Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Nálam egyszerű a felkészülés a télre......

ellenőrzöm a fagyállót az olajszintet és az ablakmosót is kicserélem vagy leengedem inkább valamint egy komplett külső belső takarítás és mosás után szépen betolatok a garázsba és majd tavasszal kiállok onnan ^_^ :D

Ez a módszer tavaly télen is nagyon tökéletesen működött :D nem is féltem, hogy valaki esetleg belecsúszik az autóba és kárt okoz nekem!

:D

Asszonykám Nagypókja szintén szalon állapotú, Ő is a garázsban tölti a telet. 2 év alatt ment 600km-et (csak jó időben persze ;) ).

Az enyém még nincs kész sajna, pedig télen csak azzal járnék :D RWD powaaa :D

Link to comment
Megosztás:

Csak ha abba az irányba hamarabb találok lakott települést ^_^

Bakker, jah :D Engem ezek a "barlangipatakba beuszok a netudomhova dolgok" készítenek ki. Kicsit meseszerű, de nem voltam ott, ergo nem állíthatom hogy kamu :D De mindig ez a forgatókönyv: átúszik egyedül a következő légrésig, vissszajön a srácoknak szólni, hogy OKÉS, mindeki együtt át, majd a következő levegős rész már a hegy másik oldala. Én inkább megkereülöm, vagy felmászok rá... ez a patakos módszer, nekem meredek lenne :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam egyszerű a felkészülés a télre......

ellenőrzöm a fagyállót az olajszintet és az ablakmosót is kicserélem vagy leengedem inkább valamint egy komplett külső belső takarítás és mosás után szépen betolatok a garázsba és majd tavasszal kiállok onnan ^_^ :D

Jó neked :D Én évi szinten 20 ezer km-t megyek, napi rendszerességgel, szóval ha télen 20 centis hó esik akkor is, és ha nyáron 40 fok van akkor is.

Nálam a téli felkészülés most nagyjából annyi lesz, hogy október végén-november elején váltok téli gumira. Emellett kicserélem a gázolajszűrőt, amiben már jó 30 ezer km van.

- Hűtőfolyadék tavaly tél előtt ki lett cserélve, annak bírnia kell, ránézésre szép tiszta. Nagyon minimálisan fogy, 15 ezer alatt kb 2 centi hiányozna belőle, (ha nem pótoltam volna).

- Az ablakomsó folyadékom folyamatosan téli fagyálló, így arra sincs, gondom, csak rendszeres időközönként utántöltöm.

- Olajszint ellenőrzés téltől függetlenül rendszeres, minden tankolás után, ami kb 1000 km.

- Az utastér takarítása, meg az autómosás nálam télen-nyáron rendszeres. Télen meleg vízzel nyomom.

- Jégkaparó, és egy pléd amivel a parkolóban álló autó szélvédőjét letakarom hó, jég elől, az állandó felszerelés.

- Lapátra nincs szükségem, mert minden reggel otthonról indulok, és az autó garázsban áll.

Nagyjából ennyi :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálam egyszerű a felkészülés a télre......

ellenőrzöm a fagyállót az olajszintet és az ablakmosót is kicserélem vagy leengedem inkább valamint egy komplett külső belső takarítás és mosás után szépen betolatok a garázsba és majd tavasszal kiállok onnan ^_^ :D

Ez a módszer tavaly télen is nagyon tökéletesen működött :D nem is féltem, hogy valaki esetleg belecsúszik az autóba és kárt okoz nekem!

Na ja, amennyi speckó elem van a tiéden és amennyit a biztosító fizetne a utángyártott 70%-ra na valóban költhetnél rá bőven :D Én már annak is örülnék ha lenne egy garázsom...

Link to comment
Megosztás:

Plusz azt kifelejtettem, hogy rendbe hoztam egy kicsit a fényezést a hátsó sárvédő ívek behajlított részén, az ajtók alján illetve itt-ott, ahol megjelent a rozsda. Most úgy nagyjából rozsdamentesnek mondható a kasztni.

Mivel hoztad rendbe? Nálam is kezdenek megjelenni pont ugyanazokon a helyeken. Én ilyen fehérfestékes javítófilccel kezelem őket, egy idő után ugyanúgy megjelenik a rozsda. Vagy lehet meg kéne próbálni egy kis hammerite-al? ^_^

Link to comment
Megosztás:

Mivel hoztad rendbe? Nálam is kezdenek megjelenni pont ugyanazokon a helyeken. Én ilyen fehérfestékes javítófilccel kezelem őket, egy idő után ugyanúgy megjelenik a rozsda. Vagy lehet meg kéne próbálni egy kis hammerite-al? :D

Hú, ez engem is érdekelne, mert ugyan tavaly ősszel a durvább pörsenéseket 25 ropiért kezeltettem, de egy-két ajtóél még/már biza megint barnul. ^_^

Más: ma 2 hét pihi után megint mentem az autóval, és furcsa volt, mintha defektes lenne. Melóhelyre megérkezve nézem a kerekeket, bizony laposkának tűntek. Hopp! Utoljára augusztus elején néztem őket, nyaralás előtt, akkor meg éppen 30°C volt, most meg 12. Nos, elöl 2.3 bar helyett 1,4 volt, hátul 2,1 helyett 1,3. Hümm.... azt tudtam, hogy csökken a nyomás, de ennyire? :D

Link to comment
Megosztás:

Hú, ez engem is érdekelne, mert ugyan tavaly ősszel a durvább pörsenéseket 25 ropiért kezeltettem, de egy-két ajtóél még/már biza megint barnul. ^_^

Más: ma 2 hét pihi után megint mentem az autóval, és furcsa volt, mintha defektes lenne. Melóhelyre megérkezve nézem a kerekeket, bizony laposkának tűntek. Hopp! Utoljára augusztus elején néztem őket, nyaralás előtt, akkor meg éppen 30°C volt, most meg 12. Nos, elöl 2.3 bar helyett 1,4 volt, hátul 2,1 helyett 1,3. Hümm.... azt tudtam, hogy csökken a nyomás, de ennyire? :D

Hát arányaiban együtt voltak a nyomások... Milyen régiek a gumik?

Link to comment
Megosztás:

Mivel hoztad rendbe? Nálam is kezdenek megjelenni pont ugyanazokon a helyeken. Én ilyen fehérfestékes javítófilccel kezelem őket, egy idő után ugyanúgy megjelenik a rozsda. Vagy lehet meg kéne próbálni egy kis hammerite-al? :D

Nem sokat ér szerintem!Fehér Golfomat én is bekentem küszöbnél,sárvédő ívnél!Szépen megcsiszoltam előtte,de fél év múlva mint ha be sem lett volna kenve,úgy nézett ki!

Ettől függetlenül valamennyire fed és véd is,de én többet vártam tőle főleg az árához képest!Van hozzá alapozó is,talán azzal!Bár annyiért már lefújják az idomot! :D

Ma megvolt az átvizsgálás...és amire számítottam..sííírás!

Hátsó lengőkar szilentek ???(2-3hónapja cseréltem)

Jobb oldali stabilizátor rúd (ezt gondoltam mert kinézetre is szét van szegényke)

Első telók 32%-osak,csere!A durva hogy a hátsók 46%-osak??? (2-3 hónaposak,2 év garanciával vettem őket)

Bal hátsó sárvédő ív és küszöbvég rozsdás,heggeszteni kellene!(a küszöbvéget tényleg) a sárvédő ívre várom Adam1 válaszát én is!

Ablakmosót nem tudták működésbe hozni! (hazafelé nekem ment)

Kormányoszlop hosszirányban mozog (ez mi lehet???)

Szervíz+anyag=153.900Ft ^_^

Holnap megyek a szerelőmhöz,mert ha a feléből nem jön ki,akkor feketén lesz a kocsi levizsgáztatva,aztán apránként majd javítgattatom!

Hogy meglegyen a napi örömöm,ma bemértek munkába jövet 40-es táblánál kb 65-70-el!

Ha leszárad a kezem sem fogok ezután senkinek villogni,mert bek@aphatja az a kb 15-20 autós,aki elment mellettem és nem tudta megmozdítani a bal

kezén egyik ujját sem hogy villantson egyet!Bezzeg a legkisebb esőben is már csak max 70-el mennek városon kívül az út közepén!

Bocs az OFF-ért,szép napot mindenkinek...

Link to comment
Megosztás:

Hú, ez engem is érdekelne, mert ugyan tavaly ősszel a durvább pörsenéseket 25 ropiért kezeltettem, de egy-két ajtóél még/már biza megint barnul. ^_^

Más: ma 2 hét pihi után megint mentem az autóval, és furcsa volt, mintha defektes lenne. Melóhelyre megérkezve nézem a kerekeket, bizony laposkának tűntek. Hopp! Utoljára augusztus elején néztem őket, nyaralás előtt, akkor meg éppen 30°C volt, most meg 12. Nos, elöl 2.3 bar helyett 1,4 volt, hátul 2,1 helyett 1,3. Hümm.... azt tudtam, hogy csökken a nyomás, de ennyire? :D

Szelepeket mozgasd meg egy kicsit és nézd meg nem e ereszt!Bár egyszerre mind a 4...Azért egy próbát megér mert páromnak

2 hónapon belül adta meg magát 3 guminál a szelep!Idén meg a 4.

Link to comment
Megosztás:

Mivel hoztad rendbe? Nálam is kezdenek megjelenni pont ugyanazokon a helyeken. Én ilyen fehérfestékes javítófilccel kezelem őket, egy idő után ugyanúgy megjelenik a rozsda. Vagy lehet meg kéne próbálni egy kis hammerite-al? :D

Ne gondolj nagy dologra. Csiszolás, rozsdamaró, alapozó és festék, ennyi ^_^ Felpúposodásra, pörsenésre sajnos ez nem megoldás. Meg persze a kasztni feltűnő részén se. Küszöbön, vagy a sárvédő belső részén, ami nincs annyira szem előtt.

Először is kevertettem festéket az autóhoz. A márkaszervizt nem ajánlom, mert ilyen javításhoz egy mezei számítógépes színkeveréssel foglalkozó üzletben is ugyanolyan jót lehet kevertetni, fele vagy negyede annyi pénzért.

Szóval a sárvédő behajtott része nálam már volt újra fényezve úgy vettem az autót. De a javítás kezdett lejönni róla egyrészt magától mert alatta rozsdásodott, másrészt a magasnyomású mosó is bele-bele kapott néha.

Na szóval fogtam, és lekapartam róla a festést, a küszöbtől a hátsó lökhárítóig tartó szakaszon, a jobb és a bal oldalon egyaránt. A lekapart festék alatt szép rozsdás volt, szóval könnyen lejött róla a festék. Szerencsére a fém nem volt olyan szinten rozsdás, hogy elvékonyodott, vagy átrohadt volna, még menthető. Addig csiszoltam, amíg fémtiszta nem lett. Ezután roszdamaró+passziváló cucc jött, ami állt rajta 2 napig. Utnánna portalanítás, zsírtalanítás aztán alapozó festék. Ez megint állt két napig, utánna ment rá a kevertetett festék. Elég jó lett, jól meg kell nézni ahhoz hogy lásd, javított.

Jobb oldalon hátul az ajtó sarka volt rozsdás, illetve vele egyvonalban a küszöb-sárvédő találkozása. Ezt is ugyanígy lejavítottam. Meg az ajtók alját is. Jól le kell kaparni a rozsdás részt az a lényeg.

Elég pepecselős meló volt, egy hétig tartott, mire kész lett, napi 1-2 óra munkával. Sajnos ez sem végleges megoldás, nem adok neki 2 telet és ugyanilyen lesz. De legalább el lehet tolni 1-2 évvel a karosszériázást. Viszont ha ezt most nem csinálom meg, tavaszra még rondább lett volna.

Ami még nálam gáz, a bal hátsó ajtót ha kinyitom, a küszöblemez és a sárvédő elem találkozásánál van egy durva rohadás. Kajakra át van lyukadva a fém egy 50Ft-osnál nagyobb helyen. Ezt kitisztítottam nagyjából, rozsdamaró, kipótoltam gittel, majd lefestettem, hogy ne legyen olyan ronda.

Ezen kívül a sárvédő elem külső részén egy-két kisebb felpúposodás van. Az a probléma, hogy úgy van összesajtolva a sárvédő doblemez és a sárvédő elem. Közé bemegy a víz, és belülről kezd el rohadni, és folyamatosan lyukad át. Ezért póposodik fel. Egy ideig a festék és a lakkréteg megmarad rajta, később átluykad teljesen.

Link to comment
Megosztás:

Jobb oldali stabilizátor rúd (ezt gondoltam mert kinézetre is szét van szegényke)

5500 Ftért vettem Delphi márkájút, párban. Felrakni 1 órás meló.

Csavarlazító az ajánlott segédanyag hozzá ^_^

Amúgy mennyi km van ebben az autóban? Mert ezeket és a korábbi hozzászólásaidat olvasva minden baja van...

Link to comment
Megosztás:

5500 Ftért vettem Delphi márkájút, párban. Felrakni 1 órás meló.

Csavarlazító az ajánlott segédanyag hozzá ^_^

Amúgy mennyi km van ebben az autóban? Mert ezeket és a korábbi hozzászólásaidat olvasva minden baja van...

4200-ért találtam már én is az ajánlott dupla ár helyett!

117701 km van benne!(igen,óra szerint)

Attól mert engem idegesítenek a kisebb hibák is,nem hiszem hogy minden baja lenne!Egy autó árát rá tudnám költeni a javíttatására hogy olyan legyen mint

amilyenre szeretném,de 14 éves,és tudom hogy nem lesz olyan mint új korában!A jelenlegi (amiről tudok)műszaki hibák anyaga összesen 50.000 Ft-ba kerül és ebből 30.000 Ft a lengéscsillapító!A karosszéria meg a két leírt helyen rozsdál látványosan!

Ha annyit használod az autót mint én,akkor neked is sűrűbben fognak kopni az alkatrészek és több bajod lesz vele...

Link to comment
Megosztás:

4200-ért találtam már én is az ajánlott dupla ár helyett!

117701 km van benne!(igen,óra szerint)

Az igencsak vicces. ^_^

Az enyémben óra szerint 160 van, de ezt se gondolom valósnak, pedig eléggé egyben van az autó kívül-belül.

Tavaly mikor megvettem, egy hónapra rá ment műszakira, de csont nélkül átment.

Ha annyit használod az autót mint én,akkor neked is sűrűbben fognak kopni az alkatrészek és több bajod lesz vele...

Évi 20.000 km.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2 literes benyás 210e kilométerrel, kb valós lehet szerelők és motor állapot szerint is valamint amiket cserélgetek rajta nagyja még eredeti GM szóval nem a 3. utángyártott kerül még bele hanem az első és ez eddig szinte mindenre igaz. (amire emlékszem arra 100% de van aminél már nem tudom, hogy milyen volt amit kicseréltem + sok alkatrészt sem kellett eddig cserélni de pl: termosztát, hőkapcsoló, toronycsapágy, stabilizátor, fényszórók mind mind gyáriak voltak még benne.)

Link to comment
Megosztás:

Az igencsak vicces. ^_^

Az enyémben óra szerint 160 van, de ezt se gondolom valósnak, pedig eléggé egyben van az autó kívül-belül.

Tavaly mikor megvettem, egy hónapra rá ment műszakira, de csont nélkül átment.

Évi 20.000 km.

Nem vicces,nevetséges hogy valaki ennyit tekert vissza rajta!Lehet már a digitális óra is átfordult benne :D

Örülök neki hogy így kifogtad az autódat,hogy semmi baja nem volt!Én tudtam hogy ennek van baja és az árán is látszott

de mérlegeltem a dolgokat és úgy voltam vele,ha motorikusan jó,akkor a többit cserélgetem apránként mert nem 1 évre vettem meg és magamnak

csináltatom meg,nem a következő vevőnek!

Nem értem ezt a "minden baja van" hozzászólást!Te is írogatsz,kérdezel gondod,bajodról mert érdekel hogy lehetne olcsóbban és jobban megcsinálni,nem?

Ahogy észrevettem téged is idegesít minden kis zörgés,csörgés az autódban...

Örülök is neki hogy szinte mindenre van itt valakinek megoldása,ötlete....

Sajnos én is most értem el 5 hónap + pár nap alatt a 12.000 km-t és marhára nem örülök neki hogy annyit megyek mint egy buszsofőr,mert csak tavasszal szeretnék újra olajat cserélni! (MANN szűrőt írtad,hogy szerettél volna venni?)

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2 literes benyás 210e kilométerrel, kb valós lehet szerelők és motor állapot szerint is valamint amiket cserélgetek rajta nagyja még eredeti GM szóval nem a 3. utángyártott kerül még bele hanem az első és ez eddig szinte mindenre igaz. (amire emlékszem arra 100% de van aminél már nem tudom, hogy milyen volt amit kicseréltem + sok alkatrészt sem kellett eddig cserélni de pl: termosztát, hőkapcsoló, toronycsapágy, stabilizátor, fényszórók mind mind gyáriak voltak még benne.)

Erről a gyári cuccokról egy eladó jutott eszembe,aki csak azt mondta hogy nézzem meg,minden gyári az autón!Annyira gyári volt,hogy 14 év alatt szerintem semmit nem cseréltek rajta olajon kívül!Karban tartva sem volt ez alatt az biztos!A légszűrő fekete volt és egy csavart nem találtál volna meg a motortérben!Eddig jutottam csak,a többi nem érdekelt!Ebben az esetben nem előny a gyári kifejezés... :D

De neked sem fognak hinni,amikor eladod az autót és beírod az extrákat ^_^

Link to comment
Megosztás:

Hát arányaiban együtt voltak a nyomások... Milyen régiek a gumik?

Márciusban vettem őket, szóval gyakorlatilag újak. Jó, ha 10 000km van bennük, idén nagyon visszafogott vagyok.

A szelepeket is akkor rakták be, de mozgattam én azokat, de nem szuszog egyik se.

Eddig nem volt ilyen meglepetésem, a keréknyomást rendszeresen ellenőrzöm, és eddig max. 0,2 Bar változás volt, az is fölfelé, amikor júliusban hirtelen nagy meleg lett.

Felmerült bennem, hogy a szomszéd kölkök vicceskednek talán, de ennyire azonos nyomásra csak nem állítják már be a gumikat. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nem vicces,nevetséges hogy valaki ennyit tekert vissza rajta!Lehet már a digitális óra is átfordult benne ^_^

Örülök neki hogy így kifogtad az autódat,hogy semmi baja nem volt!Én tudtam hogy ennek van baja és az árán is látszott

de mérlegeltem a dolgokat és úgy voltam vele,ha motorikusan jó,akkor a többit cserélgetem apránként mert nem 1 évre vettem meg és magamnak

csináltatom meg,nem a következő vevőnek!

Nem értem ezt a "minden baja van" hozzászólást!Te is írogatsz,kérdezel gondod,bajodról mert érdekel hogy lehetne olcsóbban és jobban megcsinálni,nem?

Ahogy észrevettem téged is idegesít minden kis zörgés,csörgés az autódban...

Örülök is neki hogy szinte mindenre van itt valakinek megoldása,ötlete....

Sajnos én is most értem el 5 hónap + pár nap alatt a 12.000 km-t és marhára nem örülök neki hogy annyit megyek mint egy buszsofőr,mert csak tavasszal szeretnék újra olajat cserélni! (MANN szűrőt írtad,hogy szerettél volna venni?)

Ne sértődj meg. Csak már jó régóta írogatsz ide a fórumra te is, és ezalatt elég hibát soroltál fel.

Nekem eddig szerencsére ennek töredéke jött elő eddig, de hidd el, már sokszor megfordult a fejemben, hogy vajon megérte-e megvenni ezt az autót. Főleg amikor a rozsdafoltokat kezeltem le, amikor a beázott csomagtartóval szenvedtem, amikor a zörgéseket próbálom megszüntetni, vagy amikor a rugót cseréltem, de akkor is, amikor nyáron majd megfőttem az autóban a klíma hiánya miatt.

MANN szűrőm van egy elfekvőben Isuzura. Júniusban vettem.

Link to comment
Megosztás:

Szép jó reggelt ^_^

Talán mégse kell még temetni a nyarat :D egész jó idő van kint úgyhogy kicsit ma is tudok autózni ;) mennem kell Fehérvárra délelőtt.... :D de legalább tudok menni a vekivel :D jobba szeretem mint a téli autóm :D hiszen az mégiscsak egy Ford :D

Azért neked is egy kicsit rettegés az életed a Vekiben,nem?A rossz utak,az "ügyes" autósok,még egy kamion mögött sem mehetsz túl közel,mert felveri a kavicsot!Én biztos így lennék vele...

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Vectra imádatom eredményeképp lecseréltem a vekimet egy B-re méghozzá egy szép ezüst z18xe 4ajtós jószágra elegáncs felszereltséggel ^_^ Van egy rohadó kipufogó rajta, egy felujitott klima meg egy néha felvillanó motor-kontroll lámpa -.- Leszabályzás meg hibára utaló jel igazából menet közbe nincs szóval remélem nem valami komoly és nem megyek csődbe miatta. Nagyon megtetszett lealkudtam és még a régit is beszámolta annyiér amennyit kértem szval bizakodó vagyok.

Majd ha ránéz a szerelőm aki le akart beszélni b vekiröl és g astrát akart vetetni velem, biztos nem fog örülni ennek de majd túlélem valahogy :D

Link to comment
Megosztás:

Kontroll lámpára: villogtasd ki a hibakódot! A váltó és kézifék között burkolatot felemeled és ott lesz a OBD csati, az anyós felőli soron alulról a 3-4 lábat összezárod rövidre és kivillogja a hibakódokat amiket megkeresel a hibakód listában ami valahol be van itt linkelve, na jó küldök hozzá linket üzibe a javítási és szerelési kézi könnyvel ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.