Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Update: amit hoztam x20xev pumpa az nem teljesen x20xev, ránézésre ugyanaz de az "olajbúvárcső" nem egyezik, más a felfogatása így holnap kicseréltetem, de most már viszek mindent, hogy egyforma legyen valóban.

Update 2:

Szivattyúból mint kiderült már csak olyan van mint amilyet elsőnek is adtak, most ugyan másikat adtak de csak mert azon még rajta van a búvárcső, ránézésre jó lesz de nem tuti. X20XEV-ről van pedig, apró eltérések vannak + a cső teljesen más de a felfogatása ugyanaz. A 96-osban egy kb fele olyan keresztmetszetű cső volt még nekem benne mint az újabb motorokról leszedett szivattyúban. Más a búvár része is, az enyémé egy kis kúp volt ez egy nagy tányér szűrővel, a szivattyúba csatlakozó része is kb 2x akkora átmérőjű mint a réginek, lehet időközben növeltek az olajnyomáson vagy a szivattyú dolgát könnyebbé tették ezzel.

Holnap reggel rápróbálják a motorra, hogy jó-e.

(Unix, bardi, startnál is csak olyat tudok rendelni mint amilyet a bontóban kaptam.

Angol fórumon megtaláltam, hogy a korai XEV-ek pumpája eltér a későbbiektől, a Z20LEt pumpájára hasonlítanak az újak. Ahogy látom 97-től már az újfajta pumpa került az XEV-ekre is.

Link to comment
Megosztás:

Reméljük mást nem változtattak a gyárban csak a szivattyú keresztmetszetét. És meg lesz ezzel is az olajnyomásod, mert ugye minél kisebb keresztmetszet annál nagyobb nyomás.

Update 2:

Szivattyúból mint kiderült már csak olyan van mint amilyet elsőnek is adtak, most ugyan másikat adtak de csak mert azon még rajta van a búvárcső, ránézésre jó lesz de nem tuti. X20XEV-ről van pedig, apró eltérések vannak + a cső teljesen más de a felfogatása ugyanaz. A 96-osban egy kb fele olyan keresztmetszetű cső volt még nekem benne mint az újabb motorokról leszedett szivattyúban. Más a búvár része is, az enyémé egy kis kúp volt ez egy nagy tányér szűrővel, a szivattyúba csatlakozó része is kb 2x akkora átmérőjű mint a réginek, lehet időközben növeltek az olajnyomáson vagy a szivattyú dolgát könnyebbé tették ezzel.

Holnap reggel rápróbálják a motorra, hogy jó-e.

(Unix, bardi, startnál is csak olyat tudok rendelni mint amilyet a bontóban kaptam.

Angol fórumon megtaláltam, hogy a korai XEV-ek pumpája eltér a későbbiektől, a Z20LEt pumpájára hasonlítanak az újak. Ahogy látom 97-től már az újfajta pumpa került az XEV-ekre is.

Link to comment
Megosztás:

Reméljük mást nem változtattak a gyárban csak a szivattyú keresztmetszetét. És meg lesz ezzel is az olajnyomásod, mert ugye minél kisebb keresztmetszet annál nagyobb nyomás.

Változtattak... a cső nem fér el, vihetem vissza és kereshetek pont ugyanolyat mint amilyen a régi.

Keresztmetszettel így is összefügghet de a belseje is változott a szivattyúnak így több bar nyomást tud az új a nagy csővel mint a régi.

Link to comment
Megosztás:

Úgy örülök!!!Eldurrant nekem is egy vízcső reggel,elfolyt az összes vizem kint a sztyeppén!Eddig jártam a boltokat és a végeredmény nulla hogy akár hasonló hajlatú csövet is találjak!Nagy nyomású szilikon cső lett ideiglenesen felrakva,de ez annyira meg van törve hogy az áteresztő képessége kb a fele a gyáriénak!Egy kis öröm az ürömben hogy hármas fokozaton is tökéletes a fűtésem,mutató 88 fokon!Indulhatok csövet keresgélni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Változtattak... a cső nem fér el, vihetem vissza és kereshetek pont ugyanolyat mint amilyen a régi.

Keresztmetszettel így is összefügghet de a belseje is változott a szivattyúnak így több bar nyomást tud az új a nagy csővel mint a régi.

Látszik valami rendellenes dolog a régi szivattyúnál? Mert én szinte kizártnak tartom - igy látatlanban - hogy annak baja legyen a felhgult benzines olajtól! Kizárt dolog. Nem az a gyenge pontja a motornak, hanem a főtengely, és a hajtókar siklócsapágyak. Ezek kapják a legnagyobb terhelést. Még a vezérműtengelycsapágyak sincsenek kitéve akkora igénybevételnek.

Persze ha már előtte gyengélkedett a szivattyú, akkor más a leányzó fekvése.

Amúgy most mivel jársz? Másik autó, vagy tömegközlekedés?

Link to comment
Megosztás:

Úgy örülök!!!Eldurrant nekem is egy vízcső reggel,elfolyt az összes vizem kint a sztyeppén!Eddig jártam a boltokat és a végeredmény nulla hogy akár hasonló hajlatú csövet is találjak!Nagy nyomású szilikon cső lett ideiglenesen felrakva,de ez annyira meg van törve hogy az áteresztő képessége kb a fele a gyáriénak!Egy kis öröm az ürömben hogy hármas fokozaton is tökéletes a fűtésem,mutató 88 fokon!Indulhatok csövet keresgélni :lol:

Melyik cső durrant el?

Én innen rendeltem csövet. Bármilyen méretben van, akár hajltható is. Van 4 mm-es üzemanyag cső is, ami résolaj visszavezetőnek megfelel az Isuzu-hoz.

Link to comment
Megosztás:

Látszik valami rendellenes dolog a régi szivattyúnál? Mert én szinte kizártnak tartom - igy látatlanban - hogy annak baja legyen a felhgult benzines olajtól! Kizárt dolog. Nem az a gyenge pontja a motornak, hanem a főtengely, és a hajtókar siklócsapágyak. Ezek kapják a legnagyobb terhelést. Még a vezérműtengelycsapágyak sincsenek kitéve akkora igénybevételnek.

Persze ha már előtte gyengélkedett a szivattyú, akkor más a leányzó fekvése.

Amúgy most mivel jársz? Másik autó, vagy tömegközlekedés?

Holnap szétszedetem a szerelővel, hogy nézzük meg bár más hibát sem láttak rajta, az az érdekes, hogy új olajjal szépen, finoman járt, majd bevillant 2x az olajnyomás visszajelző utána meg is szűnt de előtte nem volt semmi baja, na mind1, sajnos ehhez én sem értek ;)

Hajdú-Volánon élvezem a tömegközlekedés csodás élményét :lol: Egyébként annyira nem gáz, annyi busz van, hogy mind1 mikor megyek le a buszmegállóba max 15 perc és jön egy, jah és bár át kell szállnom de a második busz ott tesz le a bontó előtt :) És megteszek 50 kilométert kb 700 forintból :)

Link to comment
Megosztás:

Melyik cső durrant el?

Én innen rendeltem csövet. Bármilyen méretben van, akár hajltható is. Van 4 mm-es üzemanyag cső is, ami résolaj visszavezetőnek megfelel az Isuzu-hoz.

Köszönöm Ádám,átnézem majd ezt az oldalt!Az a baj,hogy nagyon hülye alakja van a csőnek!Tekert és hajlított is!EPC szerint az olajhűtő és a hőszelep közötti tömlő és szerintem is!(GM:97123921)Közvetlen az olajszűrő feletti cső!Másik variáció (Opel és még pár bolt)hogy lehet a vízpumpa és olajhűtő közötti tömlő is,de hiába vittem be a mintát,ha nincs rajta szám,meg vannak lőve! :lol: Mivel csak gyári van belőle,ha megrendelik (4 nap) és nem az,akkor lehet hogy nem veszik vissza!(Opelben mondjuk ilyen csúnyát nem mondtak)4-5000 Ft az ára,így ha jársz mostanában a motortérben,megtekinthetnéd ;)

Annyira koszos volt a cső belseje,hogy a fele átmérőn folyt csak szerintem a víz!Tiszta vízkő volt a csatlakozások helye is!Ezek után nem csodálkozom,ha gyengébb a fűtésem is! JD600053__640_x_480__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu JD600054__640_x_480__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Vettem ma fagyállót,deszt vizet,termosztát tömítést,hűtő tömítést!Holnap még nézek tömítő pasztát,hűtő tisztítót és szelepfedél tömítést is,aztán majd csere-bere!Szelepfedélnél a gumitömítés kicsit kitüremkedett és olajos egy kicsit,nem ártana cserélni azt is!

Termosztáthoz hogy fértél hozzá?

Link to comment
Megosztás:

... szépen, finoman járt, majd bevillant 2x az olajnyomás visszajelző utána meg is szűnt ...

Ha esetleg emlékszel én is írtam ugyanezt a hengerfejtömítés csere után először csak fel villant párszor, majd folyamatosan világítani kezdett. bakfitty :lol:

Olajnyomás szabályzó rugó elkoszolódott-beragadt ti adtátok a tanácsot hátha csak azt kell takarítani, csak ennyi volt.

Amúgy mennyire koszos a motorod belseje? kérdezem ezt úgy hogy az enyém hengerfejét kb 3 órán át csak takarítani kellett a ráégett ragadt kemény zsírszerű olajtól, amivel csak ellehet képzelni, de a leghatékonyabb fegyver a drótkefe volt! :) :)

Mondjuk én tudom hogy kicsit több mint 4 évet állt az autó a csib bank telepén és feltételezem az idő alatt nem cseréltek olajat ;) , plussz mikor megvettük kb 2,5 liter ment bele indulás előtt.

Most válik aktuálissá a már régebben említett (öblítő olajnak használt) "hunyoil" cseréje

Link to comment
Megosztás:

Az lehet, de ez hangos lett és valóban nincs olaj fent, erre is rákérdezek azért :lol:

Annyira nem vészes, nem új motor ez látszik de kívül koszosabb jóval mint belül ;)

most kicsit visszább olvastam:

A nyomásszabályzó rugónál van egy fém szűrő az volt tele dzsuvával, plusz be volt ragadva a rugó is ugyan csak a kosztól

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Ádám,átnézem majd ezt az oldalt!Az a baj,hogy nagyon hülye alakja van a csőnek!Tekert és hajlított is!EPC szerint az olajhűtő és a hőszelep közötti tömlő és szerintem is!(GM:97123921)Közvetlen az olajszűrő feletti cső!Másik variáció (Opel és még pár bolt)hogy lehet a vízpumpa és olajhűtő közötti tömlő is, de hiába vittem be a mintát,ha nincs rajta szám,meg vannak lőve! :lol: Mivel csak gyári van belőle,ha megrendelik (4 nap) és nem az,akkor lehet hogy nem veszik vissza!(Opelben mondjuk ilyen csúnyát nem mondtak)4-5000 Ft az ára,így ha jársz mostanában a motortérben,megtekinthetnéd ;)

Ilyen csőről nem tudok, hogy lenne.

Azt fényképezd le, ahonnan levetted a csövet.

Van az a hajltható cső, olyat vegyél a webshopban, amit linkeltem. Megfelelő átmérőben. Egyenes csövet nem lehet ennyire maghajlitani. Másik lehetőség, új ide való gyári cső, de azt nem lesz egyszerű beszerezni.

Vettem ma fagyállót,deszt vizet,termosztát tömítést,hűtő tömítést!Holnap még nézek tömítő pasztát,hűtő tisztítót és szelepfedél tömítést is,aztán majd csere-bere!Szelepfedélnél a gumitömítés kicsit kitüremkedett és olajos egy kicsit,nem ártana cserélni azt is!

Termosztáthoz hogy fértél hozzá?

A turbóra menő szivó csövet kell leszerelni, és hozzáférhető. Ha szivótorokra menő fém csövet is leveszed, akkor egyszerűbb dolgod van, de akkor oda is tömitőpaszta és tömités kell, különbenki fog fújni, és elmegy a turbónyomás. Pasztát Loctite 5910-et ajánlom mindenhova, tömités megteszi kartonpapirból kivágott.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen csőről nem tudok, hogy lenne.

Azt fényképezd le, ahonnan levetted a csövet.

Van az a hajltható cső, olyat vegyél a webshopban, amit linkeltem. Megfelelő átmérőben. Egyenes csövet nem lehet ennyire maghajlitani. Másik lehetőség, új ide való gyári cső, de azt nem lesz egyszerű beszerezni.

A turbóra menő szivó csövet kell leszerelni, és hozzáférhető. Ha szivótorokra menő fém csövet is leveszed, akkor egyszerűbb dolgod van, de akkor oda is tömitőpaszta és tömités kell, különbenki fog fújni, és elmegy a turbónyomás. Pasztát Loctite 5910-et ajánlom mindenhova, tömités megteszi kartonpapirból kivágott.

Holnap lefényképezem!Szilikon csövet tettünk a helyére ideiglenesen!Elég rugalmas,de azért megtört a közepén!12 bar-t kibír,szóval ez nem fog eldurranni!

Új,gyári csövet egyszerű beszerezni!Minden nagyobb cég megrendeli ha nincs raktáron!2 nap ha van Magyarországon,4 ha Németországból hozzák!Lehet hogy nem lesz itt olyan cső,ami kellene!18-20mm-es ennek az átmérője,meg ha futárral küldik,akkor majdnem ott vagyok mint ha gyárit vennék a helyére! :lol: A turbóra menő csövet az a baj,hogy fogja középen valami műanyag pöcök,ahhoz meg csak úgy férek ha kiveszem az akkumulátort!Mindegy,legalább letisztítom a sarukat,nem?! ;) Szívótorok marad a helyén,tömítést vettem,Loctite-ot pedig akartam,de így már tudom melyik típust kell kérnem... :)

Link to comment
Megosztás:

Holnap lefényképezem!Szilikon csövet tettünk a helyére ideiglenesen!Elég rugalmas,de azért megtört a közepén!12 bar-t kibír,szóval ez nem fog eldurranni!

Új,gyári csövet egyszerű beszerezni!Minden nagyobb cég megrendeli ha nincs raktáron!2 nap ha van Magyarországon,4 ha Németországból hozzák!Lehet hogy nem lesz itt olyan cső,ami kellene!18-20mm-es ennek az átmérője,meg ha futárral küldik,akkor majdnem ott vagyok mint ha gyárit vennék a helyére! :lol: A turbóra menő csövet az a baj,hogy fogja középen valami műanyag pöcök,ahhoz meg csak úgy férek ha kiveszem az akkumulátort!Mindegy,legalább letisztítom a sarukat,nem?! ;) Szívótorok marad a helyén,tömítést vettem,Loctite-ot pedig akartam,de így már tudom melyik típust kell kérnem... :)

Ha a csövön nem látszik a gyári száma, akkor meg kell nézni EPC-ben, aztán az alkatresz.eu-n megnézni az árát: itt

Nem biztos hogy drágább a gyári mint egy utángyártott alkatrész. Mondjuk egy kis alkatrész miatt nem érdemes onnan rendelni, én már rendeltem innen többször is, mindig annyiért hogy postával együtt is kb megérje.

Link to comment
Megosztás:

A turbóra menő csövet az a baj,hogy fogja középen valami műanyag pöcök,ahhoz meg csak úgy férek ha kiveszem az akkumulátort!Mindegy,legalább letisztítom a sarukat,nem?! :lol: Szívótorok marad a helyén,tömítést vettem,Loctite-ot pedig akartam,de így már tudom melyik típust kell kérnem... ;)

Egy csavarral van rgzitve a szivótorokra menő csőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen volt. Igencsak keresni kellett a hengerfej csavart is hogy merre van, mert nem kevés olajsár volt rajta. Akkor ki is fejtettem itt a fajin motorolajokról a véleményem. :P

Ha esetleg emlékszel én is írtam ugyanezt a hengerfejtömítés csere után először csak fel villant párszor, majd folyamatosan világítani kezdett. bakfitty :lol:

Olajnyomás szabályzó rugó elkoszolódott-beragadt ti adtátok a tanácsot hátha csak azt kell takarítani, csak ennyi volt.

Amúgy mennyire koszos a motorod belseje? kérdezem ezt úgy hogy az enyém hengerfejét kb 3 órán át csak takarítani kellett a ráégett ragadt kemény zsírszerű olajtól, amivel csak ellehet képzelni, de a leghatékonyabb fegyver a drótkefe volt! :) :)

Mondjuk én tudom hogy kicsit több mint 4 évet állt az autó a csib bank telepén és feltételezem az idő alatt nem cseréltek olajat ;) , plussz mikor megvettük kb 2,5 liter ment bele indulás előtt.

Most válik aktuálissá a már régebben említett (öblítő olajnak használt) "hunyoil" cseréje

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen volt. Igencsak keresni kellett a hengerfej csavart is hogy merre van, mert nem kevés olajsár volt rajta. Akkor ki is fejtettem itt a fajin motorolajokról a véleményem. :lol:

Most castrol van az enyémben, de a következő olajcserekor megy vissza a GM olaj. Azzal jóval halkabb volt a motor!

Link to comment
Megosztás:

Kérlek segítsetek, Vectra B 2,5 v6-os, nem megy a 3-as 5-ös henger. Gyertyák cserélve, gyújtáskábel cserélve, stroboszkóppal mérve meg sem próbálja egyszer sem begyújtani nagyobb fordulatszámig pörgetve sem. Diagnosztikán csak annyit árult el hogy fordulatszám jeladó, meg kopogásérzékelő hiba. A fordulatszám jeladónál esetleg a főtengely jeladóra gondol? De ha az lenne hibás akkor miért csak azt a kettőt nem működteti? Gyújtástrafó a következő gyanúsított, vagy mi lehet még? Egyébként amit még észrevettem hogy a váltót "D" be ahogy eddig is nehezen indul meg, ha viszont 1-esbe indulok simábban gyorsít. Ha valakinek van ötlete segitsen. Üdv. Norbi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ. Kb. négy éve lett cserélve 50e forint volt újan, hát akkor ennyit bírt.

Nem 100%, hogy az a baja de az említett két hibát 10-ből 8 B vectra produkálja, azaz a jeladók, ennek néztem utána és akkor találtam, hogy ez szériahiba sajnos és az ECU miatt.

Mindenesetre ha a két jeladó hibázna az nem csak 2 hengerre lenne hatással.

Link to comment
Megosztás:

Ma kiszedtem a termosztát közeléből mindent,hogy jól hozzáférjek,ne legyen baj a kiszereléssel!Természetesen az alsó csavar a legkisebb mozdítás után azonnal beletört!Letört a csavar feje,holnap majd vízpumpa fogóval neki ugrok!Szerencsére elfordítva a házat le lehetett szedni a termosztáttal!Haza vittem,én termosztátot,a párom a vacsorát főzte!Úgy néz ki minden rendben van vele,kb 85-90 fok körül nyitott is,majd lehűlve zárt vissza!Hőmérővel nem néztem,de már kezdett buborékolni a víz,ebből gondolom!Holnap átmosom a rendszert hűtő tisztítóval és hétfőn ha nem találok bontott csövet addig,megrendelem a gyárit az Opeltől!Nem merek netről rendelni,mert ha rossz csövet hoznak buktam az árát plusz a postát!

Adam1,nem volt időm fényképezni,mert 2 órám volt ma csinálni az autót,talán holnap!

Link to comment
Megosztás:

Ma kiszedtem a termosztát közeléből mindent,hogy jól hozzáférjek,ne legyen baj a kiszereléssel!Természetesen az alsó csavar a legkisebb mozdítás után azonnal beletört!Letört a csavar feje,holnap majd vízpumpa fogóval neki ugrok!

Cseréld ki tőcsavarra, meg anyára. Utánna már csak anyát kell oldani, és ráhúzni, soha nem fog megszakadni az alumíniumban a menet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.