Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Na ilyenekre gondoltam, pl. a fűtőszál kialakítása. Vagy találkozott már valaki olyan problémával, hogy ha bekapcsolta a hátsó ablakfűtést, akkor rossz vagy egyáltalán nem volt vétel.

Mondom, ez a gyári megoldás. Tehát magától értetődő, hogy tökéletesen működik.

Hogy lenne már szar, hogyha megy a hátsó ablak fűtés?

Link to comment
Megosztás:

Elég jó valóban de egy kb 70 centis külső antenna már jobb vételt biztosít ezt tapasztaltam, ami nekem ezzel már recseg azon még teljesen jó, kérdés kinek tetszik az autóján egy drótantenna nekem pl ez így nagyon tetszetős, hogy nincs külön hanem a hátsó szélvédőben állítólag a két függőleges szál az antenna.

Ez sokmindentől függ. A rádiók szelektivitása, és vételi erőssége sem egyforma. A kábelezésen is sok múlik, ami elmegy hátra az antennához.

Pontosan összehasonlítani csak úgy lehetne, ha az autóra felszerelnél egy antennát.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy olvastam B Veki index-es forumon a régebbi hsz-eket, volt aki azt tapasztalta, hogy ha bekapcsolta a hátsó ablak fűtést, akkor elment a vétel... Ennyi...

Mondom, ez a gyári megoldás. Tehát magától értetődő, hogy tökéletesen működik.

Hogy lenne már szar, hogyha megy a hátsó ablak fűtés?

Link to comment
Megosztás:

mi pénz? érdekelne...

Szintén, ára? :D

10-ért árulják a vaterán!Ha kettőtök közül viszi el valaki,akkor ennek a feléért odaadom!

Tegnap leszedtem a két első kereket a lökhárítóval és rápróbáltam!Minden felfogatásnak megvolt a helye,azaz

1.7 Isuzura biztosan jó!Ez a fajta van nekem amit 2.0 és 2.2 dízelekhez árulnak,de jó az enyémre is!

Itt árulnak egy másik fajtát,itt viszont szinte az összes Vectra B típus fel van sorolva,azaz a felfogatásuk ugyan ott lehet!A lényeg,hogy szerintem jó minden típusra,de Isuzura biztosan!

Azt még jó ha tudjátok,hogy fel kell emelni az autót a le és felszereléshez,mert a sárvédő íveknél magasra felnyúlik a műanyag

és kerekeken nem fér ki vagy be az autó alá!

Link to comment
Megosztás:

10-ért árulják a vaterán!Ha kettőtök közül viszi el valaki,akkor ennek a feléért odaadom!

Tegnap leszedtem a két első kereket a lökhárítóval és rápróbáltam!Minden felfogatásnak megvolt a helye,azaz

1.7 Isuzura biztosan jó!Ez a fajta van nekem amit 2.0 és 2.2 dízelekhez árulnak,de jó az enyémre is!

Itt árulnak egy másik fajtát,itt viszont szinte az összes Vectra B típus fel van sorolva,azaz a felfogatásuk ugyan ott lehet!A lényeg,hogy szerintem jó minden típusra,de Isuzura biztosan!

Azt még jó ha tudjátok,hogy fel kell emelni az autót a le és felszereléshez,mert a sárvédő íveknél magasra felnyúlik a műanyag

és kerekeken nem fér ki vagy be az autó alá!

Gondolkodóba ejtettél! Tavaly vettem egy használtat, de az valahogy nem az igazi, nem nagyon találunk rajta felfogatást, valszeg' sikerült átvernie az eladónak, és adott egy A Vectra alkatrészt... Az én kocsim benzines (X16XEL), de ha nem megy el a cucc a többiek között, az említett kedvezményes áron engem is érdekelhet! :D

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodóba ejtettél! Tavaly vettem egy használtat, de az valahogy nem az igazi, nem nagyon találunk rajta felfogatást, valszeg' sikerült átvernie az eladónak, és adott egy A Vectra alkatrészt... Az én kocsim benzines (X16XEL), de ha nem megy el a cucc a többiek között, az említett kedvezményes áron engem is érdekelhet! :D

Megnézem a GM számát és megírom!Abból szerintem meg lehet nézni hogy mire jó!

szerk: GM 24 427 901 Ez van rajta!

Link to comment
Megosztás:

10-ért árulják a vaterán!Ha kettőtök közül viszi el valaki,akkor ennek a feléért odaadom!

Tegnap leszedtem a két első kereket a lökhárítóval és rápróbáltam!Minden felfogatásnak megvolt a helye,azaz

1.7 Isuzura biztosan jó!Ez a fajta van nekem amit 2.0 és 2.2 dízelekhez árulnak,de jó az enyémre is!

Itt árulnak egy másik fajtát,itt viszont szinte az összes Vectra B típus fel van sorolva,azaz a felfogatásuk ugyan ott lehet!A lényeg,hogy szerintem jó minden típusra,de Isuzura biztosan!

Azt még jó ha tudjátok,hogy fel kell emelni az autót a le és felszereléshez,mert a sárvédő íveknél magasra felnyúlik a műanyag

és kerekeken nem fér ki vagy be az autó alá!

küldesz 1banksz. számot :D ,és maajd megyek érte .

Link to comment
Megosztás:

10-ért árulják a vaterán!Ha kettőtök közül viszi el valaki,akkor ennek a feléért odaadom!

Tegnap leszedtem a két első kereket a lökhárítóval és rápróbáltam!Minden felfogatásnak megvolt a helye,azaz

1.7 Isuzura biztosan jó!Ez a fajta van nekem amit 2.0 és 2.2 dízelekhez árulnak,de jó az enyémre is!

Itt árulnak egy másik fajtát,itt viszont szinte az összes Vectra B típus fel van sorolva,azaz a felfogatásuk ugyan ott lehet!A lényeg,hogy szerintem jó minden típusra,de Isuzura biztosan!

Azt még jó ha tudjátok,hogy fel kell emelni az autót a le és felszereléshez,mert a sárvédő íveknél magasra felnyúlik a műanyag

és kerekeken nem fér ki vagy be az autó alá!

Engem is érdekelne, nekem Isuzu :D

Vagy pénz, vagy adok érte valamit a Kék opelről, ha van valami ami kell, és megvan :P

A generátor védő cucc akkor ehhez nem kell, mert ez helyettesíti?

Amúgy te miért nem szereled fel?

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekelne, nekem Isuzu :D

Vagy pénz, vagy adok érte valamit a Kék opelről, ha van valami ami kell, és megvan :P

A generátor védő cucc akkor ehhez nem kell, mert ez helyettesíti?

Amúgy te miért nem szereled fel?

Ha ez fel van téve,akkor nem kell,mert fel és elnyúlik addig mint az a műanyag!

Felszereltem tegnap,onnan tudom hogy jó,de majd holnap leírom hogy miért döntöttem az eladása mellett!

szerk:Lebontottam az autó elejét 2 napja,kicseréltem az bal alsó hűtőtartó bakot!(kiszerelés nélkül ki tudtam,mert le van törve a műanyag pöcök,ami

a gumibakba menne bele) de "szerencsére" megtaláltam hol folyik el az a víz,ami hiányozni szokott a kiegyenlítőből!A hűtő bal alján ereszt!Cserélni kellene!

Ki szeretném cserélni a turbó csöveket is darabonként és a futóművet is javítgatni,ahogy van rá keretem!Sok munkához le kellene szedni a motorvédőt,amihez

emelgetni kell az autót!Na ehhez se kedvem,sem időm nincs,ezért döntöttem úgy hogy eladom!

Eladom a szárnyat is,amit vettem,mert amennyibe a fényezése kerül,inkább más,fontosabb alkatrészre költöm!

Nagyjából ez az oka!Hanguci írt elsőnek,így holnap lefényképezem neki és ha megfelelő számára,ő viszi el!

Link to comment
Megosztás:

B Vekibe gyárilag belerakták, újonnan egy 8 milliós autóba. Szerinted szar? Hogy lehet ekkora hülyeséget kérdezni, gondolkodj már!

De ehhez lehet, hogy speciális fűtőszál kialakítás (szál vastagság, azok távolsága) is társul, szóval korántsem biztos, hogy jól fog működni egy olyan autóban, amiben gyárilag nem így volt megoldva az antenna.

Azt még hozzátenném, hogy ugyanebbe fut bele a GPS antenna vezetéke is, azaz a hátsó ablakfűtés szálait használja GPS antennaként

(Nem GSM!!!!!___ az a tetőn van és nem csatlakozik az egységhez ami a kalaptartón van, hanem előre megy a jobb oldali küszöb végéig.....)

"újonnan egy 8 milliós autóba"----> csak 6 millió, de sebaj majd belejössz.....

Link to comment
Megosztás:

Azt még hozzátenném, hogy ugyanebbe fut bele a GPS antenna vezetéke is, azaz a hátsó ablakfűtés szálait használja GPS antennaként

(Nem GSM!!!!!___ az a tetőn van és nem csatlakozik az egységhez ami a kalaptartón van, hanem előre megy a jobb oldali küszöb végéig.....)

"újonnan egy 8 milliós autóba"----> csak 6 millió, de sebaj majd belejössz.....

Egy fapadost lehet, de egy fullosat nem kaptál meg 6 millióért.

Korábban valahol 6 milliót írtam. Ott meg kijavítottak 8-ra...

Link to comment
Megosztás:

Az autón a lakkot lehet javíttatni?

Valamelyik gyökér barom állat rácsöpögtetett valami szar maró anyagot a motorháztetőm szélére és a lakkréteg

lepattogott pár helyen! [url="http://kephost.hu/share-F69A_4E91953D.html"/url]

Hogy ne fusson tovább a pattogzódás, egy kis lakkot fújj ki valami kupakba és fogpiszkálóval óvatosan tunkold bele a sérülésbe, ha csak hólyagos akkor fel kell nyitni valamivel, hogy alá tudjon szivárogni. Ha megszűnik a fehéres szín akkor jó. Jobb híján én nitrolakkal csináltam.

Link to comment
Megosztás:

Hogy ne fusson tovább a pattogzódás, egy kis lakkot fújj ki valami kupakba és fogpiszkálóval óvatosan tunkold bele a sérülésbe, ha csak hólyagos akkor fel kell nyitni valamivel, hogy alá tudjon szivárogni. Ha megszűnik a fehéres szín akkor jó. Jobb híján én nitrolakkal csináltam.

:D Megpróbálom még az itteni fényezőket megkérdezni,mit lehet ezzel tenni,mert otthon nem akarom saját kezűleg összemaszatolni és nagyobb kárt csinálni benne!Ha meg elviszem a helyi fényezőhöz,ne csesszen át,hogy újrafújatja velem az egész elemet!

Link to comment
Megosztás:

:D Megpróbálom még az itteni fényezőket megkérdezni,mit lehet ezzel tenni,mert otthon nem akarom saját kezűleg összemaszatolni és nagyobb kárt csinálni benne!Ha meg elviszem a helyi fényezőhöz,ne csesszen át,hogy újrafújatja velem az egész elemet!

A "fogpiszkáló" csak ideiglenes, arra jó, hogy megfogja a további felhólyagosodást a lakkrétegen.

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenkinek!

Elnézést, ha rossz helyre írok, de még nem ismerem annyira az oldalt.

Van egy B Vectrám 2.0 DTI, és hozzáértők szerint van benne álló fűtés.

Na most abba kérnék segítséget, hogy hogyan tudok én erről bebizonyosodni, hogy működik is.

Arra szeretném megkérni a segíteni vállalkozó személyeket, hogy részletesen írjanak le mindent,

hogy mit nézzek meg és hol, mert annyira nem vagyok jártas az autóban.

Mindenki mond össze vissza mindent, mindenki nagyin okos, ezért olyan ember(ek) segítségét szeretném

kérni akiknek szintén van az autóban.

Előre is köszönöm, és ha nem ide kellett volna írnom ezt a témát, akkor nézzétek el nekem.

Üdvözlettel: Szüle Lajos

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenkinek!

Elnézést, ha rossz helyre írok, de még nem ismerem annyira az oldalt.

Van egy B Vectrám 2.0 DTI, és hozzáértők szerint van benne álló fűtés.

Na most abba kérnék segítséget, hogy hogyan tudok én erről bebizonyosodni, hogy működik is.

Arra szeretném megkérni a segíteni vállalkozó személyeket, hogy részletesen írjanak le mindent,

hogy mit nézzek meg és hol, mert annyira nem vagyok jártas az autóban.

Mindenki mond össze vissza mindent, mindenki nagyin okos, ezért olyan ember(ek) segítségét szeretném

kérni akiknek szintén van az autóban.

Előre is köszönöm, és ha nem ide kellett volna írnom ezt a témát, akkor nézzétek el nekem.

Üdvözlettel: Szüle Lajos

Kezdjük ott, hogy az állófűtés gyári, vagy házilag beszerelt? Mert ha utóbbi, akkor arról csak a beszerelője tudna felvilágosítást adni :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.