Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Az enyémbe 7000km van csere óta. MAxinumig volt töltve, most van a min és a max közt félúton. Nemtudom mennyiségre az mennyi, de szerintem nincs 1l. Nme is hiszem hogy rátöltök, 3000-t még kibír ennyivel.

a min és max között 1 liter különbség van.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémbe 7000km van csere óta. MAxinumig volt töltve, most van a min és a max közt félúton. Nemtudom mennyiségre az mennyi, de szerintem nincs 1l. Nme is hiszem hogy rátöltök, 3000-t még kibír ennyivel.

3-4 decit ne sajnálj tőle!Max ha venned kell egyet,akkor jó lesz következő csere után rátöltögetni...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez a tuti... és az sem igaz, hogy mind1, hogy a maximumon vagy a minimumon van mert szerelő szerint is az ideális az pontosan a MAX szint, akkor van annyi olaj a motorban ami felveszi a koszt, keni a motort és pl kanyarban is jut mindenhova....

Ezért veszem amikor van éppen a valvoline top guardot mert alapból 5 liter és még ahhoz jön egy 1 literes utántölteni. (legutóbb ez 5+1,2e volt ami a GM10W40 ára alatt van...)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez a tuti... és az sem igaz, hogy mind1, hogy a maximumon vagy a minimumon van mert szerelő szerint is az ideális az pontosan a MAX szint, akkor van annyi olaj a motorban ami felveszi a koszt, keni a motort és pl kanyarban is jut mindenhova....

Ezért veszem amikor van éppen a valvoline top guardot mert alapból 5 liter és még ahhoz jön egy 1 literes utántölteni. (legutóbb ez 5+1,2e volt ami a GM10W40 ára alatt van...)

Én egy kicsit jobb olajat használok, fullszintetikus 5W40-eset.

Link to comment
Megosztás:

Van annak értelme X17DT-ben?

Télre jobban ajánlott az 5W-40 mint a 10W-40!Pláne hogy teljesen szintetikus,így jobb marad a minősége is a cseréig,

valamint jobb a hőtűrő és a hőelvezető képessége.Hosszabb távon biztosan kifizetődő lesz a motornak!

Szerintem az X17DT-nél ha odafigyelsz az olajra,a világból kivisz bármikor :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 1997-es B vectrám van, a mototr típusa X20DTL, a gond vele a következő:

időnként minden előjel nélkül a fordulatszám nem megy fel 2500 fölé, a kocsi nem húz, semmi ereje, mintha nem lenne rajta turbó. A motorkontroll lámpa világít, a motor újraindítása után elalszik. ( Egy időre. ) Az autó viszont továbbra sem húz. Találkozott már valaki ilyen hibával?

Az OPEL szervízben úgy orovosolnák a hibát, hogy sorba cserélnék ki az alkatrészeket, amíg meg nem javul, de ez ki tudja, milyen összegnél következne be, ezt inkább nem vállalom be. :o

Írjatok, ha van ötletetek, köszönöm.

A turbóval nincs semmi gond???? Működik rendesen? Mert havernak volt ilyen gondja és a turbó rendetlenkedett neki.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tisztelt mindenki

Kérdezném hogy 96-os x20xev motorkódú b vectra motor kopogás jelző szenzor hibájára van-e más megoldás a cserén kívül?

Csak a szenzor rossz a computer alapján

érdekelne javaslat olcsóbb nem feltétlenül gyári szenzor ára (beszerzési lehetőségek hol?)

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozó, kábel kimérése hátha megtört, ezek a hibák lehetnek még. Utángyártott jeladókkal az a baj, hogy általába nem azt csinálják amit a computer elvár, és megint hibát jelez, szóval érdemes gyárit berakni, bár drágább, de ha mégse jó akkor megint venned kell.

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozó, kábel kimérése hátha megtört, ezek a hibák lehetnek még. Utángyártott jeladókkal az a baj, hogy általába nem azt csinálják amit a computer elvár, és megint hibát jelez, szóval érdemes gyárit berakni, bár drágább, de ha mégse jó akkor megint venned kell.

köszi tényleg úgy tűnik, h megtört (néha nincs hiba jel ekkor pörög is rendesen) Majd kiderül ha ki lesz véve, megrendeltem az ujjat

Link to comment
Megosztás:

Ha mondjuk a termosztátom nyitott állapotban adja meg magát, akkor lehet ettől az hogy a nagy körben folyamatosan megy a víz, és ezért hül vissza 80 fok körüli értékre menet közben? (ilyen hidegekbe meg kb 77-78 fok körüli értéket mutat az óra) Gondolom az elektronika így végig azt hiszi (a mért értékekből tulajdonképpen jól) hogy a motor még nem melegedett be, ezért nagyobb dúsítást használ, ergo magasabb a fogyasztás is. (legutóbb 9,8l lett a vegyes) Javítsatok ki ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Ha mondjuk a termosztátom nyitott állapotban adja meg magát, akkor lehet ettől az hogy a nagy körben folyamatosan megy a víz, és ezért hül vissza 80 fok körüli értékre menet közben? (ilyen hidegekbe meg kb 77-78 fok körüli értéket mutat az óra) Gondolom az elektronika így végig azt hiszi (a mért értékekből tulajdonképpen jól) hogy a motor még nem melegedett be, ezért nagyobb dúsítást használ, ergo magasabb a fogyasztás is. (legutóbb 9,8l lett a vegyes) Javítsatok ki ha tévedek.

Gondolom a városból mire kiérsz a munkahelyre,azon a távon nézted csak!Csak mert ha nyitva maradt,akkor ha lassan is,de azért 77-78 fok fölé kellene mennie hosszabb úton!A fogyasztást én is úgy tudom hogy megnő ilyenkor!

Elkezdett valami zörögni az autómban a motortérnél,mint ha egy csavar nem lenne meghúzva!

Álló helyzetben nem csinálja,így nem tudom megnézni sem,de hátha vannak ötleteitek!

Próbáltam telefonnal hangfelvételt készíteni,de azon nem hallani,pedig elég hangos és idegesítő!

Indulásnál,gyorsításnál semmi hang,de ha lassítok,vagy gurulok üresben,akkor kezd el zörögni!

Minél lassabban megyek,annál jobban zörög!Ha pluszban fékezek is,akkor még erőteljesebb a hang!

Nem számít hogy a kuplung be van e nyomva vagy sebességben van e az autó!

Megnéztem a bilincseket,hogy nem e az ér a motorháztetőhöz vagy valahová,de nem!

Link to comment
Megosztás:

Én 100 kmnél nemigen megyek többet, de ez sem elég neki hogy feljebb menjen 82foknál. Szerintem a hideg, meg menetszél miatt nem tud feljebb menni. nincs valami minimál érték esetleg a termosztátnál amin zár? mert nem törvényszerű hogy ott zár ahol nyit. Majd ha találtok megoldást szóljatok :lol: én nem foglalkozok vele tovább, marad a ruszki termosz (karton a hűtő elé).

Jah, a fogyasztásom nekem is felkúszott egy fél lityit.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a városból mire kiérsz a munkahelyre,azon a távon nézted csak!Csak mert ha nyitva maradt,akkor ha lassan is,de azért 77-78 fok fölé kellene mennie hosszabb úton!A fogyasztást én is úgy tudom hogy megnő ilyenkor!

Elkezdett valami zörögni az autómban a motortérnél,mint ha egy csavar nem lenne meghúzva!

Álló helyzetben nem csinálja,így nem tudom megnézni sem,de hátha vannak ötleteitek!

Próbáltam telefonnal hangfelvételt készíteni,de azon nem hallani,pedig elég hangos és idegesítő!

Indulásnál,gyorsításnál semmi hang,de ha lassítok,vagy gurulok üresben,akkor kezd el zörögni!

Minél lassabban megyek,annál jobban zörög!Ha pluszban fékezek is,akkor még erőteljesebb a hang!

Nem számít hogy a kuplung be van e nyomva vagy sebességben van e az autó!

Megnéztem a bilincseket,hogy nem e az ér a motorháztetőhöz vagy valahová,de nem!

A kipufogón van egy hővédő lemez, ott ahol a 4-ből már 2-be összejött és fordul le a motor alá. Na, nekem az zörgött ilyen veszettül. Hegesztéssel 10 perc alatt orvosolható egy kasztnisnál.

Csak egy tipp, hátha bejön. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én 100 kmnél nemigen megyek többet, de ez sem elég neki hogy feljebb menjen 82foknál. Szerintem a hideg, meg menetszél miatt nem tud feljebb menni. nincs valami minimál érték esetleg a termosztátnál amin zár? mert nem törvényszerű hogy ott zár ahol nyit. Majd ha találtok megoldást szóljatok :lol: én nem foglalkozok vele tovább, marad a ruszki termosz (karton a hűtő elé).

Jah, a fogyasztásom nekem is felkúszott egy fél lityit.

De Bocseknak a 80-at sem éri el és nem hiszem hogy a termosztátja 75 fokon nyit!

Feljebb tud az menni,csak pörgetni kell,vagy nem jó benzinesnél a 82 fok?

Link to comment
Megosztás:

A kipufogón van egy hővédő lemez, ott ahol a 4-ből már 2-be összejött és fordul le a motor alá. Na, nekem az zörgött ilyen veszettül. Hegesztéssel 10 perc alatt orvosolható egy kasztnisnál.

Csak egy tipp, hátha bejön. :lol:

Holnap alánézek,megmozgatom,remélem az lesz!Köszönöm Zsomat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Holnap alánézek,megmozgatom,remélem az lesz!Köszönöm Zsomat :lol:

Nincs mit, bár most nézem, hogy neked Isuzu van. Node abban is vannak ilyen hővédők, csak máshol, például a turbo körül. Múltkor néztem egy F-Astrát ilyen motorral, azon ez a burkolat iszonyat fityegett, egy csavar tartotta csak és az is elég lazán. No, az is zörgött.

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit, bár most nézem, hogy neked Isuzu van. Node abban is vannak ilyen hővédők, csak máshol, például a turbo körül. Múltkor néztem egy F-Astrát ilyen motorral, azon ez a burkolat iszonyat fityegett, egy csavar tartotta csak és az is elég lazán. No, az is zörgött.

Addig nincs gond,amíg valami műanyag vagy fém védőlemez zörög,esetleg valami alsó bilincs mert azt észreveszem majd és gondot sem okoz csak zavaró,

de ha valami a váltónál stb helyeken,akkor azt soha nem találom meg álló helyzetben és akár nagyobb galibát is okozhat ha végleg szétugrik!

Még egy kérdés!Mennyire veszélyes ha a szervó olaj a minimumon van?Teljesen cseréljem le,vagy töltsek csak utána?Nem tudom milyen van benne most!

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés!Mennyire veszélyes ha a szervó olaj a minimumon van?Teljesen cseréljem le,vagy töltsek csak utána?Nem tudom milyen van benne most!

Én nyáron mikor néztem, a minimum szint alá csökkent. Előző tulaj odaadta a maradékot amit használt előtte, így nekem csak után lett töltve. Egyébként nekem valahol ott a tartálya körül szivárog egy kicsit...

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a városból mire kiérsz a munkahelyre,azon a távon nézted csak!Csak mert ha nyitva maradt,akkor ha lassan is,de azért 77-78 fok fölé kellene mennie hosszabb úton!A fogyasztást én is úgy tudom hogy megnő ilyenkor!

Hosszabb úton (ami nekem Füred-Fehérvár távot jelenti) nem megy 80 fölé. Ilyen hidegben a kék jelzés és 80 fok között van, nyáron a melegekben volt 83-85 fok körül. Ha városban tötymörgök lámpától lámpáig, akkor felmegy 80 fölé, mint ahogy most is felment 82 körüli értékig, de ahogy "huzamosabb ideig" mentem 50-60-nal, ugyanúgy visszament 80 alá. (nyáron 90-92-ig megy fel városban, vagy éppen dugóban)

Link to comment
Megosztás:

Hosszabb úton (ami nekem Füred-Fehérvár távot jelenti) nem megy 80 fölé. Ilyen hidegben a kék jelzés és 80 fok között van, nyáron a melegekben volt 83-85 fok körül. Ha városban tötymörgök lámpától lámpáig, akkor felmegy 80 fölé, mint ahogy most is felment 82 körüli értékig, de ahogy "huzamosabb ideig" mentem 50-60-nal, ugyanúgy visszament 80 alá. (nyáron 90-92-ig megy fel városban, vagy éppen dugóban)

Igen ez így tényleg kevés. Nekem tavasszal mikor kb 10 fok volt akkor produkált ilyen értékeket. A termoszcsere pedig ezt hozta ki belőle. Lehet akkor neked is megérné cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.