Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

De a 75 lovas benzines akárhogy nézzük, akkor is a legkisebb motor a Vectraban, és ezek a legkisebbek ugyan használhatóak, de ha lehet, akkor inkább nem érdemes ezt választani.

Ez egyértelmű, viszont szerintem sokan nem gondolnák, hogy csak 3000 1/min körül kezd el kijönni a különbség.

V_g_lap02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez pedig annyit jelent, hogy 90-100 km/h körül haladva, ha nem kell előzni, és nem kell nagyon gyorsítani, akkor semmi gond. Viszont ha előzni, gyorsulni kell, akkor kijön a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Képek alapján láttok ezeken valami kivetnivalót?

A 2000-es kéknek a csomagtartója nagyon meg van nyomva!(3.kép)Pedálok tükör simák,kormány,váltószoknyán is látszik hogy

ebben 176e-nél több lehet,vagy azt mind nagyvárosban tették bele!

Az 1.6-os kéknek nincs a belsejéről kép,de itt -ott meg húzva(Visszapillantó nagyon)Mosás utáni mobillal készült képek....

Ha jól láttam egyiknek sincs első ködlámpája,bár nem tudom hogy milyen felszereltséghez járt vagy kérni lehetett e!

Nekem ennyi,de hagyok a többieknek is! :lol:

Átmásoltam ide az autókereskedős hozzászólásom!

A TéKom felveszi az összes részt,így amikor unatkozom,ezeket szoktam nézegetni!Ebben is már halottam és a TopGear-ban is,hogy nem igazán

veszik számba az Opeleket!"Csak" egy Vauxhall stb beszólások!Az évi 366 nap esős idő hamar megmutatkozhatott

az ottani Vectrákon,vagy miért utálhatják ennyire? :D

Link to comment
Megosztás:

A 2000-es kéknek a csomagtartója nagyon meg van nyomva!(3.kép)Pedálok tükör simák,kormány,váltószoknyán is látszik hogy

ebben 176e-nél több lehet,vagy azt mind nagyvárosban tették bele!

Az 1.6-os kéknek nincs a belsejéről kép,de itt -ott meg húzva(Visszapillantó nagyon)Mosás utáni mobillal készült képek....

Ha jól láttam egyiknek sincs első ködlámpája,bár nem tudom hogy milyen felszereltséghez járt vagy kérni lehetett e!

Nekem ennyi,de hagyok a többieknek is! :lol:

Kösz, bármi jó, ami segít alkudni :D A 2000-es kék egy 14000-es városból való, de persze nem tudni az előéletét, lehet, hogy 12 évig nagyvárosban használták. Mondjuk ez igaz a többire is, hogy a jelenlegi helyük ilyen kisváros. Az 1998-as kiadásúnál azt írja, hogy első tulaj, szóval az talán nem mindennapi használatban járt nagyvárosi forgalomban.

A másik kék az itt van helyben, valamelyik nap láttam is az utcán, de annyira nem tetszett a kinézete alapján. Valahogy élőben is úgy nézett ki, mintha mobillal lett volna fotózva mosás után :devlish: Boyracerség jeleit vélem rajta felfedezni. Sajnos nem láttam, milyen kinézetű illető vezette...

Link to comment
Megosztás:

Az elsőnek horpadás van a bal első ajtaján, és kilométer nem annyi van benne.

A másodikon nincs rajta a pocsfogó sem elől sem hátul, ami végett valószínű össze van verve az alja meg az oldala elől, és ezen a kék színen nagyon ki jön. Kilométer itt is vicc, meg a gumi sem egy hejde.

Harmadikról nincs sok kép, ez már lehet valós km, viszont egy légzsákos full fapad. Felejtős

A negyedik valami olcsó jános tuning versenyzőé lehetett okádék felnivel sportdobbal agyonszilikonozott kerékkel piros féknyereggel. Én kerülném.

Persze ezek csak kép alapján mondott vélemények.

Link to comment
Megosztás:

Az elsőnek horpadás van a bal első ajtaján, és kilométer nem annyi van benne.

A másodikon nincs rajta a pocsfogó sem elől sem hátul, ami végett valószínű össze van verve az alja meg az oldala elől, és ezen a kék színen nagyon ki jön. Kilométer itt is vicc, meg a gumi sem egy hejde.

Harmadikról nincs sok kép, ez már lehet valós km, viszont egy légzsákos full fapad. Felejtős

A negyedik valami olcsó jános tuning versenyzőé lehetett okádék felnivel sportdobbal agyonszilikonozott kerékkel piros féknyereggel. Én kerülném.

Persze ezek csak kép alapján mondott vélemények.

1. A horpadást láttam én is, de nem tűnik vészesnek, együtt tudnék élni vele. Persze lehet élőben más, de emiatt nem mondom rá, hogy kiesik.

2. Mi az a pocsfogó? És ezt honnan látod, hogy össze van verve emiatt? Mert én ugyan észre nem vettem volna semmit így a képen azon kívül, hogy a csomagtérajtó rosszul áll, pedig már nézegetem egy hete a képet... Na ezért is jó, hogy megnézitek nekem :lol: Gumi megint olyan, hogy várhatóan amíg nálam lesz az autó, egy szettet úgyis vennem kell rá. Most hogy ez 10000 vagy 35000km múlva kerül sorra, hát az már majdnem ugyanaz, csak mondjuk ne azonnal kelljen. Egyedül ennél írja a szövegben, hogy van első ködlámpa - hogy reagáljak Fort hozzászólására.

3. Na ezt észre se vettem, hogy nincs légzsák jobbról. Mondjuk legalább klíma van, az azért feltétel számomra de valóban a légzsák hiánya elég döntő tényezőnek tűnik.

4. A negyedikről ugyanez a véleményem.

Kilóméterrel úgy vagyok, hogy szét lehet egy motort taposni 100km-en is, meg lehet vigyázni is rá és akkor sokat elmegy. Ha most 180000 helyett 280000 van benne, de amúgy jó, akkor ez nekem nem kizáró tényező.

Link to comment
Megosztás:

Nem a 280000km a baj. Itt mindenkinek 200000 felett van a kocsija. Az a baj, hogy hülyének nézik az embert egy tizenéves autóban ritkán van mondjuk 150000 km. Ennek ellenére még nekem is van a kocsiba olyan alkatrész, ami gyári. Nem is kevés. Pocs fogót én a sárvédő gumira mondom. :D Én szeretem ha elől hátul van rajta. Volt egy ilyen királykék metál F Astrám, amin még úgy is meglátszott a kavicsfelverődés, hogy rajta volt a műanyag. Árban nem tudom meddig gondolod. Személy szerint ha az enyémet most el kéne adnom, és el is szeretném nem csak hirdetni, akkor olyan 600000 körül hirdetném. Akkor talán lenne esélye hogy el is vigyék. Enyém 97 1.8 benzin, És szinte minden benne van gyárilag. Az ilyen egy légzsákos kurblis ablakos kis felszereltségűért igen keveset adnék.

Most látom hogy a másodikban van gáz. Na az azért nem hátrány manapság

1. A horpadást láttam én is, de nem tűnik vészesnek, együtt tudnék élni vele. Persze lehet élőben más, de emiatt nem mondom rá, hogy kiesik.

2. Mi az a pocsfogó? És ezt honnan látod, hogy össze van verve emiatt? Mert én ugyan észre nem vettem volna semmit így a képen azon kívül, hogy a csomagtérajtó rosszul áll, pedig már nézegetem egy hete a képet... Na ezért is jó, hogy megnézitek nekem :lol: Gumi megint olyan, hogy várhatóan amíg nálam lesz az autó, egy szettet úgyis vennem kell rá. Most hogy ez 10000 vagy 35000km múlva kerül sorra, hát az már majdnem ugyanaz, csak mondjuk ne azonnal kelljen. Egyedül ennél írja a szövegben, hogy van első ködlámpa - hogy reagáljak Fort hozzászólására.

3. Na ezt észre se vettem, hogy nincs légzsák jobbról. Mondjuk legalább klíma van, az azért feltétel számomra de valóban a légzsák hiánya elég döntő tényezőnek tűnik.

4. A negyedikről ugyanez a véleményem.

Kilóméterrel úgy vagyok, hogy szét lehet egy motort taposni 100km-en is, meg lehet vigyázni is rá és akkor sokat elmegy. Ha most 180000 helyett 280000 van benne, de amúgy jó, akkor ez nekem nem kizáró tényező.

Link to comment
Megosztás:

1. A horpadást láttam én is, de nem tűnik vészesnek, együtt tudnék élni vele. Persze lehet élőben más, de emiatt nem mondom rá, hogy kiesik.

2. Mi az a pocsfogó? És ezt honnan látod, hogy össze van verve emiatt? Mert én ugyan észre nem vettem volna semmit így a képen azon kívül, hogy a csomagtérajtó rosszul áll, pedig már nézegetem egy hete a képet... Na ezért is jó, hogy megnézitek nekem :lol: Gumi megint olyan, hogy várhatóan amíg nálam lesz az autó, egy szettet úgyis vennem kell rá. Most hogy ez 10000 vagy 35000km múlva kerül sorra, hát az már majdnem ugyanaz, csak mondjuk ne azonnal kelljen. Egyedül ennél írja a szövegben, hogy van első ködlámpa - hogy reagáljak Fort hozzászólására.

3. Na ezt észre se vettem, hogy nincs légzsák jobbról. Mondjuk legalább klíma van, az azért feltétel számomra de valóban a légzsák hiánya elég döntő tényezőnek tűnik.

4. A negyedikről ugyanez a véleményem.

Kilóméterrel úgy vagyok, hogy szét lehet egy motort taposni 100km-en is, meg lehet vigyázni is rá és akkor sokat elmegy. Ha most 180000 helyett 280000 van benne, de amúgy jó, akkor ez nekem nem kizáró tényező.

A másik baj meg az, hogy szépen le vannak fényképezve, jó szögből, odamész, és egy úgy ahogy helyre pofozott szarkupacot találsz...

Tisztelet a kivételnek.

Link to comment
Megosztás:

Ja :lol: :D

Képeket néztem csak mert románul nem tudok. Román ez egyáltalán?

Szerb. Nekem a képek alapján a lényeg, hogy mi a vélemény, hogy ki mit vesz észre. A számok egyértelműek, a leírást meg én értem.

Az a sárvédő gumi alul kellene, hogy legyen a kerék mögött a küszöb végénél? Mert én másikokon se látok olyat. Pl. ezen van?

big_3615651-e810.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerb. Nekem a képek alapján a lényeg, hogy mi a vélemény, hogy ki mit vesz észre. A számok egyértelműek, a leírást meg én értem.

Az a sárvédő gumi alul kellene, hogy legyen a kerék mögött a küszöb végénél? Mert én másikokon se látok olyat. Pl. ezen van?

Nincs ezen sem,de nekem sincs (kék) és nem láttam hogy agyon lenne verve a kasztni ez miatt!Nem salakon megyek meg köves úton 100-al kaparva,hogy felverje annyira!Tudom,magyar keskeny utak,a kamion is felhordja,kijárják a kátyúból de azért ez a 4000 Ft-os tétel miatt ha szép állapotban van

a küszöb és a hátsó sárvédő alja is,simán elhoznám!

Opelest nem találtam,de ERRE gondolt!

Link to comment
Megosztás:

Nincs ezen sem,de nekem sincs (kék) és nem láttam hogy agyon lenne verve a kasztni ez miatt!Nem salakon megyek meg köves úton 100-al kaparva,hogy felverje annyira!Tudom,magyar keskeny utak,a kamion is felhordja,kijárják a kátyúból de azért ez a 4000 Ft-os tétel miatt ha szép állapotban van

a küszöb és a hátsó sárvédő alja is,simán elhoznám!

Opelest nem találtam,de ERRE gondolt!

Én is erre tippeltem, de ezt mintha mostanában nemnagyon raknák az autókra. Régebben ez sokkal több autón megtalálható volt emlékeim szerint.

Link to comment
Megosztás:

Én is erre tippeltem, de ezt mintha mostanában nemnagyon raknák az autókra. Régebben ez sokkal több autón megtalálható volt emlékeim szerint.

Persze,mert csúnya mint a kuka tető,vagy ezen is spórolnak,de hasznos dolog!Ha köves úton is járkálsz,ahogy zsomat is írta,nem veri szét az alját és a kosz sem ragad úgy a küszöbre,ajtóra,hátsó lökhárítóra!

Link to comment
Megosztás:

27295_1306353161.jpg

Ezen mi a csúnya? Csúnya egy koszos autó de ezzel jó ha kéthetente vagy 3 hetente takarítom, rengeteget jelent! Egyébként mindegyik eredeti opel, és ha megnézitek a ma kapható fullosabb (audi, volvo stb) autókat, az igazán jól felszerelteken rajta van a sárfogó.

Link to comment
Megosztás:

Ezen mi a csúnya? Csúnya egy koszos autó de ezzel jó ha kéthetente vagy 3 hetente takarítom, rengeteget jelent! Egyébként mindegyik eredeti opel, és ha megnézitek a ma kapható fullosabb (audi, volvo stb) autókat, az igazán jól felszerelteken rajta van a sárfogó.

2-3 hetente takarítás? Mondjuk használatfüggő, de én inkább 2-3 havonta szoktam, sőt még inkább ritkábban :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem összeverte mondjuk én jártam földes köves úton nem keveset. Peca stb. Szerintem nem csúnya, ellenben nagyon praktikus. Nyáron a szurkot sem veri fel a kocsidra? Érdekes. Én személy szerint kötelezővé tenném, legalább hátra minden kocsira. Az hogy mit vehetne meg, kép alapján elég nehéz eldönteni. Természetesen nem azt írtam hogy tuti hogy össze van verve hanem hogy "valószínű". Meg kell nézni, ki kell próbálni ami tetszik.

Persze,mert csúnya mint a kuka tető,vagy ezen is spórolnak,de hasznos dolog!Ha köves úton is járkálsz,ahogy zsomat is írta,nem veri szét az alját és a kosz sem ragad úgy a küszöbre,ajtóra,hátsó lökhárítóra!
Link to comment
Megosztás:

Ezen mi a csúnya? Csúnya egy koszos autó de ezzel jó ha kéthetente vagy 3 hetente takarítom, rengeteget jelent! Egyébként mindegyik eredeti opel, és ha megnézitek a ma kapható fullosabb (audi, volvo stb) autókat, az igazán jól felszerelteken rajta van a sárfogó.

Helyesbítek,nem csúnya hanem nekem nem tetszik!Nem a funkciójára gondoltam,írtam is hogy hasznos dolog!A takarítás erősen használatfüggő szerintem is!Sáros úton 100 km főleg ha nagy a forgalom,száraz úton 1000km!Hiába fog ez fel sok szemetet,ha az előtted vagy melletted elhalódó kamion szétveri az autód!

Link to comment
Megosztás:

Helyesbítek,nem csúnya hanem nekem nem tetszik!Nem a funkciójára gondoltam,írtam is hogy hasznos dolog!A takarítás erősen használatfüggő szerintem is!Sáros úton 100 km főleg ha nagy a forgalom,száraz úton 1000km!Hiába fog ez fel sok szemetet,ha az előtted vagy melletted elhalódó kamion szétveri az autód!

Persze, igaz, mindenesetre nem árt ha van, és én azt untam meg, hogy ha csak 1 sárfoltba vagy pocsojába belehajtottam már az oldalán állt a kosz, sárfogóval nincs ilyen, persze esőben más után haladva nem véd semmi :D

Annyira nekem sem tetszett de idén rászántam magam és nem bántam meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem összeverte mondjuk én jártam földes köves úton nem keveset. Peca stb. Szerintem nem csúnya, ellenben nagyon praktikus. Nyáron a szurkot sem veri fel a kocsidra? Érdekes. Én személy szerint kötelezővé tenném, legalább hátra minden kocsira. Az hogy mit vehetne meg, kép alapján elég nehéz eldönteni. Természetesen nem azt írtam hogy tuti hogy össze van verve hanem hogy "valószínű". Meg kell nézni, ki kell próbálni ami tetszik.

De,a szurkot és a koszt is felveri,viszont a köves utakon próbálok óvatosan és keveset járni!Mosásnál fél deci 95-ös spricnivel a szurkos részekre és tökéletesen leszedi,ezzel nem volt még bajom!Abban igazad van hogy kötelezővé lehetne tenni,főleg teherautóknál!Mint írtam,nem a funkciójával van gondom!Ha lesz rá felesleges pénzem én is veszek rá mert hasznos,de nem tetszik!Így vagyok a felnikkel is most!Valószínű olyat kell vennem ami nem fog tetszeni,de jótékony hatással lesz a futóművemre és ez fontosabb!Eladod az autód??? :lol: Újabb más típus vagy újabb Vectra a kiszemelt?

Link to comment
Megosztás:

Nem adom el, csak azért írtam, hogy mi lehet a reális ár érte. Szerintem. Miért nem veszel gyári felnit? Azzal nem kell kompromisszumot kötnöd.

De,a szurkot és a koszt is felveri,viszont a köves utakon próbálok óvatosan és keveset járni!Mosásnál fél deci 95-ös spricnivel a szurkos részekre és tökéletesen leszedi,ezzel nem volt még bajom!Abban igazad van hogy kötelezővé lehetne tenni,főleg teherautóknál!Mint írtam,nem a funkciójával van gondom!Ha lesz rá felesleges pénzem én is veszek rá mert hasznos,de nem tetszik!Így vagyok a felnikkel is most!Valószínű olyat kell vennem ami nem fog tetszeni,de jótékony hatással lesz a futóművemre és ez fontosabb!Eladod az autód??? :lol: Újabb más típus vagy újabb Vectra a kiszemelt?
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.