Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

csak 1 teló van? Pedig vaterán párban árulják.

Általában amit vaterán árulnak párban az a motorház tetőhöz van, nekem csak rugó van hátul és nekem sem tartotta meg emelkedőn. Mikor felraktam a spoilert visszahajtottam a rugókat rövidebbre mert ahhoz a súlyhoz kevés volt, most megtartja emelkedőn is mivel másként alakul a súlypontja a fedélnek.

Úgy tudom a gázrugó csak felfelé csillapít, de nem tart.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csak rugó van és spoiler nélkül is megtartotta, nem csapódik nem ütközik, megvan a két gumi pogácsa is csillapítani és spoilerrel is megtartja az ajtót csak annyi változás, hogy ha fentről elengedve csukódik be akkor nagyot "durran" a plusz súly miatt de azért érdekelne egy ilyen telós megoldás is :o

Link to comment
Megosztás:

Tegnap Kecelen takoltam az Oil kúton. Életemben nem tankoltam még ilyen szar helyen... Teletankoltam, megyek fizetni lobogtatom a bankkártyát, erre sajnos nem tudok kártyával fizetni. WTF??? Még jó hogy négyen voltunk épphogy összekapartuk a kesst. ilyen Megyek vissza elöttem a srác a én kutam másik félén tankolt 2000ért. mondja egyes erre az én összegem :o Mondom az a kettes. Meg akar győzni, srác mellettem áll. Milyen kút ez hogy nem lehet kártyával fizetni és még rosszul is van számozva? erre kitör magábol hogy kb én vagyok a hülyemert nem tudom hol tankolok. mondom akkor ketten vagyunk hülyék. Leraktam a pénzt és eljöttem. Valamit még utánam, de azt már nem értettem. Mikor indultam srác is jött és rázta a fejét. El kellett volna kérni a panaszkönyvet de tiszta ideg voltam nem jutott eszembe. Szar hely bunkó kutas. Ne menjetek oda! :D

Link to comment
Megosztás:

Téli kerekek felkerültek, nyáriak letakarítva, eltéve száraz helyre. Szélvédőt mosom hakell hanem , hogy kifoggyon a nyári cucc. Fagyálló már bennevolt mert nyáron vízkőoldózva volt a rendszer és azzal lett feltőltve.

Üléseket elhoztam az elsők tutik cserélni is akartam, de nem bírom kitekerni a csavarokat. Kicsit be vannak állva. Lefújtam WD-40el mos hagyom had ázzon reggel újra próba. Astra F fórum gyikban olvastam hogy van egy piros stift amit be kell dugni a patronba és nem engedi eldurranni. Persze ezt már a próbálkozás után. Kimentem a sötétbe, az ülés alá előröl benézve megtaláltam a stiftet, de hol a patron? A műanyagok alatt keressem valahol?

Link to comment
Megosztás:

Üléseket elhoztam az elsők tutik cserélni is akartam, de nem bírom kitekerni a csavarokat.

A csavarokba kapaszkodj meg rendesen, mert betekerés előtt festékbe (vagy valami más ragaszkodó anyagba) mártják őket. Szép kék színű, és nem nagyon akarja elengedni a csavarokat.

Astra F fórum gyikban olvastam hogy van egy piros stift amit be kell dugni a patronba és nem engedi eldurranni. Persze ezt már a próbálkozás után. Kimentem a sötétbe, az ülés alá előröl benézve megtaláltam a stiftet, de hol a patron? A műanyagok alatt keressem valahol?

Erre igazából csak halványan emlékszem, de úgy rémlik, a stift az omegámon ott volt, ahol lennie kellett, csak be kellett tolni, és akkor rögzítette az övfeszítőt...

Link to comment
Megosztás:

Téli kerekek felkerültek, nyáriak letakarítva, eltéve száraz helyre. Szélvédőt mosom hakell hanem , hogy kifoggyon a nyári cucc. Fagyálló már bennevolt mert nyáron vízkőoldózva volt a rendszer és azzal lett feltőltve.

Üléseket elhoztam az elsők tutik cserélni is akartam, de nem bírom kitekerni a csavarokat. Kicsit be vannak állva. Lefújtam WD-40el mos hagyom had ázzon reggel újra próba. Astra F fórum gyikban olvastam hogy van egy piros stift amit be kell dugni a patronba és nem engedi eldurranni. Persze ezt már a próbálkozás után. Kimentem a sötétbe, az ülés alá előröl benézve megtaláltam a stiftet, de hol a patron? A műanyagok alatt keressem valahol?

Gyárilag kék menetrögzítővel rakják össze, ezért indul meg nehezen. Légy határozottabb :o

Sajna B Vekit még nem láttam ennyire közelről, de A Vekin szépen látszik a patronon a használati utasítás (sárga matrica).

459433_orig0.jpg

Kerestem B Vekit is, de azt nem találtam egyelőre...

Link to comment
Megosztás:

Ennél határozottabb már nem tudok lenni. Már idegből csinálom. Vérnyomásom a plafonon. kis pöcsöm csavar az üléstől nem lehet teljesen függőlegesen nekifeszülni, krova meg kiugrik belőle nem elég mély a csavarfej. Nem is a gyári rögzítéssel van berakva mert már meg van cserélve a két első ülés. Már írtam mailt a srácnak aki csinálta, de amcsiba még igencsak sötét van ugyhogy holnapig megint nem jutok előre :S Patronnal meg nem foglalkozok, levettem az aksit...

Link to comment
Megosztás:

Ennél határozottabb már nem tudok lenni. Már idegből csinálom. Vérnyomásom a plafonon. kis pöcsöm csavar az üléstől nem lehet teljesen függőlegesen nekifeszülni, krova meg kiugrik belőle nem elég mély a csavarfej. Nem is a gyári rögzítéssel van berakva mert már meg van cserélve a két első ülés. Már írtam mailt a srácnak aki csinálta, de amcsiba még igencsak sötét van ugyhogy holnapig megint nem jutok előre :S Patronnal meg nem foglalkozok, levettem az aksit...

Huhh, az kemény akkor...

Esetleg csillagkulcs+valami hosszabító? Vagy extrém esetben valami légkulcs? :D

Vagy még esetleg azt próbáld meg, hogy befelé próbálod tekerni. Tudom első olvasatra hülyén hangzik, de hidd el sokszor segített már ez a módszer. Először megpróbálod beljebb csavarni, aztán ki, majd megint be ha még mindig nem jön ki és előbb utóbb megadja magát. Ha még így sem megy, akkor valami gigahosszabító kell vagy légkulcs...

Drukkolok :o

Link to comment
Megosztás:

Ennél határozottabb már nem tudok lenni. Már idegből csinálom. Vérnyomásom a plafonon. kis pöcsöm csavar az üléstől nem lehet teljesen függőlegesen nekifeszülni, krova meg kiugrik belőle nem elég mély a csavarfej. Nem is a gyári rögzítéssel van berakva mert már meg van cserélve a két első ülés. Már írtam mailt a srácnak aki csinálta, de amcsiba még igencsak sötét van ugyhogy holnapig megint nem jutok előre :S Patronnal meg nem foglalkozok, levettem az aksit...

Nah siker?

Link to comment
Megosztás:

Ennél határozottabb már nem tudok lenni. Már idegből csinálom. Vérnyomásom a plafonon. kis pöcsöm csavar az üléstől nem lehet teljesen függőlegesen nekifeszülni, krova meg kiugrik belőle nem elég mély a csavarfej. Nem is a gyári rögzítéssel van berakva mert már meg van cserélve a két első ülés. Már írtam mailt a srácnak aki csinálta, de amcsiba még igencsak sötét van ugyhogy holnapig megint nem jutok előre :S Patronnal meg nem foglalkozok, levettem az aksit...

RUST SHOCK

Azonnali hatású rozsdaoldó, gyorsfagyasztóval

A RUST SHOCK aeroszol, az ipar számára kifejlesztett speciális készítmény, mely egy termékben egyesíti a gyorsfagyasztót és a hatékony csavarlazítót. A szert a felületre juttatva, azonnal -40°C-ra lehűti a rozsdás csavart. A hirtelen lehűtött csavaron a rozsda megrepedezik, kis réseket hagyva a rozsdaoldó adaléknak, mely hatékonyan oldja és keni a kötéseket, zsanérokat és a csúszó részeket. A rozsdaoldó nem tartalmaz savakat és szilikonokat. :rolleyes:http://chemico.hu/kezdo_oldal.htm

Link to comment
Megosztás:

RUST SHOCK

Azonnali hatású rozsdaoldó, gyorsfagyasztóval

A RUST SHOCK aeroszol, az ipar számára kifejlesztett speciális készítmény, mely egy termékben egyesíti a gyorsfagyasztót és a hatékony csavarlazítót. A szert a felületre juttatva, azonnal -40°C-ra lehűti a rozsdás csavart. A hirtelen lehűtött csavaron a rozsda megrepedezik, kis réseket hagyva a rozsdaoldó adaléknak, mely hatékonyan oldja és keni a kötéseket, zsanérokat és a csúszó részeket. A rozsdaoldó nem tartalmaz savakat és szilikonokat. :rolleyes:http://chemico.hu/kezdo_oldal.htm

És 1 dbt hol tudok venni? mert ez a gyártó, nem foglalkoznak a kisemberrel.

Link to comment
Megosztás:

Hát ....igen :D

Azért nem semmi hogy már miket kitalálnak (fagyaszt stb) Te ezt használod egyébként?Ha igen,hol lehet ilyen Chemico-s cuccokat magánszemélyként venni?

Mint írtam,találkoztam az autó volt gazdájával!Ami kiderült,290ezer volt benne akkor,erősebb rugókat vett hozzá,új vezérlés,olaj,gumik!(mondta a kereskedőnek hogy aki megveszi,hívja fel,hogy elmondja neki és spórolhat rajta nem is keveset)

Amit nem cserélt le végül és eladó!Segítsetek,megérné-e??Gyújtáskapcsoló(10e),plüss ajtókárpitok(10e)---> ezért van nekem szürke plüss fejtámla benne!(nem is figyeltem) :)

Lett 97 ezer az órában,vezérlésért csesztek szólni,olajért csesztek szólni,gumik újak,de a legolcsóbbakra cserélve,meg még ki tudja mi!

Egy telefon és megspórolok 50 ezret már az elején! :o

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag kék menetrögzítővel rakják össze, ezért indul meg nehezen. Légy határozottabb :D

Sajna B Vekit még nem láttam ennyire közelről, de A Vekin szépen látszik a patronon a használati utasítás (sárga matrica).

%7Boption%7D

Kerestem B Vekit is, de azt nem találtam egyelőre...

nekem van otthon elvileg :o

Link to comment
Megosztás:

Na jó már amelyikben van :) De az csak egy csatlakozó + ami van mindbe az öv előfeszítő csatlakozója és csere közben nem érdemes gyújtást ráadni.

meg belső takarításra vinni :)

nekem a belső takarításnál húzták szét és azóta világít a check lámpája a légzsáknak :o persze 3000-ért kiszedik belőle de ezt nem fogja kifizetni a mosó :D

Link to comment
Megosztás:

Na igen.... akkor minimum a tisztítást nem fizetném ki...

+ Ezért jó, hogy magam csináltam tisztítógéppel a komplett belsőt :o

Erre már rájöttem: a legjobb meló ha én csinálom még akkor is ha nem értek hozzá annyira mint egy szerelő mert legalább én megteszek mindent, hogy jó legyen a szerelőnek meg csak a lóvé kell....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.