Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Néztem anno én is,de azt hiszem a belső felfogatása igen lüke helyen van! :)

Szerencsére nekem még nem koppan neki semminek ha elengedem! :D

Sajnos holnap le kell vennem a váltóról a gumit,mert a hidegben úgy megkeményedett hogy alig tudok váltani és kidobta egyszer kétszer 2 meg 5-ből!

Elég lesz neki a zsugorcső <_<

Más,Vectránál a hűtőnek van leeresztő csavarja??Tegnap cseréltem az Astrán vizet és 5 perc alatt megvolt,semmi cső lehúzogatás stb!

X20XEV-n biztos nincs, Isuzuról nem tudom pontosan, de az 1.5-ös hűtőjének szintén nincs.

Link to comment
Megosztás:

Akkor már tuti, hogy neked még igen jó állapotú egyébként vagy valami vastag gumit találtál <_< Enyém talán 27-es kerékhez való trekking belső ami elég vékony legalábbis egy MTB gumijához képest.

Átlagos belső!Elsőnek egy versenybicikli belsőt találtam,mondom WTF,ez hogy fog rámenni?Gondoltam le is cseszlek a pontos gumitípus kihagyása miatt :) de aztán találtam másikat! :icon13: Holnap nincs nyitva bolt,úgy hogy gyakorlok szigetelő szalaggal és akkor már tényleg minden javítási verziót kipróbáltam! :D

Link to comment
Megosztás:

Átlagos belső!Elsőnek egy versenybicikli belsőt találtam,mondom WTF,ez hogy fog rámenni?Gondoltam le is cseszlek a pontos gumitípus kihagyása miatt :) de aztán találtam másikat! <_< Holnap nincs nyitva bolt,úgy hogy gyakorlok szigetelő szalaggal és akkor már tényleg minden javítási verziót kipróbáltam! :D

Hehe :icon13: Na igen egyébként a versenygumi belsőt is rá lehet szerintem húzni csak sok zsír kell a gömbre és rámegy az de tuti, hogy szűkösen :lol:

Ui.:

Vízleeresztést akkor X20XEV-en hogyan kell megcsinálni?

Ha ki akarom mosni a hűtőt hogyan csináljam? A ventit már vettem le a hátuljáról eddig oké de rajta van a klímahűtő is azzal mit lehet kezdeni? Vagy jobban járok ha nem veszem ki csak lehúzom az egyik felső csövet a hűtőről pl az akku felőlit és az alsót a klímakompresszornál és úgy mossam át? Ha csak leereszteni akarok akkor hol bontsam meg?

Link to comment
Megosztás:

Hehe <_< Na igen egyébként a versenygumi belsőt is rá lehet szerintem húzni csak sok zsír kell a gömbre és rámegy az de tuti, hogy szűkösen :icon13:

Ui.:

Vízleeresztést akkor X20XEV-en hogyan kell megcsinálni?

Ha ki akarom mosni a hűtőt hogyan csináljam? A ventit már vettem le a hátuljáról eddig oké de rajta van a klímahűtő is azzal mit lehet kezdeni? Vagy jobban járok ha nem veszem ki csak lehúzom az egyik felső csövet a hűtőről pl az akku felőlit és az alsót a klímakompresszornál és úgy mossam át? Ha csak leereszteni akarok akkor hol bontsam meg?

Én amikor cseréltem a lötyit benne, akkor leszedtem az egyik csövet, kijött amennyi tudott, aztán ennyi. Nem tökéletes, de nem volt többre időm, lehetőségem.

A teljes leeresztéshez vagy ki kéne szedni a hűtőt (elég nagy szopacs), vagy mindkét oldalon leszedni a csövet, és az egyik irányból kompresszorral megnyomatni levegővel. Csak utóbbi nehezen kivitelezhető úgy, hogy a hűtőben releváns nyomás épüljön fel.

Bár - a váltó javítási megoldások után - nem lennék meglepve, ha erre is lenne valakinek jó, vagy jobb megoldása. Valami extrém :) :lol: . Bicikli belső, zsugorcső, szigszalag... bazz még mindig röhögök. :D

Link to comment
Megosztás:

Vízleeresztést akkor X20XEV-en hogyan kell megcsinálni?

Ha ki akarom mosni a hűtőt hogyan csináljam? A ventit már vettem le a hátuljáról eddig oké de rajta van a klímahűtő is azzal mit lehet kezdeni? Vagy jobban járok ha nem veszem ki csak lehúzom az egyik felső csövet a hűtőről pl az akku felőlit és az alsót a klímakompresszornál és úgy mossam át? Ha csak leereszteni akarok akkor hol bontsam meg?

Még nem cseréltél vizet rajta? Én nem tudom, hogy van az X20XEV motornál, de valószínűleg ugyanúgy mint nálam. A jobb oldali, hűtőre menő csövet kell megbontani, és akkor kifolyik a víz. Szükség esetén meg kell emelni az autó bal elejét is.

Hogyha teljesen ki akarod mosni, akkor szerintem célszerű leszerelni magát a hűtőt.

Link to comment
Megosztás:

Vízleeresztést akkor X20XEV-en hogyan kell megcsinálni?

Ha ki akarom mosni a hűtőt hogyan csináljam? A ventit már vettem le a hátuljáról eddig oké de rajta van a klímahűtő is azzal mit lehet kezdeni? Vagy jobban járok ha nem veszem ki csak lehúzom az egyik felső csövet a hűtőről pl az akku felőlit és az alsót a klímakompresszornál és úgy mossam át? Ha csak leereszteni akarok akkor hol bontsam meg?

ha csak a hűtőt akarod kimosni, akkor a két oldali csatlakozást lebontod és valamivel átmosod. ráködöt pl. a csapra és így átmossa a víz. kiszerelni nagy macera, épp 1 hete csináltam, úgyhogy tudom:) de ha van 1 felesleges napod és nagyon alapos akarsz lenni, akkor hajrá. viszont lökhárítót is bontani kell hozzá mindenképp..

javítva..:o

Link to comment
Megosztás:

képet tudsz felrakni róla :o

2834-es hozzászólás az "Általános műszaki..." és alatta pár megjegyzés a képek akkori linkjével!

Ott voltak a képek is,de sajnos már törölték őket a feltöltött oldalról,így Zsomatot kell megkérni hogy keresse őket újra elő :D

Link to comment
Megosztás:

Szia Zsomat!

Tegyél fel képet a csomagtartó teleszkópról légy szíves! A tied is 4ajtós ugye?

Üdv: Ádám

Hello!

A nagy érdeklődésre tekintettel lecsoszogtam a héten méltatlanul mellőzött autómhoz, és csináltam nektek új képeket, mert a mobilomból kitöröltem már a korábbiakat. Íme hát:

Teló1

Teló2

És csináltam képet a kárpitos, buszkapaszkodós csomagtérajtóról is.

Buszfül

Remélem a linkek működnek. :o

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A nagy érdeklődésre tekintettel lecsoszogtam a héten méltatlanul mellőzött autómhoz, és csináltam nektek új képeket, mert a mobilomból kitöröltem már a korábbiakat.

Remélem a linkek működnek. :o

:) :D Tetszik ez a kárpitos megoldás!

Buszkapaszkodó valakinek kárpitért :)

Link to comment
Megosztás:

Jól látom hogy a kalaptartó felőli részén van a kasztnihoz erősítve a teleskóp? Már csak az a kérdés hogy a rugós megoldású vekikben megvan-e a hely a teleszkópnak a kasztnin?

Háttőő, igen. A jobb oldalon van csak teló, aminek az eldugottabb vége a kalaptartó alatt fut be egy ilyen merevítés szerű izébe, ami a csomagtartó jobb fölső sarkában van. Azt viszont nem tudom, hogy a gyárilag teló nélküliekben van-e neki kis gömb felhegesztve. Ha bevilágít vki oda, elvileg látszódnia kéne.

Link to comment
Megosztás:

Háttőő, igen. A jobb oldalon van csak teló, aminek az eldugottabb vége a kalaptartó alatt fut be egy ilyen merevítés szerű izébe, ami a csomagtartó jobb fölső sarkában van. Azt viszont nem tudom, hogy a gyárilag teló nélküliekben van-e neki kis gömb felhegesztve. Ha bevilágít vki oda, elvileg látszódnia kéne.

Szia!

Kérdés. Neked akkor nincs is rugó benne csak a teleszkóp :o vagy a tiedbe is megvan a rugó?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kérdés. Neked akkor nincs is rugó benne csak a teleszkóp :D vagy a tiedbe is megvan a rugó?

Válasz: Van benne rugó is, de szerintem gyengébb, mint a teleszkóp nélküli kivitelekben. Avagy lehet, hogy mégsem gyengébb, de ebben az esetben a teleszkóp az ajtó hirtelen felnyílása ellen van. Én még sosem jártam úgy, mint ahogy mások is írták, hogy koppant az ajtó, mert túl gyorsan nyílt ki.

Viszont a rugó gyengébb kivitelére utal, hogyha emelkedőn áll az autó, akkor nem tartja meg rendesen, teljesen nyitott állapotban a csomagtérajtót se a sima, se a gázos rugó. Utóbbi gondolom elfáradt, előbbi meg akkor talán mégis gyengített.

Vagy a fene tudja. :o

Link to comment
Megosztás:

Háttőő, igen. A jobb oldalon van csak teló, aminek az eldugottabb vége a kalaptartó alatt fut be egy ilyen merevítés szerű izébe, ami a csomagtartó jobb fölső sarkában van. Azt viszont nem tudom, hogy a gyárilag teló nélküliekben van-e neki kis gömb felhegesztve. Ha bevilágít vki oda, elvileg látszódnia kéne.

csak 1 teló van? Pedig vaterán párban árulják.

Link to comment
Megosztás:

a karaván ülések jók a sedanba is?

A kérdés már nem aktuális, megvettem. Remélem jó lesz. Illetve csak az elsőket cserélem le az tuti ugyanaz.

Viszont az Új kérdés hogy ugyanez a hátsó ülés jó lehet-e a kombi F astrába, mert el tudnám passzolni :o

(szerk.: hopp egybe kellett volna... na mindegy bocsi)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.