amit megnéz az ember de máskülömben más se menne. Most arra gondolok hogy láttam a rádiónál elvágva pár szálat (nem gyári magnó van benne) asszem ha jön erre akkor az lesz az első megnézem mit barmoltak oda <_< .

Sziasztok

Havernak van egy 98' Vectra B x20di. kérdésem az lenne, hogy hibakódott ennél a típusnál kilehet e villogtatni?

Köszi előre is

Én úgy tudom hogy Vectra B -nél csak ezeket a motorokat lehet kivillogtatni:

X16SEJ, X16XEL, X16SZR, X18XE, X20XE, X25XE - valaki javítson ki ha tévedek!

Link to comment
Megosztás:

Szervízkönyvnek én csak azt tekintem ami vezetve van, ami pdf másolt és csak le van írva ELVILEG mit mikor kéne csinálni az semmire se jó <_<

Másik kocsinkat újonnan vettük, ahhoz megvan minden számla, apám még a gumicseréket is eltette, és ha egyszer eladjuk akkor oda is adom szervízkönyvestül, nem zsákbamacska lesz mint a mostani használtautók 90%a.

Tud valaki segiteni egy szervizkonyvel vagy nem?

Koszi

Link to comment
Megosztás:

Azért jó azt is tudni, hogy mik voltak a hibái előtted. Mi lett cserélve esetleg gariban, meg úgy egyébként is. Enyémben is volt azthiszem cserélve gariba valami de nem emlékszem rá hogy mi <_< Ha otthon leszek meg is nézem. Természetesen nekem is írva van egy papírra hogy mikor mit cseréltem. Még a trabim papírja is meg van, amit már 1999-ben eladtam.

Mondjuk engem nem a mult erdekel hanem en szeretnem jegyezni a javitasokat.
Link to comment
Megosztás:

Azért ezzel a komputeres henkeléssel óvatosan nehogy fordítva süljön el a dolog. Motor vezérlőt nem a kesztyűtartó mögött találod? Az enyém ott van. A 15 liter az tényleg nagyon sok, még ilyenkor télen is. Bár ezzel a lambda szondás dologgal engem is beszívatott egy nagyon okos szerelő. Múltkoriban mikor kigyulladt a légzsákom elmentem kiüttetni egy nem ismerős szerelőhöz, és ha már gépen volt, megnézettem vele a motor élő adatokat is. Nézte nézte aztán azt mondta, hogy lambda csere mert nem jó. Fogyasztásom nekem nem rossz. Város 10 liter kint 7. Na mondom majd egyszer cserélem. Erre mikor pár hete megint előjött a légzsák hibám, már tudtam menni ismerőshöz. Neki is mondtam, hogy nézze már át a motort. Mindent átnézett amit tudott. Lambda, légtömegmérő meg az összes többi szenzor, kütyü, és semmi hibát nem talált. A lambdát direkt megmutatta, mert mondtam neki hogy rossz. Azért ugráltak az értékek, mert hát szerencsétlen állítgatja az értékeket annak függvényében, hogy szegény vagy dús a keverék. Az ismerős gépe szépen kiírja magyar szöveggel is meg diagrammal is. Szóval semmi baja. Okos gyerek meg látta hogy ugrálnak az értékek és mindjárt mondta, hogy csere. Légzsákra visszatérve, a harmadik, saját szerelőm kb 5 perc nézegetés után megmondta, hogy a légzsák indítónak van baja. A többiek meg találgattak.

Tegnapi fogyasztásos parám következménye a mai szopás, melynek során többet tudtam meg autómról mint az eddigi közös 9 hónapunk alatt. íme a rövid leírása: <_<

autó: vectra b '96 x16xel

előzmények:

tegnap végre fejemhez kaptam: sokat fogyaszt az autó! város 15 huh. megmondták hogy lamdba szonda, szép és jó ki lesz cserélve biztos kevesebbet fog fogyasztani! DE! a BC álló helyzetben fordulatszámtól függetlenül 8,3liter/óra fogyasztást mutat, ami tudjuk hogy horror. ez az adat már csak azért sem lehet valós mert ha beletaposok a gázba, legalább minimálisan változnia kellene az értéknek de nem, ha 7.000-en pörgetem akkor is 8,3-at mutat.

Link to comment
Megosztás:

Helló! Egy barátom most vett egy Vectra B-t amivel csak anyi a probléma hogy a műszerfal (mármint km-óra, fordulatszám, tankszint, vízhőfok), a világítás kapcsoló felső része (0, helyzetjelző, tompított) illetve a fűtés/szellőzés kapcsolóknál nem világítanak az égők. A BC, a fényszórómagasság és a fényerő szabályozó kis "ikon"-ja az világít.Fényerő szabályozásra a BC nem válaszol semmit (nem tudom B Vectránál hogy van de az F Astrámnál fényerőszabályozó a BC-t is állítja, de mondjuk a Vectrába a BC csak kulcsra válaszol ha jól láttam). A késői idő miatt nem tudtam kiszerelni a műszerfalat, majd 2 nap múlva jön megint, de lehetséges hogy kiégett ez a sok égő? Vagy valami érintkezési hiba lehet? Le tudja írni nekem valaki milyen égő gyullad ki mikor felkapcsolni a helyzetjelzőt? Valaki találkozott már ilyesmi hibával? Válaszotokat előre is kösz!

Akár égők is lehetnek ha jó a biztosíték.

Nekem csak a visszajelzők világítottak és a klímánál minden ok volt de a műszerfal háttér égők mind ki volt égve. Arra gyanakodtam, h valami nagy baj van de a villanyszerelő akivel telefonon beszéltünk rávágta h ha B Vectra akkor 99 % h égő. Igaza volt

Most a legújabb elakadás jelző kapcsolóban és az ECO kapcsolóban kiégtek cserélni kellene

szerintem égők

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom hogy Vectra B -nél csak ezeket a motorokat lehet kivillogtatni:

X16SEJ, X16XEL, X16SZR, X18XE, X20XE, X25XE - valaki javítson ki ha tévedek!

+az elektromos gázpedálosok mint az enyém (Z-s motorkód) fék+gázlenyomással

Most a legújabb elakadás jelző kapcsolóban és az ECO kapcsolóban kiégtek cserélni kellene

szerintem égők

Sok sikert a bontóban/ledesítésben <_< Kicserélni ezeket tuti h nem fogod.

Link to comment
Megosztás:

Reggel, munkába jövet vettem észre, hogy ha indexelek, akkor az index villogásának ütemében elhalványul, illetve visszaerősödik a műszerfal. Vészvillogónál ugyanaez. Elektromos ablaknál, amikor a végállásba ér (és egy pillanatra megnövekszik az áramfelvétel) ugyanez.

A km óra viágításán nem is igazán venni észre, csak a km számlálón, illetve a TID kijelzőn. Járó és leállított motornál ugyanezt csinálja. És az autó gond nélkül indult. És elvileg töltés is van, mert ha bekapcsolom a lámpát, illetve nagyobb fogyasztókat, akkor picit esik a fordulatszám, ahogy kell. Este majd mérek töltést.

Compueter nálam nincs. Szerintetek mi lehet a probléma, illetve milyen irányba induljak el a hiba kereséssel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma szép téli időjárásban jöttem dolgozni és észrevettem, hogy amikor leakartam zárni a kocsit a jobb első és hátsó ajtó zár nyitva maradt (kulcsal szoktam nyitni és zárni, mert az elem lemerült). Szóval kézzel nyomogattam le a zárakat, ezt hogy lehet javítani, mi lehet a gond?

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Lehet kezd meghalni a kp zárad nekem is így kezdte.

Sziasztok!

Ma szép téli időjárásban jöttem dolgozni és észrevettem, hogy amikor leakartam zárni a kocsit a jobb első és hátsó ajtó zár nyitva maradt (kulcsal szoktam nyitni és zárni, mert az elem lemerült). Szóval kézzel nyomogattam le a zárakat, ezt hogy lehet javítani, mi lehet a gond?

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.